preloader

Bölgesel İncelmede Etkili En Yeni Yöntemler

02.05.2023
Bölgesel İncelmede Etkili En Yeni Yöntemler

Yazı Boyutu:

Bölgesel fazlalıklardan hızlı ve etkili şekilde kurtularak yaza girmek için deneyebileceğiniz, ağrısız ve acısız son teknolojileri konunun uzmanlarına sorduk.

Medikal estetik alanında gelişen yeni teknolojilerden faydalanarak, beslenme veya sporla gitmeyen bölgesel fazlalıklar ve o ‘son 3 kilo’dan kurtulmak artık mümkün. Üstelik, sağlıklı bir yaşam tarzıyla desteklendiğinde kalıcı sonuçlar vaadeden bu uygulamalar, herhangi bir cerrahi müdahale veya uzun iyileşme süreçleri de gerektirmiyor.

Bodysculpt’tan monopolar radyofrekansa, electromanyetik dalgalardan mezoterapiye; hızlı ve etkili vücut şekillendirme yöntemlerindeki gelişmelerden bazıları:

Monopolar Radyofrekans

Bölgesel İncelmede Etkili En Yeni Yöntemler

Dr. Sevinç Elinç Aslan – Sevinç Elinç Klinik

Bölgesel İncelmede Etkili En Yeni Yöntemler

“Hızlı, etkili ve konforlu uygulamalar arasından ilk tercihimiz monopolar radyofrekans. Novasonix tarafından üretilen Hera Diatherm cihazımızla yaptığımız bu uygulama vakumla çalışıyor. Hem vücut hem yüz ve hatta saçlı deride bile başarılı sonuç veren bir teknoloji ile üretilen bu cihaz, kas sistemini harekete geçirerek dokulara oksijen gidişinin artmasını sağlıyor. Kollajen üretimini artırıp hücre yenilenmesini ve onarımını sağlıyor. Vücutta yağ oranının azalmasına, vücudu sıkılaştırmaya, selülit görünümünü azaltmaya ve bacaklardaki yorgunluğu azaltmaya yardımcı olurken, yüz bölgesinde de kırışıklık, kaz ayağı ve nazolabial (burun ve dudak arasında yer alan gülme çizgileri) çizgilerin azalmasını, saçlı deride ise dökülmeleri önlemeyi ve saç yoğunluğunu artırmayı destekliyor.

Öğle arası bile yapılabilen bu konforlu uygulama sonrası günlük hayatınızdan kopmadan ve herhangi bir yan etki yaşamadan hayatınıza devam edebilirsiniz. Masaj hissiyatında, hafif sıcaklık duyarak rahatlıkla yapılan bir uygulamanın ilk seasında bile etki görebilirsiniz, ancak haftada 1 gelecek şekilde 6 ila 8 seans arasında devam etmenizi öneriyoruz. Tabii ki tedavinin yüksek düzeyde başarıya ulaşması için bütün vücut uygulamalarında da olduğu gibi sağlıklı beslenmeye ve bol su tüketimine dikkat etmemiz gerekiyor.”

{772057}

Emsculpt Neo

Bölgesel İncelmede Etkili En Yeni Yöntemler

Doç. Dr. İsmail Küçüker – Prive Klinik

Bölgesel İncelmede Etkili En Yeni Yöntemler

“Sadece 4 seansta bile, inatçı yağlardan kurtularak kaslı bir karına ve kalkık bir popoya ulaşmanızı destekleyecek Emsculpt Neo, yüksek yoğunluklu, odaklı elektromanyetik enerji ile vücuttaki kas kütlesini artırırken eş zamanlı verilen radyo frekans enerjisi ile de bölgedeki yağ yakımını destekleyen bir teknoloji.

Supramaksimal (maksimal üstü), kasılmalar sağlayarak günlük yapılabilecek egzersizlerden çok daha fazla kas uyarımı sağlarken, uygulanan bölgede 30 dakikada 20.000 kas kasılmasına ulaşılmaktadır. Emsculpt Neo’nun bir diğer olumlu özelliği ise radyofrekans enerjisi ile cildi sıkılaştırması, kolajen ve elastin artışını sağlamasıdır. Yapılan çalışmalarda yağ dokusunda %30 azalma olurken,kas kütlesinde %25 artış olduğu da tespit edilmiştir.

