preloader

Türkiye’nin Toskana’sı: Trakya

08.11.2016
Türkiye’nin Toskana’sı: Trakya

Yazı Boyutu:

Seyahat Sevil Deniz için adeta bir tutku. Her sene tanımak istediği kültürleri, şehrin yerlisi gibi yaşayarak, sıra dışı deneyimler kazanıyor. Gezerken edindiği dostluklar onun için mücevherler değerinde. Sıra dışı seyahatler, gurme destinasyonlar, cruise gezileri ve mavi yolculuklar en sevdiği seyahatler. Turizm, İşletme ve İletişim alanında aldığı eğitimler doğrultusunda, Turizm, Pr ve Tailor Made Seyahat Danışmanlığı yapıyor. Deneyimlediği kültürleri gazeteler, dergiler ve www.sevildeniz.com‘da paylaşıyor. Yazacağı 3 farklı konulu kitabın hazırlıklarını bitirmekle meşgul. Hayat mottosu ise, ‘Yeni kültürleri tanımak’. Türkiye'nin Toskana'sı Trakya'yı OGGUSTO için yazdı.

Tarih, doğa ve şarap tutkunları için Trakya bölgesi adeta bir cennet. Toprak yapısı nedeniyle, ülkemizin bağcılık yapmaya en verimli bölgesi olan Lüleburgaz ve Şarköy köyleri, hala kuş sesleri arasında uyanabileceğiniz kadar bakir. Bu bölge Türkiye’nin yeni Toskana’sı olarak taçlandırılıyor.

Nerede Kalmalı?

Türkiye’nin Toskana’sı: Trakya

Bakucha Vineyard Hotel & Spa, eşsiz doğası, nefes kesen gün batımı, doğal ve yöresel ürünlerle anne eli değmiş gibi hazırlanan kahvaltısı, 60 yıllık maya kullanılarak hazırlanan, kokusuna dayanamayacağınız kadar güzel, diyetinizi bozmanıza neden olacak kadar leziz ekmekleri, yerel mutfağımızın farklı kültürlerle harmanlanarak hazırlanan yemekleri, şaraphanesi, özel teraslı süitleri ve spası ile bölgenin tasarım butik otellerinden.

Türkiye’nin Toskana’sı: Trakya

İstanbul’a sadece 2 saat uzaklıkta olan, Istranca dağlarının arasına sıkışmış bir vadide konumlanan Bakucha Vineyard Hotel, modern hayatın kaosundan sıkılanların kaçış noktası.

Ne Yapmalı?

Türkiye’nin Toskana’sı: Trakya

200 hektar arazi içinde meyve bahçeleri, bostanları, meşe koruları ve Arcadia Bağları ile ünlü olan Bakucha’da, sabah uyandığınızda yiyeceğiniz doğal ürünleri bostandan elinizle toplamak ayrı bir keyif.

Türkiye’nin Toskana’sı: Trakya

Şarap bağları ve vadilerin içinde yürüyüş parkurlarında muhteşem bağ gezileri eşsiz deneyimler sunuyor. Bakucha’nın içinde yer alan Sanitas Spa’da Türk Hamamı, sauna ve Uzakdoğu masaj terapileri ile harika bir spa deneyimi yaşayabilirsiniz.

{77328}

Hangi şarap bağları gezilmeli?

Türkiye’nin Toskana’sı: Trakya

Beyaz şarap üretiminde yoğun üretim yapan Arcadia Bağları, Sauvignon Gris ve Pinot Gris cinsi üzümleri Türkiye’de yetiştiren tek bağ. Teruar şaraplar üreten Arcadia, 350 dönüm arazi içerisinde butik üretim yaparak, ilaç kullanılmadan yetiştirilen üzümler, üretimde yerçekimi ile hareket ediyor, lezzet değiştirecek manipulatif işlemler uygulanmadan üretilip, şişeleniyor ve şarap severlerin beğenisine sunuluyor.

Türkiye’nin Toskana’sı: Trakya

Arcadia Şarapçılık’ın sahibi Arca ailesinin yeni projesi ise, kendi bağlarından istediğiniz dönümde arsa satın alarak, kendi bostanınızı ya da şarap bağınızı kurmanızı sağlamak, şık bir konseptte hazırlanmış olan bağ evinizde doğal bir yaşama adım atmanız.

Hangi Şaraplar Tadılmalı?

Türkiye’nin Toskana’sı: Trakya

Arcadia Bağları’nın Odrysia Gris, Arcadia Finesse Sauvignon Blanc, Arcadia A Series Cabarnet Franc, Latte Harvest Botrytıs 2013 ve Arcadia Gris tadılması gereken şaraplar arasında yer alıyor.

Nereler Gezilmeli?

Dupnisa Mağarası, Antik dönemlerden itibaren metal üretimi ile ünlü Demirköy, sarayları, camileri, kiliseleri, sinagogları ve tarihi çarşıları ile yüzyıllar boyunca tarihe ışık tutan Edirne, tarihi 8000 yıl öncesine dayanan tarihi ile Aşağıpınar Höyüğü kazı alanı ve sonbaharın eşsiz renklerini sunan Longoz Ormanları görülmeye değer güzellikte.

Dupnisa Mağarası

Türkiye’nin Toskana’sı: Trakya

Longoz Ormanı

Türkiye’nin Toskana’sı: Trakya

İdil Çetin
İdil Çetin Tüm Yazıları