preloader

Bölgesel İncelmede Etkili En Yeni Yöntemler ve Ürünler

27.05.2021
Bölgesel İncelmede Etkili En Yeni Yöntemler ve Ürünler

Yazı Boyutu:

aaa

Bölgesel fazlalıkları hedef alan en yenilikçi cerrahi dışı yöntemleri ve destekleyici bakım ürünlerini açıklıyoruz!

Medikal estetikteki son gelişmeler sayesinde silueti bozan, diyet ve egzersize rağmen yok olmayan bölgesel fazlalıklarla bıçak altına yatmadan vedalaşmak artık çok daha kolay. Dirençli yağ hücrelerini yok etmekte etkili çözümler sunan en yeni teknolojiler geçici bir incelme etkisi değil, kalıcı çözümler vadediyor. Elbette sağlıklı beslenme, düzenli egzersiz ve sıkılaştırıcı bakım ürünleriyle desteklediğiniz müddetçe… Cerrahi yöntemler gibi uzun iyileşme süreci gerektirmeyen, yan etkisiz ve öğle yemeği arasında uygulanacak kadar kısa süren “yaptır çık” seanslarla yazı formda bir vücutla karşılamak mümkün!

Kas Yaparak Yağ Yakan “InShape”

Bölgesel İncelmede Etkili En Yeni Yöntemler ve Ürünler

Kaslarınızı ve siluetinizi forma sokmanın tek yolu spor salonundan çıkmamak değil. IAMT (Akıllı Otomatik Kas Eğitimi) teknolojisini kullanan yeni nesil vücut şekillendirme cihazı InShape, yüksek yoğunluklu elektromanyetik enerji ile uygulama yapılan bölgedeki kasların kasılmasını sağlayarak etki ediyor. Uygulama yapılan bölgedeki kasları stimule ederek hem kas dokusunu artıran hem de yağ hücrelerinin parçalanmasını sağlayan sistem kaslarda 20.000 squat gibi yoğun kuvvet egzersizine eşdeğer bir etki yaratıyor.

Dr. Yasemin Savaş Kaliteli Yaşam Kliniği’nde uygulanan işlem 30 dakika sürüyor ve kişinin ihtiyacına göre 6-8 seanslık bir tedavi protokolünden oluşuyor. Karın, bacak, kalça ve kol kaslarını biçimlendirmek; düz bir karın bölgesine ve daha kalkık, yuvarlak hatlı, sıkı kalçalara kavuşmak isteyen herkes InShape’den faydalanabiliyor. Aynı gün içerisinde birden fazla bölgede uygulanabilen tedavinin hemen ardından günlük yaşamınıza geri dönebiliyorsunuz. 1. seanstan itibaren işlem yapılan bölgede sıkılaşma, kaslarda hacimsel artış ve yağ kayıpları sonucu incelme görülmeye başlanıyor. Her seans etkinin artarak ilerlemesine fayda sağlıyor. Kişinin ihtiyacına göre işlemin mezoterapi ve ozon tedavi ile kombinlenebileceğini belirten Kaliteli Yaşam Kliniği Koordinatörü Medikal Estetik Hekimi Dr. Yasemin Savaş, ekliyor: “Bu uygulamalar tedavi edici olarak düşünülür ancak korumak ve devamlılığını sağlamak tamamen kişinin özenine bağlıdır. İhtiyaca göre belirli aralıklarla destek tedaviler yapılır. Kişinin beslenmesini düzenlemesi de tedavilerin kalıcılığını artırır.”

Sorunun Kaynağına İnen Alman Teknolojisi “Highcare sistemi”

Bölgesel İncelmede Etkili En Yeni Yöntemler ve Ürünler

Uzmanlık alanı sadece selülit bakımı ve lokal incelme olan Highcare Türkiye’deki uygulamalar, selülit ve bölgesel yağlanma problemlerinin kaynağına inip tedavi ederek cilt görünümünde kalıcı iyileşme sağlamayı hedefliyor. Merkezi Almanya’da bulunan Weyergans High Care AG firmasının selülit bakımı ve bölgesel incelme sistemi olan High Care konseptini yenilenen cihazlarıyla 31 yıldır Türkiye’de uygulayan ilk ve tek yer olan Highcare Türkiye’nin kurucusu Şule Öztürk Kara, kişinin yaşı, metabolizması, vücut tipi ve şikayetine göre kişiye özel bir tedavi programı oluşturuyor.

