preloader

Nisan Ayında Göze Çarpanlar

01.04.2019
Nisan Ayında Göze Çarpanlar

Yazı Boyutu:

Nisan ayında markaların öne çıkan yeniliklerini ilk siz görün

İyi hissettiren” eserlerle yeni nesil sanat deneyimi “FEELING GOOD DIGITAL” Hillside City Club’da

Nisan Ayında Göze Çarpanlar

Pril, Türkiye’nin 3 farklı lezzet noktası olan Gaziantep, Trabzon ve Konya’nın nesilden nesile aktarılan sofra yemekleri ile isim yapmış 3 yerel şefini, Danilo Zanna ve Somer Sivrioğlu ile buluşturduğu #SOFRADABİRLİKTE projesini hayata geçirdi. Proje sonunda İhtiyaç Haritası İşbirliğiyle Konya, Gaziantep ve Trabzon’a gıda ve temizlik destek paketleri ulaştırılarak hem yerel esnafa hem de ihtiyaç sahiplerine destek olunacak.

silwy Akıllı Bardaklar Artık Türkiye’de!

Nisan Ayında Göze Çarpanlar

Dünyanın ilk manyetik bardakları ‘’silwy’’ çeşitli ödüllerin ve fuar görünümlerinin ardından Türkiye’ye geldi. “silwy” dayanıklı, sarsılmaz , açık denizlerden köy yollarına otomobilinizden kendi evinize kadar her yere dökülen, devrilen içecekler endişesini ortadan kaldırıyor.

Almanya’nın en büyük eyaleti Bavyera’nın dünya çapında ünlü kristallerinden yapılan Silwy manyetik bardaklar, tasarımındaki modern fikirler ile birlikte yeni teknolojiler kullanılarak üretilmektedir. Her bir bardağın tabanı mıknatıs ile donatılmıştır. Yenilikçi, zeki sistem mükemmel bir şekilde entegre edilmiştir. Manyetik bardaklar, bir tür sihir yapılmış gibi sabitlenir ve dengelenir.

Beymen Grup’tan AÇEV’in “Okuyan Bir Gelecek” Projesi’ne Anlamlı Destek

Nisan Ayında Göze Çarpanlar

Öncü kimliği ve yaratıcı projeleri ile moda dünyasına yön veren Beymen Grup, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında Anne Çocuk Eğitim Vakfı’nın (AÇEV) “Okuyan Bir Gelecek” projesini destekleyerek, kitabı olmayan çocukları kitaplarla buluşturuyor.

Beymen Grup’un verdiği destekle daha da güçlenen AÇEV “Okuyan Bir Gelecek”projesi, çocuklara eşit bir fırsat sunarak, daha yaratıcı ve başarılı bireyler olarak yetişmeleri için öğrenme ortamlarını kitaplarla zenginleştirmeyi amaçlıyor. 28 yıldır potansiyellerini gerçekleştirebilmeleri için çocukları ve çevrelerini destekleyenAÇEV’in daha fazla çocuğu kitaplarla buluşturmak için hayata geçirdiği “Okuyan Bir Gelecek” kampanyası için oluşturulan dijital platformda ünlü sanatçılar, uzmanlar ve yazarlar kitaplara ses verirken, ünlü sanatçı Fazıl Say da kendi bestelerini ve dünyaca ünlü klasik eserleri yorumlayarak okumalara eşlik ediyor. Çocukları nitelikli kitaplarla ve farklı yayınevleriyle tanıştırmayı, yetişkinleri ise çocukların dil gelişimini destekleyecek şekilde kitap okuma üzerine bilinçlendirmeyi hedefleyen proje, yapılan bağışlar ile evinde çocuk kitabı olmayan binlerce çocuğu kitaplarla buluşturmayı amaçlıyor.

Dyson Dördüncü Demo Store’u ile Ankara’da

Nisan Ayında Göze Çarpanlar

Dyson, Türkiye’deki dördüncü Demo Store niteliğindeki mağazasını 23 Nisan 2022, Cumartesi günü Ankara KentPark’ta açtığını duyurdu. Yeni Dyson Demo Store, 172 metrekarelik alanıyla kullanıcılarına Dyson’ın ev temizliği, hava temizleme, aydınlatma ve saç bakımı kategorilerindeki en son teknolojilerini sunarken; evdeki kirliliği ve saç hasarı sorunlarının çözümünü bir dizi deneyim alanı ve interaktif ekranlarla sergileyecek.

“Satın almadan önce deneyin” felsefesiyle oluşturulan Dyson Demo Store’lar; deneyim için yere atılabilen kirleticilerden, canlı hava kalitesi verilerini gösteren testlere, kuru ve ıslak şekillendirme imkanı sunan bir Güzellik Laboratuvarı’na kadar ziyaretçilere kesintisiz, uygulamalı bir alışveriş deneyimi sunmaya odaklanıyor.

TOG Bazar 26- 27 Nisan’da Divan Kuruçeşme’de

Nisan Ayında Göze Çarpanlar

Bu yıl 14.sü düzenlenecek olan TOG Bazar, 20 yıldır toplumsal fayda için çalışan Toplum Gönüllüsü gençlerin sosyal sorumluluk projelerini desteklemeyi ve gençliğin dünyayı iyileştiren projelerine dikkat çekmeyi hedefliyor. Yapı Kredi Crystal ana sponsorluğunda ve Otokoç Otomotiv’in desteğiyle 26-27 Nisan tarihlerinde Divan Kuruçeşme’de gerçekleşecek etkinliğe katılanlar yaptıkları alışverişlerle üniversiteli gençlere destek olma fırsatı da yakalıyor.

2005 yılından bu yana 8 farklı temada, 2.550 firmanın ve 30 bini aşkın ziyaretçinin katılımıyla gerçekleşen TOG Bazar’dan elde edilen gelir ile 41 bini aşkın üniversiteli genç eğitim alarak toplumsal fayda yaratan projelere imza attı. En son 2019 yılında 3.041 ziyaretçinin katılımıyla gerçekleşen TOG Bazar etkinliği ile 1.619 Toplum Gönüllüsü gencin sosyal sorumluluk eğitimleri ve projeleri desteklendi.

