preloader

Nisan Ayında Göze Çarpanlar

01.04.2019
Nisan Ayında Göze Çarpanlar

Yazı Boyutu:

aaa

Nisan ayında markaların öne çıkan yeniliklerini ilk siz görün

Pril, #SOFRADABİRLİKTE Projesini Hayata Geçiriyor

Nisan Ayında Göze Çarpanlar

Pril, Türkiye’nin 3 farklı lezzet noktası olan Gaziantep, Trabzon ve Konya’nın nesilden nesile aktarılan sofra yemekleri ile isim yapmış 3 yerel şefini, Danilo Zanna ve Somer Sivrioğlu ile buluşturduğu #SOFRADABİRLİKTE projesini hayata geçirdi. Proje sonunda İhtiyaç Haritası İşbirliğiyle Konya, Gaziantep ve Trabzon’a gıda ve temizlik destek paketleri ulaştırılarak hem yerel esnafa hem de ihtiyaç sahiplerine destek olunacak.

silwy Akıllı Bardaklar Artık Türkiye’de!

Nisan Ayında Göze Çarpanlar

Dünyanın ilk manyetik bardakları ‘’silwy’’ çeşitli ödüllerin ve fuar görünümlerinin ardından Türkiye’ye geldi. “silwy” dayanıklı, sarsılmaz , açık denizlerden köy yollarına otomobilinizden kendi evinize kadar her yere dökülen, devrilen içecekler endişesini ortadan kaldırıyor.

Almanya’nın en büyük eyaleti Bavyera’nın dünya çapında ünlü kristallerinden yapılan Silwy manyetik bardaklar, tasarımındaki modern fikirler ile birlikte yeni teknolojiler kullanılarak üretilmektedir. Her bir bardağın tabanı mıknatıs ile donatılmıştır. Yenilikçi, zeki sistem mükemmel bir şekilde entegre edilmiştir. Manyetik bardaklar, bir tür sihir yapılmış gibi sabitlenir ve dengelenir.

Beymen Grup’tan AÇEV’in “Okuyan Bir Gelecek” Projesi’ne Anlamlı Destek

Nisan Ayında Göze Çarpanlar

Öncü kimliği ve yaratıcı projeleri ile moda dünyasına yön veren Beymen Grup, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında Anne Çocuk Eğitim Vakfı’nın (AÇEV) “Okuyan Bir Gelecek” projesini destekleyerek, kitabı olmayan çocukları kitaplarla buluşturuyor.

Beymen Grup’un verdiği destekle daha da güçlenen AÇEV “Okuyan Bir Gelecek”projesi, çocuklara eşit bir fırsat sunarak, daha yaratıcı ve başarılı bireyler olarak yetişmeleri için öğrenme ortamlarını kitaplarla zenginleştirmeyi amaçlıyor. 28 yıldır potansiyellerini gerçekleştirebilmeleri için çocukları ve çevrelerini destekleyenAÇEV’in daha fazla çocuğu kitaplarla buluşturmak için hayata geçirdiği “Okuyan Bir Gelecek” kampanyası için oluşturulan dijital platformda ünlü sanatçılar, uzmanlar ve yazarlar kitaplara ses verirken, ünlü sanatçı Fazıl Say da kendi bestelerini ve dünyaca ünlü klasik eserleri yorumlayarak okumalara eşlik ediyor. Çocukları nitelikli kitaplarla ve farklı yayınevleriyle tanıştırmayı, yetişkinleri ise çocukların dil gelişimini destekleyecek şekilde kitap okuma üzerine bilinçlendirmeyi hedefleyen proje, yapılan bağışlar ile evinde çocuk kitabı olmayan binlerce çocuğu kitaplarla buluşturmayı amaçlıyor.

Bottega Veneta Salon 01 Triangle Bag ile Tanışın

Nisan Ayında Göze Çarpanlar

Bottega Veneta renkli üçgen çantalarıyla karşınızda! Bottega Veneta Salon 01 Triangle Bag, deneysel ve rafine işçiliği bünyesinde barındırıyor. Yeşil, pembe, mavi gibi iç açıcı renkler bulunanan koleksiyonu biz çok sevdik…

Beymen Yeni Sezonu İstanbul Boğazı’nda Karşıladı

Nisan Ayında Göze Çarpanlar

Öncü kimliği, yaratıcı proje ve iş birliktelikleri ile 50 yıldır moda dünyasına yön veren Beymen, 2021 İlkbahar Yaz koleksiyonlarını İstanbul Boğazı’nın büyüleyici manzarası eşliğinde gerçekleştirdiği özel dijital sezon sunumu ile tanıttı.