Temel prensibi bağ dokusunu onarmak, vücutta depolanmış yağların çözülmesini sağlamak ve dolaşımı olumsuz etkileyen toksik maddelerin vücuttan atılımı için lenf sistemini uyarmak olan, birbirini tamamlayan farklı cihazların kullanıldığı paket programlar, 15 seanslık kürler halinde uygulanıyor. Etiler’de bulunan Highcare Türkiye’deki tedavilerle selülit, basen çıkıntısı, popo düşüklüğü, bacak içi gevşekliği, diz üstü ödemleri, dolaşım bozuklukları, mide gevşekliği, karın ve kol sarkmaları, bel kalınlığı, kalça çıkıntısı ve sırttaki fazlalıklar gibi şikayetler için çözüm bulabilirsiniz. Tedavi tamamlandığında problemli olan lokal fazlalıklarda ortalama 3 ile 6 cm arasında bir incelme, vücut dokusunda da gözle görülür bir düzelme gerçekleşiyor. Cihazlar vücuda ısı ve elektrik akımı vermedikleri için yan etkiye neden olmuyor; varis, kılcal damar ve dolaşım bozukluğu problemi olan kişilerde de rahatlıkla kullanılabiliyor.

{772057}

Mikro Dalgalarla Vücut Şekillendiren “Onda Coolwaves”

Bölgesel İncelmede Etkili En Yeni Yöntemler ve Ürünler

Medikal mikro dalgaların estetik amaçla kullanıldığı bir vücut şekillendirme işlemi olan yenilenmiş soğuk dalga terapisi Onda Coolwaves, yağ hücrelerine yüksek frekanslı elektro manyetik dalgalar gönderilmesi prensibine dayanıyor. Özel Sculpture Polikliniğinde uygulanan işlemtek seansta hızlı bir şekilde selülit görünümünü iyileştirmeyi ve bölgesel incelme sağlamayı vadediyor. Doğrudan yağ hücrelerini hedef alan uygulamada yağ hücrelerine yapılan yüksek hızda titreşimle ısı artışı ortaya çıkıyor. Deriye temas eden soğutma ünitesi kişiye masaj hissi vererek rahatlamasını sağlıyor. İşlem sırasında herhangi bir ağrı, acı veya yanık hissedilmeden hedef bölgede 2 dakika içerisinde 50-55 derece arası sıcaklığa ulaşılıyor. Yağ hücrelerinin yapısı bozuluyor ve boyutları küçülüyor. Mikro dalgaların termal ısısı sayesinde cildin kolajen ve elastin üretimi tetikleniyor, gevşek doku sıkılaşırken deri kalitesi de artıyor. Deforme olan yağlar ise üriner sisteme karışarak zaman içinde doğal yollarla vücuttan atılıyor.

Seans bölge başına 15 dakika sürüyor. İşlemin ardından bölgede hafif bir kızarıklık oluşabiliyor, ancak birkaç dakika içinde geçiyor. Uygulamanın hemen ardından gözle görülür değişiklikler fark edilse de, asıl etkinin görülmesi 3. haftanın sonunda gerçekleşiyor. Gerekli olduğu takdirde seanslar arasında 21 gün geçmesi kaydıyla 2. ve 3. seanslar uygulanabiliyor. Kişi işlemin etkilerini zaman geçtikçe daha belirgin şekilde görmeye başlıyor. Cilt her geçen gün sıkılaşıyor ve cilt üzerinde görülen pürüzler azalıyor.

Sıkı ve Fit Bedenlerin Yeni Mimarı “Schwarzy”

Bölgesel İncelmede Etkili En Yeni Yöntemler ve Ürünler

Kas hacmini artırma yoluyla yağ azaltımı üzerine geliştirilmiş olan fokuslu manyetik stimülasyon sistemi Schwarzy, derin kas uyarımları vererek kas dokuları ile etkileşime giriyor; böylelikle sıkı, şekilli ve formda bir vücut görünümünü destekliyor. Kas geliştirmeye ek olarak yağ yakma moduna da sahip olan teknoloji, özellikle kas etrafında birikmiş inatçı yağların giderilmesinde önemli rol oynuyor.

Özel Sculpture Polikliniği’nde kişinin ihtiyaçları ve hedefleri doğrultusunda seans tipi kişiye özel olarak belirlenen Schwarzy’nin aeorobik, şekillendirme ve güçlendirme olmak üzere 3 farklı çalışma sistemi bulunuyor. Aerobik modu, lipid (yağ) azaltmaya yönelik kas gelişimini sağlıyor. Şekillendirme modu, kas tonunu iyileştirmeye ve güçlendirmeye yardımcı oluyor. Güçlendirme modunda ise kas gücünün ve hacminin artırılması hedefleniyor. İşlem esnasında acı veya ağrı hissedilmiyor. Seans, kişinin yağ ve kas oranına göre 20-45 dakika aralığında sürüyor. Haftada 2 defa yapılıyor ve 8 seanslık paket halinde düzenli olarak bölge bölge gerçekleştiriliyor. 8. seansın bitiminde koruma amaçlı olarak 2 haftada 1 ya da 3 haftada 1 kere olmak üzere uygulamaya devam edilebiliyor. Schwarzy’nin en çok kullanıldığı bölgeler arasında kollar, bacaklar, kalça ve karın geliyor.