14. TOG Bazar etkinliği, Toplum Gönüllüleri Vakfı’nın 20. yılı dolayısıyla “Gönüllülükte 20. yıl ” temasıyla kapılarını ziyaretçilere açacak. 150 firmanın katılacağı TOG Bazar’da Birce Akalay, Siren Ertan, Ceyda Düvenci, Şebnem Çapa, İrem Yargıcı, Rahmi Koç, Ayşe Brav, Songül Toprak Özsan ve Dila Tahincioğlu gibi ünlü isimlerin markaları da yer alacak.

Etkinlik için Ümit Boyner, Ayşe Arman, Arzuhan Doğan Yalçındağ, Irmak Köseoğlu, Seda Gazioğlu, Korhan Futacı, Derya Baykal, İbrahim Betil, Birce Akalay, Funda Arkas ve Cevher Özyavuz gibi iş, cemiyet ve sanat dünyasının önemli isimleri başarılı fotoğraf sanatçısı Zeynel Abidin Ağgül’ün objektifinin karşısına geçerek gençlerin projelerini anlattı.

Türkiye’nin tüm illerindeki üniversitelerde öğrenci kulübü, topluluğu veya grubu olarak bir araya gelen Toplum Gönüllüsü gençler; her yıl çocuk haklarından kültür sanata, engelli farkındalığından sağlığa, hayvan haklarından sürdürülebilir yaşama kadar birçok temada projeler üreterek sosyal fayda yaratan çalışmalar gerçekleştiriyor. Bu projeler sadece topluma katkı sağlamakla kalmıyor, gençlerin sorumluluk sahibi aktif bireyler olmalarına katkı sunarak kişisel gelişimlerini de destekliyor. 2005’ten bu yana düzenlenen TOG Bazar etkinliğinden elde edilen gelir, gençlerin dünyayı iyileştiren sosyal sorumluluk projelerini ve eğitimlerini finanse ediyor.

Kiehl’s Yeni Reklam Filmini Yayınladı

  170 yılı aşkın cilt bakım uzmanlığı ile Kiehl’s, doğadan ilham alan ve bilimsel olarak kanıtlanmış formüllerini Kiehl’s dostları ile buluşturuyor. Kiehl’sın, mağazalarını ziyaret eden cilt bakım tutkunlarına sunduğu ürün ve hizmetleri anlatan yeni reklam filmi yayınlandı. Kiehl’s uzmanlığını esprili anlatım diliyle ön plana çıkartan reklam filminde Kiehl’s marka partneri ve oyuncu Burcu Biricik rol alıyor. Kendisi de sıkı bir Kiehl’s Dostu olan Biricik, Kiehl’s Dostları’nı kapıda karşılayan ikonik iskelet sembolü “Mr. Bones” ile eğlenceli anlar yaşayarak izleyicileri gülümsetiyor.

  Biolog Leke Karşıtı Güneş Kremiyle Yaza Merhaba Diyor

  Nisan Ayında Göze Çarpanlar

  Pandora İle Bahar Işıltısı Hep Yanında

  Nisan Ayında Göze Çarpanlar

  Feminen stil sahibi kadınların kişisel tarzlarına ilham vermeyi amaçlayan Pandora’nın, doğadan ilham alan Pandora Moments koleksiyonu en özel ürünleriyle baharı karşılıyor. Ünlü charmlarına yenilerine ekleyen markanın güncel mücevherlerinin içerisinde göz alıcı küpeler ve kolye uçları da bulunuyor. Özgürlüğü simgeleyen parçalar arasında el boyaması olan menekşe ve kelebek sembolleri ön plana çıkıyor. 14 ayar pembe altın kaplama ve 925 ayar gümüş olarak tasarlanan ışıltılı pave taşlarının ayrıntılı katmanlarıyla bezenmiş mücevherler, ombre efektli el işçiliği ile üretilen mineler ile harmanlanarak papatya tasarımları ve baharın enerjisini taşıyan menekşe yüzükleriyle eşsiz uyumu yakalıyor.

  Pandora Kreatif Direktör Yardımcıları A. Filippo Ficarelli ve Francesco Terzo, Moments ışığın geri dönüşünden ilham aldıkları koleksiyon için ’Kapalı alanlarda geçirilen uzun kışlardan sonra, güzelliği yeniden doğuşta bulabiliriz. Biz de kış sonrası ışığın geri dönüşünden ilham aldık. Bu bahara özel mücevherler el işçiliği ve türünün tek örneği olan mineler sayesinde daha da özel bir hale geliyor. Doğanın gerçeğini yakalayan mücevherler tasarladık.” İfadelerini kullandı.

  Ayrıca sürdürülebilirlik alanında önemli adımlar atan Pandora, “Pandora Brilliance” adlı koleksiyonunu 2021’in başında piyasaya sundu. Güncel olarak ise karbon ayak izi, su kullanımı ve diğer çevresel zararları en aza indirmek amacıyla 2025 yılı itibarıyla %100 geri dönüştürülmüş metaller kullanımına yönelik çalışmalar yürütüyor.

  Karaköy Güllüoğlu’ndan Vegan Güllaç

  Nisan Ayında Göze Çarpanlar

  İstanbul’un simgeleşmiş mekanlarından Karaköy Güllüoğlu, geleneksel tatların en güzellerini sunmaya devam ederken; gelişen çağa ve değişen ihtiyaçlara da ayak uydurmayı kesmiyor. Menüsündeki vegan, glutensiz ve diyabetik baklavalarıyla dikkat çeken Karaköy Güllüoğlu; şimdi de vegan beslenmeyi tercih eden aynı zamanda Ramazan ayının en geleneksel lezzeti güllaçtan vazgeçmek istemeyenlere özel, hayvansal hiçbir gıdayı içermeyen ve soya sütüyle yapılan “vegan güllaç” lezzet severlerin beğenisine sunuluyor.

