preloader

Zamansız Stilin En Yeni Rehberi: Classiccore

14.09.2023
Zamansız Stilin En Yeni Rehberi: Classiccore

Yazı Boyutu:

Stillere klasik dokunuşu modern detaylarla taşıyan ve çok beğenilen classiccore trendi mercek altında.

İnternetin gücünün modayı en çok etkilediği bu dönemde her sezon karşımıza bambaşka bir trend ve akım çıkıyor. Her tarza ve stile ayak uydurabilen bu akımlar, aslında hayatımıza daha önce girmiş imza bir parçanın ya da trendin günümüze uyarlanması ve geliştirilmesi ile doğuyor. Sürdürülebilirlik esaslı bu akımlar, modernleştiriliyor ve daha önce denenmemiş ya da denenmeye cesaret edilememiş en yeni versiyonları ile hayatlarımıza dahil oluyor.

Bu hızla gelişen ve değişen renkli akımların içinden bir tanesi zamansızlığı, temiz çizgileri, sadeliği ve zarif görünümleri ile sıyrılıyor. Alıştığımız klasik şıklığa güncel bir dokunuşta bulunan ve öne çıkan imza parçaları ile dolaplarımızda yer edinmeye başlayan Classiccore akımına sizler için bir giriş rehberi hazırladık.

Classiccore Nedir?

Classiccore, klasik ve temiz çizgiler kullanarak temel parçalar ile zamansız zarafeti ve sadeliği vurgulayan bir akım. Modanın hızlı değişimlerine direnerek ve değişen trendlerden bağımsız olarak daima şık görünümler yaratmaya odaklanıyor. Zamansızlık, bu akımın temel özelliklerinden biri olarak öne çıkıyor.

Classiccore’un temel fikri, modası asla geçmeyecek, yüksek kaliteli ve çok yönlü öğeler etrafında bir gardırop oluşturmak.

Bu tarz, her sezonda giyilebilecek temel parçaları içerirken, aynı zamanda modern detaylarla bu parçalara güncel ve şık bir görünüm kazandırıyor ve moda dünyasına yeni bir soluk getiriyor.

{157257}

Zamansız Görünüm ve Classiccore

Zamansız görünüm, sürekli gelişen ve değişen trendlerin aksine zamanı asla geçmeyecek klasik, zarif ve sofistike siluetler yaratıyor. Buradaki asıl amaç aslında sezonluk parlayan parçalara değil yüksek kaliteli ve temel parçalardan oluşan kapsül dolaba yatırım yapmak. Kapsül dolap, az sayıda seçilmiş ve birbiriyle kombin yapılabilen parçalardan oluşuyor. Kapsül dolabı oluşturan beyaz tişörtler, beyaz gömlekler, kot pantolonlar, blazer ceketler ve trençkotlar gibi parçalar bu trendde ‘prep’ yani kolej stili ile buluşuyor. Bununla birlikte de kapsül dolaplara denizci kot pantolonları, beyaz atletler, kolej hırkaları ve montları, özel dikim takım elbiseler, deri loafer ayakkabılar, stilettolar ve her renk ve desene kucak açan gömlekler ekleniyor.

Birbiriyle kolaylıkla kombinlenebilen bu parçalar, küçük dokunuşlarla günlük giyimden resmi giyime kadar kurtarıcı kombinler yapmanıza yardımcı olurken eforsuz ve şık görünmenizi de sağlıyor.

Eforsuz havalı görünümleriyle dikkat çeken dönemin stil ikonlarından Dakota Johnson, Gigi Hadid ve Kaia Gerber, Classiccore akımının önde gelen isimlerinden. Kapsül dolaba verilebilecek en iyi örneklerden olan Johnson, günlük hayatında daima üzerine kusursuz oturan jeanleri ve basic tişörtleri ile görüntülenirken etkinliklerde ise karşımıza yine üzerine kusursuz oturan kumaş pantolonları, şık gömlekleri ve iyi dikilmiş monokrom takım elbiseleri ile çıkıyor.

Monokrom görünümler denince akla ilk gelen isim olan Gigi Hadid palazzo pantolonları ile yaptığı çabasız kombinleriyle dikkat çekiyor. Pantolonlarını ve jean’lerini genellikle hırka ve süveterlerle kombinleyen Gigi, klasik giyimi daha modern bir yaklaşımla ele alıyor ve süveterlerini içine tişört giyerek kombinliyor. Daha renkli ve oversize gömlek tercihleri yapan Gigi, klasik çizgisini bozmadan eğlenceli ve renkli görünümleriyle dikkat çekiyor.