Güneşin pozitif enerjisinden ilham alan “Hello Sunshine” temalı Beymen 2021 İlkbahar Yaz kampanyasından esinlenerek hazırlanan dijital sezon sunumu, 10 Nisan 2021, Cumartesi günü Beymen instagram hesabından ve internet sitesinden yayınlandı. Galata Kulesi, Rumeli Hisarı, Kız Kulesi gibi İstanbul’un sembolik simgeleri eşliğinde sezonun en yeni koleksiyonlarını izleme fırsatı bulan moda severler, www.beymen.com üzerinde hazırlanan özel sayfa ile dijital sunumda sergilenen tüm tasarımlara eş zamanlı olarak ulaşma ve satın alma fırsatı buldu.

Sabancı Holding, Kahraman Sağlıkçıların “Yarın”larına Sahip Çıkıyor

Nisan Ayında Göze Çarpanlar

Pandemi sürecinde teknoloji ve inovasyon gücünü seferber eden; toplam büyüklüğü
32,3 milyon TL’yi bulan hibe ve bağış programlarıyla ülkesinin yanında duran Sabancı Topluluğu, şimdi de bu zorlu dönemin gerçek kahramanları olan sağlık çalışanlarının aileleri için harekete geçti. Sabancı Topluluğu tarafından hayata geçirilen “YarınBizim” projesiyle, sağlık çalışanlarının üniversite sınavına hazırlanan çocukları ve kardeşlerine mentorluk ve kariyer gelişim desteği verilecek. Aynı zamanda Dünya Sağlık Günü olan 7 Nisan’da resmi olarak başlatılan projeden, sağlık çalışanlarının 11 ve 12’nci sınıflarda okuyan veya bu yıl yeniden üniversite sınavlarına hazırlanan çocukları ya da kardeşleri yararlanabilecek. Projeye başvurular, 14 Nisan tarihine kadar internet sitesinden yapılabilecek.

Beymen Grup’tan Moda Sektörüne Yeni Bir Yatırım: Planet B Studios

Nisan Ayında Göze Çarpanlar

Öncü kimliği, yaratıcı proje ve iş birliktelikleri ile moda dünyasına yön veren Beymen Grup, sektördeki yatırımlarını 2021 yılında da sürdürüyor. Beymen Grup’un bu yılki önemli yatırımlarından biri olan Planet B Studios açıldı.

Beymen Grup’un ilham veren, ışıltılı dünyasını yansıtan, geleceğin sanatçılarına, moda tasarımcılarına ve fotoğrafçılarına kendilerini ifade edecekleri alanlar sunan, farklı etkinlik ve workshoplara ev sahipliği yapacak Planet B Studios, moda başkentlerinde sanat ve modayı buluşturan stüdyo ortamını Türkiye’ye taşıyor.

Alexander McQueen’den Yepyeni Bir Çanta: Alexander McQueen Curve Bag

Nisan Ayında Göze Çarpanlar

Alexander McQueen, 2021 İlkbahar Yaz sezonunu yeni çantası “The Curve Bag” ile selamlıyor. Bucket çantaya güçlü ve modern bir yorum katan Alexander McQueen Curve Bag, ikonik kayış silüetinden ilham alan ve tüm gövdeyi saran çapraz deri kayış detayı ile ilk andan itibaren tüm dikkatleri üzerine topluyor. Manyetik çift kanatlı kapağı ve eliptik formuyla göz dolduran çantanın ön yüzünde kabartma Alexander McQueen yazısı, arka yüzünde ise kabartma mühür logo yer alıyor. Ayarlanabilir özel askısı, çapraz ve omuzda kullanım alternatifi sunuyor.

Alexander McQueen ailesinin en yeni üyesi yeşil, sarı, pudra, fildişi, denim, taba ve siyah renk seçenekleri ile BEYMENlerde ve internet sitesinde exclusive olarak moda severlerle buluşuyor.

Adel Kalemcilik, Okul Öncesi Çocuk Gelişiminde “Kelime Haznesi”nin Önemine Dikkat Çeken Bir Araştırma Gerçekleştirdi

Nisan Ayında Göze Çarpanlar

Adel Kalemcilik, okulların kapalı olduğu, eğitimin uzaktan devam ettiği pandemi döneminde çalışmalarını çocuk gelişiminin en etkin olduğu okul öncesi dönemine yoğunlaştırarak “Ebeveyn ve Öğretmenlerin Gözünden Çocukların Kelime Hazinesi Araştırması”nı gerçekleştirdi.

