preloader

New York Gezi Rehberi: Natane Boudreau

20.12.2019
New York Gezi Rehberi: Natane Boudreau

Yazı Boyutu:

Chanel, Gucci, Calvin Klein, Dolce & Gabbana, Marc Jacobs, Ralph Lauren ve Versace’nin modelliğini yapmış, Vogue, Harper’s Bazaar ve W Magazine dergilerinin kapaklarında yer almış dünyaca ünlü model ve sinemacı Natane Boudreau doğduğu ve yaşadığı şehir New York’un sırlarını OGGUSTO ile paylaştı.


New York’ta nerede kalınır?

The Inn at Irving Place’de bulunan The Inn, 1834 yılından kalma bir New York evi. Söylentiye göre yazar / direktör Wes Anderson filmlerini burada yazıyor. Siz de The Royal Tennenbaum ailesinin bir ferdi olarak beş çayınızı Lady Mendell’nın salonunda içebilirsiniz.”

New York Gezi Rehberi: Natane Boudreau

New York’ta mutlaka deneyimlenmesi gereken şeyler nedir?

“West Village’daki Take Care Spa gerçekten özel bir tecrübe. Mini-akım yüz germe terapisi sizi 10 yaş gençleştiriyor. Kırmızı halıdan önce tüm top modeller yaptırıyor. Çene masajını istemeyi de ihmal etmeyin, tüm gerilmiş kasları gevşetiyorlar.”

New York’ta yapılacak aktiviteler neler?

Melet Mercentile. Sahibi Bob Melet dünyadaki en iyi vintage kıyafetleri bulup getiriyor.80’lerin mükemmel örneklerinin de olduğu mağazayı top modacılar koleksiyonları için ilham kaynağı olarak kullanıyor. New York’un en iyi vintage’ları burada, Oscar’a giydiğim elbiseyi buradan almıştım.”

Tribeca’da bulunan showroom, her 3 ayda bir tamamen yenileniyor. Vintage kıyafetlere ilave kitap, aksesuar ve sanat eserlerinin de bulunduğu yerde, her şey bir konsept çerçevesinde düzenleniyor. Müşterilerin gizliliği ön planda tutulduğu için sadece randevu ile gidilebiliyor.

New York Gezi Rehberi: Natane Boudreau

Chelsea’de bulunan Nomad, Broadway ve 28. Sokağın köşesinde restore edilmiş art nouveau binada bulunuyor. FIT Müzesi’ne 2 blok, dünyanın ilk ve en büyük mağazası olan Macy’s’e ise 6 blok mesafesi ve çevredeki restoran, sanat galerileri ve butikler ile New York’un özgün mahallelerinden birisinde turistlerin daha az uğradığı sokaklarda gezerek keyifli vakit geçirmek mümkün. Bölgenin parkı olan Madison Square Park ve hemen yanındaki ütüye benzer şekli ile Flatiron Binasını da unutmamakta fayda var.

New York Gezi Rehberi: Natane Boudreau

New York’ta ne yenir?

Sushi Seki ve kesinlikle Omakase sipariş etmeli ve Seki veya Hiro’nun masasında olmayı isteyin. Lezzet ile aşk yaşayacaksınız. New York’ta 3 yerleri var, o yüzden rezervasyon yaparken nerede olacaklarını mutlaka sorun.”

Japoncada “kendimi sana teslim ediyorum” demek olan Omakase menülerinde, şefler o gün en taze ürünler ile kişiye özel menüler hazırladığından, hakikaten çok özel bir yemek tecrübesi oluyor. Şefe alerjik durum veya hiç haz edilmeyen şeyler söylendikten sonra, kendinizi teslim ederek tekrar edilemez bir lezzet deneyimi yaşanabilir.

New York Gezi Rehberi: Natane Boudreau

{77448}

New York’ta içilir?

“Çok cool bir gece için Attaboy . 1920’lerin old speak easy havasını tamamlamak için kapısını ısrarla çalmak gerekiyor. Zaman yolculuğuna çıkmış hissi veriyor ve gece 21:00’den önce gelmiş olmak gerekiyor.”