  Vegan güllaca Karaköy Güllüoğlu web sitesinden ve Karaköy mağazasından temin edebilirsiniz.

  Adres: Rıhtım Cad. Katlı Otopark Altı No:3-4, Karaköy

  Adel Kalemcilik, Okul Öncesi Çocuk Gelişiminde “Kelime Haznesi”nin Önemine Dikkat Çeken Bir Araştırma Gerçekleştirdi

  Nisan Ayında Göze Çarpanlar

  Adel Kalemcilik, okulların kapalı olduğu, eğitimin uzaktan devam ettiği pandemi döneminde çalışmalarını çocuk gelişiminin en etkin olduğu okul öncesi dönemine yoğunlaştırarak “Ebeveyn ve Öğretmenlerin Gözünden Çocukların Kelime Hazinesi Araştırması”nı gerçekleştirdi.

  Araştırmalara göre; çocukların erken dönemde edindikleri kelime hazinesi, zihinsel gelişimleriyle doğru orantılı. Bu doğrultuda okul öncesi çocukların kelime hazineleri ilerideki yaratıcılıklarını, okur-yazarlık becerilerini, matematik yeteneğini ve sosyal becerilerini önemli ölçüde etkiliyor. Bu bilgiden yola çıkarak hayata geçirilen Çocukların Kelime Hazinesi Araştırması ile öğretmen ve ebeveynlerin bu konudaki farkındalığına dikkat çekilmek isteniyor.

  Adel Kalemcilik Pazarlama Direktörü Nazlı Ercilli Soylu, konuyla ilgili şu sözleri söyledi; “Adel Kalemcilik olarak 50 yılı aşkın süredir ürünlerimiz ve gerçekleştirdiğimiz projelerimizle nesillerin gelişimine eşlik ediyor, yaratıcılıklarını destekliyoruz. Eğitimde danışılan firma olma vizyonumuz doğrultusunda hayata geçirdiğimiz projelerle edindiğimiz gözlemlerimiz ve deneyimlerimizle çocuk gelişimi için çok önemli bir dönem olan okul öncesine odaklanmak istedik. Akademik araştırmalar da okul öncesi çocukların kelime hazinelerinin ilerideki yaratıcılıklarını, okur-yazarlık becerilerini, matematik yeteneğini ve sosyal becerilerini önemli ölçüde etkilediğini ortaya koyuyor.”

  Diane von Furstenberg X H&M Home Koleksiyonu 16 Nisan Cuma Günü Lanse Ediliyor

  Nisan Ayında Göze Çarpanlar

  H&M HOME, sizi Diane von Furstenberg’den ilham alan bir dünyayı evinize taşımaya davet ediyor. Von Furstenberg, hayranlarını H&M HOME ile iş birliği ile iç mekan tarzlarına “sahip olmaya” teşvik ediyor. Koleksiyon, zebra ve leopar baskıları, öpülesi dudak kalıpları ve Diane’nin soyut imzası gibi Von Furstenberg’in meşhur cesur baskılardan oluşuyor. 31 parçalık koleksiyon, yün battaniyeler, yastık kılıfları, kutular, tepsiler, mumlar, espresso fincanları, küçük tabaklar, vazolar, sürahiler, posterler ve bornoz gibi çeşitli iç mekan ürünleri ve dekoratif eşyalardan oluşuyor.

  “35 Yaş Altı 3 Şef Yarışması” ile 11. Restoran Haftası’nda Türk Mutfağının Sürdürülebilirlik Elçileri Seçilecek

  Nisan Ayında Göze Çarpanlar

  Türkiye’nin ilk gastronomi festivali Restoran Haftası’nın 11’incisi 5-31 Mayıs 2022 tarihleri arasında Dude Table tarafından ve Metro Türkiye ana sponsorluğunda düzenlenecek. Bu yıl “sürdürülebilirlik” temasının ele alındığı Restoran Haftası’nda 18-35 yaş arasındaki tüm genç şefler, atıksız mutfak ilkeleri çerçevesinde ana yemek tariflerini online başvuru yaparak iletebilecek. İletilen tarifler arasından 10 aday seçilecek; jüriler tarafından gastronomi üzerine aldıkları eğitim, mutfak deneyimi, atıksız reçetelerdeki yaratıcılık ve teknik, Türk mutfağı ile olan ilişkileri gibi değerlendirme kriterleri doğrultusunda belirlenecek ve seçilen adaylar hazırladıkları tarifleri jüri tadımına sunmak için Gastronometro’ya davet edilecek.

  Metro Türkiye, finale kalan 3 genç şefe sürdürülebilir mutfak odağında, Prag’ta yer alan Metro platformunda eğitim hakkı verecek. Yarışmanın jürileri gastronomi profesyonelleri; Gastronometro Direktörü Maximillian J.W. Thomae, Dude Table Gastronomi Ajansı Başkanı Funda İnansal, Gazeteci- Gastronomi Yazarı Ebru Erke ve Cooks Grove Kurucusu Şef Şemsa Denizsel’den oluşuyor. Yarışma kapsamında mutfağımızı geleceğe taşıyacak genç şefler, Türk mutfağının sürdürülebilirlik alanındaki elçileri olmak ve sürdürülebilirliği Türk mutfağının ana disiplini haline getirmek için yarışacak. 10 aday arasından seçilen 3 şefin isimleri, 14 Mayıs’ta Feriye’de Restoran Haftası kapsamında gerçekleştirilecek olan Türk Mutfağı 2.0 Konferansı’nda açıklanacak.

  Yarışmaya katılmak için online başvurular 15 Nisan’a kadar yapılabilecek.

  Başvuru için detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

  .

