preloader

Cilt Detoksu için Uygulamanız Gereken 5 Adım

01.03.2022
Cilt Detoksu için Uygulamanız Gereken 5 Adım

Yazı Boyutu:

Zaman zaman cildimiz daha mat, daha yorgun ve daha cansız görünebilir. Böyle dönemlerde cildi destekleyecek doğru çözümler geliştirmek oldukça önemli.

Bir sabah uyandınız ve cildinize çok daha yakından, çok daha dikkatli baktınız… Mat ve cansız görünüyor, değil mi? Siyah noktalar da kendini belli etmeye başlamış. O halde vakit kaybetmeden cildi bir detoks programına almakta fayda var. Kusursuz ve sağlıklı bir cilt görünümü için cildi hem içeriden hem dışarıdan beslemek, alışkanlıklarımızı gözden geçirmek şart. Yerinde hamlelerle cildinizi çok kısa sürede toparlayabilir ve istediğiniz ışıl ışıl görünüme sahip olabilirsiniz. Nasıl mı?

Bol Su İçin

Cilt Detoksu için Uygulamanız Gereken 5 Adım

Kulağa klişe gibi gelebilir ancak inanın söz konusu cilt olduğunda, ona yapabileceğiniz en büyük iyilik bol su içmek. Su içmek sadece genel vücut sağlığı için değil, cildimiz için de adeta hayati önem taşıyor! Yaşlanma belirtilerinin önüne geçmek için de cildi nemli tutmanın ne denli kritik olduğunu biliyoruz. Eğer sabahları yüzünüz ve göz altlarınız şiş uyanıyorsanız, vücudunuzdaki ödemi atmak için yolunuz yine su içmekten geçecek. Sadece bu kadar da değil; bol su içtiğinizde böbrekler ve sindirim sistemi daha iyi çalışacağı için toksinleri vücudunuzdan hızlıca uzaklaştıracaksınız. Bu da çok daha canlı bir cilt görünümü anlamına geliyor.

Hedef Odaklı Ürünler Kullanın

Cilt Detoksu için Uygulamanız Gereken 5 Adım

Suyla cildi içeriden beslemek ne yazık ki tek başına yeterli olmayabiliyor ve burada etkili bir cilt bakım rutini devreye giriyor. Hedef ciltte adeta bir detoks etkisi yaratarak çok daha sağlıklı ve ışıltılı bir cilt görünümüne kavuşmak. İşte Yves Rocher, yeni Elixir Botanique serisiyle tam da böyle bir etki sağlıyor. Detoks etkili bu seri, vegan formülü, % 99’a varan doğal içeriği ve temiz formülü ile cilt üzerinde adeta bir gençlik iksiri etkisi yaratıyor. Üstelik serinin ürünleri paraben, mineral yağ ve silikon içermiyor. Bretanya’nın okyanus ve topraklarından gelen aktif içerikli; okyanus yosunu ve Latin çiçeği ile geliştirilmiş Yves Rocher Elixir Botanique ailesinin 5 patentli Botanik Gençlik İksiri Serumu’nun yanında gündüz kremi, gece kremi ve göz kremini yakından tanıyalım:

Cilt Detoksu için Uygulamanız Gereken 5 Adım

Satın Al

Yves Rocher Elixir Botanique Detoks Etkili Canlandırıcı Gençlik İksiri, içeriğinde bulunan okyanus yosunu ile oksidatif stresle savaşıyor, Latin çiçeği ise hücrelerin oksijen almasını artırıyor. Doğal gücünü, kırışıklıkları ve ince çizgi görünümünü azaltan afloya ve cildi anında nemlendirme özelliğine sahip edülis özsuyundan alan bu iksir, aynı zamanda nazik bir bakım sağlıyor. Ayrıca bu canlandırıcı gençlik iksiri, 5 kat daha konsantre olmasıyla birlikte cildinizi korurken güçlenmesine de yardımcı oluyor.

