preloader

Cilt Detoksu için Uygulamanız Gereken 5 Adım

01.03.2022
Cilt Detoksu için Uygulamanız Gereken 5 Adım

Yazı Boyutu:

Zaman zaman cildimiz daha mat, daha yorgun ve daha cansız görünebilir. Böyle dönemlerde cildi destekleyecek doğru çözümler geliştirmek oldukça önemli.

Bir sabah uyandınız ve cildinize çok daha yakından, çok daha dikkatli baktınız… Mat ve cansız görünüyor, değil mi? Siyah noktalar da kendini belli etmeye başlamış. O halde vakit kaybetmeden cildi bir detoks programına almakta fayda var. Kusursuz ve sağlıklı bir cilt görünümü için cildi hem içeriden hem dışarıdan beslemek, alışkanlıklarımızı gözden geçirmek şart. Yerinde hamlelerle cildinizi çok kısa sürede toparlayabilir ve istediğiniz ışıl ışıl görünüme sahip olabilirsiniz. Nasıl mı?

Bol Su İçin

Cilt Detoksu için Uygulamanız Gereken 5 Adım

Kulağa klişe gibi gelebilir ancak inanın söz konusu cilt olduğunda, ona yapabileceğiniz en büyük iyilik bol su içmek. Su içmek sadece genel vücut sağlığı için değil, cildimiz için de adeta hayati önem taşıyor! Yaşlanma belirtilerinin önüne geçmek için de cildi nemli tutmanın ne denli kritik olduğunu biliyoruz. Eğer sabahları yüzünüz ve göz altlarınız şiş uyanıyorsanız, vücudunuzdaki ödemi atmak için yolunuz yine su içmekten geçecek. Sadece bu kadar da değil; bol su içtiğinizde böbrekler ve sindirim sistemi daha iyi çalışacağı için toksinleri vücudunuzdan hızlıca uzaklaştıracaksınız. Bu da çok daha canlı bir cilt görünümü anlamına geliyor.

Hedef Odaklı Ürünler Kullanın

Cilt Detoksu için Uygulamanız Gereken 5 Adım

Suyla cildi içeriden beslemek ne yazık ki tek başına yeterli olmayabiliyor ve burada etkili bir cilt bakım rutini devreye giriyor. Hedef ciltte adeta bir detoks etkisi yaratarak çok daha sağlıklı ve ışıltılı bir cilt görünümüne kavuşmak.

Ağır Makyajlardan Uzak Durun

Cilt Detoksu için Uygulamanız Gereken 5 Adım

Makyaj yapmayı hepimiz çok seviyoruz ancak kullandığımız ürünlerin gözenekleri tıkadığı da su götürmez bir gerçek. Cildi detoksa aldığınız dönemlerde ten makyajı yapmaya bir süre ara verin. Özellikle silikon içeren makyaj bazları her ne kadar gözenek görünümünü gölgelese de maalesef gözeneklerin dolmasına yol açıyor ve siyah noktalar kaçınılmaz oluyor. Makyajsız görünümden hoşlanmıyor ve mutlaka cilt tonunuzu eşitlemek istiyorsanız seçiminizi fondöten yerine çok daha hafif yapıdaki BB ya da CC kremlerden yana kullanabilirsiniz.

{773623}

Antioksidan Ağırlıklı Beslenin

Cilt Detoksu için Uygulamanız Gereken 5 Adım

Yani bol meyve ve bol sebze! Söz konusu antioksidan ağırlıklı beslenme olduğunda aklınıza hemen yeşil yapraklı sebzeler geliyor, değil mi? Doğru yoldasınız, buna ek olarak pek çok sebze, meyve, bitter çikolata gibi besin de antioksidan etki sağlıyor. Sağlıklı beslenme tüm vücudumuzda olduğu gibi cildimizde de gözle görünür etkiler yaratıyor. Çinko, beta karoten, lütein, likopen, manganez, bakır, selenyum gibi vitamin ve mineral içeren antioksidan etkili gıdalara beslenmenizde mutlaka yer verin.

Sıcak Duştan Kaçının

Cilt Detoksu için Uygulamanız Gereken 5 Adım

Sıcak duşun vücutta dinlendirici bir etki yarattığını itiraf ediyoruz ancak cildimiz için maalesef hiç iyi bir alışkanlık değil. Sıcak su cilt kuruluğunu artıran en önemli faktörlerden biri; o nedenle özellikle detoks dönemlerinde sıcak sudan mümkün olduğunca uzak durun ve daha ılık duşlar almaya özen gösterin.

{774434}

Hedef Odaklı Ürünler Kullanın

Suyla cildi içeriden beslemek ne yazık ki tek başına yeterli olmayabiliyor ve burada etkili bir cilt bakım rutini devreye giriyor. Hedef ciltte adeta bir detoks etkisi yaratarak çok daha sağlıklı ve ışıltılı bir cilt görünümüne kavuşmak. Peki, bakım rutininize hangi ürünleri ekleyebilirsiniz?

NightWear Plus Anti-Oxidant Night Detox Gece Kremi, Estée Lauder

Estée Lauder’ın gece bakımına özel geliştirdiği NightWear serisine ait bu gece kremi, içeriğindeki salatalık özü cildin ihtiyacı olan nemi sağlayarak çok daha sağlıklı, canlı ve aydınlık görünmesine yardımcı oluyor. Çevresel faktörlere karşı anti-oksidan koruma sağlayarak cilde ihtiyacı olan detoksu sağlıyor.

Vinergetic C+ Detoks Maskesi, Caudalie

Tüm cilt tipleri ile uyumlu olan Vinergetic C+ Detoks Maskesi, cildi tüm kirlerden arındırırken fazla sebumu gözle görünür oranda azaltıyor ve gözenekleri sıkılaştırıyor. Formülünde yer alan pembe kil, kahve özü ve organik üzüm posası ile Düzenli kullanımda temiz ve ışıltılı bir cilt görünümüne katkı sağlıyor.

Elixir Botanique Detoxifiant Gündüz Kremi, Yves Rocher

Cildin daha iyi nefes almasına yardımcı olan ve ciltte adeta detoks etkisi yaratan bu gündüz bakım kremi, cildin yaşlanmasını hızlandıran dış etkenlere karşı savaşarak yaşlanma belirtilerinin geciktirilmesine yardımcı oluyor. Ürünü her sabah, arınmış cildinize uygulayabilirsiniz.

Slow Âge Detoks Etkili Yaşlanma Karşıtı Gece Bakım Kremi & Maske, Vichy

Gece, cildimiz kendini en hızlı şekilde yenilemeye alır. Detoks için de oldukça önemli olan gece saatlerini iyi değerlendirmek gerekiyor. Vichy’nin içeriğinde probiyotik türevi ve saf resveratrol barındıran bu gece ürünü, cildinin gece boyunca oksijen almasını sağlayan detoks etkili bir bakım sunuyor.

Daily Detox Günlük Toz Temizleyici, Lonjevite

Cildi çizmeden arındıran bir peeling düşünün… Lonjevite detoks etkili toz temizleyici içerdiği pirinç özü, pembe ve beyaz killer ile ciltteki ölü derinin nazikçe uzaklaştırılmasına ve sebum dengesinin sağlanmasına yardımcı olurken; papayada bulunan meyve enzimi, aloe vera ve yulaf özüyle aydınlık bir cilt görünümünü destekliyor. Hindistan cevizinden elde edilen nazik bir köpürtücü içerik sayesinde cildin nem dengesine saygı göstererek, gözeneklerin arındırılmasına da yardımcı oluyor.

OGGUSTO
OGGUSTO Tüm Yazıları