Emsculpt Neo ile sadece karın ve bel bölgesi değil aynı zamanda iç ve dış kol, bacak çevresinde incelme ve sıkılaşma, popo dikleştirme uygulamaları yapabilmekteyiz. Haftada 1 ya da 2 seanslar halinde olması hızlı sonuç almayı ve danışanlarımızın günlük hayatında herhangi bir değişikliğe gerek olmadan sürece devam etmelerini sağlamaktadır.”

Mezoterapi

Bölgesel İncelmede Etkili En Yeni Yöntemler

Dr. Ferda Karataş – Opal Klinik

Bölgesel İncelmede Etkili En Yeni Yöntemler

“Hızlı ve aşırı zayıflama süreçlerinde ve özellikle sonrasında vücutta sarkma ve selülit görünümünde artış gözlemlenebiliyor. Zayıflamayla beraber bu probleme yönelik önemli iyileşme kaydeden sıkılaştırıcı mezoterapi, 15-20 dakika süren bir uygulama. Uygulama öncesi anestezik krem uygulaması ile kişinin ağrısı minimuma indirilir. Mezoterapi uygulaması cilt altı enjeksiyonla yapılır. İçeriğinde cildi sıkılaştırıcı ve yağ kırmayı destekleyici bir takım moleküller vardır. Etkinlik, ortalama 3-4 seanstan sonra başlar ve 15 günde bir olacak şekilde 8 ila 10 seans süren bir rutin gerekir. Uygulama sonrası masajla ürünün dokuya dağılımı sağlanır. Sıkılaştırıcı mezoterapi uygulamalarında beslenmenin düzenlenmesi çok önemlidir. Yüksek kalori alımından kaçınmakla birlikte, asitli ve alkollü içecek kullanımından, şekerden ve tuzdan kaçınmalıdır. Gün aşırı 1 saat tempolu yürüyüş yapılmalıdır.”

Bodysculptor

Bölgesel İncelmede Etkili En Yeni Yöntemler

Diyetisyen Eda Yıldırım – Saltat Klinik, Zayıflama Birim Koordinatörü

Bölgesel İncelmede Etkili En Yeni Yöntemler

“Bodysculptor cihazıyla, ortalama 30- 45 dakika sürecek, 12 seans düzenli uygulama sonucunda 1-2 bedene kadar incelme sağlamak mümkün olabiliyor. Ödem atmayı ve selülit görünümünü azaltmayı amaçlayan bu uygulamanın en sevdiğimiz etkisi iç organların çevresindeki (visseral) yağlanmayı ve karaciğer enzimlerinin (alt/ast değerlerinin) düşüşünü destekliyor olması. İşlem sonunda kendinizi daha rahatlamış hissederken, dolaşımınızın hızlandığını gözlemleyebilir, iştah ve uyku düzeninizde düzelme fark edebilirsiniz. Önerimiz haftada en az 2 defa uygulanması ancak vaktiniz doğrultusunda her gün de uygulanması mümkün.

Herhangi bir uygulama öncesinde kliniğimizde ilk olarak detaylı bir vücut analiziyle yağ, kas ve ödem seviyeleri, iç organ yağlanması ve bölgesel analizler gibi parametrelere bakarak doğru cihazı belirliyoruz. Eş zamanlı olarak oluşturulan kişiselleştirilmiş beslenme düzeniyle, kişilerin besinlerle olan ilişki ve farkındalığının artmasını sağlıyoruz. Danışanın ihtiyaçları doğrultusunda hastalıkları, alerji ve intolerans geçmişi, uyku ve beslenme saatleri, beslenme programımız ve cihazlarımızla birleştiğinde daha yüksek ve sürdürülebilir bir başarı oranına ulaşıyoruz. Sadece zayıflamayı amaçlamaktan ziyade bütünsel bir yaklaşımın daha gerçekçi olduğuna inanıyoruz.”

{772936}

Esra Er Kursan
Esra Er Kursan Tüm Yazıları