Cilt Detoksu için Uygulamanız Gereken 5 Adım

Satın Al

Yves Rocher Detoks Etkili Canlandırıcı Gündüz Kremi, jel krem dokusuyla cildinize detoks etkisi sağlarken aynı zamanda cildinizi onarıyor. Cildi kirlilik kaynaklı hasarlara karşı koruyor, içeriğindeki afloya sayesinde, kırışıklık ve ince çizgi görünümünü azaltıyor.

Cilt Detoksu için Uygulamanız Gereken 5 Adım

Satın Al

Yves Rocher Detoks Etkili Yapılandırıcı Gece Kremi, besleyici özelliğiyle bilinen makademya yağı ile zenginleştirilmiş jel dokusuyla cildi film gibi sararak hızlı nüfuz edilmesini sağlıyor ve cilde anında canlılık hissi kazandırıyor.

Cilt Detoksu için Uygulamanız Gereken 5 Adım

Satın Al

Yves Rocher Elixir Botanique Detoks Etkili Canlandırıcı Göz Kremi, ferah jel dokusu ile göz çevresini nazikçe nemlendirirken, roll-on başlığı sayesinde kolay uygulanıyor ve adeta bir masaj etkisi sunuyor. İnce çizgi ve kırışıklıkları gözle görülür şekilde azaltıyor.

Çevre Dostu Yaklaşım

Ayrıca Yves Rocher Elixir Botanique Serisi, markanın eko tasarıma sahip paketleme yolundaki ilk adımı. Doğa dostu ambalajları geri dönüştürülebiliyor. Sadece iki yüzü olan ambalajlar geliştirilmesi sayesinde üretim esnasında kartondan %41 tasarruf sağlandı. Üstelik paketlerdeki plastik filmlerin kaldırılmasıyla da yılda 1.3 tonluk plastik atıktan tasarruf sağlandı.

Ağır Makyajlardan Uzak Durun

Cilt Detoksu için Uygulamanız Gereken 5 Adım

Makyaj yapmayı hepimiz çok seviyoruz ancak kullandığımız ürünlerin gözenekleri tıkadığı da su götürmez bir gerçek. Cildi detoksa aldığınız dönemlerde ten makyajı yapmaya bir süre ara verin. Özellikle silikon içeren makyaj bazları her ne kadar gözenek görünümünü gölgelese de maalesef gözeneklerin dolmasına yol açıyor ve siyah noktalar kaçınılmaz oluyor. Makyajsız görünümden hoşlanmıyor ve mutlaka cilt tonunuzu eşitlemek istiyorsanız seçiminizi fondöten yerine çok daha hafif yapıdaki BB ya da CC kremlerden yana kullanabilirsiniz.

{773623}

Antioksidan Ağırlıklı Beslenin

Cilt Detoksu için Uygulamanız Gereken 5 Adım

Yani bol meyve ve bol sebze! Söz konusu antioksidan ağırlıklı beslenme olduğunda aklınıza hemen yeşil yapraklı sebzeler geliyor, değil mi? Doğru yoldasınız, buna ek olarak pek çok sebze, meyve, bitter çikolata gibi besin de antioksidan etki sağlıyor. Sağlıklı beslenme tüm vücudumuzda olduğu gibi cildimizde de gözle görünür etkiler yaratıyor. Çinko, beta karoten, lütein, likopen, manganez, bakır, selenyum gibi vitamin ve mineral içeren antioksidan etkili gıdalara beslenmenizde mutlaka yer verin.

Sıcak Duştan Kaçının

Cilt Detoksu için Uygulamanız Gereken 5 Adım

Sıcak duşun vücutta dinlendirici bir etki yarattığını itiraf ediyoruz ancak cildimiz için maalesef hiç iyi bir alışkanlık değil. Sıcak su cilt kuruluğunu artıran en önemli faktörlerden biri; o nedenle özellikle detoks dönemlerinde sıcak sudan mümkün olduğunca uzak durun ve daha ılık duşlar almaya özen gösterin.

{774434}

*Bu içerik Yves Rocher sponsorluğunda hazırlanmıştır.

OGGUSTO
OGGUSTO
editörün tüm yazıları