preloader

5 Adımda Evinize Sahil Havası Katın

27.06.2024
5 Adımda Evinize Sahil Havası Katın

Yazı Boyutu:

Evinize sahil atmosferini taşıyabileceğiniz dekorasyon çözümlerini inceleyin.

Denizin maviliklerinden, kumsalların dingin coğrafyasından ilhamını alan sahil evleri pencerelerini doğaya ve denizden gelen meltemlere açar. Sahil evlerinin sakin, ferah ve hafiflik hislerini pekiştiren dekorasyon kodlarında mavi ve beyazın egemenliğinde kurgulanmış yalın formlar saklıdır. Gücünü deniz, güneş ve kumsalın verdiği özgürlük hissinden alan bu tarzın anatomisinde ise rahatlama, dinlenme ve düş kurma eylemlerine yer açan konformist seçimler vardır.

1

Dışarısı ve içerisi arasındaki sınırları kaldırın

5 Adımda Evinize Sahil Havası Katın

Uzmanlar diyor ki eğer denize veya akan bir suya her gün 5-10 dakika ayırır ve onu izlerseniz pozitif etkisinden ötürü daha mutlu hissedersiniz ve bağışıklı sisteminiz güçlenir. Feng Shui felsefesine göre evde kullandığınız cam malzemeler suyu temsil eder ve mekana suyun enerjisini taşır. Sahil havasını taşımak istediğiniz mekanınızda köşeli ve keskin formlara yer yok. Seçimleriniz suyun izini takip eden kıvrımlı, akışkan ve dairesel formlardan yana olmalı.

Vazen Atelier

2

Wabi Sabi felsefesine kulak verin

Wabi Sabi tıpkı Feng Shui gibi bir Japon yaşam felsefesidir. Ancak Feng Shui’nin katı kurallarına karşı daha ılımlı, daha sakin bir duruşu vardır. Hızlı, özensiz ve tüketim çılgınlığıyla dolu bir yaşamın içinde vaha gibi bizleri kucaklar. Doğal veya el yapımı objelerdeki basitliği, sessizlik ve dinginliği; alçakgönüllü bir zarafeti; yapımı sırasında ortaya çıkan ve objeyi sıra dışı, benzersiz kılan tesadüfi kusurları öven Wabi ile yaşla gelen berraklık, sükunet ve güzelliği; objenin hayatının geçiciliğini hatırlatan üzerindeki aşınmışlık ve tamir izlerini seven Sabi’nin sentezidir.

5 Adımda Evinize Sahil Havası Katın

Lasttouch Interiors

Ekin Varon Design Studio

3

Kumsalın meditatif etkisini mekana taşıyın

5 Adımda Evinize Sahil Havası Katın

Mavi-beyaz ikilisini dekorasyonda ham dokular, tropik bitkiler, halatlı tasarımları çizgili tekstillerle birleştirip evinize serinletici bir hava katabilirsiniz. Kurguladığınız huzur dozu yüksek bu vahada marin detaylara, deniz feneri, çapa gibi aksesuarlara yer verebilirsiniz. Kumsallardan topladığınız çakıl taşları ve deniz kabuklarıyla yarattığınız minik mizansenlerin yanında lavanta esanslı bir mum yakarak zihin ve bedeninizi rahatlatabilir yaşam alanınıza kumsal terapisi uygulayabilirsiniz.

Locatelli

Nilsa Stoneware

4

Negatif frekanslardan uzak durun

Kişisel kozanızın sizi sakinleştiren, dış dünyadan ve negatif frekanslardan soyutlayan mucizevi bir yer olduğunun farkına varıp mekândaki pozitif titreşimlerin gücünü ahşap, seramik, keten, hasır gibi doğal dokularla arttırabilir böylece sahil evlerinin ruhunu yaşam alanıza taşıyabilirsiniz. Evlerde kullandığımız elektronik aletler elektromanyetik dalgalar yayarlar ve bu da sağlıksız bir atmosfer yaratır. Buna bağlı olarak mekânın enerjisi düşer ve içinde yaşayan insanın bağışıklık sistemi zarar görerek sağlık problemleri ortaya çıkabilir. Bu nedenle yatak odasında elektronik alet bulundurmamak, kullanmadığımız zaman onları kapatmak ve uykuda çalışır bırakmamak önemlidir.

5 Adımda Evinize Sahil Havası Katın

5

Bitkilerin yaratıcı gücünden faydalanın

5 Adımda Evinize Sahil Havası Katın

Konfor ve rahatlama hissi sahil evi stilinin olmazsa olmazlarından biri. Geniş kanepeler, bol yastık, bleu-blanc porselenler, çini zeminler, beyaz fonlar üzerine kurgulanmış mavi dokunuşlar, hasır sepetler ve yeşil bitkiler ise sahil evlerinin dekorasyon lugatındaki diğer oyuncular. Evde iyi enerjilerin akmasını sağlamakta büyük rol oynayan bitkilerle evinize taze bir hava katabilirsiniz. Evde sükunet ve huzuru pekiştiren lilyumlardan veya evin chi enerjisini yükselten mimozalardan mekanlarınızda faydalanabilirisiniz.

Jungleous

Zara Home

Naz Gürlek
Naz Gürlek Tüm Yazıları