  Adidas Originals’tan Avatarla Satın Alma Deneyimi

  Nisan Ayında Göze Çarpanlar

  En yeni Ozworld koleksiyonunun gelişini kutlayan adidas Originals, Ready Player Me ile işbirliği içinde dünyanın ilk kişilik tabanlı yapay zekası tarafından oluşturulan avatar yaratma platformunu da kullanıcıların beğenisine sunuyor. Herkes için kendini ifade etme arayışını güçlendirmek ve bu keşfin önünü açmak için tasarlanan çevrimiçi Ozworld deneyimi, kullanıcıların benzersiz dijital benlikler yaratmalarına olanak tanıyor.

  İster IRL ister URL, Ozworld koleksiyonu cesur stil denemeleri için bir platform olmanın yanı sıra kişisel ifade arayışı için bir araya gelme çağrısını temsil ediyor. Bu ruhu temel alan web deneyimi, kullanıcıları kim oldukları hakkında daha fazla bilgi edinmek için en sevdikleri Ozworld ayakkabı silüetini seçmek de dahil olmak üzere bir dizi soruyu yanıtlamaya teşvik ediyor. Bunun için de fiziksel görünümlerden ziyade kişilerin kim olduklarını anlamaya çalışıyor. Kullanıcılar bu bilgileri paylaştıktan sonra platform, girdiyi koleksiyonun dinamik görsel kodlarından estetik ilham alan benzersiz bir dijital avatara çeviriyor.

  Karakterlerini oluşturmalarının ardından kullanıcılar avatarlarını canlandırarak koleksiyondan spor ayakkabılarını dijital olarak deneyip satın alabilecekler. Bu arada, her kullanıcı sosyal medya hesaplarında çıkartmalar ve GIF’ler olarak dağıtmak için Ozworld ‘alter ego’sunu indirebilecek.

  Web3’te kişisel ifadenin geleceğine doğru cesur yeni bir adım da her avatarın, Read Player Me ile özel bir ortaklık aracılığıyla web’de dolaştırılabilmesi oldu. Platformun sınırlarını zorlayan ilk marka ortaklığı ile avatarların 1500’den fazla farklı metaverse uygulaması ve oyunuyla birlikte kullanılabilmesi sağlanıyor.

  Marka topluluğuyla ortaklaşa yaratılacak yeni bir oyun alanı olan deneyim, 8 Nisan’da http://ozworld.adidas.com/ adresinde olacak. Bu arada, adiClub Üyeleri ve adidas NFT sahiplerine benzersiz bir URL aracılığıyla özel erken erişim imkanı verilecek ve avatarların ilk bölümü 28 Nisan’da metaverse’e ulaşacak.

  Sağlığına Önem Verenler İçin DOSE İstanbul

  Nisan Ayında Göze Çarpanlar

  Fonksiyonel tıp beslenme uzmanı İlker Çağlayan, Dose İstanbul’da; “Bağırsak Mikrobiyotası”, “Ketojenik Beslenme” ve “Beslenmede Doğru Bildiğimiz Yanlışlar” konularında bir konuşma yaptı. DOSE İstanbul, şık ve rahat dekorasyonu, merkezi konumu, sağlıklı yemekler ağırlıklı menüsüyle Etiler’in sevilen mekanlarından biri ve sağlıklı yeme içme tutkunlarının tercih ettiği bir buluşma noktası. DOSE İstanbulkonuklarını, güneşini selamlayan giriş kattaki rahat bahçesinde, sağlıklı bir kahvaltı, brunch ve günlük öğle/akşam yemeği menüsü ile 09.00-22.00 saatleri arasında servis veriyor. Dose İstanbul, hiper-organik, şekersiz, glutensiz tabaklar ve taze sıkılmış meyve&sebze suları, protein tozlu frappeler, smoothie’ler sunuluyor. Yemek menüsünün sevilen lezzetleri arasında “karnabahar hamuruna pizza”, “kinoa taco” ve “blueberry perfectly healthy pancakes” bulunuyor. DOSE İstanbul, Aynı zamanda üst katında, en son teknolojilerle donatılmış lüks segment bir Gym & Spa olan, seçkin bir kulüp olarak da hizmet veriyor.

  Adres: Etiler Mahallesi Dilhayat Sokak No:10, Etiler

  İletişim: 0541 235 45 54

  Orta Doğu’nun İlk, Katar’ın En Büyük Wellbeing Tesisi Zulal Wellness Resort Açıldı

  Nisan ayında markaların öne çıkan yeniliklerini ilk siz görün

  İyi hissettiren” eserlerle yeni nesil sanat deneyimi “FEELING GOOD DIGITAL” Hillside City Club’da

  Nisan Ayında Göze Çarpanlar

  Yeniliklerin ritmini tutan uygulamaları ile şehirde ‘iyi hissetmenin’ adresi, Hillside City Club, 16 Nisan tarihinde başlayacak “Feeling Good Digital” sergisine ev sahipliği yapıyor. Hillside için bir araya getirilen özel dijital sanat koleksiyonunda, sanat severler 5 kıta ve 19 ülkeden, 22 uluslararası sanatçının 100’e yakın eseri ile buluşacak.

  Hillside City Club’da 16 Mayıs’a kadar kadar sürecek olan “Feeling Good Digital” sergisinin isimleri arasında, işleri Torrance Museum Los Angeles ve Les Brigittines Contemporary Arts Centre Brussels gibi sergilerde yer alan ve aynı zamanda etkinliğin koordinasyon ve proje yönetimini de üstlenen Ozan Türkkan, Tomorrowland, Extrema ve Sonar gibi festivallerde görsel performanslar sergilemiş olan, serginin küratörlüğünü ve sanat yönetmenliğini üstlenen yönetmen, video ve NFT sanatçısı Atıl Altaş, yazıları The Guardian, New York Times ve Der Spiegel gibi yayınlarda yer alan, şiirleriyle bir NFT projesi yaratan ödüllü yazar Ece Temelkuran, çalışmalarına MoMA, Centre Pompidou ve MAK Museum of Applied Arts’da yer verilen bilim insanı ve mucit MIT Media Lab profesörü Neri Oxman, Netflix, Apple, NBA, Google ve dünyaca ünlü bir çok markalarla çalışan Gavin Shapiro yer da alıyor. Dileyen sanatseverler, Hillside Etiler’de sergilenen eserlerden beğendiklerini sergi alanında yer alan QR kodları aracılığı ile Turboslow NFT ajansından satın alabilecek.