Araştırmalara göre; çocukların erken dönemde edindikleri kelime hazinesi, zihinsel gelişimleriyle doğru orantılı. Bu doğrultuda okul öncesi çocukların kelime hazineleri ilerideki yaratıcılıklarını, okur-yazarlık becerilerini, matematik yeteneğini ve sosyal becerilerini önemli ölçüde etkiliyor. Bu bilgiden yola çıkarak hayata geçirilen Çocukların Kelime Hazinesi Araştırması ile öğretmen ve ebeveynlerin bu konudaki farkındalığına dikkat çekilmek isteniyor.

Adel Kalemcilik Pazarlama Direktörü Nazlı Ercilli Soylu, konuyla ilgili şu sözleri söyledi; “Adel Kalemcilik olarak 50 yılı aşkın süredir ürünlerimiz ve gerçekleştirdiğimiz projelerimizle nesillerin gelişimine eşlik ediyor, yaratıcılıklarını destekliyoruz. Eğitimde danışılan firma olma vizyonumuz doğrultusunda hayata geçirdiğimiz projelerle edindiğimiz gözlemlerimiz ve deneyimlerimizle çocuk gelişimi için çok önemli bir dönem olan okul öncesine odaklanmak istedik. Akademik araştırmalar da okul öncesi çocukların kelime hazinelerinin ilerideki yaratıcılıklarını, okur-yazarlık becerilerini, matematik yeteneğini ve sosyal becerilerini önemli ölçüde etkilediğini ortaya koyuyor.”

Diane von Furstenberg X H&M Home Koleksiyonu 16 Nisan Cuma Günü Lanse Ediliyor

Nisan Ayında Göze Çarpanlar

H&M HOME, sizi Diane von Furstenberg'den ilham alan bir dünyayı evinize taşımaya davet ediyor. Von Furstenberg, hayranlarını H&M HOME ile iş birliği ile iç mekan tarzlarına “sahip olmaya” teşvik ediyor. Koleksiyon, zebra ve leopar baskıları, öpülesi dudak kalıpları ve Diane’nin soyut imzası gibi Von Furstenberg'in meşhur cesur baskılardan oluşuyor. 31 parçalık koleksiyon, yün battaniyeler, yastık kılıfları, kutular, tepsiler, mumlar, espresso fincanları, küçük tabaklar, vazolar, sürahiler, posterler ve bornoz gibi çeşitli iç mekan ürünleri ve dekoratif eşyalardan oluşuyor.

Etro, Etro X AC Milan Kapsül Koleksiyonunu Duyurdu

Nisan Ayında Göze Çarpanlar

AC Milan oyuncuları tarafından giyilen ve 2020/21 futbol sezonu Resmi Seyahat Aksesuarları Tedarikçisi ETRO tarafından oluşturulan seyahat aksesuarlarının artık sınırlı sayıda satışa sunulacağı duyuruldu.

Bir seyahat çantası, bir sırt çantası ve bir ihtiyaç maddesini içeren koleksiyon, ikonik Paisley baskısıyla karakterize edilip, siyah ve kırmızı çizgilerle dekore edilmiştir. Koleksiyondaki her parça, kişinin işlemeli baş harfleri ve en sevdiği oyuncunun forma numarasıyla özelleştirilebiliyor.

Academia İlkbahar / Yaz 2021 Erkek Koleksiyonu

Academia, sokak modası ve klasik giyim kodlarını güncellediği Academia Erkek İlkbahar/Yaz 2021 Koleksiyonu ile yeni sezonda modaseverleri Asya’ya bir yolculuğa çıkarıyor. Farklı kapsül koleksiyonlardan oluşan koleksiyon, monokrom modern grafik anlatımlar, hibrit parçalar ve desen anlatımlarıyla sezona dinamizm katıyor.

FENDI Naomi Watts Başrollü Yeni #FendiPeekaboo Videosu Sunuyor

FENDI, Naomi Watts'ın yer aldığı 'Wild Untamed Naomi' isimli yeni bir #FendiPeekaboo bölümü sunuyor.

Video, Naomi Watts’ın New York’taki dairesinde geçirdiği özel bir anın gizli, görünmeyen ve şaşırtıcı yanını belgeleyen bir kısa hikaye olarak karşımıza çıkarken, FENDI'nin yaratıcılık, zanaatkarlık ve şakacı ruh değerleriyle oynayan, neşeyi, iyimserliği, bireyselliği ve anlamı kutlayan bir kendini sevme yolculuğunu temsil ediyor.

