preloader

New York Moda Haftası 2021 İlkbahar Yaz Koleksiyonları

17.09.2020
New York Moda Haftası 2021 İlkbahar Yaz Koleksiyonları

Yazı Boyutu:

New York Moda Haftası 2021 İlkbahar/Yaz kapsamında gerçekleşen koleksiyonların en iyilerine göz atın.

Jason Wu

New York Moda Haftası 2021 İlkbahar Yaz Koleksiyonları

Jason Wu’nun 2021 İlkbahar/Yaz koleksiyonu, tasarımcının “evden uzaktaki evim” dediği Tulum’dan ilham alarak yaratmış. Wu’nun hayali tatiliniz izlediğiniz koleksiyon, yeni başlangıçlar ve umutlara gönderme yaptı. Yemyeşil bitkilerin içerisinde gerçekleşen defilede; uzun elbise ve tulumlar ağırlıktaydı ve bu parçalar çizgiler, çiçek desenleri ve canlı renklerin hakimiyeti altındaydı.

Ulla Johnson

2021 İlkbahar şovunu arkasına New York City manzarasını alan Roosevelt Adası’ndaki Four Freedoms Park’ta seyircisiz olarak gerçekleştiren Ulla Johnson, “New York City’e Aşk Mektubu” niteliğinde bir gösteri sergiledi. 2021 Bahar sezonu için “beraberlik” hissiyatına vurgu yapan Johnson, giyilebilir tasarımlarındaki sahip olma dürtüsünü harekete geçiren nitelikteki güzelliği ve imgeselliğiyle muhteşem bir ahenk içinde olan bir koleksiyon sundu. Aslında Mart ayında Japonya’ya seyahat etmeyi planlayan tasarımcı, Japon tekniklerini ve motiflerini modernist bir bakış açısıyla koleksiyonundaki tasarımlarına aktarmış.

Koleksiyona gelince; heykelsi ancak bir o kadar rahat siluetleriyle shibori baskı, grafik dokuma ve boro patchwork ile sıra sıra ve asimetrik ikebana hakimiyeti altındaki tasarımlara kuşak kemerler, envelop siluetler ve tamamı Nairobi’deki zanaatkarların ortaklığında yapılan el işi süslemeli mücevherler eşlik etti. El işçiliğinin son derece ön planda olduğu tasarımlarda göze çarpan poplinler, monokramatik pilelerin yanı sıra Ulla Johnson artizan ortaklıklarına da sadık kaldığı koleksiyonunda dantel bir tasarımı Hindistan’dan, grafik örgü bir triko Peru’dan ve el örgüsü taçları ise Paris’ten.

Anna Sui

Anna Sui, 1991 yılından beri ilk defa bu sezon defile düzenlemedi ve 2021 İlkbahar/Yaz koleksiyonunu bir video ile tanıttı. Empresyonist ressam Berthe Morisot, Anna Sui’nin bu sezonki ilham kaynağıydı. Soluk renklerin ön planda olduğu defilenin konsepti, ev kıyafetleriydi. Fakat tahmin edersiniz ki Anna Sui’nin tasarladığı ev kıyafetleri; kaptone, nakış, kurdele ve çiçeklerle son derece şıktı.

Rodarte

New York Moda Haftası 2021 İlkbahar Yaz Koleksiyonları

Tasarımcı Kate ve Laura Mulleavy kardeşler, hayal güçlerinin derinliklerindeki romantik bir mitolojiden ilham alarak inşa ettikleri Rodarte için tüm dünya karantinadayken hayal dünyalarının daha derinlerine inerek, paylaştıkları yaratıcı ruhun ve sanatsal etkileşimin yansıması niteliğinde yeni bir koleksiyon oluşturdu. Elbise ağırlıklı koleksiyonlarında alametifarikaları olan rüya gibi bir romantizm ön plandaydı. Rodarte DNA’sından en ufak bir ödün bile vermeyen koleksiyonda A-kesim etekler, pijama takımları, yerel bahçelerinden ilham alan zarif çiçek desenleri pastel renkli tasarımların ilgi çekiciydi.

RaisaVanessa

Prodüksyonunu Uğurhan Akdeniz’in üstlendiğin RaisaVanessa İlkbahar/Yaz şovu, bizleri bir Göl Evi’ne götürdü. Doğanın kalbinde tanıtılan koleksiyonda; uçuş uçuş elbiseler, plaj kıyafetleri, oversize aksesuarlar bulunuyordu. Renk paletinde ise beyaz, altın sarısı, gece mavisi gibi renkler ön plandaydı.

Theory

New York Moda Haftası 2021 İlkbahar Yaz Koleksiyonları

Theory, 2021 İlkbahar/Yaz koleksiyonunda da sofistike tasarımlarla karşımıza çıktı. Oldukça klasik bir çizgide olan uzun elbiseler, klasik pantolon ve ceketler gardıropların temelini oluşturacak nitelikteydi. Erkek koleksiyonu da sergileyen marka, takım elbise haricindeki parçaları en stil sahibi şekilde kombinlemenin yollarını anlatıyor diyebiliriz.

OGGUSTO
OGGUSTO Tüm Yazıları