preloader

Nisan Ayında Göze Çarpanlar

01.04.2024
Nisan Ayında Göze Çarpanlar

Yazı Boyutu:

Nisan ayında markaların göze çarpan yeni tasarımlarını, iş birliklerini ve tüm gelişmelerini inceleyin.

Bazaart Projesi Ödülleri Sahiplerini Buldu

Nisan Ayında Göze Çarpanlar

Yeniköy Rotary Kulübü Sanat Komitesi tarafından düzenlenen Bazaart Projesi, genç sanatçılara destek vermek ve sanatı evlere taşımak amacıyla hayata geçirildi. “Her Eve Bir Sanat” mottosuyla yola çıkan projenin 13. yılında, Türkiye’nin dört bir yanından 1000’e yakın sanatçının 1800’e yakın eseri başvuruya sunuldu ve 183 eser sergilendi. Sergi, mekan sponsoru DenizBank’ın desteğiyle Galeri Deniz’de gerçekleşti ve birbirinden yetenekli genç sanatçıların eserlerine ev sahipliği yaptı. Aynı zamanda ana sponsor olan DenizBank, Bazaart 2024’a katılan sanatçılarından seçilen bir grup ile bir sergi daha planladığını açıkladı.

Bazaart’ın bu yılki seçici kurulunda; Deniz Kültür Sanat Yöneticisi Burcu Hancı, Bazaart Projesi Kurucu Üyesi Feza Helderman, Girişimci ve Küratör Dila Kabakçı, Sanat Danışmanı ve Küratör Feride Çelik ve Sanat Danışmanı Melis Terzioğlu yer aldı. Yeniköy Rotary Kulübü Sanat Komitesi’nin DenizBank, Polisan, Mavi, Index Grup, Napoli Antica ve şahsi bağışların sponsorluğunda gerçekleştirdiği Bazaart projesinde ana ödüllerin yanında cam sanatçısı Levent Sağol ve sanatçı Aslı Yılmaztürk anısına da özel ödüller verildi.

Kiğılı 2024 İlkbahar/Yaz Koleksiyonunu Tanıttı

Nisan Ayında Göze Çarpanlar
Barış Arduç ve Kigili CEO’su Sena Suerdem

Türkiye’nin önde gelen erkek giyim markası Kiğılı, yeni marka yüzü Barış Arduç’un katılımı ile Swissotel The Bosphorus’ta gerçekleştirilen özel bir etkinlikte “Üstüme Rahat Bi’ Şeyler Alayım” reklam filmini ve yeni koleksiyonunu tanıttı. Barış Arduç’un iş ve sosyal hayatı dışında özel anlarda da Kiğılı’dan “üstüne rahat bi’ şeyler giyerek” daima şık ve daima rahat olduğunu akılda kalıcı bir şekilde vurgulayan reklam filminde, Kiğılı’nın değişen ve gençleşen çizgisi, gündüzden geceye her ana uyarlanabilen multi-fonksiyonelliği de ortaya konuyor.

Nisan Ayında Göze Çarpanlar

Geçtiğimiz yıl başlatılan rahat ve özgüvenli dönüşüm stratejisinin bir parçası olan bu lansman, Kiğılı CEO’su Sena Suerdem’in ev sahipliğinde gerçekleşti ve Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Kiğılı’nın da katılımıyla önem kazandı.

Kiğılı Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Kiğılı

“Mütevaziliği ömrüm boyunca korumaya, çocuklarıma, torunlarıma aktarmaya büyük önem verdim. Hepinizin bildiği üzere Sena Suerdem ile Kiğılı’da başlayan değişime, en uygun ismin Barış Arduç olduğunu düşündüm. Barış’ın mütevazi hayatını ve profesyonel duruşunu her zaman çok beğendim ve markamız ile örtüşeceğine inandım. Tanıştıktan sonra da ne kadar doğru bir karar verdiğimizi gördüm. Barış harika bir eş, harika bir baba, birlikte nice iş birliklerine imza atmamızı gönülden diliyorum.”

