preloader

Sanatçıların Elinden Çıkan Duvar Kağıtları

23.12.2021
Sanatçıların Elinden Çıkan Duvar Kağıtları

Yazı Boyutu:

Duvar kağıtları evinizin dekorasyonu için çok uğraşmadan harikalar yaratabileceğiniz yegane estetik malzemelerdir. Altı farklı sanatçının duvar kağıdı tasarımlarını keşfedin.

Duvar kağıdı deyip geçmeyin. Evinizin dekorasyonu için çok uğraşmadan harikalar yaratabileceğiniz yegane malzeme duvar kağıtları bazen bir duvarı bazen bir odayı veya başka bir dünyaya açılırmış gibi kaplayacağınız bir koridoru renkli bir sanatçının kanvasından fırlamış gibi gösterebilir. Üstelik gerçek bir sanatçının elinden çıkmışsa o zaman hayal gücünün sınırlarında gezinen sonuçlar alabilirsiniz. İlhama mı ihtiyacınız var? O zaman Finlandiyalı artizan duvar kağıdı ustası FEATHR’dan altı farklı sanatçının duvar kağıdı tasarımlarına bakın.

Klasik ve çağdaş tasarımların harmanı: Johanna Gullichsen

Sanatçıların Elinden Çıkan Duvar Kağıtları

Artizan duvar kağıdı firması Feathr, klasik kumaş tasarımlarını ilk kez duvar kağıdı olarak kullanılabilir hale getirmek için ünlü Finlandiyalı tasarımcı Johanna Gullichsen ile işbirliği yaptı. İki Johanna Gullichsen tasarımı olan Nereus ve Raita ilk kez duvar kağıdı olarak yeniden tasarlandı. Çarpıcı bir klasik tasarımı çağdaş bir renk yelpazesiyle sunan bu duvar kağıtları hem grafik bir güzellik hem de nötr bir göz alıcılık sunuyor.

Güzel sanatların sokak ve pop estetiğiyle buluşması: Magnus Gjoen

Sanatçıların Elinden Çıkan Duvar Kağıtları

Norveçli sanatçı Magnus Gjoen, çalışmalarında güzel sanatları sokak ve pop estetiğiyle birleştiriyor. Eserlerinde taze, benzersiz ve çağdaş bir estetik algı yaratmak için mevcut sanat eserlerini veya geçmişten parçaları kullanarak tarihi göndermeler ve dolaylı imalardan yararlanıyor. Gjoen, orijinal sanat eserlerinden marka için beş çağdaş duvar kağıdı koleksiyonu yaratmış. Duvar kağıtlarının her biri, eski şaheserlere modern bir yorum getirmek yanında, güçlü nesneleri kırılgan güzelliklere dönüştürüyor.

İskandinav illüstrasyonlar: Finland Toile

Sanatçıların Elinden Çıkan Duvar Kağıtları

Geleneksel Toile de Jouy stilini, eğlenceli ve modern İskandinav illüstrasyonlarıyla birleştiren Finland Toile duvar kağıtları, Birleşmiş Milletler’in 2018 Dünya Mutluluk Raporuna göre Finlandiyayı dünyanın en çağdaş ve en mutlu ülkelerinden biri haline getiren 10 özelliğe atıfta bulunuyor. Yakın geçmişin en güçlü iki figürü Başkanlar Trump ve Putin’in Helsinki Zirvesi sebebiyle Finlandiya’ya gelişini kutlamak ve dünyayı düzeltmek için Finlandiya’dan neler öğrenebileceklerini gösterecek bir duvar kağıdı serisi yaratılıyor. Ve bu duvar kağıdı serisinden ruloları, zirve başlamadan önce her iki başkana da hediye olarak gönderiyorlar.

{77671}

Cesur grafiti sanat eserleri: Lee Herring

Sanatçıların Elinden Çıkan Duvar Kağıtları

İngiliz grafiti ve karışık medya sanatçısı Herring’in cesur grafiti sanat eserleri ilk kez iç tasarıma entegre ediliyor. Lee Herring’in sokak sanatına yakın duran çağdaş manzara resimleri, doku ve renk açısından çok zengin ve de cesur. Sprey boyalar, markörler ve akrilik boyalarla bu cesur ve spontane işleri yaratmak için çalışmalarını palet bıçakları, malalar ve kazıyıcılar ile manipüle ederek tamamlıyor sanatçı. Ve ortaya bu sıradışı duvar kağıdı koleksiyonu çıkıyor.

Rastlantısal güzellikler: Kiki Slaughter

Sanatçıların Elinden Çıkan Duvar Kağıtları

ABD’li soyut sanatçı Kiki Slaughter ile yapılan iş birliğinden doğan duvar kağıtları, sanatçının iki yeni sanat eseri Safari ve Dreamboat’a dayanıyor. Slaughter, 19. yüzyıldan kalma bir çırçır fabrikasındaki neredeyse çökmekte olan stüdyosunda çalışıyor. Sanatçının çalışmaları, izleyende sanki resim sanatının temel süreçleriyle ilgili bir deney izlenimi uyandırıyor. Hem renk hem de doku açısından zengin işler yaratmak için tuvali üzerine boyayı döküyor, sıyırıyor, katlıyor ve akla gelmeyecek başka şekillerde onu manipüle ediyor. Sonuçta bu rastlantısal güzellikler ortaya çıkıyor.

Manzara resimleri: Tamara Piilola

Sanatçıların Elinden Çıkan Duvar Kağıtları

Bu iş birliği de ünlü Finlandiyalı ressam Tamara Piilola ve manzara resimlerini içeriyor. Boya katmanları ve saf pigmentler kullanarak oluşturduğu çarpıcı anlatıma sahip manzaraları, izleyicileri gizemli doğanın fon olduğu bir yolculuğa çıkarıyor. Piilola, yaptığı işler HAM Helsinki Sanat Müzesi, Sara Hildén Sanat Müzesi ve Didrichsen Sanat Müzesi gibi koleksiyonlarda yer alan bir sanatçı. Piilola’nın orijinal sanat eserlerine dayanan dört duvar resmi ve duvar kağıdı bulunuyor: Yağmur Damlaları, Ornament, Delta (Büyük Yansıma) ve En Güzel Şeylerin Saklanması.

{771375}

Admin
Admin Tüm Yazıları