preloader

Dünyanın En İyi Yoga Festivalleri

Dünyanın En İyi Yoga Festivalleri

Yazı Boyutu:

Sizin için seçtiğimiz en iyi yoga festivalleri içinize dönmek, doğa ile kucaklaşmak ve dünyanın dört bir yanından yoga tutkunlarıyla buluşmak için harika bir fırsat!

Yoganın birleştirici ve bütünleştirici yönünü yoga severlerle beraber yaşamak, doğa ile buluşmak, kendi içinize dönmek, aynı zamanda müziğe ve dansa doymak için en güzel yol, yoga festivalleri. Dünyanın dört bir yanında gerçekleşen festivallerin en iyilerini keşfedin! Uzun zamandır yoga yapmıyorsanız bile gidebileceğiniz bu festivaller, hayatınızda yeni bir dönem başlatabilir…

Telluride Yoga Festival

Dünyanın En İyi Yoga Festivalleri

Aynı zamanda muhteşem bir kayak kasabası olan Colorado’nun Telluride kasabasında gerçekleşen yoga festivali, eşsiz bir dağ manzarası eşliğinde gerçekleşiyor. En doğa ile iç içe olan festivallerinden biri olan Telluride, doğayla ve kendinizle bağlantı kurmanızı sağlıyor. 4 gün süren festivalde, yoga ve meditasyonun yanı sıra, çeşitli sosyal etkinlikler, doğa yürüyüşü, gastronomi deneyimleri de sizi bekliyor. Festivalin gerçekleştiği yerin yakınlarında bulunan otellerde konaklayabilir ya da çadırlarda kalabilirsiniz.

Yogaya başlamak için her zaman mükemmel zaman! Eğer hayatınıza yogayı dahil etmeyi düşünenlerdenseniz yoganın iyileştirici gücünü keşfetmelisiniz.

Bali Spirit Festival

Dünyanın En İyi Yoga Festivalleri

Bali’nin muhteşem doğasının, yoganın dinginliği ile birleştiğini düşünün… Bali Spirit Festival, her bireyin kendi içindeki potansiyeli dışarı çıkarmak ve dünyayı olumlu bir değişime doğru götürme fikri ile 2008’de doğdu. Yalnızca yoga değil dans ve müziği de bünyesinde bulunduran festivalde, sağlık ve çevre ile ilgili konularının konuşulduğu paneller ve çeşitli atölyelerin yanı sıra çocuklar için de eğlenceli etkinlikler bulunuyor. Öğle saatlerinden gece yarısına kadar çalan kabile davul zurnaları ile Afrika müzik kültürünü doyasıya yaşıyorsunuz. Yerel ve uluslararası mutfaklardan yemek çeşitlerinin olduğu festivalde, hem yogaya hem de kültür alışverişine doyuyorsunuz.

OM Yoga Show London

Dünyanın En İyi Yoga Festivalleri

Avrupa’nın en büyük yoga festivali olan OM Yoga Show London, 15 yıldır dünyanın birçok yerinden misafirlerini ağırlıyor. Festival, 1875 yılında bir sanat ve eğlence merkezi olarak inşa edilen Alexandra Palace’da yapılıyor. Bir hafta sonu sabahtan akşama kadar süren etkinlikte, başlangıç seviyesinden ileri seviyeye kadar birçok yoga seansı bulmak mümkün. Tarihi binanın içerisinde ayrıca gezebileceğiniz sergiler bulunuyor. Sanat ve yogayı birleştiren mutlaka gidilmesi gereken bir festival.

Envision Festival

Dünyanın En İyi Yoga Festivalleri

Envsion Festival, Costa Rica’daki yağmur ormanlarının tropik sahil ile birleştiği doğal hayatı koruma alanı Rancho La Merced’de gerçekleşiyor. Sonsuz bir yeşillik sunan bu alanda katılımcılar ağaç ev, bungalov, bambu suit veya villada kalabildikleri gibi dilerlerse çadır da kurabiliyor. Yoga, dans, sanat, sağlıklı ve sürdürülebilir yaşamı bir araya getiren Envision Festival, bu sene 10. yılını kutluyor. Gerçek bir doğa harikasında hem yoga yapmak hem de eğlenmek isteyenler için vazgeçilmez bir etkinlik.

Wanderlust Festival

Dünyanın En İyi Yoga Festivalleri

Günüzlerinizin yoga ile akşamlarınız ise birbirinden güzel konserlerle geçmesini istiyorsanız, rotanızı Wanderlust’a çevirin. Festival, Hawaii’nin O’ahu eyaletinde Turtle Bay Resort’ta düzenleniyor. Mavi ve yeşilin buluştuğu otelde, çimlerin üzerinde yoganızı yaptıktan sonra masmavi okyanusta sörf yapabilir, doğa yürüyüşlerine ya da bisiklet turlarına katılabilirsiniz. Akşamları ise yerel müzisyen ve dansçıların bir arada olduğu eğlenceleri kaçırmayın!

İstanbul’un en iyi yoga stüdyolarını keşfetmek için tıklayın.

Val d’Isère Yoga Festival

Dünyanın En İyi Yoga Festivalleri

Dağ manzarasında yapılan bir başka festival ise Val d’Isère Yoga Festival. Karların henüz erimediği bahar aylarının başında gerçekleşen festivalde, mükemmel beyaz bir örtü sizi karşılıyor. 3 gün süren festivalde, yoga seanslarının haricinde meditasyon, sağlıklı iyi üzerine konferanslar ve keyifli bir sap deneyimi de mevcut. Otel ya da chalet’de konaklama seçenekleri var. Bizim önerimiz, dağ tatili konseptini tam anlamıyla yaşabilmeniz için chalet tercih etmeniz.

Cemre Bosnalı Zeydanlı
Cemre Bosnalı Zeydanlı Tüm Yazıları