preloader

Yaz Gelinlerine En Çok Yakışacak Parfümler

03.07.2022
Yaz Gelinlerine En Çok Yakışacak Parfümler

Yazı Boyutu:

Beyaz çiçeklerden ilham alan en güzel gelin parfümlerini, parfüm ve cilt bakım meraklısı Arzu Betül Çelik’in yorumlarıyla keşfedin.

Prof. Dr. Aytuğ Altundağ, insanın yaşamı boyunca karşılaştığı tüm kokuları farklı bir mekanizma ile beyinde yer alan koku belleğinde sakladığına dikkat çekiyor. İlk defa karşılaştığımız bir kokuyu bir yere ve olaya ait olarak algılamaya çalışır, o kokuyu tekrar aldığımızdaysa belleğimizdeki mevcut anıyı tekrar tekrar yaşarız. Kokunun bireyde yarattığı olumlu duyguların tekrar yaşanmasıysa duygu durumunuzu anlık olarak değiştirebilecek güce sahip olabilir.

Düğün parfümünüzü seçmeden önce, aşk, mutluluk ve heyecan dolu duygularınızı bir zaman kapsülüne dönüştürebilecek güçte, baş döndüren ve tüm gün olağanüstü kokmanızı sağlayacak çiçeksi parfüm önerilerimize göz atmayı unutmayın!

Parfüm ve cilt bakım meraklısı Arzu Betül Çelik’in yorumlarıyla muhteşem çiçeksi gelin kokuları;

Yaz Gelinlerine En Çok Yakışacak Parfümler
Arzu Betül Çelik

Parfums De Marly Delina

Yaz Gelinlerine En Çok Yakışacak Parfümler

Bergamot, armut ve liçi gibi taze meyvelerle açılan kokunun kalp notlarında bulunan Türk gülü, zambak ve şakayık taze ve çiçeksi bir etki bırakıyor. Vanilya, misk ve kaşmir ağacıyla derinlik kazanan Delina, tatlı, çiçeksi ve meyvemsi notalarına ek olarak kadınsı ve uyarıcı bir etki bırakıyor.

Arzu Betül Çelik

“Duygusallığını ve narin doğasını ilk koklayışta anlayabileceğiniz kalbe doğrudan giden bu gül parfümü anılarınızda yer edecek kadar yumuşak ve feminen.”


Chanel 1957

Les Exclusifs de Chanel koleksiyonunda yer alan 1957, bergamot ve portakalın ışıltılı narenciye karışımıyla açılıyor. Kalp notalarında bulunan yasemin ve irisle çiçeksi ve pudramsı bir dokunuş katarken, sandal ağacı, misk ve amberin sıcak ve rahatlatıcı bir karışımıyla zamansız ve sofistike bir bitiş sağlıyor.

Arzu Betül Çelik;

“Doğal ten kokunuz kadar yumuşak ve kremsi ancak bir o kadar da şefkatli ve pürüzsüz bir dokunuş.”

Yves Rocher Tendre Jasmin

Parfümün yasemin, mandalina ve limonun üst notaları kokuya taze ve dikkat çeken bir başlangıç sunarken, yasemin, zambak ve mimoza notalarıyla açılarak tatlı ve çiçeksi bir dokunuş katıyor. Yasemin ve sandal ağacıyla sıcak, feminen ve romantik bir denge sağlıyor.

Arzu Betül Çelik;

“Yaseminin zarifliği ve çekiciliği arasındaki masalsı ahengi tüm anlarınız boyunca yaşatacak oldukça sofistike bir iksir.”

Yaz Gelinlerine En Çok Yakışacak Parfümler

Flora Gorgeous Gardenia Eau de Parfum by Gucci

Yaz Gelinlerine En Çok Yakışacak Parfümler

Armut çiçeği, kırmızı meyveler ve mandalina üst notalarıyla açılan kokunun taze ve meyvemsi başlangıcı; gül, şakayık, osmantus ve yasemin gibi romantik çiçeklerin birleşimiyle taçlanarak paçuli, sandal ağacı ve misk içerikleriyle sıcak ve seksi bir etki bırakıyor.

Arzu Betül Çelik;

“Düğün gününün heyecanını ve ömür boyu hatırlanacak kalp atışlarının ritmiyle dans eden hareketli ve renkli bir meyve ve çiçek kombinasyonu.”


Estee Lauder Beautiful Magnolia

Manolya yaprakları, nilüfer ve mate üst notalarıyla hafifçe açılan koku, gardenya ve Türk gülünün baş döndürücü etkisiyle birleşerek çiçeksi, misk, sandal ağacı ve sedirleyse, tatlı, sıcak ve kadınsı bir hâl alıyor.

Arzu Betül Çelik;

“Canlı ve taze beyaz çiçeklerin duru ve rafine havasını baştan sona hissettiren şeffaf ve duygusal doğasıyla etkileyici bir çiçek buketi.”

YSL Supreme Bouquet

Armut, pembe biber ve bergamotun üst notalarıyla açılan koku; sümbülteber, ylang-ylang ve yaseminle çiçeksi ve kadınsı bir hal alıyor. Amber, paçuli ve misk alt notalarıyla sonlanarak, gösterişli ve uzun süre etkili bir bitiş sunuyor.

Arzu Betül Çelik;

“Sümbülteberin tüm cazibesinin modern zamanlardaki belki de en coşkulu yorumuyla sizi buluşturan yoğun bir çiçek rüyası Supreme Bouquet.”

Yaz Gelinlerine En Çok Yakışacak Parfümler

Guerlain L’Heure Blanche

Yaz Gelinlerine En Çok Yakışacak Parfümler

Su notaları, süt ve beyaz çiçeklerle açılan koku, fresh ve hafif bir etkiyle açılsa da orta notalarında bulunan iris, beyaz misk ve amber, temel notalarındaki sandal ağacı, sedir ve miskle birleşerek, beyaz bir çiçek buketinin baş döndüren, pudramsı yumuşaklığıyla sarıyor.

Arzu Betül Çelik;

“Teninizle tatlı tatlı flört ederken hayallerinize meleksi bir dokunuş yapan yüzde tatlı bir gülümseme bırakan bir iksir.”

{49221}

Bvlgari Allegra Baciami

Taze gardenya ve yasemin, vadi zambağı gibi beyaz çiçeklerin ihtişamlı kokusunun, amber ve paçulinin sıcaklığı ve vanilyanın zenginliğiyle birleşmesiyle ortaya çıkan baş döndüren ve ihtişamlı parfüm.

Arzu Betül Çelik;

“Ilık bir yaz akşamında gün batımı keyfini yaşatan tatlı vanilyanın kremsi tropikal bir havaya bürünmesinin mutluluğunu hissettiren Bvlgari Baciami.”

Yaz Gelinlerine En Çok Yakışacak Parfümler
Esra Er Kursan
Esra Er Kursan Tüm Yazıları