preloader

2021’in Öne Çıkan Davet Trendi: Mini Kutlama

09.02.2021
2021’in Öne Çıkan Davet Trendi: Mini Kutlama

Yazı Boyutu:

Pandemi hayatın tüm akışını etkilediği gibi düğün, nişan, söz davetlerini de etkiledi. Tüm bu kısıtlamalara rağmen maksimum önlem alarak hayallerinizdeki konseptten vazgeçmeden davetinizi en zevkli detaylarla hazırlamanız mümkün.

Son bir yıldır yaşadığımız pandemi ile hayatımızda değişen şeylerin sayısı bir hayli fazla. Bir yandan yaşamın akışını kaçırmadan güne dahil olmak, bir diğer yandan da kendimizi ve hayatı paylaştıklarımızı korumak için dikkatli hareket etmek zorundayız. Hayatın en tatlı detayı olan düğün, nişan gibi kutlamalar da koronavirüs günlerinde maksimum önlemlerle yapılmaya devam edecek. Alıştığımız kutlama konseptlerinden farklı olarak daha az davetli sayısıyla butik konseptte yapılan düğün, nişan ve sözler sağlığı göz ardı etmeden planlanabiliyor. Uzman ellerde şekil verilerek unutulmaz oluyor.

Four Seasons Hotel Istanbul at the Bosphorus Senior Ziyafet Satış Direktörü Başak Güngör, pandemi sürecinde hazırladıkları söz, nişan, düğün gibi davetlerde maksimum önlem aldıklarını ve zevk sahibi detaylarla tasarlanmış mikro organizasyonlar hazırladıklarını söylüyor. Başak Güngör ayrıca mikro davetlerde nelere dikkat ettiklerini, organizasyonun unutulmaz olması için hangi detaylara yönelmek gerektiğinin ipuçlarını, hayatının en özel gününe hazırlananlar için anlatıyor.

2021’in Öne Çıkan Davet Trendi: Mini Kutlama

Mikro Davet Nedir?

Mini düğün, minimoni (mini seremoni), hızlı kutlama, butik düğün, mikro kutlama tanımları organizasyon dünyasının pandemi sürecinde tanıştığı tabirlerden. Özel gününü kutlamaktan vazgeçmeyen ama tedbiri de elden bırakmayan gelin ve damatlar için tasarlanan belirli sayıda davetlinin katıldığı kutlamaların hepsi mikro davet demek oluyor. Davet alanının büyüklüğüne göre 15, 20, 30 kişilik davetler Covid-19 riskini minimuma indirdiği için bugünlerde çok daha fazla tercih ediliyor. Kalabalık düğünlere göre daha az detay düşünmek gerektiği için de kutlamalar çok daha zevk sahibi detaylarla süslü oluyor.

2021’in Öne Çıkan Davet Trendi: Mini Kutlama

Mini Kutlamalarınızı Unutulmaz Yapın

Four Seasons Hotel Istanbul at the Bosphorus, pandemide aldığı ve uyguladığı önlemlerle süreci yönetmesiyle oldukça beğenilen davet mekanlarından biri. Lead With Care programı ile hijyen ve fiziksel mesafe kurallarını titizlikle hayata geçiren otelin mikro davetler için zarif seçenekleri bulunuyor. Four Seasons Hotel Istanbul at the Bosphorus’un çok beğenilen hizmet anlayışı, konforu ve lüks tadı pandemi günlerinde de üst düzey önlemlerle anılarında unutulmaz bir gün olmasını isteyen çiftler için devam ediyor.

Four Seasons Hotel Istanbul at the Bosphorus’ta, İstanbul Boğaz’ının muhteşem manzarasına sahip YASEMİN salonunda 30 kişiye kadar olan davetler gerçekleştirilebiliyor. İstenilen konsepte göre detaylandırılıp şekillendirilebilen salonda, çiftlerin istediği her detay çiftlerin zevklerine, isteklerine göre alanında uzmanlaşmış profesyoneller tarafından titizlikle hazırlanıyor. Four Seasons Hotel Istanbul at the Bosphorus’un mükemmel hizmet anlayışının olduğu davetlerde sadelik ve zarafet bir araya gelerek samimi davetlere ev sahipliği yapıyor.

