preloader

Yatırım Yapmaya Değer Tasarımcı Sneaker Modelleri

Yatırım Yapmaya Değer Tasarımcı Sneaker Modelleri

Yazı Boyutu:

Sneaker spor ayakkabı modelleri babet ve topukluların yerini aldı. Eğer siz de ayakkabı seçimlerinizde sneaker tercih etmeye başladıysanız yatırım yapmaya değer tasarımcı sneaker modellerine göz atmanızı öneririz.

Sneaker endüstrisinin 2025’te, modanın diğer kategorilerini geride bırakarak, 95 milyar dolarlık bir kar elde edileceği öngörülüyor. Tek başına bu rakam bile tercihlerin ne yöne doğru değiştiğini gözler önüne seriyor. Zira sneaker, Silikon Vadisi’nde bir statü sembolü olmaya başladı bile, ve 2020’lerde topuklulardan daha iyi bir yatırım aracı olacaklarına kesin gözüyle bakılıyor.

Peki söz konusu sneaker olduğunda yatırım değeri neyle ölçülüyor? Tabii ki -kaliteli malzemeleri, iyi işçilikleri ve tasarım çizgileri sayesinde- onları sene boyunca giyebilmenizde. Ve şüphesiz görünümleri ile söyleyecek bir sözleri olmasında.

Podyumlarda yürüdükten hemen sonra arzu nesnesine dönüşen, yatırım yapmaya değer tasarımcı sneaker modellerini sizin için bir araya getirdik.

Nike x Sacai LD Waffle

Yatırım Yapmaya Değer Tasarımcı Sneaker Modelleri

Nike’nin Sacai ile ilk sneaker iş birliği geçtiğimiz baharın erkek moda haftalarında tanıtılmıştı; çift diller, bağcıklar ve logo podyumda ve -daha sonra- sokakta bomba etkisi yaratmıştı. Waffle Daybreak ve LDV isimli iki farklı silüeti bir araya getiren Nike, şimdi bu yeni tasarımı beş farklı seçenek halinde sunuyor.

Chanel

Yatırım Yapmaya Değer Tasarımcı Sneaker Modelleri

Her seferinde bakışları üzerinde toplayan tek bir logo varsa, o da iç içe geçmiş iki C’dir. Parizyen modaevinin yeni sneaker modeli, tıpkı 2.0 çanta gibi, birer yatırım parçasına dönüştü bile. Artistik Direktör Virgine Viard kılavuzluğunda farklı renk ve kumaş alternatifleri ile yorumlanarak satışa sunulan sneaker modelleri, Chanel’in sezon kodlarını üzerinde taşıyan bir tuval gibi.

Stuart Weitzman Darly

Yatırım Yapmaya Değer Tasarımcı Sneaker Modelleri

Mükemmel diz üstü çizmeleri ile ünlü Stuart Weitzman, yakın zamanda tanıttığı Darly ile efsaneler arasına adını yazdırmaya hazır. 13 farklı stille sunulan rahat spor ayakkabılar, birden çok çift edinmek isteyenleri de cezbedecek türden. Logosuna referans veren W panel ve yüksek kalite deri kullanımı, modelin zamansızlığına da vurgu yapıyor. Görünümünü alışılmışın dışına çıkarmak isteyenler için Stuart Weitzman’ın Aglit ile eşarp-bağcık iş birliği yaptığını da ekleyelim.

{771236}

Prada Cloudbust Thunder

Yatırım Yapmaya Değer Tasarımcı Sneaker Modelleri

Dad sneaker’ınıza roket yakıtı doldurduğunuzu düşünün; işte Prada Cloudbust Thunder o hissiyatta bir ayakkabı. İlk kez 2019 Sonbahar/Kış defilesinde görücüye çıkan kauçuk tabanlı model, moda editörlerinin ve sneaker tutkunlarının arzu listesine girmeyi başardı. Kaba silüeti, flaş renkleri ve arkadaki Prada amblemi ile gerçek bir statü sembolü.

Valentino Bounce

Yatırım Yapmaya Değer Tasarımcı Sneaker Modelleri

Pembe altının sadece nişan yüzükleri için olduğunu düşünüyorsanız Valentino Bounce fikrinizi değiştirmeye hazır. Yeni sneaker modeli için bu metalik rengi tercih eden Valentino, adının VLTN harflerini de gözler önüne sermekten çekinmemiş. Dana derisi ile tasarlanan kauçuk tabanlı sneaker, kombinlerinizi bir heykel kaidesi gibi gösterecek.

Burberry Arthur

Yatırım Yapmaya Değer Tasarımcı Sneaker Modelleri

Kreatif Direktör Riccardo Tisci’nin Burberry çatısı altında tanıttığı ilk sneaker, bekleme listelerindeki yerini aldı. Markanın Londralı mirasına ithafen Arthur, kauçuk tabanlı yağmur botlarından ilhamla tasarlandı. Soğuk havalar için ideal olan sneaker için teknik tekstil materyalleri ve deri kullanıldı. Burberry’nin ikonik ekoselerinin de yer bulduğu model, çok yönlü kullanım sağlaması açısından yatırım yapmaya değer.

{771223}

Gucci Ultrapace

Yatırım Yapmaya Değer Tasarımcı Sneaker Modelleri

Alessandro Michele’nin kreatif direktörlüğünde Gucci’nin sınırları kitsch mertebesine ulaştı. Geçtiğimiz sene tanıttığı mücevherler bezeli sneaker modelinin aksine yeni Ultrapace, renk paleti kısılmış bir görünüm sergiliyor. Yapay sürüngen deseni, neon sarı biyeler ve sıralı üçlü logo ile zenginleştirilen tasarım, kayık-vari formu ve geniş dili ile 90’ların kaykay ayakkabılarını andırıyor.

Balenciaga Track 2

Yatırım Yapmaya Değer Tasarımcı Sneaker Modelleri

Triple S ile 2017 senesinde dad sneaker trendini başlatan Balenciaga, bu sene, selefinden daha dad görünen, Track 2 modelini tanıttı. Ayakkabının teknik konstrüksiyonu ve kesik panelleri, onun koşu bandı veya pist için tasarlanmış olabileceğini düşündürse de durumun bundan ibaret olmadığından şüphemiz yok.

Zeynep Özar Berksü
Zeynep Özar Berksü Tüm Yazıları