preloader

En Özel Gelin Bakımları

02.08.2022
En Özel Gelin Bakımları

Yazı Boyutu:

Düğün gününüz yaklaşırken yaptırabileceğiniz en özel gelin bakımlarını inceledik.

“Çoğu gelin, düğün planlamasını yaparken cilt ve vücut bakımlarını son ana bırakır. Ancak cilt bakımı, böylesine özel bir geceye hazırlanmak için tek başına yeterli olmayabilir. Cildi canlı, tazelenmiş, pürüzsüz ve parlak göstermek; vücudu ise daha sıkı ve fit hale getirmek için en az bir altı aya ihtiyaç duyarız. Dolayısıyla düğününde güzel ve sağlıklı görünmeyi hedefleyen bir gelinin, en az altı ay öncesinde, ajandasını işaretlemesi ve kendisini güvendiği bir doktora teslim ederek ona özel hazırlanan programa harfiyen uyması gerekir.”

Düğüne altı ay kala; leke, akne izleri ve genişlemiş gözeneklerden kurtulmanın ve vücudu toparlamanın tam zamanı…

En Özel Gelin Bakımları

İlk okuduğunda çok uzun bir süreçmiş gibi gelse de, aslında cildi ve vücudu toparlamak için tam da ihtiyacımız olan bu süredir. Cildin iyileşme süresini de göz önüne alarak cilt lekeleri, akne skarları, genişlemiş gözenekleri olan cildi yenilemek için dermaroller-dermapen, mezoterapi, radyofrekans ve lazer uygulamalarının planlama ve uygulamasına hemen başlanmalıdır. Tüm bu uygulamaları, vitamin enjeksiyonları ve takviyeleri ile kombin ederek iyileşme süreçlerini ve etkilerini artırabilir. Böylece en etkili sonuçları sağlayabiliriz. Altı ay yine kimyasal peeling uygulamalarından sonuç almak için en uygun zaman dilimidir. Bir yandan da lazer epilasyon seansları, vücut sıkılaştırma, incelme (gerekliyse) programa dahil edilmelidir. Son olarak cilde nem sağlayacak bakımlar da düğüne kadar her ay tekrarlanmalı.

Not: Bu dönemde (eğer gerekliyse) bir diş hekimi ile görüşerek, gülüş tasarımı programa dahil edilmelidir.

{771321}

Son dört ay kala; boyun, dekolte ve el bakımlarıyla mükemmel görünmeye daha yakınsınız…

En Özel Gelin Bakımları

İki ayın sonunda cilde yapılan uygulamaların sonuçları yavaş yavaş ortaya çıkmaya başlar. Lekelerin görünümünde ve akne izlerinin derinliğinde azalma başlar. Cildin durumuna göre ya takviye uygulamalar eklenir ya da var olan protokole devam edilir. Sadece yüz değil, boyun, dekolte ve eller de uygulanan protokole dahil edilmelidir. Çünkü dekolte, boyun ve özellikle eller dış etkenlerden çok zarar gören bölgelerimiz.

{771108}

Son bir ay kala; göz çevresindeki ince çizgilerle vedalaşabilir, hayal ettiğiniz dudak şekline sahip olabilir, keskin hatlarınızı yumuşatabilirsiniz.

En Özel Gelin Bakımları

Artık tüm seansların sonuna gelinmiştir. Gelinimize artık ufak dokunuşlar yapmak için vaktimiz kalıyor. Özellikle radyofrekans ve lazer uygulamaları sonunda cilt iyileşmesi seanslar bittikten sonra yaklaşık iki ay kadar devam eder. İşte düğün öncesinde son dönemece girdiğimiz bu zaman diliminde cilt artık tazelenmiş, canlanmış, yenilenmiş oluyor. Şimdi artık eğer göz çevresinde ince çizgiler var ise botoksla onlara hafif müdahalelerde bulunabiliriz ya da gelinimiz dolgu isterse dudak şekillendirme yapabilir, “Fotoğraflarda daha da iyi görünmeliyim,” derse V şeklinde bir yüz elde etmek için şakaklara ve çeneye dolgu ile ufak müdahalelerde bulunabilir, yüzün yuvarlak hatları yerini köşeli hatlara bırakmaya başladıysa, masseter kasa botoks uygulayarak görüntüyü yumuşatabiliriz.

Son bir hafta kala; daha canlı ve aydınlık bir cilt için son dokunuşlar…

En Özel Gelin Bakımları

Ve işte sürecin sonuna geldik. Gelinimize yaptığımız botoks, dolgu uygulamaları da artık yüzün ödemi gittikten sonra iyice netleşir. Botoks ve dolgu uygulamalarının ardından son olarak artık maske uygulamaları ile gelinimizin cildinin aydınlık ve canlı görünmesine yardımcı oluruz. Bu saatten sonra asla cilde radikal uygulamalar, sıkmalı işlemler yaptırılmamalıdır. Sadece gerekli durumlarda, lazer epilasyon için kontrol seansı yapılabilir.

Esra Er Kursan
Esra Er Kursan
editörün tüm yazıları