preloader

Şehre Dönüş İçin İlham Veren Söyleşiler: Banu Arıduru

24.08.2022
Şehre Dönüş İçin İlham Veren Söyleşiler: Banu Arıduru

Yazı Boyutu:

Çelebi Gıda ve Little Caesars Türkiye Genel Müdürü Banu Arıduru şehre dönüşte verimliliğini ve motivasyonunu nasıl arttırdığını anlatıyor.

Şehre dönüş sürecinde kendinizi işe ve yaşama nasıl motive ediyorsunuz?

Sevdiğim işi yapıyor ve sevdiğim insanlarla çalışıyorum. Böyle olunca tatil sonrası işe ve iş arkadaşlarımın yanına koşarak giderim. Kişisel olarak yüksek enerjili birisiyim, çalışırken eğlenmek, işe, ekibe ve kendime değer katmak beni çok motive eder.

Verimliliğinizi arttırma sırlarınız neler?

Güneşte ve açık havada olmak, spor yapmak, ailemle seyahat etmek, arkadaşlarımla yeni fikirler üzerinde tartışmak verimimi daha da arttırır. Ayrıca sürekli farklı ve yeni şeyler öğrenmeye olan açlığım sayesinde, geliştiğimi ve yaratıcılığımın arttığını görmek de motivasyonumu ve verimliliğimi kesinlikle etkiliyor.

İşe dönüş sürecinde sizi en heyecanlandıran proje hangisi?

Ben Çelebi Holding şirketlerinden Çelebi Gıda A.Ş nin Genel Müdürüyüm. Tedarik zinciri ve lojistik işlerimizin yanısıra 120’den fazla Little Caesars Restoranın da işletmeciliğini yapıyoruz. Yaz döneminde Pizzalarımızda kullanacağımız Türkiyedeki bölgesel muhteşem tatlara yoğunlaştık, yeni ürün geliştirme benim özel ilgi alanım olduğu için beni çok heyecanlandırır.

Dinlediğiniz podcast yayınları varsa hangileri?

Harvard Business Review

Women at Work

HBR Idea Cast

İş toplantıları için sevdiğiniz restaurant hangisi?

Yurtdışından gelen iş arkadaşlarımla Rumelihisarı’nda bulunan İskele Restoran’a sıkılıkla giderim. Öğle saatlerindeki iş yemeklerinde ise genellikle konumu gereği Istinye park Masa’yı tercih ediyorum.

Şehir hayatınızda size eşlik eden kitaplar hangileri?

Bugünlerde Alışkanlıkların Gücü’nü okuyorum. Yazar Charles Duhigg; Özel ve iş hayatımızda alışkanlıklarımızın ardında nelerin yattığını nörobilimcilerin laboratuvarlarına giderek araştırmış, alışkanlıkların neden var olduğunu, değiştirilebileceğini, düzenli olarak spor yapmanın, kilo vermenin, harika çocuklar yetiştirmenin, daha üretken olmanın, yenilikçi şirketler kurmanın ve başarıya ulaşmanın anahtarının, alışkanlıkların nasıl işlediğini anlamaktan geçtiğini savunuyor.

Şehre Dönüş İçin İlham Veren Söyleşiler: Banu Arıduru

Satın Al

OGGUSTO
OGGUSTO Tüm Yazıları