preloader

Milano Moda Haftası 2021 İlkbahar Yaz Koleksiyonları

24.09.2020
Milano Moda Haftası 2021 İlkbahar Yaz Koleksiyonları

Yazı Boyutu:

2021 İlkbahar Yaz trendlerini belirleyen koleksiyonlar, New York ve Londra Moda Haftası’ndan sonra şimdi de Milano Moda Haftası’nda modaseverlerle buluştu. İşte en dikkat çekici koleksiyonlar…

Versace

Milano Moda Haftası 2021 İlkbahar Yaz Koleksiyonları

Versace’nin 2021 İlkbahar Yaz koleksiyonu, Gianni Versace’nin 1992 yılındaki İlkbahar-Yaz koleksiyonundan ilham alınarak yaratıldı ve ikonik “Trésor de la Mer” deseni tasarımlarına yansıtıldı. Yeşil, turuncu, kırmızı, mavi ve pembe gibi bolca canlı renk gördüğümüz koleksiyon için, sular altında kalmış ütopik Versacepolis antik kenti dekoru oluşturuldu. Defilenin en can alıcı noktası ise üç büyük beden bir modelin podyumda yer almasaydı. Versace, moda dünyasınaki bazı kalıpların yıkılmaya başladığını gösterdi.

Fendi

Milano Moda Haftası’na gösterişli bir giriş yapan Fendi, pandemi döneminde “gerçek anlamda” bir defile düzenledi. Podyum, Silvia Venturini Fendi’nin karantina sürecinde odasının camından çektiği görüntülerle açıldı. Koleksiyondaki soluk tonlardaki dantellerle işlenmiş ketenler ve saten kapitoneler, Karl Lagerfeld’in yatak çarşaflarına olan düşkünlüğüne atıfta buldu. Tüm koleksiyona, sadeliği ve sürdürebilirliği ile öne çıkan işlenmiş keten kumaş hakimdi.

Prada

Moda dünyasına bomba gibi düşen Miuccia Prada ve Raf Simons ortaklığından göz alıcı bir koleksiyon karşınızda! Prada'nın çağı belirleyen 1996 ilkbahar şovunun "çirkin baskıları" kapüşonlular ve eşleşen tam eteklerde yeniden ortaya çıktı. Saten vardiyalı elbiselerin üzerinde yer alan kelimeler ve grafikler, Simons'un yirmi yılı aşkın kişisel çalışmasıyla ilişkilendirildi.

{773298}

Dolce & Gabbana

Stefano Gabbana ve Domenico Dolce’nin el yapımı işçilik deneyimlerini gözler önüne serdiği 2021 İlkbahar/Yaz koleksiyonda, her parça yetenekli bir el tarafından hazırlandı. Koleksiyon, 70’li yıllardan esinlenilerek yaratılırken, ikonik 1993 koleksiyonuna da saygı duruşunda bulundu. Bunların yanı sıra bu sezon marka, sürdürülebilir modaya da tam destek verdi.

{773306}

Dsquared2

Milano Moda Haftası 2021 İlkbahar Yaz Koleksiyonları

Markanın imzası olan zıt elementlerin birbiriyle buluşması, tabii ki 2021 İlkbahar Yaz sezonuna da hakimdi. Punk etkili asi siluetlerin rafine bir ruhla buluştuğu koleksiyonu; siyah, beyaz ve toprak renkleri oluşturdu. Koleksiyonda, oversize pantolonalardan, mini elbiselere pek çok farklı parça mevcuttu.

Max Mara

Dijital defile ve sunumları pas geçen Max Mara, İlkabahar-Yaz 2021Koleksiyonu’nu Milano’nun ikonik sanat galerilerisi Pinacoteca di Brera’da gerçekleşen fiziksel bir defile ile davetliler eşliğinde sundu. Markanın artık imzası haline gelen nötr tonların hakim olduğu koleksiyonun ilham kaynağı ise, galeride yer alan Caravagio ve Tititan eserlerinin de işaret ettiği gibi rönesans dönemiydi.

{773225}

Etro

Etro’nun İlkbahar-Yaz 2021 defilesinin daha başlamadan çok konuşulmasının sebebi, bardaktan boşanırcasına yağan yapmur oldu. Four Seasons Hotel’de yapılması planlanan defile bu sebeple markanın genel merkezindeki bir garaja yani bir nevi markanın evine taşındı. Kreatif Direktör Veronica Etro’nun koleksiyon için ilham kaynağı ise kendi eviydi. Karantina sürecinde evinde annesi ile birlikte sürekli eski İtalyan şarkılarını dinleyen tasarımcı, koleksiyon için ilhamını da İtalya’nın kendisinden aldı.

Emporio Armani

Markasının İlkbahar-Yaz 2021 Koleksiyonu’nu tanıtmak için bir video yayınlayan Giorgio Armani, fiziksel şovlarında olduğu gibi geç kalıp beklenti yaratmayı ihmal etmedi. Oversized trençkotlar ve organza mini elbiseleri birlikte sunan kadın giyim koleksiyonu, tasarımcının imzası haline gelmiş tüm unsurları taşıyordu.

OGGUSTO
OGGUSTO Tüm Yazıları