Kiğılı Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Kiğılı

Misafirler, gece boyunca özel olarak hazırlanan perküsyon gösterisini izleyip, ünlü DJ Doğuş Cabakcor eşliğinde unutulmaz anlar yaşadı.

Watsons Güzellik ve Kişisel Bakım Ödülleri 10. Yıl Dönümünü Kutladı

Watsons Türkiye, 19 Nisan akşamı Raffles İstanbul’da düzenlenen görkemli bir törenle 10. Güzellik ve Kişisel Bakım Ödülleri’ni sahiplerine verdi. Gecede, yılın en iyi ürünlerinin yanı sıra güzellikleri, başarıları ve tarzlarıyla öne çıkan ünlü isimler de ödüllendirildi.

Törene cemiyet hayatından birçok ünlü isim, basın mensupları ve influencerlar katıldı. Sunuculuğunu Burcu Esmersoy’un üstlendiği gecede; Sedef Avcı, İpek Filiz Yazıcı, Başak Gümülcinelioğlu, Özge Özpirinçci, Başak Dizer & Deniz Marşan, Selen Karabulut, Mert Fırat, Demet Akbağ ve Şahika Ercümen çeşitli kategorilerde ödül aldı. 26 farklı kategoride 141 aday ürünün oylamaya sunulduğu gecede, 2.5 milyonu aşan rekor bir oy kullanımı gerçekleşti. Tüketicilerin oylarıyla kategorilerinde en çok oy alan ürünler ödül almaya hak kazandı.

Nisan Ayında Göze Çarpanlar

Watsons’ın “sürdürülebilir yaşam” misyonu kapsamında TEMA Vakfı ile gerçekleştirilen iş birliği çerçevesinde her davetli adına bir adet fidan bağışlandı. Gecede ayrıca CEO Band’ın perküsyon şovu, Nebi Birgi’nin özel olarak hazırladığı dans şovu ve ünlü sanatçı Teoman’ın unutulmaz şarkıları da dikkat çeken diğer unsurlar arasındaydı.

Four Seasons Hotel Sultanahmet’te Hıdırellez Kutlanıyor

Nisan Ayında Göze Çarpanlar

Tarihi yarımadadaki Four Seasons Hotel Sultanahmet’te Hıdırellez kutlaması var. Şans, bereket ve sağlık getirdiğine inanılan, kültürümüzde yüzlerce yıldır kutlanmaya devam eden kadim bir gelenek olan Hıdırellez, otelin avlusunda; canlı ateş, geleneksel dans gösterileri, Executive Chef Özgür Üstün’ün bugüne özel hazırladığı lezzetler ve Spa & Wellness Müdürü Tuba Yalçın’ın sohbeti eşliğinde gerçekleşecek.

5 Mayıs’ı 6 Mayıs’a bağlayan gece, insanlara sağlık, şifa, bereket dağıtılacağına ve dileklerini gerçeğe dönüştüreceklerine inanılan Hıdırellez geleneği 5 Mayıs akşamı, Four Seasons Hotel Sultanahmet avlusunda kutlanacak. Müziğin, dansın, neşenin, lezzetlerin buluştuğu gecede misafirler, ateş üstünden atlayacak ve gül ağacına dileklerini asacak.

Ayrıntılı bilgi ve rezervasyon: 02124023000

7 Mehmet Şefi Mehmet Akdağ ve Ekibi 26 Nisan’da Okra’ya Geliyor

Nisan Ayında Göze Çarpanlar

Güzel yemekten büyülenen biriyseniz 26 Nisan’ı not alın. İstanbul’un manzarasıyla büyüleyen restoranı Okra, Antalya’nın çok beğenilen restoranı 7 Mehmet ve ekibini mutfağında ağırlayacak.

7 Mehmet’in şefi Mehmet Akdağ, Modern Akdeniz ve geleneksel Türk mutfağının yer aldığı lezzetlerini, bu kez Okra İstanbul’da gastronomi tutkunlarına sunacak. The Marmara Taksim’in 20. katında yer alan Okra’da 26 Nisan Cuma gerçekleşecek olan akşam yemeğinde, imza 7 Mehmet lezzetlerinin yanı sıra Mehmet Akdağ ve ekibinin Okra menüsünden yorumladığı tabaklar da yer alacak.

