preloader

Paris Gezi Rehberi: Valerie Messika

09.04.2019
Paris Gezi Rehberi: Valerie Messika

Yazı Boyutu:

Dünyaca ünlü mücevher markası Messika’nın yaratıcısı Valerie Messika, Paris gezi rehberini OGGUSTO’ya özel anlattı.

Bir baba ve kızın pırlantaya olan tutkusunun hikayesi Messika… Çocukken pırlanta üreticisi ve dağıtıcısı olan babası André Messika’dan dinlediği ilginç hikayelerle büyülenen Valérie, kariyerini babasının izinden sürdürmüş.. Dünyaca ünlü mücevher markası Messika’nın yaratıcısı Valerie Messika, Paris gezi rehberini OGGUSTO’ya özel anlattı.

Paris’te Nerede Kalınır?

The Royal Monceau Hotel Paris’te romantik bir gece geçirmek için en doğru tercih. Pazar günleri, sundukları lezzetli kahvaltının tadını çıkarmak ve keyifli vakit geçirmek için kızlarım ve kocamla birlikte sık sık geliriz. En sevdiğim mimarlardan biri olan Starck’ın tasarladığı bu sıcak, rahat ve feminen atmosferde kendimi iyi hissediyorum.”

Paris Gezi Rehberi: Valerie Messika

Paris’te nerede yenir?

“Basın toplantılarımı genelde Paris’teki en iyi gastronomik Japon restoranlarından biri olan, Place Vendôme yakınlarındaki The Kinugawa Restaurant’da düzenlerim. Japon mutfağının geleneksel ve çağdaş tarifleri burada harmanlanmış. Paris’in merkezi, en sevdiğim bölgelerden biri, bir de Uzak Doğu yemeklerine düşkünlüğüm beni buraya çekiyor.”

Paris Gezi Rehberi: Valerie Messika

Mutlaka deneyimlenmesi gereken şeyler?

“Paris sokaklarında, özellikle de Seine Nehri’nin kıyısında yürümekten keyif alıyorum. Burası, Paris’teki insanlar, onların stilleri, hal ve hareketleri bana ilham veriyor. Aslına bakarsanız bana ilham veren pek çok şey var. Gözlemlemek işin en önemli kısmı. Seyahatlerimde bana esin kaynağı olacak şeyler arıyorum, mimari ve iç mimari tasarımlar da bunların başında geliyor.”

Paris Gezi Rehberi: Valerie Messika

Paris’te ne yenir?

“Kızlarımla birlikte Paris’teki en eski mahallelerden biri olan Île-Saint Louis’deki Berthillon’dan dondurma yemeye bayılıyorum.”

Paris Gezi Rehberi: Valerie Messika

Ne içilir?

The Raphael Terrasse Hotel yazın bir şeyler içmek için harika bir seçenek. Işıklar şehri Paris’in muhteşem panaromik manzarasının tadını burada çıkarabilirsiniz.”

Paris Gezi Rehberi: Valerie Messika

Paris’te gezilecek yerler?

“En son ziyaret ettiğim müze, Paris’teki Musée Rodin’di, üç senelik renovasyon çalışmasından sonra yeniden açıldı. Bu müzenin bahçesinde gezmeyi ve inanılmaz heykelleri hayranlıkla incelemeyi seviyorum. Feminen vücut şekilleri ve kıvrımlar ilgimi çekiyor.”

Paris Gezi Rehberi: Valerie Messika

Kendinizi şımartabileceğiniz aktiviteler neler?

“Ünlü bir şef ve çok beğendiğim Christine & The Queens’in bize özel verdiği konserle, muhteşem Paris manzaralı terasımda keyifli bir akşam. Bir keresinde, ünlü şef Akrame bize yemek yapmıştı. Onun yemeklerine bayılırım, her zaman çok orijinal tarifler sunar.”

Paris Gezi Rehberi: Valerie Messika

Paris’te nereden alışveriş yapılır?

“Montaigne Market, Paris’te en trend kıyafetlerle aksesuarları bir arada bulabildiğim ve severek gezdiğim bir mağaza.”

Paris Gezi Rehberi: Valerie Messika

Nerede tatlı yenir?

Pierre Hermé’de sıcak çikolataya hayır diyemiyorum. Oldukça lezzetli. Paris’in en ögözde pastenelerinin başında gelir.”

Paris Gezi Rehberi: Valerie Messika


Paris Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Dünyanın en romantik şehirlerinden biri olarak kabul edilen Paris, Avrupa’nın en popüler yerlerinden biridir. Paris’te yer alan birçok ünlü yapının UNESCO Dünya Mirası listesinde yer alması, burayı turistlerin uğrak yerlerinden yapmayı başarmıştır. Eyfel Kulesi’yle ünlü olan şehirde Orta Çağ ve Roma dönemi eserlerine rastlanır. Dünyanın en çok ziyaret edilen şehirlerinden biri olan Paris’in para birimi Euro’dur ve resmi dili Fransızca’dır. Paris’e Schengen vizesiyle ziyaret edebilirsiniz.

Paris’e Ne Zaman Gidilir?

Paris, kışın 7-8 derece yazın ise 25-30 derece civarındadır. Yılın her ayında çok fazla ilgi gören Paris, özellikle havanın güzel olduğu yaz aylarında ve Noel zamanı çok ilgi görür. Paris’in keyfini çıkarabilmek için her yerin yemyeşil göründüğü ilkbahar ve turistlerin azaldığı sonbahar ayları en idealdir. Ayrıca Paris Couture Haftası zamanı ve Paris Moda Haftası zamanları da şehir çok canlı olduğundan terzih edilebilir.

OGGUSTO
OGGUSTO Tüm Yazıları