LES (lower east side) olarak bilinilen bölgedeki barın kapısı bilmeyenleri aldatabilir. Tabelası olmadığı gibi daha önceki tadilatçının adının yazılı olduğu barın menüsü de yok! Sipariş verirken barmen ile kısa bir sohbet ederek, damak tadınıza uygun bir karışım ile şaşırabilirsiniz.

New York Gezi Rehberi: Natane Boudreau

New York’ta gezilecek yerler?

The Brooklyn Academy of Music’te (BAM) herhangi bir gösteri izleyin, eğer IVO VAN HOVE’ün bir oyunu varsa çok şanslısınız, “A View from a Bridge” ile daha yeni Tony ödülü kazandı ama buradaki her oyun iyi.”

New York Gezi Rehberi: Natane Boudreau

Kurulduğu 1861 yılından başlayarak Brooklyn Academy of Music (BAM) New York’un kültürel hayatında önemli bir yer tutuyor. İki tiyatro sahnesi ve sinema salonları da bulunan sanat kompleksinde etkinlik alanları, balo salonu, performans sanatları ve prova odaları bulunuyor. Hazır Brooklyn’deyken Lilia veya Okonomide müthiş bir yemek yiyin. Çok önceden rezervasyon gerekiyor, unutmayın!

Lilia’nın mutfağında, İtalya’nın en iyi lezzetlerini tatmak mümkün, özellikle çikolata parçalı dondurmasını kaçırmamakta fayda var. Küçük Japon restoranı Okonomi’de ise Uzakdoğu kahvaltısı dahil, tablo güzelliğinde Japon mutfağından inanılmaz lezzetler bulunabilir.

New York Gezi Rehberi: Natane Boudreau

New York’ta alışveriş yapılacak yerler

“Knockout Beauty‘nin sahibi Cayli Cavaco moda ve güzellik dünyasında büyümüş. Müşterilerine o kadar iyi ve kişisel servis veriyor ki. Ayrıca tam olarak nasıl bir bakıma ihtiyacınız olduğunu belirlemeye ilave dünyanın dört bir yanından inanılmaz ürünleri de bulunduruyor. En iyi arkadaşınız olmasını istersiniz!”

New York Gezi Rehberi: Natane Boudreau

“Eğer her gün, tepeden tırnağa kadar tek bir tasarımcıdan giyinmek zorunda olsaydım, kesinlikle Thom Browne olurdu. Şıklığı farklı bir boyutta ve çok özgün. Herkesin bir “Little Boy” ceketi Chesterfield paltosu olması gerekir.”

New York Gezi Rehberi: Natane Boudreau

{77408}

New York’un Tadını Çıkarın..

Minamoto. Otantik, sanatsal Japon kekleri her gün taze yapılıyor. Her biri mücevhere benziyor.”

Japonların geleneksel tatlıları aynı zamanda özel günler için hediye de ediliyor. Bahar dallarının açtığı dönemden, yeni yıl, düğün, yeni doğan bebeklere kadar her kutlanabilir gün için farklı şekil ve lezzetlerde yapılan tatlılar, zarif tatları ve nadide şekilleri ile yenmeye kıyılamayacak kadar güzel oluyorlar.

New York Gezi Rehberi: Natane Boudreau

New York Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Amerika Birleşik Devletleri’nin kuzeydoğusunda yer alan New York, ABD’nin en popüler eyaletlerinden biridir. Dünyadaki her ulustan insanın yaşadığı şehir, yıllar boyu birçok kültürü barındırmıştır. Dünyanın en çok turist alan şehirlerinden biri olan New York’un resmi dili İngilizce, para pirimi ise Dolar’dır.

New York’a Ne Zaman Gidilir?

Yılın her zamanı oldukça fazla turist çeken New York’un en yoğun olduğu zaman Haziran, Temmuz ve Ağustos’tur. Ayrıca kış soğuğuna rağmen New York City için en büyüleyici zaman Noel zamanıdır. Şehrin büründüğü bambaşka havası, ışıklandırmalarıyla bir yılbaşına mutlaka New York’ta girilmelidir. Yazın sıcağından ve kalabalığından kurtulmak istiyorsanız bahar ayları New York City’i gezmek için en ideal zamanlardan biridir.

Bergin Azer
Bergin Azer Tüm Yazıları