preloader

En İyi Robert Pattinson Filmleri

02.11.2023
En İyi Robert Pattinson Filmleri

Yazı Boyutu:

Twilight’ın Edward Cullen’ı olarak tüm dünyaca tanınan ve kariyerini iyice zirveye çıkaran İngiliz aktör Robert Pattinson’ın en iyi filmlerine göz atın

Hepimiz onu güneşe çıkamayan bir vampir olarak tanıdık ama o aslında çok daha fazlasını vaat ediyor! 1986’da Londra’da doğan Robert Pattinson, oyunculuğun ilk adımlarını Barnes Theatre Company’de aldığı tiyatro eğitimi ile attı. Bir süre modellik de yapan Pattinson, sonrasında küçük bir yan rolde oynayarak sinema sahnesine giriş yaptı ve Harry Potter serisinin 4. filmi ile adını geniş kitlelere duyurmayı başardı. Hatta bu filmle ilk “Geleceğin İngiliz Yıldızı” ödülünü bile kazandı. “Twilight”dan “Batman”e uzanan kariyer yolculuğunda ses getiren yapımlarla, sessiz sedasız rol aldığı harika art-house filmlerle çok sevdiğimiz İngiliz aktör Robert Pattinson’un filmlerine birlikte göz atalım!

Apple TV’de İzleyebileceğiniz En İyi Robert Pattinson Filmleri

Batman, Apple TV – IMDb: 7.8

Batman olarak geçirdiği iki yıl, Bruce Wayne’i Gotham Şehri’nin gölgelerine sürüklemiştir. Şehrin yozlaşmış yetkilileri ve yüksek profilli kişiler ağı arasında güvenilir müttefikleri Alfred Pennyworth ve Teğmen James Gordon ile Batman, kendisini şehir halkı arasında intikamın yegane örneği olarak kanıtlamıştır. Bir katil, bir dizi sadist entrikayla Gotham’ın seçkinlerini hedef aldığında, arkasında bıraktığı şifreli ipuçları, Batman’i yeraltı dünyasını soruşturmaya iter. Batman hayranlarını ‘en iyi Batman kim?’ konusunda ikiye ayıran film, aynı zamanda Pattinson’ın en beğenilen performanslarından bir tanesi.

Good Time (Soygun), Apple TV – IMDb: 7.4

Pattinson’un çok iyi oyuncular ligine ismini yazdırdığı film “Good Time”, New York’ya geçen bir suç ve dram hikâyesini anlatıyor. Pattinson’un karakteri Connie Nikas, zihinsel engelli kardeşini de yanına alarak şehrin suç sahnesine giriş yapıyor. Heyecandan yerinizde duramayacağınız bu filmde akıllıca tasarlanmış banka soygunları ve harika bir dram hikâyesi izleyeceksiniz.

The Lighthouse (Deniz Feneri), Apple TV – IMDb: 7.5

Oldukça etkileyici bir hikâyeyi konu alan “The Lighthouse”, Pattinson’un Willem Dafoe ile başrolü paylaştığı harika bir eser. 1890’lı yıllarda Amerika’nın New England eyaletinde bir deniz fenerinin bekçiliğini yapan iki adamın korku dolu hikâyesini bu filmde izliyoruz. Minicik ve neredeyse ıssız bir adada bekçilik yapan bu ikilinin zaman içinde bozulan akıl sağlıkları ve ardından gelen buhran oldukça etkileyici.

Tenet, Apple TV – IMDb: 7.8

Pandemi zamanı vizyona girerek çok konuşulan Christopher Nolan’ın son filmi “Tenet”, tahmin edeceğiniz gibi bir bilim-kurgu filmi. Dünyayı bekleyen büyük bir karmaşadan insanlığı kurtarmak için alternatif bir zaman diliminde çalışan bir kahramanın hikâyesini izliyoruz. Kuantum fiziği gibi konularla ve aksiyon filmleri ile ilgiliyseniz “Tenet”i seveceksiniz.

The Lost City of Z (Kayıp Şehir Z), Apple TV – IMDb: 6.6

Gerçek hikâye sevenler buraya! Bu sefer Amazon Ormanları’nın derinliklerinde kayboluyoruz. İngiliz kaşif Percy Fawcett’in bu ıssız ve bilinmez doğada yaptığı araştırmalara Pattinson’un karakteri subay Henry Costin de dahil oluyor. Daha önce hiç bilinmeyen bir medeniyetin kalıntılarına ulaşan kaşifin macera, tehlike ve dram dolu hikâyesinde Robert Pattinson bir kez daha oyunculuğunu kanıtlıyor.