Pandora’nın Işıldayan Gülleriyle Zamansız Stil

Nerede olursan ol, zahmetsiz şıklık her zaman seni bir adım öteye taşır. Modern ve zarif bir görünüm isteyenler için güllerden ilham alan tasarımlarıyla Pandora Timeless koleksiyonundaki yeni mücevherler karşımızda!

Pandora'nın Kreatif Direktörleri Francesco Terzo ve A. Filippo Ficarelli, "Gül motifi koleksiyonda, yeni ve zor zamanlarda bile büyümenin ve gelişmenin gücünü temsil ediyor" diyor. "Gülün geometrik şekli estetik açıdan Pandora Timeless koleksiyonunun klasik ve çağdaş görsel dilini tamamlıyor."

H&M Group 2020 Sürdürülebilirlik Performans Raporu

Nisan Ayında Göze Çarpanlar

H&M Group’un son Sürdürülebilirlik Performans Raporu, daha sürdürülebilir bir moda geleceğine giden yolda atılan adımları vurguluyor.

H&M Group’un raporunda öne çıkan bazı noktalar:

  • Materyallerimizin %64,5’i geri dönüştürülmüş veya daha sürdürülebilir kaynaklardan elde ediliyor.

  • Pamuğumuzun %100'ünün organik, geri dönüştürülmüş veya daha sürdürülebilir bir şekilde elde edilmesi hedefimize ulaştık.

  • Kendimize 2025’e kadar, %30 geri dönüştürülmüş materyaller kullanma hedefi belirledik. Bu, tüketici sonrası kumaşın kalite kaybı olmadan geri dönüştürülmesi alanındaki gelişmelerle destekleniyor. Yenilikler laboratuvardan markalarımıza taşınıyor – Monki’nin HKRITA’nın Yeşil Makine ile iş birliği koleksiyonu örneklerden biri.

Daha fazla bilgi için Sustainability Performance Report 2020 raporunu inceleyebilirsiniz.

Caran d’Ache 825 Wood Chips: Geri Dönüştürülmüş Ağaç Talaşından Yapılan Doğa Dostu Bir Kalem

Nisan Ayında Göze Çarpanlar

Yüz yılı aşkın süredir dünyanın önde gelen çizim ve yazı kalemlerini üreten, İsviçre – Cenevre'de kurulan Caran d'Ache, kalemlerinin üretimi sırasında ortaya çıkan talaşı kullanarak üretilen ve İsviçre'de en yaygın kullanılan tükenmez kalemin ekolojik bir versiyonu olan Caran d’Ache – 825 Wood Chips’i sunuyor.

Çevre dostu olan yeni 825 Wood Chips modeli ile Caran d’Ache, sürdürülebilirliği her işin merkezine koyuyor ve çevre dostu teknolojiler geliştirmeye devam ediyor.

Bottega Veneta Üç Ayda Bir Yayınlayacağı Dijital Dergisinin İlk Sayısını Tanıttı: Issue 01

Nisan Ayında Göze Çarpanlar

Ocak ayı başında tüm sosyal medya platformlarından ayrılan Bottege Veneta, markanın dünyasını yansıtan dijital dergisi “Issue”yu tanıttı. Üç ayda bir olmak üzere yılda dört sayı yayınlanacak olan dijital dergi, mağazalardaki koleksiyonlar ile paralel içerikte olacak.

İlk sayıya katkıda bulunanların bazıları;

Barbara Hulanicki – Polonyalı moda ikonu ve Biba’nın kurucusu, Bindi Steel – Sanatçı, Caleb Femi – Nijeryalı yazar, film yapımcısı, fotoğrafçı, Chengtao Yi – Endüstriyel tasarımcı, sanatçı, DeadHungry ( Alex Paganelli) – Şef, fotoğrafçı, Dean Giffin – Sanatçı, Elaine Constantine – Film yapmcısı, fotoğrafçı, Frank Hulsbomer- Fotoğrafçı, Yönetmen, James Lacey – İllüstrator…

Tekno-Güzellik Devinden Teknolojiye Büyük Yatırım

Nisan Ayında Göze Çarpanlar

L'Oréal Grup, kendi girişim sermayesi fonu olan BOLD (Business Opportunities for L’Oréal Development) aracılığıyla çevre teknolojileri alanında faaliyet gösteren Gjosa’ya yatırım yaptı. İsviçre merkezli Gjosa, benzersiz su tasarrufu çözümleri geliştirmesiyle tanınıyor. Şampuan durulama teknolojilerini optimize etmek için 2015 yılından beri birlikte çalışan L’Oréal Grup ve Gjosa, iş birliklerinin yeni aşamasında, tekno-güzellik yaklaşımını su tasarrufu konusundaki çözümlere entegre edecek.

