preloader

Apple Spor Ayakkabı 50 Bin Dolar Fiyatıyla Satışta

24.07.2023
Apple Spor Ayakkabı 50 Bin Dolar Fiyatıyla Satışta

Yazı Boyutu:

Sotheby’s’ın son açık artırmalarından biri oldukça ilginç. Dünyanın en değerleri parçalarını satan müzayede evinin yeni gözdesi Apple spor ayakkabı. Fiyatı ise 50 bin dolar.

Günümüzün belki de en çok tanınan markalarından biri olan Apple’ın ayakkabısına sahip olmak ister miydiniz? Eğer 50 bin doları gözden çıkarırsanız bu olabilir. Hatta 44.5 numara giyiyorsanız ayakkabı kullanma şansınız bile var. Çünkü Apple’ın 1990’lı yıllardaki bir eğitim seminerinde, çalışanlara dağıtılmak için hazırlanan ayakkabısı Sotheby’s’da satışa çıktı.

1990’larda tasarlanan ve hediye edilen ayakkabı giyim ve aksesuar anlamında markanın tek örneği değil. Moda dünyasına hakim olanlar renkli elma simgesiyle 1980’lerden itibaren trendlerde Apple’ın bir akım olduğunu hatırlayacaktır. Çok renkli Apple logosu taşıyan süveterler, güneş gözlükleri, oyuncak kamyon ve hatta bir rüzgâr sörfü tahtası da Apple’ın ürün gamındaydı.

Apple Spor Ayakkabı 50 Bin Dolar Fiyatıyla Satışta

2016 yılında, Kaliforniya’da bir çiftin garajında tesadüfen bulduğu ayakkabının müzayede yolculuğu Heritage ile başlıyor. Bugün Sotheby’s üzerinden ve 50 bin dolar değer biçilen ayakkabının hiç kullanılmamış olması ve üzerinden geçen yıllara rağmen sağlamlığını koruması da değerini artırıyor.

Omega Sports ve Apple iş birliği ile tasarlanan ayakkabının alıcısının kim olacağını merakla bekliyoruz.

OGGUSTO
OGGUSTO Tüm Yazıları