{772936}

Bağ Dokuyu Güçlendirerek Vücudu Sıkılaştıran “Venus Legacy”

Bölgesel İncelmede Etkili En Yeni Yöntemler ve Ürünler

4D teknolojisi kullanan Venus Legacy, selülit, bölgesel incelme ve kırışıklık tedavisinde etkisi kanıtlanmış, FDA onaylı bir cihaz. “Selülit bir yağ problemi değildir, dermatolojik ve hücresel bir problemdir. Bu sebeple kullanılan metodlar, yağ hücreleri yerine cildin sıkılığını sağlayan fibroblastların ve cilt hücrelerinin güçlendirilmesini hedeflemelidir.” diyen Medica Clinic Esthetics kurucularından Ayşenur Dinçer Hanağasıoğlu, ekliyor: “Yağ hücrelerinin yerinde durmasını sağlayan septum denilen lifli şeritler, fibroblastlar hasar gördüğünde sertleşir ve yağ hücrelerini yerinde tutma kabiliyetini kaybeder. Bunun sonucu olarak da yağ hücreleri şişerek genleşir ve selülit görünümü ortaya çıkar.”

Medica Clinic Esthetics’de uygulanan Venus Legacy, pulslu manyetik alan teknolojisiyle bağ dokunun temel hücreleri olan, yağları çevreleyen fibroblastları güçlendiriyor, bu sayede cilt sıkılaşıyor ve selülit görünümü düzeliyor. Ek olarak, daha derin pulslu manyetik alan enerji nüfuzu sağlayan VariPulse teknolojisiyle kan dolaşımını artırıyor ve uyarılan lenfatik drenajla da selülit görünümü azalıyor. Karın, sırt, kol, kalça ve bacak bölgelerinde hem selülit tedavisi hem de incelme ve sıkılaşma sağlayan cihaz; aynı zamanda kırışıklık tedavisi, yanak ve gıdı inceltme için alt yüz ve gıdıya da uygulanabiliyor. Etkileri 2. seanstan itibaren görülmeye başlanan Venus Legacy’nin işlem yapılan bölgenin büyüklüğüne ve şikayete bağlı olarak 6-8 seans şeklinde uygulanması tavsiye ediliyor.

Bu Ürünlerle Destekleyin

Elde ettiğiniz sonuçların kalıcılığını artırmak için lenfatik dolaşımı hızlandıran sıkılaştırıcı bakım ürünlerinden yardım alabilirsiniz.

Antioksidan Bombası Formülle Yoğun Sıkılık

Caudalie’nin inceltici ve sıkılaştırıcı vücut bakım serisinin en yeni üyesi Vinosculpt Sarkma Karşıtı ve Sıkılaştırıcı Vücut Kremi, doğal içerikleriyle öne çıkıyor. İçerisindeki üzüm çekirdeklerinden elde edilen antioksidan kaynağı polifenoller ve sıkılaştırıcı etkili iris özüyle cildi sarkmaya karşı koruyor ve sıkılaşmasına yardımcı oluyor.

Bağ Dokuyu Güçlendiren Teknoloji

Juvena Fascianista SkinNova Sıkılaştırıcı Vücut Serumu, zencefil, zerdeçal, ginseng ve kırmızı su yosunu özlerin birleşimiyle vücuttaki su toplanmasını azaltarak inceltici etki sağlamaya yardımcı oluyor. Derinin hemen altında bulunan, tüm dokuları bir arada tutan, vücudun en büyük bağ doku sistemi olan fasyaları güçlendiren, Juvena’ya özel SkinNova SC teknolojisiyle, düzenli kullanıldığında cilde içten dışa sıkılık ve dirilik kazandırıyor.

Vücudu Sıkılaştırırken Zihni Yatıştırıyor

Vücudu sıkılaştırırken rahatlatıcı kokusuyla zihni dinginleştiren Nuxe Rêve de thé Sıkılaştırıcı Krem, yeşil çay ve çavdar özleri içeriyor. Buz küpü etkisindeki dokusu, ciltle temas ettiğinde hafif bir ürperti yaratıyor ve anında sıkılaşma hissi veriyor. Cilt nemleniyor, gün geçtikçe elastikiyet ve gözle görülür bir sıkılık kazanıyor.

Organik İçeriklerle Detoks Etkisi

Yüzde 98’e varan organik içeriklerden oluşan The Organic Pharmacy Detox Cellulite Body Oil Vücut Yağı, greyfurt ve biberiye özleriyle cilde detox etkisi sağlıyor. Mikrosirkülasyonu hızlandıran formülü selülit görünümünü gidermeye yardımcı olurken eş zamanlı olarak cildi sıkılaştırıyor ve nemlendiriyor.