Okra İstanbul x 7 Mehmet özel menüsünü deneyimlemek için 05332432222 numaralı telefondan rezervasyon yapabilirsiniz.

Dove Gerçek Güzellik Kampanyası 20. Yıl Dönümünde

Nisan Ayında Göze Çarpanlar

Dove, 2004 yılında başlattığı Gerçek Güzellik Kampanyası’nın 20. yıl dönümünü kutluyor. Bu özel senede, Türkiye de dahil olmak üzere 20 ülkede 33 bin katılımcıyla yapılan araştırma, gerçek dışı güzellik algısının kadınlar ve genç kızlar üzerinde yarattığı olumsuz etkileri gözler önüne seriyor.

Araştırma sonuçları, her 5 kadından 1’inin ideal güzellik tanımına ulaşmak için hayatının 5 yılından vazgeçebilecek kadar olumsuz etkilendiğini gösteriyor. Kadınların ve genç kızların özgüvenleri 10 yıl içerisinde %13 oranında düşerken, her 10 kadından 7’si medya ve reklamların gerçekçi olmayan bir güzellik standardı oluşturduğuna inanıyor. Bu durum, 10 kadın ve genç kızdan 3’ünün dış görünüşlerinden dolayı yargılandıklarını hissetmesine neden oluyor.

Dove, bu olumsuz tabloya karşı harekete geçerek, gerçek kadınları temsil etmek üzere hiçbir zaman yapay zeka kullanmayacağını taahhüt ediyor. #GüzellikGerçekKalsın kampanyasıyla yapay zekanın nasıl bir güzellik tanımı öğrenmesi gerektiği sorgulanıyor ve gerçek kadınları temsil eden iletişim çalışmalarıyla toplum, medya ve güzellik sektörünün daha kapsayıcı bir güzellik anlayışını benimsemesi için farkındalık yaratılıyor.

Dove’un hedefi, her kadın ve genç kızın güzelliğin bir kaygı değil, mutluluk kaynağı olduğunu hissedebileceği bir dünya yaratmak. Bu amaçla, gerçek kadınlara ses vermeye ve gerçekçi güzellik standartlarını savunmaya devam edecek.

“Benim Adım İnsan” Projesi Kapsamında “Derya ve Deniz Hayallerinin Peşinde” Dijital Çocuk Hikâye Kitapları Serisi Yayımlandı

AstraZeneca Türkiye, toplumsal cinsiyet eşitliğinin önemine vurgu yapmak amacıyla İstanbul Bilgi Üniversitesi bünyesindeki BilgiGender iş birliğiyle hayata geçirdiği “Benim Adım İnsan” projesi kapsamında önemli bir adım daha attı. “Derya ve Deniz Hayallerinin Peşinde” isimli dijital çocuk hikâye kitapları serisinde, ünlü isimlerin kariyer yolculukları ve deneyimlerinden yola çıkılarak çocuklara toplumsal cinsiyet eşitliğinin öneminin aşılanması hedefleniyor. 7-10 yaş grubundaki çocuklar için hazırlanan hikâye kitaplarında ünlü isimlerin kişisel kariyer yolculukları ve deneyimlerinden ilham alınarak mesleklerin ve hobilerin herhangi bir cinsiyete ait olmaması gerektiği vurgulanıyor.

M Chocolate ile Bayrama Tat Katılıyor

Nisan Ayında Göze Çarpanlar
Nisan Ayında Göze Çarpanlar

35 yıllık çikolata markası M Chocolate el yapımı çikolatalarıyla bayrama çok yakışıyor. Özenle seçilmiş malzemelerle üretilen yüzde 100 el yapımı çikolatalar, reçeteleri ve klasik tatlarıyla dikkat çekiyor. M Chocolate ayrıca lokumları da kendine özel tasarımla sunuyor. M Chocolate’ın muhteşem lezzetlerini denemek için Cafe Marmara’nın içinde yer alan M Chocolate standına uğrayabilirsiniz ya da web sitelerindeki menüye göz atabilirsiniz.