  Kiehl’s Yeni Reklam Filmini Yayınladı

  170 yılı aşkın cilt bakım uzmanlığı ile Kiehl’s, doğadan ilham alan ve bilimsel olarak kanıtlanmış formüllerini Kiehl’s dostları ile buluşturuyor. Kiehl’sın, mağazalarını ziyaret eden cilt bakım tutkunlarına sunduğu ürün ve hizmetleri anlatan yeni reklam filmi yayınlandı. Kiehl’s uzmanlığını esprili anlatım diliyle ön plana çıkartan reklam filminde Kiehl’s marka partneri ve oyuncu Burcu Biricik rol alıyor. Kendisi de sıkı bir Kiehl’s Dostu olan Biricik, Kiehl’s Dostları’nı kapıda karşılayan ikonik iskelet sembolü “Mr. Bones” ile eğlenceli anlar yaşayarak izleyicileri gülümsetiyor.

  Dyson Dördüncü Demo Store’u ile Ankara’da

  Nisan Ayında Göze Çarpanlar

  Dyson, Türkiye’deki dördüncü Demo Store niteliğindeki mağazasını 23 Nisan 2022, Cumartesi günü Ankara KentPark’ta açtığını duyurdu. Yeni Dyson Demo Store, 172 metrekarelik alanıyla kullanıcılarına Dyson’ın ev temizliği, hava temizleme, aydınlatma ve saç bakımı kategorilerindeki en son teknolojilerini sunarken; evdeki kirliliği ve saç hasarı sorunlarının çözümünü bir dizi deneyim alanı ve interaktif ekranlarla sergileyecek.

  “Satın almadan önce deneyin” felsefesiyle oluşturulan Dyson Demo Store’lar; deneyim için yere atılabilen kirleticilerden, canlı hava kalitesi verilerini gösteren testlere, kuru ve ıslak şekillendirme imkanı sunan bir Güzellik Laboratuvarı’na kadar ziyaretçilere kesintisiz, uygulamalı bir alışveriş deneyimi sunmaya odaklanıyor.

  TOG Bazar 26- 27 Nisan’da Divan Kuruçeşme’de

  Nisan Ayında Göze Çarpanlar

  Bu yıl 14.sü düzenlenecek olan TOG Bazar, 20 yıldır toplumsal fayda için çalışan Toplum Gönüllüsü gençlerin sosyal sorumluluk projelerini desteklemeyi ve gençliğin dünyayı iyileştiren projelerine dikkat çekmeyi hedefliyor. Yapı Kredi Crystal ana sponsorluğunda ve Otokoç Otomotiv’in desteğiyle 26-27 Nisan tarihlerinde Divan Kuruçeşme’de gerçekleşecek etkinliğe katılanlar yaptıkları alışverişlerle üniversiteli gençlere destek olma fırsatı da yakalıyor.

  2005 yılından bu yana 8 farklı temada, 2.550 firmanın ve 30 bini aşkın ziyaretçinin katılımıyla gerçekleşen TOG Bazar’dan elde edilen gelir ile 41 bini aşkın üniversiteli genç eğitim alarak toplumsal fayda yaratan projelere imza attı. En son 2019 yılında 3.041 ziyaretçinin katılımıyla gerçekleşen TOG Bazar etkinliği ile 1.619 Toplum Gönüllüsü gencin sosyal sorumluluk eğitimleri ve projeleri desteklendi.

  14. TOG Bazar etkinliği, Toplum Gönüllüleri Vakfı’nın 20. yılı dolayısıyla “Gönüllülükte 20. yıl ” temasıyla kapılarını ziyaretçilere açacak. 150 firmanın katılacağı TOG Bazar’da Birce Akalay, Siren Ertan, Ceyda Düvenci, Şebnem Çapa, İrem Yargıcı, Rahmi Koç, Ayşe Brav, Songül Toprak Özsan ve Dila Tahincioğlu gibi ünlü isimlerin markaları da yer alacak.

  Etkinlik için Ümit Boyner, Ayşe Arman, Arzuhan Doğan Yalçındağ, Irmak Köseoğlu, Seda Gazioğlu, Korhan Futacı, Derya Baykal, İbrahim Betil, Birce Akalay, Funda Arkas ve Cevher Özyavuz gibi iş, cemiyet ve sanat dünyasının önemli isimleri başarılı fotoğraf sanatçısı Zeynel Abidin Ağgül’ün objektifinin karşısına geçerek gençlerin projelerini anlattı.

  Türkiye’nin tüm illerindeki üniversitelerde öğrenci kulübü, topluluğu veya grubu olarak bir araya gelen Toplum Gönüllüsü gençler; her yıl çocuk haklarından kültür sanata, engelli farkındalığından sağlığa, hayvan haklarından sürdürülebilir yaşama kadar birçok temada projeler üreterek sosyal fayda yaratan çalışmalar gerçekleştiriyor. Bu projeler sadece topluma katkı sağlamakla kalmıyor, gençlerin sorumluluk sahibi aktif bireyler olmalarına katkı sunarak kişisel gelişimlerini de destekliyor. 2005’ten bu yana düzenlenen TOG Bazar etkinliğinden elde edilen gelir, gençlerin dünyayı iyileştiren sosyal sorumluluk projelerini ve eğitimlerini finanse ediyor.