L’Oréal Grup ve Gjosa, 2018’de genellikle 8 litre suyla durulanan şampuanı 1,5 litre suyla durulayabilen bir duş başlığının geliştirildiğini açıkladı. İş birliğinin bir diğer sonucu, bu yılın başında gerçekleşen CES'te tanıtılan L’Oréal Water Saver oldu. Salonlarda ve evlerde güzellik rutini için sürdürülebilir saç bakım sistemi olan L’Oréal Water Saver, sahip olduğu ileri teknoloji sayesinde verimliliği artırırken su tüketimini %80 oranında azaltıyor.

Onkologlar Kanser Hastaları İçin Özel Şarkı Besteledi ve Söyledi

Nisan Ayında Göze Çarpanlar

Yıllarını hastalarının tedavisine adamış 8 onkolog ve ünlü oyuncu Salih Bademci, kanser hastaları için bestelenen ‘Yalnız Değilsin!’ şarkısını seslendirdiler ve bu özel şarkının klibinde rol aldılar. Özel çalışma Kanser Haftası’nın ilk günü, 1 Nisan’da DMC Müzik tarafından tüm dijital platformlarda yayınlanacak. Elde edilecek gelir ise Pİ Kadın Kanserleri Derneği’nin online, psikiyatri/psikoterapi desteği sağlayan Pinkline projesi ile yine kanser hastalarına umut olacak.

Söz ve bestesini Onkolog Dr. Öğr. Üyesi Tayfun Hancılar’ın yaptığı “Yalnız Değilsin” isimli şarkının düzenlemesi Çağrı Kodamanoğlu’na ait. Şarkının vokallerinde ise Tıbbi ve Radyasyon Onkolojisi alanında çalışan Prof. Dr. Banu Atalar, Prof. Dr. Berrin Pehlivan, Uzm. Dr. Burçak Erkol, Prof. Dr. Hale Başak Çağlar, Prof. Dr. Sevil Bavbek, Dr. Öğr. Üyesi Tayfun Hancılar, Prof. Dr. Yeşim Eralp vardı. Prof. Dr. Gökhan Demir ise gitarıyla eşlik etti.

Beymen Yeni Sezonu İstanbul Boğazı’nda Karşıladı

Nisan Ayında Göze Çarpanlar

Moda dünyasında yaratıcı projeleri ve iş birlikleriyle öncü bir marka olan Beymen, 2021 İlkbahar Yaz koleksiyonlarını, güneşin pozitif enerjisinden yola çıkarak ‘’Hello Sunshine’’ teması altında eşsiz İstanbul Boğazı manzarasıyla buluşturdu. Moda severler bu renkli koleksiyona 10 Nisan 2021, Cumartesi günü Beymen instagram hesabından ve Beymen internet sitesinden şahitlik etti. Moda tutkunları, İstanbul’un sembolik simgelerinden olan Galata Kulesi, Rumeli Hisarı, Kız Kulesi gibi eserlerin eşliğinde yeni koleksiyonla tanıştılar. Beymen internet sitesi üzerinden hazırladığı özel sayfa aracılığıyla da sergilenen tüm tasarımları eş zamanlı olarak sevenlerine ulaştırıp onlara satın alabilme fırsatları sundu.

Styling ve küratörlüğünün Murat Türkili tarafından gerçekleştirilen dijital sunumda Balmain, Valentino, Stella McCartney, Bottega Veneta, Balenciaga, Tom Ford ve Alexander McQueen gibi dünya modasına yön veren markalarının yanı sıra Beymen Collection ve Academia’nın 2021 İlkbahar Yaz kadın ve erkek koleksiyonlarındaki en gözde tasarımları ile hazırlanan 84 farklı look tanıtıldı.Sezonun başrolleri olan neon tonlar, puantiyeler, kırmızı & pembe birlikteliği ve denimlerin yanında, yeni nesil şort ceket takımlar, baharın habercisi koton ve keten tasarımlar dinamik siluetleriyle onlara eşlik etti. Ayrıca feminenliği bir adım ileri taşıyan ipek ve şifon elbiseler hem baharı temsil edip hem de İstanbul Boğazı’nda romantizim rüzgarları estirdi.

Dünyaca ünlü moda markaların 2021 İlkbahar Yaz Kadın ve Erkek koleksiyonları, Beymen’lerde ve Beymen internet sitesi üzerinden modaseverleri bekliyor.