Classiccore’un zamansızlığı ve trendleri aşma yeteneğinin en genç örneği olan Kaia Gerber ise üzerine kusursuz oturan jean’lerini gömlekler, tişörtler ve blazer’larla kombinleyerek daima çabasız, şık ve havalı görünüyor. Kırmızı halılarda da sade şıklıktan ve klasik çizgilerden yana olan Kaia, geçmişten ilham aldığı zamansız zarafete genç bir soluk getiriyor.

Zamansız Görünüm ve Zamansız İkonlar

Yeni dönemin stil ikonlarının yanı sıra Jennifer Aniston ve Julianne Moore gibi zamansız stil ikonları da klasik tarzları ve sofistike görünümleri ile yıllar içinde zihinlerimize kazındı. Gerek kırmızı halılarda yaptıkları tercihleri gerekse sokak tarzları ile daima şık görünen stil ikonları, Hollywood ışıltısının gerçek temsilcilerinden.

Tepeden tırnağa simsiyah görünümleri ile unutulmaz kırmızı halı anlarına şahit olduğumuz Angelina Jolie, günlük hayatında da siyahtan vazgeçmiyor ancak siyahlarının yanına beyazlar, bejler ve grileri de ekliyor. İmza parçası haline gelen kumaş pantolonları ve kalem etekleri kazaklar, basic tişörtler ve beyaz gömleklerle kombinleyen Jolie, görünümlerini trençkotları ve stiletto’larıyla tamamlıyor.

90’ların moda ikonu Jennifer Aniston, sadece Rachel tarzıyla değil, 90’larda yapmış olduğu moda tercihleriyle de hâlâ ilham olmaya devam ediyor. Aşırı ve karmaşık görünümlerden kaçınan Aniston, kırmızı halılarda tercih ettiği minimal ve şık görünümleri ile daima zarif ve dikkat çekici görünürken sokak stilinde tercih ettiği jean’leri ve basic tişörtleri ile de daima çabasız ve havalı görünüyor.

Jean ve tişört kombinlerini sıkça kemerler, şapkalar, atkılar ve gözlüklerle süsleyen Aniston, üzerine iyi oturan bir blazer ceketle görünümünü tamamlıyor. Kırmızı halıda yaptığı renkli ve parıltılı tercihlerinin yanı sıra günlük hayatında tercihlerini daha sade çizgilere indirgeyen ve daha nötr renkler seçen Julianne Moore ise Hollywood ışıltısı ve klasik tarz arasında bir kontrast yaratıyor. Kırmızı halıda genellikle vücudunu saran siluetlerle karşımıza çıkan Moore, günlük hayatında ise jean’leri ile karşımıza çıkıyor.

Klasik estetiğin kalıcı çekiciliğini benimseyen Classiccore, geçmişin izlerine modern dokunuşlar katarak kendine özgü bir moda ifadesi oluşturmak isteyenlere ilham veriyor. Zamanlar arası siluetler yaratmanın temel alındığı bu akım, kaliteli parçalara ve sürdürülebilir moda anlayışına odaklanarak gardırobunuzun temelini oluşturmanızı sağlıyor.

Çok yönlü parçalar ile oluşturacağınız kapsül bir dolap, günlük giyimden resmi giyime kadar uzanan karışımlar yapmanıza yardımcı olabilir. Örneğin; imza parça olarak seçeceğiniz beyaz bir gömleği iyi bir jean ve deri loafer ayakkabılar ile kombinleyerek günün keyfini şık bir şekilde çıkarırken aynı gömleği kaliteli bir takım ve stiletto ile de resmileştirebilirsiniz. Ya da tercihinizi yeni dönemin imza parçalarından olan gömlek elbiselerden yana kullanabilir, kemer ve minimalist takılarla süsleyerek hem gün içinde iyi görüneceğiniz hem de akşama taşıyabileceğiniz görünümler elde edebilirsiniz.

{173676}

Dolaplarımızda zaten bulunan beyaz atletlerinizi bol kesim palazzo’larınıza kombinleyerek çabasız ve zarif siluetler oluşturabilir, havaların soğumasıyla birlikte üzerinize atacağınız bir kolej ceketiyle zamansız, şık ve modern görünümler yaratabilirsiniz. Birbirini kolaylıkla tamamlayan ve ufak dokunuşlarla her anınıza uyum sağlayacak parçaların etrafında oluşan Classiccore, zamanın trendlerini aşan kalıcı bir stil duygusunu somutlaştırıyor ve zamansız zarafete kattığı modern elementler ile onu ileriye taşıyor.

Kapak Görseli: Saint Laurent

Yağmur Çıldız
Yağmur Çıldız Tüm Yazıları