  Butterfly, Bayram Heyecanına Özel Sıra Dışı Lezzetler Sunmaya Devam Ediyor

  Nisan Ayında Göze Çarpanlar

  Haute couture çikolata evi Butterfly, dünyaca ünlü şeflerle bir araya gelerek seçkin deneyimleri geniş ürün çeşitliliğiyle sunmaya devam ediyor. Geniş çikolata koleksiyonuna sahip Butterfly’ın bayram alternatifleri arasında “Osmanlı Koleksiyonu Çikolata Kutusu”, “Meyveli Koleksiyon Çikolata Kutusu”, “Keşif Koleksiyonu Çikolata Kutuları”, “Fit Koleksiyonu Çikolata Kutusu” ve “Sütlü Çikolata Kaplı Bademli Hurma” gibi lezzetler öne çıkıyor. Osmanlı döneminin vazgeçilmez tat notalarının bir araya getirildiği “Osmanlı Koleksiyonu Çikolata Kutusu”nun her bir ürünü incecik altın yaprakla kaplanarak çikolata tutkunlarının beğenisine sunuluyor. Meyveli notalardan vazgeçemeyenler için ise çikolata kaplanmış kurutulmuş meyvelerden oluşan “Meyveli Koleksiyon Çikolata Kutusu” bayram çikolatası önerilerine çeşitlilik katıyor. Hem sağlıklı hem çikolatalı bir alternatif arayanlara ise “Fit Koleksiyonu Çikolata Kutusu” ve Butterfly’ın öne çıkan bir diğer imza lezzeti “Sütlü Çikolata Kaplı Bademli Hurma” da bayram ruhunu yaşatan, geleneksel bir tat sunuyor.

  Bayramda sevdiklerini ve evlerini Butterfly çikolataları ile şenlendirmek isteyenler hem Butterfly mağazalarından hem de Butterfly internet adresinden koleksiyonlara ulaşabilir.

  United Colors Of Benetton 2022 İlkbahar Çocuk Koleksiyonu Uzay ve Doğa Temalarını Bir Araya Getiriyor

  Nisan Ayında Göze Çarpanlar

  United Colors of Benetton’un hem kız hem erkek çocuklar için hazırladığı yeni sezon çocuk koleksiyonu ilhamını doğa ve uzaydan alıyor. Benetton galaksisini yansıtan tasarımlara, modanın doğa üzerindeki olumsuz etkilerini azaltmaya odaklanan doğal kumaşlar eşlik ediyor. Erkek çocukları için oluşturduğu tasarımlarında slogan baskıları ve boya efektleriyle renklendirilmiş Star Trek üniformalarını andıran parçaların, deniz mavisi ve turuncu egemenliğinde oluşu dikkat çekiyor. Jogger pantolonlar, robot ve astronot baskılı sweatshirtler, gümüş rengi ceket ve işlenmiş denim parçalarla da sportif uzay stillerini tamamlıyor. Kız çocuk koleksiyonunda ise 80’ler modasının çocuk modasına uyarlanışı göze çarpıyor. Organik pamuk, doğal yazlık elyaf ve doğal boyalarla işlenmiş keten kumaşlar kullanılan kısa üstler, elbiseler, mini etekler ve bermudalar, gökkuşağının pastel renk paletiyle boyanıyor. Rahat ve modern kesimlerin hakim olduğu parçalarda renk değiştiren parıltılı ve galaktik işlemeler, su geçirmez bomber ceketler ve galaksi motiflerinden oluşan baskılar öne çıkıyor.

  Yeni sezon çocuk koleksiyonun içeriğinde, dönemin oyun salonu kahramanı PAC-MAN’in kullanıldığı lisanslı tişört ve sweatshirt tasarımlarının bulunduğu bir unisex seri ve yüksek kalitede doğal kumaşların kullanıldığı açık mavi, krem, tütün tonlarından yararlanarak İtalyan modasından esinlenen mini keten koleksiyonda bulunuyor.

  Verdiği mesajlarla büyük ilgi toplayan United Colors of Benetton 2022 İlbahar Çocuk Koleksiyonu tüm Benetton mağazalarında ve benetton.com.tr’de satışa sunuluyor.

  Çocuklara Özel Ponponlarla Dolu Yepyeni Bir Giyim Markası: La Pomponnette

  Nisan Ayında Göze Çarpanlar

  Kız çocukları için ponponlarla dolu hareketli, eğlenceli ve şık tasarımlar sunmak üzere yola çıkan La Pomponnette, iki kız çocuk sahibi bir annenin kızları için kaliteli kumaşlardan eğlenceli tütü etekler yaratmak istemesiyle ortaya çıktı.

  www.lapomponnette.com üzerinden satışa sunulan tasarımlarında çocukların ve bebeklerin hassas ciltlerini de göz önüne alarak en kaliteli malzemeleri kullanan markanın, tüm ürünlerinde rengârenk ponponlar göze çarpıyor. La Pomponnette eteklerinde en yumuşacık ipeksi tüller ve pamuk astarlar kullanılırken, tişört ve sweatshirtler’de ise terletmeyen %100 pamuk kumaşlar öne çıkıyor. Ürünlerde kullanılan ponponlar ise form ve renkleri dolayısıyla yurtdışından özel olarak ithal edildi. Bu sayede özellikle eteklerde 200’den fazla adette kullanılan bu renkli ponponlar ile tüm tasarımların daha stil sahibi görünmesi sağlanıyor.

  Tasarımlarında kız bebekleri de unutmayan La Pomponnette; diş buğdayı, 1 yaş doğum günü, 1 yaş fotoğraf çekimi gibi özel anlar için de annelere alternatifler sunuyor. La Pomponnette’nin ürün gamında şimdilik tütü etekler, t-shirtler ve sweatshirt’ler bulunurken, yakında bunlara aksesuarlar ve dış giyim de ekleniyor olacak.

