preloader

Formula 1 Heyecanını Yaşamak İçin İhtiyacınız Olan Teknolojik Ürünler

03.11.2020
Formula 1 Heyecanını Yaşamak İçin İhtiyacınız Olan Teknolojik Ürünler

Yazı Boyutu:

Formula 1’de efsane geçişleri en ince ayrıntısıyla yakalamak için sahip olmanız gereken teknolojileri yazdık.

Motor sporlarının en üst düzey yönetici organizasyonu Uluslararası Motor Sporları Federasyonu tarafından, en üst seviye açık tekerlekli tek koltuklu yarış serisi olarak tanınan Formula 1 Dünya Şampiyonası, 5 Temmuz’da düzenlenen Avusturya GP’si ile başladı. İlk olarak açıklanan 13 yarışa Türkiye GP’leri de eklendi. Siz de yarış tutkunuysanız ve hiçbir detayı kaçırmak istemiyorsanız ihtiyaç duyabileceğiniz teknolojik ürünleri derlediğimiz yazımız tam size hitap ediyor.

29 Kasım’da Abu Dhabi Grand Prix’i ile sona erecek Formula 1 2020 sezonu, S Sport Plus uygulaması üzerinden izleyiciyle buluşuyor. Sezonun tüm yarışları, antrenman ve sıralama turlarınıS Sport Plus ile televizyondan veya cep telefonundan izleyebilirsiniz.

Formula yarışlarının tüm dünyadan milyonlarca izleyicisi bulunuyor ve Formula 1 bilet satışı kısa sürede tamamlanıyor. Bu sezon Formula 1 bileti gerekmiyor. Pandemi nedeniyle Formula 1 Türkiye 2020 seyircisiz gerçekleşecek. Dolayısıyla yarışı izlemek için birtakım teknolojilere ihtiyacınız var demek oluyor.

Formula 1 heyecanında kilit nokta: Televizyon

Formula 1 Heyecanını Yaşamak İçin İhtiyacınız Olan Teknolojik Ürünler

Satın Al

Formula 1 şampiyonları televizyonlarla oturma odalarımıza konuk oluyor. Giderek incelen, büyüyen ve akıllı” hale gelen televizyon modelleri arasında bazıları var ki, yarışları izlerken pistin içindeymiş gibi hissettiriyor. Tahmin edebileceğiniz üzere Full HD TV modellerine göre dört kat daha fazla piksele sahip 4K TVlerden bahsediyorum.

Bu televizyonlardaki HDR özelliği geniş renk gamında gerçeğe yakın görüntü veriyor. Daha iyi kontrast ve daha parlak görüntüyle Formula 1 pilotları adeta gözünüzün önündeymiş gibi oluyor. Yüksek kontrast kapasitesi gibi işlemci gücü de hareketleri gerçekçi kılıyor.

Çok Yönlü Bir Tecrübe İçin: Ev Ses Sistemleri

Formula 1 Heyecanını Yaşamak İçin İhtiyacınız Olan Teknolojik Ürünler

Satın Al

Tüm dünyadan milyonlarca izleyicisi bulunan Formula 1 evlerin salonuna taşınacak. Dolayısıyla yarış tutkunlarının uğruna uykusuz kaldığı motor sesinin duyulabilmesi için televizyonun ses gücüne ek olarak ev ses sistemleri ihtiyacı doğuyor. Ses çıkış gücünü artıran amplifikatörler yarış ruhunu evde yaşamaya olanak tanıyor. Evinizde ayrı ses sistemleri kurmakla uğraşmak istemiyorsanız şık görünümlü soundbarları tercih edebilirsiniz.

{773418}

Küçük Ekran Sevenler İçin: Telefon

Formula 1 Heyecanını Yaşamak İçin İhtiyacınız Olan Teknolojik Ürünler

S Sport Plus mobil uygulaması sayesinde Formula 1 yarışlarını akıllı telefondan izleyebilirsiniz. Telefon ihtiyacınız için formula 1 yarışları bahane olduysa yalnızca oyuncuların değil yoğun telefon kullanan teknoloji tutkunlarının da tercih ettiği oyuncu telefonlarını tercih edebilirsiniz. Piyasadaki en üst donanımları sunan bu telefonlar bilgisayarları aratmıyor. Oyuncu telefonları kamera tarafında yetersiz kalabilse de ekran yenileme hızı, RGB (kırmızı, yeşil, mavi) ışıkları, RAM ve GPU Turbo Mod gibi ekstra özellikleriyle mobil cihazlar arasında ayrı bir niş kolu oluşturuyor.

S Sport Plus’ı Google Play’den indirmek için tıklayın.

Onsuz Olmaz: Bilgisayar

Formula 1 Heyecanını Yaşamak İçin İhtiyacınız Olan Teknolojik Ürünler

S Sport Plus’ıweb tarayıcınızda izleyebilirsiniz. Tatmin edici hız hissiyatını en iyi şekilde yaşamak için, çarpıcı ayrıntılar ve keskinlik sunan yüksek çözünürlükle ve yüksek boyutlu ekrana sahipmasaüstü bilgisayarla rekabet edebilen bir bilgisayar tercih edebilirsiniz.

Performansı ile öne çıkan en iyi bilgisayarları keşfedin.

Sesleri Hissedin: Kulaklık

Formula 1 Heyecanını Yaşamak İçin İhtiyacınız Olan Teknolojik Ürünler

Satın Al

Formula 1 heyecanını hissetmek, pistin içindeymiş hissiyatını yakalayabilmek için ortam seslerini absorbe eden kulaklıkları tercih edebilirsiniz. Sesin daha temiz çıkması ve yarış seslerini nefes kesici bir netlikte duyabilmek için oyuncu kulaklıklarını da tercih edebilirsiniz.

{773259}

Babalar Gibi Seyredin: TV Koltuğu

Formula 1 Heyecanını Yaşamak İçin İhtiyacınız Olan Teknolojik Ürünler

Satın Al

Baba koltuğu” olarak da bilinen TV koltuğu ile Formula 1i olabilecek en rahat şekilde izleyebilirsiniz. 360 derece dönebilen, sallanabilen, masaj yapabilen ve 150 dereceye kadar uzanma açılabilme özelliğiyle konforlu kullanım sunan elektrikli baba koltuğu ile yarışı evden seyretmenin daha keyifli olduğu hissine kapılabilirsiniz.

Dünyanın en hızlı organizasyonunda Türkiye GP 15 Kasımda start verecek. Bizden söylemesi…

OGGUSTO Teknoloji Editörü Erdal Kaplanseren’in diğer yazılarını okumak için tıklayın.

Dünyanın en yeni haberlerini ilk bilen olmak için haftalık e-bültene kaydolun.

Erdal Kaplanseren
Erdal Kaplanseren Tüm Yazıları