preloader

5 Adımda Cildinizi Sonbahara Hazırlayın

26.09.2023
5 Adımda Cildinizi Sonbahara Hazırlayın

Yazı Boyutu:

Şehre, okula, hareketli hayata dönüş zamanı başladı! Uzun ve güzel bir yazın ardından cilt bakım rutinimizde yenilikler yapmak için doğru zaman.

Yaz bitişleri size kendinizi nasıl hissettiriyor; hüzünlü mü yoksa yenilenmeye hazır mı? Cildimizdeki değişimleri en fazla hissettiğimiz dönem bu mevsim geçişleridir. Özellikle yaz sonu güneşin zararlı etkilerine maruz kalan cilt, neme ve yenilenmeye her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyar. Şehir hayatına dönüşle birlikte değişen rutinlerimiz, cilt bakım alışkanlıklarımız üzerinde de önemli rol oynuyor. Sonbahar için cilt bakım önerilerimizi keşfedin.

1

Yoğun Nem Desteği Sağlayın

5 Adımda Cildinizi Sonbahara Hazırlayın

Güneşi, bronzlaşmayı çok seviyoruz ancak ne yazık ki cildi en çok etkileyen ve yaşlanma etkilerini hızlandıran sebeplerin başında da güneş geliyor. Güneşin etkisiyle cilt nemini kaybedip çok daha donuk ve mat bir görünüm alabiliyor. Bu noktada cilde hem gündüz hem de gece rutininizde yoğun nem desteği sağlamanız şart.

2

Gece Bakımıyla Cildinizi Onarın

5 Adımda Cildinizi Sonbahara Hazırlayın

Cilt, uyku sırasında yeniden yapılanmak ve eski haline gelebilmek için yenilenme moduna geçiyor. Cildin ısısı yükseldikçe daha ince ve daha geçirgen hâl alıyor, dolayısıyla tedavilere daha duyarlı hale geliyor. Gece bakımı ise uyku sırasında içeriden gerçekleşen onarıma dışarıdan destek veriyor. Gündüz uyguladığınız bakım rutinini biraz daha yoğunlaştırarak yapacağınız gece bakımıyla, taze bir cilde kavuşup yıllara meydan okuyabilirsiniz.

1 serum 7 mucizevi etki!

Gece bakımı deyince akla gelen ilk ürün Estee Lauder Advanced Night Repair’i bakım rutininize eklemenizi öneririz! 7 temel fayda sağlayan serum; nemlendiriyor, çizgi görünümünü azaltıyor, sıkılaştırıyor, cilt tonunu eşitliyor, cilt bariyerini güçlendiriyor, aydınlık görünüm veriyor ve antioksidan ile koruma sağlıyor.

Dünyadaki ilk serumu 1982 yılında geliştiren, kategorinin öncü markası Estee Lauder, 38 yıllık tecrübesini en hit ürünü olan Advanced Night Repair’e aktararak sürekli olarak geliştiriyor. Advanced Night Repair, tüm yaş gruplarının cilt sağlığı, sıkılığı ve anti-aging etki için kullanması gereken, Hyalüronik Asit ve Kolajen üreten mikro sinyal molekülleri, formülünde en etkili şekilde birleştiriyor ve mevcut çizgi ve kırışıklıkları yok ediyor. Genç kullanıcılarında da kırışıklık oluşumunu engelliyor.

Hyalüronik asit içeriği sayesinde, cildi 72 saat boyunca nemlendirmeye destek olurken, cilt bariyerini güçlendirdiği için ciltteki hassasiyet ve kızarıklık görünümünde veya gözeneklerin daha belirgin görünmesinde azalma da sağlıyor.

3

Gündüz Bakımıyla Önlem Alın

5 Adımda Cildinizi Sonbahara Hazırlayın

Eylül, şehre ve tabii ofislere dönüş ayı demiştik. Cildi güneş kadar yoran diğer faktör ise şehir hayatının koşturmacasında maruz kaldığımız serbest radikaller. Sadece hava kirliliği değil hem bilgisayarlarımızdan hem de telefonlarımızdan yayılan mavi ışığın da cildimiz üzerinde yıpratıcı etkileri göz ardı edilemez. Ancak endişelenmeye gerek yok; yapmamız gereken öncelikle önlem almak. Her sabah güneş kremi kullanın.

Bunun yanı sıra Advanced Night Repair’i gece ve gündüz ayrı ayrı uyguladığınızda daha en etkili bakım ve koruma sağlıyor. En az 8 saatlik antioksidan koruması sağlayan serum, gün boyu cildinizi daha genç, daha aydınlık bir görünüm sunuyor. Gün boyu maruz kaldığınız çevresel faktörler ve negatif etkileri cildinizden uzak tutmanıza yardımcı oluyor. Cildin gündüz kendini koruduğu ve gece kendini onardığı doğal sirkadiyen ritminin doğal senkronizasyonunu destekleyen özel peptit sayesinde, Advanced Night Repair cildinize canlılık veriyor.

4

Bakıma Seyahatte de Devam Edin

5 Adımda Cildinizi Sonbahara Hazırlayın

Her ne kadar yaz bitiyor desek de kimilerimiz için mevsim geçişleri son kez tatil yapmak için en iyi fırsat. Yanınızda gereksiz ağırlıklar yaratmayacak ama tatilinizde cilt bakımınızı destekleyecek ürünler bulundurmayı unutmayın. Cildi daima nemli, ferah ve taze hissetmek için Advanced Night Repair’i yanınızdan ayırmayın. Pompalı damlalığı sayesinde uygulama kolaylığı sunan ürün, 7 mucizevi etkisi sayesinde seyahatte tüm ihtiyaçlarınızı karşılayacak.

5

Makyaj Öncesi ve Sonrası Cildinizi Nemlendirin

5 Adımda Cildinizi Sonbahara Hazırlayın

Yazın vedalaştığımız makyaj malzemeleriyle kavuşma zamanı! Yoğun fondötenler, mat likit rujlar tekrar hayatımıza giriyor. Cildi makyaja hazırlarken hem nemlendirmek hem de makyaj bazı etkisi için yine Estee Lauder Advanced Night Repair’i kullanabilirsiniz. Ayrıca size harika bir tüyo verelim; ürün makyaj üzerine uygulandığında elmacık kemiklerinde highlighter gibi aydınlık bir görünüm sağlıyor!

*Bu içerik Estee Lauder iş birliği ile hazırlanmıştır.

OGGUSTO
OGGUSTO Tüm Yazıları