Sabancı Üniversitesi’nde Sakura Festivali ile Japonya Rüzgarı Esti

Nisan Ayında Göze Çarpanlar

Türkiye ile Japonya arasındaki 100 yıllık diplomatik ilişkilerin anısına, Sabancı Üniversitesi’nin gururla ev sahipliği yaptığı “Sakura Festivali”, unutulmaz bir deneyim sunmak için çiçek açtı. Türkiye’nin en geniş Sakura ağaçlarının bulunduğu kampüsümüzde gerçekleşen bu muhteşem etkinlik, Japon kültürünü keşfetme ve Türk-Japon dostluğunu pekiştirme fırsatı sundu.

İlk kez düzenlenen bu festival, binlerce Sakura ağacının zarif çiçekleri arasında gerçekleşen renkli etkinliklerle dolu bir gün yaşattı. Öğrencilerimiz ve davetliler, Japon kültürünün derinliklerine dalma şansı bulurken, Türk-Japon ilişkilerinin köklü bağlarını kutlama imkanını elde etti. Türkiye’nin en büyük Sakura ağacı popülasyonuna sahip olan Sabancı Üniversitesi, bu özel festivalde tarih yazdı.

Nisan Ayında Göze Çarpanlar

Festival, Sabancı Üniversitesi Kurucu Mütevelli Heyeti Başkanı Güler Sabancı liderliğinde, Japonya’nın Türkiye Büyükelçisi Katsumata Takahiko ve Sabancı Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yusuf Leblebici gibi önemli isimlerin katılımıyla gerçekleşti. İş ve akademik dünyanın önde gelen isimleri ve seçkin konuklar da bu muhteşem etkinliğe renk kattılar.

Nisan Ayında Göze Çarpanlar

Japonya Başkonsolosu Kasahara Kenichi, Mitsubishi Genel Müdürü Yasunori Sakamoto, Toyota CEO’su Ali Haydar Bozkurt ve birçok önemli ismin yer aldığı etkinlik, Türk-Japon ilişkilerinin gücünü vurguladı. Festival aynı zamanda, Sabancı Üniversitesi’nde eğitim gören başarılı ve ihtiyaç sahibi gençlere yönelik “Geleceğe Söz Ver” Burs Programı kapsamında bir kaynak oluşturarak, gençlerin başarılarına destek sağladı.

Kiğılı’nın Yeni Marka Yüzü Barış Arduç Oldu

Nisan Ayında Göze Çarpanlar

Türkiye’nin lider erkek giyim moda perakende markası Kiğılı, ünlü aktör Barış Arduç ile büyük bir iş birliğine imza attı ve sezonu sarsıcı bir şekilde karşıladı. Geleceğe daha güçlü ve dinamik adımlarla ilerlemeyi hedefleyen Kiğılı, 85 yıllık deneyimini 2023’te başlattığı dönüşüm yolculuğunda Barış Arduç’un karizmatik ve özgün tarzıyla birleştiriyor.

2024 İlkbahar/Yaz koleksiyonunun çekimlerinde yer alan Barış Arduç, Kiğılı’nın özgüvenli rahatlığını, her duruma uygun kombin çeşitliliğini, sakin şıklığı ve maskülen tarzını mükemmel bir şekilde sergiledi.

İlklerin 140. Yılı: Breitling Aerospace B70 Orbiter

Nisan Ayında Göze Çarpanlar

Breitling, 1884’te kuruluşunun 140. yılını kutlarken, markanın sıra dışı ilklerini onurlandırıyor. Bu çerçevede, dünya çapında eşi benzeri olmayan bir başarı olan Breitling Orbiter 3’ün 25. yılını kutlamak amacıyla Aerospace B70 Orbiter modelini tanıtıyor.

Nisan Ayında Göze Çarpanlar

İçerisinde tarihi balondan bir parça bulunan Aerospace B70 Orbiter modeli, bu tarihi başarının 25. yıl dönümünü parlak turuncu kadranı ve şeffaf arka yüzeyiyle kutluyor. Şeffaf arka yüzeyde, orijinal Breitling Orbiter 3 balonunun bir parçası görülebiliyor. Ayrıca, saatin kadranında Breitling Orbiter 3 görev logosu da bulunuyor.