  Mavi Ekonomide Dijital Dönüşüm Bu Yaz Başlıyor

  Nisan Ayında Göze Çarpanlar

  Mavi ekonominin sürdürülebilirliği ve mavi dünyanın tüm aktörlerinin hep birlikte kalkınmasını hedefleyen Boatmate, teknoloji yatırım fonu Heaventures’tan aldığı yatırımla ilk operasyonunu Türkiye kıyılarında başlatıyor. Boatmate 21 Mayıs’ta gerçekleştirilecek lansman ile denizciler ve sektör liderlerine tanıtılacak. Hemen ardından uygulama Android ve iOS marketlerden kolayca indirilerek tüm denizciler tarafından kullanılabilecek.

  Çok basit bir çerçeve ile bir denizci teknede neye ihtiyaç duyarsa tümü Boatmate’te yerini alacak. Motor bakımı, elektrik, elektronik, mekanik servisler, boya uygulamaları, temizlik hizmetleri, yakıt ikmali, marina rezervasyonu, market alışverişi, restoran rezervasyonu gibi teknede ihtiyacınız olan her şeye, yorucu bir telefon trafiğine girmeden, en iyi fiyatlarla dakikalar içinde ulaşabileceksiniz. Hatta koy koy dolaşan dondurmacılar, manavlar, gözlemeci ablaların konumlarını ve fiyatlarını bile sistem üzerinden görmek mümkün olacak. Boatmate’in bir önemli özelliği de deniz yaşamının sürdürülebilirliği misyonu çerçevesince atık boşaltma noktaları ve mobil atık toplama teknelerinin yerlerini de bildirmesi, tek tıkla randevu almayı sağlaması. ABD’de ve bazı AB ülkelerinde yapılanmakta olan Boatmate, zaman içerisinde denizci ve deniz işletmeleri ağını tüm dünyaya yaymayı; üyelerine yedi denizlerde şeffaf, tutarlı ve güvenilir hizmet vermeyi hedefliyor.

  Mayısın son haftasında kullanıma geçecek Boatmate için hem işletmeler hem de denizciler www.boatmate.io üzerinden ön kayıtlarını yapmaya başladı. İlk üyeler Boatmate’in açılışına özel fırsatlardan faydalanma şansına da sahip olacak.

  Timberland x Billionaire Boys Club SS22 Bee Line Özel Koleksiyonunda Buluştu

  Nisan Ayında Göze Çarpanlar

  Pharrell Williams tarafından kurulmuş olan; streetwear ve lüks giyim tarzını harmanlayan BBC ICECREAM ile doğayla iç içe yaşam stilini destekleyen Timberland iş birliği Bee Line koleksiyonunda karşımıza çıkıyor. Çevreye duyarlı, eko bilinçli ve çok yönlü işlevsel parçalar yeni sezonda yer alan tekstil ve ayakkabı modelleri yazı selamlayan renk tonları ve 90’lardan ilham alan desenlere sahip. Bu özel koleksiyonda, unisex tekstil parçaların yanı sıra eko-inovatif özelliklere sahip yüksek performanslı erkek hikers ayakkabılar öne çıkıyor.

  Daha sürdürülebilir ürünler tasarlamak ve bunu hayata geçirmek için ortak bir hedef doğrultusunda oluşturulan unisex Bee Line koleksiyonunda, yüzde 100 geri dönüştürülmüş naylondan elde edilen parkalar, swatshirt’ler ve tshirt’lerin yanı sıra su geçirmez çevre dostu şekilde tedarik edilen deri, geri dönüştürülmüş PET bağcıklar, en az yüzde 50 geri dönüştürülmüş plastik içeren ReBOTL™ kumaş astara sahip yürüyüş ayakkabıları bulunuyor.

  Beymen Galataport Moda ve Sanatı Bir Araya Getiriyor

  Nisan Ayında Göze Çarpanlar

  Moda dünyasına yön veren Beymen, yeni mağazası Beymen Galataport ile bütünsel lüks anlayışını üst seviyeye taşıyor. Dört kata yayılan alanında çok sayıda markayı bir araya getiren Beymen Galataport mağazasının giriş katı, keyifli molalara ev sahipliği yapacak olan bir kafe ile de tamamlanacak. Birinci katta; kadın hazır giyim ve aksesuar kategorileri; ikinci katta erkek hazır giyim, aksesuar ve ayakkabı; B1 katında Beymen Privé Kişisel Stil Danışmanlığı servisine ayrılan bir bölüm yer alıyor. Büyüleyici İstanbul manzarasına bakan teras katı ise önümüzdeki aylarda açılması planlanan restoranı ağırlayacak.

  Nisan Ayında Göze Çarpanlar

  Beymen Galataport, lüks alışverişin ötesinde bir yaşam biçimi sunup, farklı yaratıcı disiplinleri de bir araya getiriyor. Çağdaş sanat ve geleneksel Türk sanatlarının modern yorumlarından oluşan Beymen Group Çağdaş Sanat Koleksiyonu’nun yeni eserlerini de Galataport şubesinde görebilirsiniz.

  Galataport şubesi, çağdaş perspektifiyle geleneksel Ebru sanatını uluslararası platforma taşıyan ünlü sanatçı Garip Ay ile yapılan özel iş birliğiyle açılıyor. Ebru renk geçişleri ve minyatür tekniğiyle Beymen Galataport’u resmettiği eseri ve sanatçının açılışa özel tasarladığı interaktif deneyim odası bulunuyor.

  Camper İlkbahar/Yaz 2022 Koleksiyonu ile Sürdürülebilir Öğeler Ön Planda

  Nisan Ayında Göze Çarpanlar
  Nisan Ayında Göze Çarpanlar

  Meltem Özbek Sonbahar-Kış 2022 Koleksiyonu “5” Mimari Yapı Formlarını Tasarımlarında Yorumluyor

  Meltem Özbek’in yeni koleksiyonu “5”, modern mimarinin en belirgin özelliklerinden işlevsel sadelik, geometri, ışığın etkisi ve doğa ile kurulan kusursuz ilişkiden ilham alıyor. Meltem Özbek koleksiyonunda zamanın yaşam şartlarından etkilenerek ortaya çıkan tasarımlar usta mimar Tadao Ando’nun ilham verici dehasından esinleniyor. Ando’nun stilinde önemli bir etkiye sahip olan Japonya’daki spiritüel yaşam, sadeliğin güzelliğini temsil edebilmek için hiçliğin ve boşluğun da önemsenmesi gerektiğine inanıyor.

