preloader

Farklı Yaşam Kurguları İçin Koltuk Modelleri

14.10.2022
Farklı Yaşam Kurguları İçin Koltuk Modelleri

Yazı Boyutu:

Altı farklı yaşam kurgusu ve bu kurgunun başrol oyuncusu koltukları evleriniz için ilham dolu fikirlerle bir araya getirdik.

Dekorasyon kurgusunu yönlendiren elemanların arasında mekanın yapısının mimari özellikleri başta geliyor. Loft tarzı bir yapıda, rezidans’ta, bahçeli bir sitede, tarihi bir apartmanda, bir çiftlikte ve stüdyo bir dairede 6 farklı yaşam kurgusunun izini sürüyoruz. Bu 6 farklı yapı tipine göre uyarlanmış Mudo Concept‘ten seçtiğimiz koltuklar evleriniz için ilham verecek.

Loft’ta özgür yaşam

Geniş hacimli, yüksek tavanlı, eski depolardan veya fabrikalardan dönüştürülmüş loft tarzı bir yapıda yaşıyorsanız mobilya seçimlerinizi büyük ebatlı modellerden, endüstriyel hissi pekiştiren metal ve beton gibi malzemelerden yana yapabilir, artizanal bir estetiğe sahip aksesuarlarla dekorasyon kurgusunu tamamlayabilirsiniz.

Geniş, konforlu bir koltuk loft tarzı evlerin olmazsa olmazlarından. Mekana optimizm hissi aşılayan kıvrımlı formlar yeni sezon koleksiyonlarda öne çıkıyor.


Rezidans’ta çağdaş mizansenler

Geniş cam cepheleri ve modern mimarisiyle rezidans’larda kurgulanan yaşam alanlarında çağdaş, yalın ve net çizgili tasarımlar dengeli bir bütün yaratır. Fonksiyon ve konfor odaklı mobilyalar, günün trendlerine ayak uydurmuş aydınlatmalar, yalın zarafetlerinin yanı sıra pratik kullanım özellikleriyle de öne çıkan tasarım ve aksesuarlar bu yaşam döngüsünün merkezinde yer alır.

Mekanınıza ve kullanımınıza göre parçalarını farklı şekillerde kombinleyebileceğiniz modüler köşe koltuklar salonunuzda maksimum fonksiyonellik vadediyor.

Günün yorucu trafiğinden sonra kollarına kendinizi teslim edeceğiniz koltuklarınızın konforlu, ergonomik ve duyulara hitap eden bir dokusunun olması önemlidir.


Tarihi apartmanda eski-yeni karması

Yüksek tavanlar, kartonpiyer işçilikleri, rabıta parkeler, tuğla duvarlar, tonozlu tavanlar, eski ahşap kapı ve pencereler tarihi apartmanların mimari karakteristikleri arasındadır. Bu tip bir yapıda yaşıyorsanız dekorasyonda nostaljik öğeler kullanarak mimari kimliği destekleyebilir ya da bu fotoğraftaki gibi modern mobilyalar tercih ederek zıtlıkların yarattığı çekici bir kontrast yakalayabilirsiniz.

Sade görünümü ve farklı stillere uyumlu çizgisiyle bu tip bir koltuk, tarihi dokulu evinizde göze batmadan kendine yer bulacaktır.

Stüdyo dairede pratik kurgular

Genç, fonksiyonel ve modern bir stile sahip stüdyo dairelerde sınırlı metrekareler içindeki yaşam, pratik olma ihtiyacını doğurur. Tekerlekli tasarımlar, katlanır mobilyalar, modüler koltuklar, akıllı depolama üniteleri, teknolojisi artırılmış ürünler ve kolay temizlenebilir malzemeler bu mimari yapılar için idealdir.

Bahçeli villada konfor dozu yüksek

Misafir ağırlamayı ve evde davetler vermeyi seven biriyseniz veya geniş bir aileniz varsa salon kurgunuzu da yaşam alışkanlıklarınıza uygun planlamalısınız. Evin bahçesine açılan pencerelere nazır yerleştirilen oturma bölümünde geniş hacimli koltuklar tercih edebilir, villanızın modern yapı aritmetiğiyle örtüşmeyecek net ve yalın çizgili tasarımlara yönelebilirsiniz.

Çiftlik evinde natüralist koza

Tabiatın içinde doğanın sunduğu güzelliklerden kopmadan yaşamayı tercih edenler yaşam alanlarını da doğayla uyumlu kurgulamaktan yana. Bu deniz kenarındaki bir yamaçta yer alan ahşap bir kulübe, rustik detaylarla zenginleştirilmiş bir çiftlik veya orman evi olabilir. Her birinin ortak noktası dekorasyon seçimlerinde doğayı merkezine alan yaşam kurguları.

Ham ahşaplar, bambu mobilyalar, deri dokular, hazeranlı sandalye veya sehpalar, ilhamını ağaç ve dallardan alan form ve motifler rustik bir mimariye sahip bu evlerin mihenk taşları arasında.

Naz Gürlek
Naz Gürlek Tüm Yazıları