Nisan Ayında Göze Çarpanlar

Saatin kasası ve opsiyonel bileziği titanyumdan yapıldı, bu da hem sağlamlığı hem de hafifliği garanti ediyor. COSC sertifikalı Breitling Manufacture Caliber B70 mekanizması, standart bir pilli saatinkinden 10 kat daha fazla hassasiyet sunuyor. Bu mekanizma, çeşitli saat fonksiyonlarını harekete geçiriyor, bunlar arasında 1/100 saniyelik ikinci kronograf, geri sayım kronometresi, ikinci zaman dilimi, alarm ve perpetual takvim bulunuyor.

Aerospace B70 Orbiter, Breitling Orbiter 3’ün tarihi inişinin 25. yıl dönümü olan 21 Mart’ta piyasaya sürülecek. Ayrıca saatin lansmanı, Breitling’in havacılık mirasını kutlamak ve gelecek nesillere ilham vermek için önemli bir adım.

Ali Muhiddin Hacı Bekir Bayrama Tat Katıyor

Nisan Ayında Göze Çarpanlar

İstanbul’un en eski ve ikonik tatlıcılarından Ali Muhiddin Hacı Bekir, şekerleri, lokumları, baklava, helva gibi geleneksel tatlılarıyla Ramazan Bayramı’nda damaklarda iz bırakan tatlılar sunuyor. Şekerleme ve tatlı çeşitleriyle her zaman şehrin adı anılan mekanlarından olan Ali Muhiddin Hacı Bekir, bayramın geleneksel yanını yaşatmak için de ideal bir seçenek.

Geleneksel akide ve şekerlemeleri orijinal reçetelerine sadık kalınarak bakır kazanlarda pişiriliyor ve mermer tezgahlarda soğutulup, el emeğiyle şeklini alıyor. Gül, limon, portakal, tarçın, karanfil gibi klasik tatların yanı sıra, fındıklı, fıstıklı, vişneli gibi farklı lezzet seçenekleri de bulunan akide şekerleri her tür zevke hitap ediyor. Bitter çikolata kaplamalı gibi farklı yorumlar da tatlı severleri bekliyor.

Ali Muhiddin Hacı Bekir’in lezzetlerine mağazalarında ve bu link üzerinden ulaşılabiliyor.

Bayramda Eğlence ve Konforun Adresi: Salamis Bay Conti Resort & Spa Hotel

Nisan Ayında Göze Çarpanlar

Tarihin derinliklerinden ilham alarak modern konforla buluşan eşsiz bir deneyim sunan Salamis Bay Conti Resort & Spa Hotel, bayram tatilinizi unutulmaz kılmak için benzersiz bir mekan sunuyor. Denizin kıyısında konumlanan otel, Selçuk Restoranı’nda Türk ve Dünya mutfağının en seçkin lezzetlerini sunmanın yanı sıra, Chinese Restoranı’nda da Asya mutfağından Avokado Roll’dan Shrimp Noodle’a, Suşi’den Ördek Çorbası’na kadar geniş bir menüyle misafirlerine lezzet şöleni yaşatıyor.

Salamis Bay Conti Resort & Spa Hotel, sadece eğlenceye ve lezzete doymanızı değil, aynı zamanda stresten arınmanızı ve huzur bulmanızı sağlayan son teknolojiyle donatılmış Lemon Spa merkezinde unutulmaz bir rahatlama deneyimi sunuyor. Canlandırıcı masajlardan detoks etkisi yaratan vücut bakımlarına kadar geniş bir yelpazede çeşitli spa terapileri sunarak, konuklarını adeta bir iyileşme yolculuğuna çıkarıyor. Eğlence, lezzet ve huzur dolu bir konaklama için ideal adres olan Salamis Bay Conti Resort & Spa Hotel, unutulmaz anılar biriktirmeniz için sizi bekliyor.

OGGUSTO
OGGUSTO Tüm Yazıları