Harry Potter and The Goblet of Fire (Harry Potter ve Ateş Kadehi), Apple TV – IMDb: 7.7

Harry Potter dünyasına en yakışıklı ve popüler öğrenci olarak geçen Cedric Diggory karakteri, bizi ilk kez Robert Pattinson ile tanıştırmıştı. Dünyanın en çok izlenen serilerinden biri olan Harry Potter serisinin dördüncü filminde yer alan Pattinson, ilk filmlerinden birinde gelecekteki başarısının sinyallerini vermekte olup bu rolü ile “Geleceğin İngiliz Oyuncusu” ödülünü almayı bile başardı.

Water For Elephants (Aşkın Büyüsü), Apple TV – IMDb: 6.9

Jacob Jankowski, anne-babasının bir trafik kazasında öldüğü haberini aldığında Cornell Üniversitesi’nde veterinerlik bölümünün son sınavlarına girmek üzere olan bir öğrencidir. Sirk treni olduğunu öğrendiği bir trene atlayıp, korkutucu ve topluma ayak uyduramamış bir topluluğun arasına girmeye karar verir ve macerası başlar.

High Life, Apple TV – IMDb: 5.8

Bir grup suçlu uzayda yer alacakları tehlikeli bir görevi kabul eder. Bu görev uzayda insanların üremeleriyle ilgilidir. Kozmik bir fırtına sebebiyle uzay gemileri alaşağı olur ve çoğu fırtınadan kurtulamaz.

Netflix’te İzleyebileceğiniz En İyi Robert Pattinson Filmleri

The King (Kral), Netflix – IMDb:7.2

Netflix’in dikkat çeken orijinal filmlerinden biri olan “The King”; Robert Pattinson başta olmak üzere Timothee Chalamet gibi yeni neslin önemli isimlerini bir araya getiriyor. Oyuncunun minik bir rolü olsa da, canlandırdığı Fransız Prens Dauphin’in hakkından başarıyla geldiği kesin! Tarihle haşır neşir olanların da hemen seveceği bu filmde genç kral 5. Henry’nin kendisini kanıtlama hikâyesini seveceksiniz.

The Devil All The Time (Her Zaman Şeytan), Netflix – IMDb: 7.1

Film, Ohio ve Batı Virginia’da, farklı geçmişlere sahip tuhaf bir grup insanın hayatını konu alıyor. Filmde bulunan karakterlerden biri, Güney Pasifik’teki katliamda işkence görmüş eski bir asker olan Willard Russell’dır.

The Twilight (Alacakaranlık Efsanesi), Netflix – IMDb: 6.3

En iyi filmleri mi emin değiliz ancak 10 sene önce dünyaya damgasını vurmuş ve Robert Pattinson’u ününün zirvesine çıkarmış olan “Twilight” serisine değinmezsek olmaz. Genç kızların sevgilisi ölümsüz vampir Edward Cullen ve Bella Swan’ın aşk hikayesini anlatan 5 filmlik seri dünyada bir çılgınlığa yol açmıştı. Pattinson’ın çok sevmediği bir tecrübe olsa da, bu filmler sayesinde oyunculuk kariyerinin hızlı bir ivme aldığı tartışılamaz.

Remember Me (Beni Unutma), Netflix – IMDb: 7.1

Film, Tyler’ın New York’ta yaşayan ve bir trajedinin tüm aileyi dağıtmasıyla babasına karşı isyan bayrağını çekmiş yaşamını konu alıyor. Tyler, bir şekilde Ally ile tanıştığı güne kadar kendisini bahtsız bir insan gibi görmüştür. Ally dışında kimsenin onu anlayamadığını düşünmektedir.

Diğer Platformlarda İzleyebileceğiniz En İyi Robert Pattinson Filmleri

Cosmopolis, Diğer – IMDb: 5.2

“Twilight” serisinin ardından aktörün kendini kanıtladığı ve ne kadar doğru rol seçimleri yapabildiğini gösterdiği “Cosmopolis”, New York’lu oldukça zengin bir genç milyarderin limuzininin arka koltuğunda geçen vaktini konu alıyor. Politik ve ekonomik de bir bakış açısı bulunan bu filme bir şans verin!

Maps To The Stars (Yıldız Haritası), Diğer – IMDb: 6.2

“Cosmopolis”in yönetmeni ile ne kadar uyumlu olduğunu gösteren ikinci işi olan “Maps To The Stars”, Los Angeles ve Hollywood’un karşı konulmaz hayatlarının arka planını bizlere gösteriyor. Ün peşinde koşan bir Hollywood ailesinin yaşadığı geçmiş ve güncel olayları izleyeceğiniz filmde Robert Pattinson’un çekiciliği de bir başka.

{773292}

Sıkça sorulan sorular
Robert Pattinson Kimdir?
Robert Pattinson'un Kariyeri Nasıl Başladı?
Robert Pattinson Kaç Ödül Aldı?
Sinem Genç
Sinem Genç Tüm Yazıları