preloader

Londra Moda Haftası 2021-22 Sonbahar/Kış Koleksiyonları   

23.02.2021
Londra Moda Haftası 2021-22 Sonbahar/Kış Koleksiyonları   

Yazı Boyutu:

Tüm moda tutkunlarının takip ettiği Londra Moda Haftası 2021-22 Sonbahar/Kış defilelerini keşfedin.

Bir ay boyunca onlarca tasarımcının yetenek ve hayal güçlerinin sınırsızlığına şahit olmamıza fırsat verecek dört moda haftasının ikinci durağındayız; Londra Moda Haftası! Moda tutkunlarının heyecanla beklediği bu haftada en dikkat çeken defileleri bir araya getirdik.

Vivienne Westwood

Londra Moda Haftası 2021-22 Sonbahar/Kış Koleksiyonları

Çevre üzerinde %90 daha az etkisi olan malzemelerden oluşturulan Vivienne Westwood 2021 Sonbahar koleksiyonu, Fransız Rokoko ressamı François Boucher’ın London Wallace Koleksiyonu’ndaki ‘Daphnis and Chloe, 1743’ eserinden ilham alıyor. Renkler ve kumaşlarla yansıtılan gökyüzü ile pastoral sahneler ise Vivienne Westwood tasarımlarında sezonun ana teması haline geliyor. Westwood imzalarıyla dolu olan koleksiyonda ekoseler, çıtçıtlı pardesüler, ekoseler, kadife kargo pantolonlar ve sert görünümlü seksi büstiyerler dikkat çeken tasarımlar arasında.

Preen By Thornton Bregazzi

Londra Moda Haftası 2021-22 Sonbahar/Kış Koleksiyonları

2021 Sonbahar sezonunda sürdürülebilirliği koleksiyonunun merkezine alan bir diğer marka da Preen by Thornton Bregazzi. Markanın tasarımcıları Justin Thornton ve Thea Bregazzi karantinaya tepki olarak bu koleksiyonda korunma ve rahatlığın ön plana çıktığı geniş ve rahat siluetlere yer verdi. Çiçek desenli geniş elbise ve paltoların yakalarında, omuzlarında ve ceplerin kenarlarındaki irili ufaklı kıvrımların öne çıktığı tasarımlar dikkat çekici ve zarif bir koleksiyon oluşturuyor.

Osman Yousefzada

Londra Moda Haftası 2021-22 Sonbahar/Kış Koleksiyonları

Osman Yousefzada 2021 Sonbahar koleksiyonu geleneksel motifler içeren tasarımlarıyla kültürler arası bakış açılarını yansıtan bir bakış açısı sunuyor. Tasarımlarında sürdürülebilir malzemeler ile çalışan tasarımcı bu koleksiyonunda Hindistan, Afganistan ve Özbekistan gibi ülkelerdeki zanaatkarlarla çalışmış. 2021 Sonbahar koleksiyonu için Osman Yousefzada ayrıca Karaşi, Pakistan, Londra ve Batı Hint Adaları’nda birlik, beraberlik ve şifa temalarına dokunan “I’m Coming” adında bir film ortaya koydu. İşte koleksiyonu da bu kültürler arası bakış açılarının bir yansıması niteliğinde ve her şeyi gören göz, Fatma’nın Eli, doğurganlık ve güç sembolü nar gibi geleneksel motiflerin hakimiyeti altında.

Aslıhan Dönmez
Aslıhan Dönmez Tüm Yazıları