2021’in Öne Çıkan Davet Trendi: Mini Kutlama

Kendi Mini Kutlamanızı Hazırlayın

 • Hayatınızın en özel gününü kutlamayı es geçmeyin. Sadece ön plana sağlığı koyun ve tüm planlamalarınızı daha iyi yapın.

 • Davete gelecek kişi sayısına bakmadan istediğiniz gelinliği seçin; makyaj artisti ve saç tasarımcısı için bütçe ayırın. Sonuçta o anı yaşayacak ve ömür boyu baktığınız fotoğraf karelerinde mutluluğunuzu en güzel haliyle göreceksiniz.

 • Fotoğraf ve video detaylarını es geçmeyin.

 • Kritik günlerden geçtiğimiz için profesyonellerle çalışmanın daha önemli olduğunu unutmayın.

 • Pandemide düğün yapmayı krizi fırsata çevirmek olarak düşünebilirsiniz. Daha kısıtlı bütçe ve zamanda çok daha güzel detayları olan davet, kutlama ya da düğün organize edebilirsiniz.

 • İstediğiniz düğün konseptinden vazgeçmeyin. Herkesi davet edemiyor olsanız da hayatınızda bir kez olacak gününüzün detaylarını hayallerinizdeki gibi planlayın.

 • Zarif detaylar kullanan, pandemi gereği tüm önlemleri alan ve sizi memnun edeceğinden emin olduğunuz bir yer seçin.

 • Minimum sayıdan oluşan davetli listesi hazırlayın. Bunu yapmak zor olsa da pandemi süreci nedeniyle herkes anlayışlı olacaktır.

2021’in Öne Çıkan Davet Trendi: Mini Kutlama

Mikro Kutlamalarda Nelere Dikkat Etmelisiniz?

 • Covid-19 virüsünün bulaşmasına engel olmak için davetinize gelen kimseyi öpmemelisiniz. Unutmayın ki bu hastalığın bulaşmasını önlemek için kritik bir detay.

 • Davetlilerin oturma düzeninde sosyal mesafenin olduğuna emin olun.

 • Tüm sevdiklerinizin mutlu gününüzde yanınızda olmasını isteseniz de kişi sayısını minimumda tutmalısınız. Özellikle kapalı alanlar için 30 kişilik davetler kabul edilebilir oluyor.

 • Görevli olan kişilerin ve mekanın gerekli önlemleri aldığına emin olun.

 • Kutlamanın süresini olabildiğince kısa tutun. Sabahlara kadar süren kutlamalar yerine az, öz ve eğlenceli kutlamalar planlayın.

 • Mekanlar minimum kapasiteyle çalıştığı için sizin programınıza uygun boş gün bulmak zor olabilir. Tarihinizi bir an önce belirlemenizde ve istediğiniz yeri erkenden ayırtmanızda fayda var.

2021’in Öne Çıkan Davet Trendi: Mini Kutlama

Mekanın Önemini Unutmayın

Davetiniz ne kadar mikro olarak tasarlansa da güzel ve zevkli olmasını sağlayacak en önemli unsur kesinlikle mekan seçimi. Sizin için deneyimlerini kullanarak hiçbir detayın unutulmadığı, dekorasyonun kusursuz olduğu ve davetlileri cezbedecek manzarası olan bir yer seçmeniz büyük bir artı olacak. Boğaz’ın masmavi sularının hemen yanında tasarlanmış Four Seasons Hotel Istanbul at the Bosphorus, hem mükemmel hizmeti benimsemiş çalışan kadrosu hem de tüm güzelliği ile mikro davetlere ev sahipliği yapıyor. Maksimum 30 kişiye kadar olan davetlerin düzenlendiği YASEMİN salonunda düzenlendiği kutlamalardan geriye muhteşem manzaranın eşlik ettiği anılar kalıyor.

Not: Seçtiğiniz mekanda, Covid-19 kısıtlamaları ile ilgili son durum hakkında bilgi almayı ihmal etmeyin.

Bu içerik Four Seasons Hotel sponsorluğunda hazırlanmıştır.

OGGUSTO
OGGUSTO Tüm Yazıları