preloader

Ünlü Tasarımcılardan Gelinlik Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

03.12.2018
Ünlü Tasarımcılardan Gelinlik Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yazı Boyutu:

Ünlü modacı Arzu Kaprol, gelinlik trendlerini ve gelinlik seçerken dikkat edilmesi gerekenleri anlattı.

ARZYU by Arzu Kaprol, 2 başarılı iş kadınının bilgi ve tecrübelerini bir araya getirdikleri güçbirliğinden doğdu. Arzu Kaprol’un İstanbul’da başlayıp daha sonrasında Amerika’da devam eden gelinlik projesinde yolları kesişen modacı ve Ayla Cönger, güçlerini birleştirerek ARZYU by Arzu Kaprol’u yarattı.Arzu

Vücut tipiniz ve proporsiyonunuza göre gelinlik seçin

Arzu Kaprol: Gelin olmak aslında insanın kendisi gibi olmasını gerektiriyor. Çocukluktan gelen “prenses gelin” algısını klişeleştirmeden, kendi tarzında kalmak çok önemli. Gelin adayının gelinliğini seçerken kendisi gibi olabileceği, benliğini besleyecek bir tasarım giymesi değerli. Bu yüzden ARZYU’ya gelen adayları öncelikle tanımaya ve ona göre yönlendirmeye çalışıyoruz. Sonrasında vücut tipi ve proporsiyonuna uygun bir gelinlik tasarlıyoruz. Aynı şekilde hazır koleksiyonumuzdan beğendiği bir tasarım varsa kendisini en rahat hissedeceği şekilde ayarlıyoruz.

Ünlü Tasarımcılardan Gelinlik Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kendi kişiliğinizi yansıtan bir gelinlik seçin

Ju İstanbul: Her sene klişeleşen ve birbirini takip eden moda akımları piyasaya hakim olsa da bizce Ju Istanbul gelini her şeyden önce kendine özgü olmalı. Dolayısıyla seçim yaparken öncelikli olarak kişinin kendi stilini yansıtan ve bedenini doğru şekilde ortaya koyan tasarımlara yönelmeli. Biz de Ju Istanbul olarak bu yönlendirmeleri yaparken gelin adaylarıyla öncelikli olarak karakteri, stili, hayata bakışı, evlenmeyi tercih ettiği ortam ve benzeri onlarca değişkeni birlikte konuşup belirleyip sonra ne tip bir tasarım istediğine birlikte karar veriyoruz. Kısacası gelinliği taşıyan kişinin gelinlik seçiminde stilinin yansımasına önem veriyoruz.

Ünlü Tasarımcılardan Gelinlik Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Gelinliğiniz düğün konseptinizle uyumlu olsun

Zeynep Tosun: Öncelikli olarak mekan, giyecekleri gelinlik, organizasyon, süsleme vb. her şeyin kendi istekleriyle örtüşmesi çok önemlidir. Örneğin, birkaç tane bohem konseptinin olduğu bir düğüne katıldım ve gelin adayının giydiği gelinlik salon düğününde giyilebilecek bir gelinlik modeliydi… Sonuçta evliliğe atılan bu adımda düğün önemli bir detay. Eğer evlenen adayların kendi istekleri ile mekan örtüşmezse ana enerjide bir boşluk oluyor. Adaylar için önerebileceğim en önemli detay, samimi, doğal ve kendileri gibi olmaları.

Ünlü Tasarımcılardan Gelinlik Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Hayalinizdeki gelinlik olmasına özen gösterin

Nihan Peker: Önce hayallerindeki gelinlik mi ve onları ne kadar mutlu ediyor, ona dikkat etmelerini öneririm. Sonra da tabiî ki vücut tipine, mekan ve mevsim etkenlerine göre uygunluğuna bakarak karar vermelerini tavsiye ederim.

OGGUSTO
OGGUSTO
editörün tüm yazıları