preloader

Saffet Emre Tonguç ile 20 Dakikada Türkiye Turu

05.06.2020
Saffet Emre Tonguç ile 20 Dakikada Türkiye Turu

Yazı Boyutu:

Modern zaman seyyahı Saffet Emre Tonguç ile Türkiye’yi 20 dakikada gezin!

Kapadokya’dan Bursa’ya, İstanbul’dan Konya’ya ülkemiz pek çok büyülü şehre ev sahipliği yapıyor. Pek çok uygarlığın gelip geçtiği topraklar kuşkusuz ki büyülü hikayelere konu olan olaylara ve tarihi figürlere tanık olmuş. Profesyonel rehber, tarihçi ve yazar Saffet Emre Tonguç önderliğinde 20 dakikada Türkiye turu yapmaya ne dersiniz? Saffet Emre Tonguç’un Instagram hesabını ziyaret ederek seyahat rotaları ile ilgili daha fazlasını öğrenebilirsiniz.

Mavi Yolculuk

Ege kıyıları ülkemizde mavi ve yeşilin birleştiği en özel bölgelerden biri olarak kabul ediliyor. Etkileyici koyları ve dingin suları ile herkesin yaz tatili için hayallerini süslüyor. Saffet Emre Tonguç’un favori mavi tur rotalarını not alın, belki siz de onun ayak izlerini takip etmek istersiniz. Mavi tur için nelere mi ihtiyacınız var? 10 adımda mavi tura hazır olmak için neler yapmanız gerektiğini öğrenin!

Kaz Dağları

Yüzyıllardan beri pek çok efsaneye konu olmuş olan Kaz Dağları’nın keşfedilecek pek çok yanı var! Ülkemizin oksijen bakımından da en zengin yerlerinden biri olan Kaz Dağları’nın yeşilinde kaybolmaya ne dersiniz? Gezerken karnınız acıkırsa diye Edremit Körfezi’nin en iyi lezzet duraklarını da not etmeyi unutmayın!

İstanbul Adalar

İstanbul’a bir feribot mesafesinde olan Prens Adaları şehre çok yakın kaçış rotaları olarak her daim İstanbulluların radarında. Kınalıada ve Burgazada’nın büyüleyici detaylarını Saffet Emre Tonguç’un masalsı anlatımıyla öğrenin!

Bursa

Türkiye’nin zengin tarihi ile dikkat çeken bir diğer şehirlerinden olan Bursa, hem tarihi yapıları hem de lezzet durakları ile dikkat çekiyor! Yazın ayrı kışın ise Uludağ sayesinde başka bir havası olan Bursa’ya dair bilinmeyenleri izleyin!

{773104}

Kapadokya

Türkiye’nin belki de en büyüleyici yerlerinden biri olan Kapadokya yerli ve yabancı turistlerin en çok tercih ettiği seyahat rotalarının başında geliyor. Saffet Emre Tonguç’un özel önerileriyle Kapadokya’yı tekrar gezin!

Eskişehir

Ülkemizin en önemli öğrenci şehirlerinden biri olan Eskişehir, yurt dışı şehirlerini aratmayan bir atmosfere sahip. Venedik yerine Eskişehir’in kanallarında gezintiye çıkın, 2019 senesine açılışı ile damga vuran Odunpazarı Modern Müze’nin detaylarını öğrenin…

Hatay

Anadolu’da yapılan ilk camiinin Hatay’da olduğunu biliyor muydunuz? Bilmediğiniz daha pek çok bilgiyi öğrenmek için 2 dakikanızı ayırmanız yeterli. Gastronomi sahnesi ile de kalpleri kazanan Antakya’nın en iyi lezzet duraklarını inceleyin!

Isparta & Burdur

Gül bahçeler, Eğirdir Gölü, Sagalassos Antik Kenti… Birbirinden özel rotalara sahip olan Isparta ve Burdur özellikle Bahar aylarında ayrı bir güzelliğe sahip. Doğa ve tarihi ile sıradışı bir durak olan Isparta’yı seyahat listenize alın!

Konya

Mevlana’nın şehri olan Konya, ruhani yönü ile pek çok ziyaretçiyi etkileyen bir yer. Arkeolojik ve tarihi olarak da heyecan uyandıran İç Anadolu’nun en önemli kentlerinden Konya’yı Saffet Emre Tonguç’un önerileri ile gezin.

İstanbul

Tarihi dokusu, muhteşem Boğaz manzarası ve capcanlı yaşantısı ile dünyanın en ilgi çeken şehirlerinden biri olan İstanbul pek çok tarihi yapıyı, özel semtleri ve hikayeye ev sahipliği yapıyor. İmparatorlukların beşiği İstanbul’un az bilinen sırlarını ve keşfedilmemiş rotalarını keşfedin! Ayrıca kahvaltıcıdan meyhaneye, sushiden en iyi kahvecilere kadar İstanbul’un en iyi mekanlarına göz atmayı unutmayın!

Saffet Emre Tonguç’un Ayrıcalıklı Rotalar programı kapsamında gezdiği şehirlere dair tüm detayları ve tüm hikayeleri buradan izleyebilirsiniz!

OGGUSTO
OGGUSTO Tüm Yazıları