preloader

OGGUSTO ile Şehre Dönüş: Fatih Tutak

12.09.2022
OGGUSTO ile Şehre Dönüş: Fatih Tutak

Yazı Boyutu:

Sonbaharın keyfini, yaz sonrası şehre dönüşün enerjisini taşıyan harika bir çekim için yola çıktık! Boğaz’da, zarafeti ve tarihi ile dikkat çeken Halas 71’de başarılı şef Fatih Tutak konuklarımızdan biri oldu.

Şehre dönüşün zamanıdır eylül… Yaz mevsiminde ayrı kalınan, özlenen şehre tekrar kavuşmanın keyfi başkadır! Biz de harika bir çekimle yeni mevsimi karşıladık. Boğaz’ın etkileyici atmosferinde OGGUSTO için Ayten Alpün’ün objektifine poz veren şef Fatih Tutak ile sohbetimizde İstanbul’u konuştuk. Bütün odak noktasının her zaman olduğu gibi restoranı TURK olacağını anlatan Fatih Tutak, bu sezon TURK’ün renklerinin, dokusunun ve karakterinin başka bir boyuta geçeceğini anlattı. Yeni sezon için çok heyecanlı olduğunu dile getiren başarılı şefle söyleşimizi keyifle okumanız dileğiyle…

İstanbul’dan uzak kaldığınızda en çok özlediğiniz şey nedir?

İstanbul Boğazı.

Şehre döndüğünüzde bir kahve molasının en keyifli adresi?

İstanbul’u gördüğüm her yer olabilir.

Lezzet haritanızın vazgeçilmez mekânları nelerdir?

Benim için en büyük lezzet geleneksel metotlarla ve gelenekseli en iyi yaşatan ustaların elinden yemek yemek. O yüzden İstanbul’un en ücra köşelerinde her yer olabilir. Esnaf lokantaları, çok basit şeyler yapan ama lezzeti ile yıllardan beri aynı kalitesini tutan her yer benim için önemli yerler. Çünkü bence artık aşçılık ya da restorancılık öyle bir yere gidiyor ki o güzel tatları ve lezzetleri ileride bulamayabiliriz. Çünkü insan yetişmiyor. O yüzden kaybolmadan hepsini tatmak benim için çok önemli ve değerli.

Şehirde kendinizi en mutlu hissettiğiniz, gezmekten bıkmadığınız semt?

Aslında ben hızlı yerleri seviyorum. Çok sakin, huzurlu ve sessiz yerler benim ruhumu yansıtmıyor, canım çok sıkılıyor. O yüzden hareketli ve kaos olan her yer diyebilirim. Tahtakale’de gezmek, Kapalıçarşı’ya girmek, o hareketi ve kaosu hissetmek benim için çok keyifli. O yüzden böyle hareketli yerleri seviyorum.

İstanbul’u beyaz perdeye taşıyan en sevdiğiniz filmler nelerdir?

Anlat İstanbul!

Size şehirde neler ilham verir?

Şehrin dokusunun değişmesi, yağmur yağması, rüzgârın çıkması, güneşin doğuşu, karanlığın basması, şehrin sessizliği, kaosu, ağaçtan düşen yaprağı gibi her şeyi bana ilham veriyor.

Ajandanızda bu sezon gitmeyi planladığınız etkinlikler hangileridir?

Şu an en çok ilgimi çeken İstanbul Modern’in açılması. Bosphorus Cup’da bu sezon gitmeyi planladığım etkinliklerden biri. Aslında at yarışı gibi etkinlikleri izlemeyi seviyorum. Zamanım olursa ona gideceğim.

Şehre döndüğünüzde sizin hayata geçireceğiniz projeleriniz nelerdir? İş ajandanızda neler öne çıkıyor?

Bu sezon bütün odak noktam aslında her zamanki gibi TURK. Çünkü bence bu sezon TURK’ün renkleri, dokusu ve karakteri başka bir boyuta geçecek. O yüzden çok heyecanlıyım. Bence hiç sıkılmadan ve vazgeçmeden bütün odağım TURK olacak.

OGGUSTO ile Şehre Dönüş: Fatih Tutak

Kısa Kısa…

Hayatınızda iz bırakan kitaplar?

ZEN ve Motosiklet Bakım Sanatı.

İlham aldığınız yazarlar/sanatçılar/müzisyenler?

İşini hakkıyla yapan herkes bana ilham verebilir. Tek bir kişi, tek bir tarz kesinlikle yok. O yüzden işini gerçekten severek tutku ile yapan ve gerçekten saygıyla anılan herkes benim için hayatta ilham vericidir.

Takip ettiğiniz podcast serileri neler?

Daha önceleri podcast çok dinlemiyordum. Şimdi kendim de podcast vermeye başladım. Daha çok psikoloji, hayatla, yaşam ve insan ruhuyla ilgili podcastleri dinliyorum. Pazar günleri genellikle evde oluyorum ve evin içinde podcast dinliyorum.

Vazgeçemediğiniz aplikasyonlar hangileridir?

Google Translate.

Hangi kitabın/filmin kahramanı olmak isterdiniz?

Kesinlikle Mickey Mouse olmak istemezdim. Aslında fantastik bir filmde hayal kahramanı olmak isterdim.

OGGUSTO ile Şehre Dönüş: Fatih Tutak
Zehra Güneş, Seçkin Pirim, Ayşegül Çoruhlu, Fatih Tutak, Zeynep Tosun ve Saffet Emre Tonguç

OGGUSTO ile şehre dönüş… Boğaz’da, zarafeti ve tarihi ile dikkat çeken Halas 71’de tarihçi, yazar Saffet Emre Tonguç, milli voleybolcu Zehra Güneş, sanatçı Seçkin Pirim, şef Fatih Tutak, moda tasarımcısı Zeynep Tosun, Dr. Ayşegül Çoruhlu ile buluştuk. Boğaz’ın etkileyici atmosferinde OGGUSTO için Ayten Alpün’ün objektifine gülümseyen konuklarımızla İstanbul’u konuştuk.

KÜNYE

RÖPORTAJ: SENEM BAL AY

FOTOĞRAF: AYTEN ALPÜN

STYLING: HAKAN ÖZTÜRK

SAÇ: İBRAHIM JUNIOR

MAKYAJ: SEVİNÇ GENÇDOĞAN

VİDEO: HAKAN SÖZMEN

FOTOĞRAF ASİSTANI: DORUK UĞURLUER

STYLING ASİSTANI: FIRAT GENÇDOĞAN

MEKAN: HALAS 71

OGGUSTO
OGGUSTO Tüm Yazıları