preloader

Gamze Saraçoğlu'ndan Gelinlere Özel Tavsiyeler

21.04.2021
Gamze Saraçoğlu'ndan Gelinlere Özel Tavsiyeler

Yazı Boyutu:

Vücut tipine göre gelinlik nasıl olmalı, aksesuarlar nasıl seçilmeli? Tasarımcı Gamze Saraçoğlu'ndan gelinlik seçerken dikkat edilmesi gerekenleri dinledik.

Gamze Saraçoğlu'ndan Gelinlere Özel Tavsiyeler

Gamze Saraçoğlu

Gelinlik seçerken gelin adayları neye dikkat etmeli?

Bedenlerine uygun, düğün konseptlerine uygun bir gelinlik seçmek doğru olacaktır. Kendilerini içinde iyi hissettikleri, kendi gibi hissettikleri modeller ile çok daha mutlu ve rahat olacaklardır. Öte yandan trendlere uygun bir gelinlik yerine zamansız bir tasarım tercih etmek çok daha doğru olacaktır. Kumaş & malzeme seçiminde de kaliteli seçimler yapılmalıdır. Kaliteli malzeme ve kumaş ile tasarlanan gelinlikler her zaman büyük fark yaratır.

Gamze Saraçoğlu'ndan Gelinlere Özel Tavsiyeler

Vücut tipine göre gelinlik seçimi nasıl yapılmalıdır?

Bunun aslında en doğru yolu, gelinlik denemek ile olabilir. Hepimiz vücudunuza ne uyar ne olmaz iyi biliriz fakat konu gelinlik olunca bu konuda net bir fikrimiz yoktur. Bu sebeple en doğru yöntem bedeninize uyan, kendimizi iyi hissedebileceğimiz modele doğru karar vermek için, farklı modellere de gelinlikler denemek çok faydalı olacaktır.

Gelinlik ve aksesuar seçerken en çok nelere dikkat edilmeli?

Gelinlik giyen kişinin bedenine, ten rengine uymalı. Bedene uygun doğru model seçimi bu işin en önemli noktası. Öte yandan gelinin kişiliğine uygun bir tercih yapması da çok önemli bir detaydır. Seçilen malzemelerin kaliteli olması, uyum içinde olması ve yapılacak tasarıma hizmet ediyor olması çok önemlidir. Bir yandan da gelinlik seçimi yaparken daha zamansız parçalara yönelebilmesi çok daha doğru olacaktır.

Gamze Saraçoğlu'ndan Gelinlere Özel Tavsiyeler

Ne kadar zaman önceden gelinlik bakılmaya başlanmalı ve siparişi verilmeli?

Burada tabi iş yoğunluğu da çok önemli, fakat en efektif zamanlama 3 ay öncesi gibidir. Sezon yoğunluğuna göre 4 aya çıkabilir. Bu süreç keyifli bir süreç olduğundan aceleye getirmemek ,keyfini çıkarmak önemlidir. Bu sebeple 3 ay çok doğru bir zamanlamadır.

{773971}

Gelinlik seçiminde en çok yapılan hatalar nedir?

Abartılı, trendlere uyan ,zamansız olmayan bedeninize uymayan, giyen kişiyi anlatmayan içinde iyi hissetmediğiniz bir model seçmek hata olacaktır.

Gamze Saraçoğlu'ndan Gelinlere Özel Tavsiyeler

Moda ve gelinlik dünyasında kendinizi nasıl tanımlarsınız?

17 senedir zamansız, abartıdan, sade, modern gelinlikler yapıyorum. Mesleğim içinde tasarlamaktan en keyif aldığım süreçlerden biri bu. İnsanların hayatlarındaki önemli günlerinden birine dahil olmak beni çok mutlu ediyor.

Bu yıl evleniyor olsanız hangi tasarımınızı giyerdiniz?

Kruvaze gelen uzun kuyruklu, mat satenden fil dişi renginde bir elbise giyerdim. Kruvaze kapaması ve yırtmacı olan sakin, modern zamansız bir parça giyerdim.

{773958}

OGGUSTO
OGGUSTO Tüm Yazıları