  Mimari yapılardaki geometrik formları bu bakış açısıyla tasarımlarında yorumlayan Meltem Özbek, koleksiyonu göze fazla gelebilecek süslemelerden de arındırıyor. Özbek’in bu koleksiyona 5 adını vermesinin nedeni, beş rakamını merkeze koyarak bireysellik, kişisel özgürlük, aşk ve uyarlanabilirlik kavramlarını ifade etme yoluna gitmesi. 35 parçalık koleksiyonun renk paleti mor, kahve, beyaz, siyah, krem, sarı ve yeşilden oluşuyor.

  Caran d’Ache 825 Wood Chips: Geri Dönüştürülmüş Ağaç Talaşından Yapılan Doğa Dostu Bir Kalem

  Nisan Ayında Göze Çarpanlar

  Yüz yılı aşkın süredir dünyanın önde gelen çizim ve yazı kalemlerini üreten, İsviçre – Cenevre’de kurulan Caran d’Ache, kalemlerinin üretimi sırasında ortaya çıkan talaşı kullanarak üretilen ve İsviçre’de en yaygın kullanılan tükenmez kalemin ekolojik bir versiyonu olan Caran d’Ache – 825 Wood Chips’i sunuyor.

  Çevre dostu olan yeni 825 Wood Chips modeli ile Caran d’Ache, sürdürülebilirliği her işin merkezine koyuyor ve çevre dostu teknolojiler geliştirmeye devam ediyor.

  Bottega Veneta Üç Ayda Bir Yayınlayacağı Dijital Dergisinin İlk Sayısını Tanıttı: Issue 01

  Nisan Ayında Göze Çarpanlar

  Ocak ayı başında tüm sosyal medya platformlarından ayrılan Bottege Veneta, markanın dünyasını yansıtan dijital dergisi “Issue”yu tanıttı. Üç ayda bir olmak üzere yılda dört sayı yayınlanacak olan dijital dergi, mağazalardaki koleksiyonlar ile paralel içerikte olacak.

  İlk sayıya katkıda bulunanların bazıları;

  Barbara Hulanicki – Polonyalı moda ikonu ve Biba’nın kurucusu, Bindi Steel – Sanatçı, Caleb Femi – Nijeryalı yazar, film yapımcısı, fotoğrafçı, Chengtao Yi – Endüstriyel tasarımcı, sanatçı, DeadHungry ( Alex Paganelli) – Şef, fotoğrafçı, Dean Giffin – Sanatçı, Elaine Constantine – Film yapmcısı, fotoğrafçı, Frank Hulsbomer- Fotoğrafçı, Yönetmen, James Lacey – İllüstrator…

  Tekno-Güzellik Devinden Teknolojiye Büyük Yatırım

  Nisan Ayında Göze Çarpanlar

  L’Oréal Grup, kendi girişim sermayesi fonu olan BOLD (Business Opportunities for L’Oréal Development) aracılığıyla çevre teknolojileri alanında faaliyet gösteren Gjosa’ya yatırım yaptı. İsviçre merkezli Gjosa, benzersiz su tasarrufu çözümleri geliştirmesiyle tanınıyor. Şampuan durulama teknolojilerini optimize etmek için 2015 yılından beri birlikte çalışan L’Oréal Grup ve Gjosa, iş birliklerinin yeni aşamasında, tekno-güzellik yaklaşımını su tasarrufu konusundaki çözümlere entegre edecek.

  L’Oréal Grup ve Gjosa, 2018’de genellikle 8 litre suyla durulanan şampuanı 1,5 litre suyla durulayabilen bir duş başlığının geliştirildiğini açıkladı. İş birliğinin bir diğer sonucu, bu yılın başında gerçekleşen CES’te tanıtılan L’Oréal Water Saver oldu. Salonlarda ve evlerde güzellik rutini için sürdürülebilir saç bakım sistemi olan L’Oréal Water Saver, sahip olduğu ileri teknoloji sayesinde verimliliği artırırken su tüketimini %80 oranında azaltıyor.

  Onkologlar Kanser Hastaları İçin Özel Şarkı Besteledi ve Söyledi

  Nisan Ayında Göze Çarpanlar

  Yıllarını hastalarının tedavisine adamış 8 onkolog ve ünlü oyuncu Salih Bademci, kanser hastaları için bestelenen ‘Yalnız Değilsin!’ şarkısını seslendirdiler ve bu özel şarkının klibinde rol aldılar. Özel çalışma Kanser Haftası’nın ilk günü, 1 Nisan’da DMC Müzik tarafından tüm dijital platformlarda yayınlanacak. Elde edilecek gelir ise Pİ Kadın Kanserleri Derneği’nin online, psikiyatri/psikoterapi desteği sağlayan Pinkline projesi ile yine kanser hastalarına umut olacak.

  Söz ve bestesini Onkolog Dr. Öğr. Üyesi Tayfun Hancılar’ın yaptığı “Yalnız Değilsin” isimli şarkının düzenlemesi Çağrı Kodamanoğlu’na ait. Şarkının vokallerinde ise Tıbbi ve Radyasyon Onkolojisi alanında çalışan Prof. Dr. Banu Atalar, Prof. Dr. Berrin Pehlivan, Uzm. Dr. Burçak Erkol, Prof. Dr. Hale Başak Çağlar, Prof. Dr. Sevil Bavbek, Dr. Öğr. Üyesi Tayfun Hancılar, Prof. Dr. Yeşim Eralp vardı. Prof. Dr. Gökhan Demir ise gitarıyla eşlik etti.

  Beymen Yeni Sezonu İstanbul Boğazı’nda Karşıladı

  OGGUSTO
  OGGUSTO
  editörün tüm yazıları