preloader

İstanbul Açık Hava Sinemaları

İstanbul Açık Hava Sinemaları

Yazı Boyutu:

aaa

İstanbul’daki açık hava sinemaları bir araya getirdik. Özellikle yaz akşamlarının vazgeçilmez etkinliklerinden açık hava sinemalarını şimdi keşfedin.

Eski zamanların en sevilen etkinliklerinden açık hava sinemaları, son yıllarda tekrar popüler oldu. Yaz akşamlarının serinliğinde keyfili bir film izlemek isterseniz, İstanbul’un nostalji kokan açık hava sinemalarını keşfedin.

Zorlu PSM

Zorlu PSM, yaz boyunca Amfi’de haftanın dört günü birbirinden güzel filmlerle açık havada sinema nostaljisini yaşatIıyor. 1 Temmuz – 24 Eylül tarihleri arasında devam edecek film gösterim programında her pazartesi Fransız filmleri, her salı Yeşilçam filmleri ve hemen ardından düzenlenen Türkçe 45’lik Parti’ler, her çarşamba romantik filmler ve her pazar süper kahraman filmleri yer alıyor. Filmleri ücretsiz olarak izleyebilirsiniz.

İstanbul Açık Hava Sinemaları

Program:

16 Temmuz – Turist Ömer

27 Ağustos – Beyoğlu Güzeli

10 Eylül – Canım Kardeşim

17 Eylül – Tatlı Dillim

Daha fazlası için tıklayın.

Feriye

Farklı disiplinlerden etkinlikleri ve kişileri bünyesinde buluşturarak, kültürel ve sanatsal etkinliklerle imza atan Feriye, film tutkunlarını açık hava sinemasına davet ediyor. Tüm yaz boyunca her Pazar akşamı yapılacak olan gösterimlerin ilki, 7 Temmuz’da gerçekleşiyor. Açılış, 50’ler nostaljisi taşıyan, karakterleri ve dans sahneleriyle unutulmazların arasına giren Grease ile yapılıyor. Detaylı programa ve biletlere biletix’ten ulaşabilirsiniz.

İstanbul Açık Hava Sinemaları

Swissotel The Bosphorus

Yüzlerce ağacın içerisinde konumlanan Swissotel The Bosphorus’un korusunda konumlanan Sultan Park’ta, patlamış mısır ve içeceğiniz eşliğinde bir sinema keyfi sizi bekliyor. Birbirinden güzel yerli ve yabancı filmlerin gösterileceği açık hava sineması, 17 Haziran’dan 9 Eylül’e kadar misafirlerini ağırlıyor. Konforlu sinema koltuklarında keyif dolu bir akşam için biletlerinizi şimdiden alın!

İstanbul Açık Hava Sinemaları

Program:

1 Temmuz – A Star Is Born

8 Temmuz – Mary Poppins Returns

19 Ağustos – Mamma Mia! Here We Go Again

2 Eylül – Bohemian Rhapsody

Daha fazlası için tıklayın.

Uniq İstanbul

Şehrin kalbinde ve yemyeşil bir dokunun içinde yer alan Uniq İstanbul, Başka Sinema iş birliği ile açık hava film festivali gerçekleştiriyor. 15 Eylül’e kadar dünyaca ünlü yerli ve yabancı filmlerin gösterileceği açık hava sinemasının listesinde Berlin, Venedik ve Cannes gibi önde gelen festivallerde gösterilmiş ödüllü filmler yer alıyor. Zengin film seçkisinde alph Fiennes, Lukas Dhont, Nadin Labaki, Yorgos Lantimos ve Paweł Pawlikowski gibi başarılı yönetmenlerin filmleri ön plana çıkıyor.

İstanbul Açık Hava Sinemaları

Program:

25 Haziran – Girl

11 Temmuz – Sunset

24 Temmuz – Woman At War

6 Ağustos – The Guilty

3 Eylül – Midsommar

Daha fazlası için tıklayın.

Sakıp Sabancı Müzesi

Sakıp Sabancı Müzesi, “Müzede Suare” programıyla 16-21 Temmuz arasında sinemaseverlere harika bir seçki sunuyor. Kadıköy Belediyesi Sinematek / Sinemaevi Yöneticisi Jak Şalom’un seçkisiyle hazırlanan açık hava sinemasında, Hollywood tarihinin unutulmaz filmlerini izleyeceksiniz. Müzenin boğaz manzaralı bahçesinde gerçekleşecek etkinlik, yazın en iyileri arasına giriyor.

İstanbul Açık Hava Sinemaları

Program:

16 Temmuz – Rear Window

18 Temmuz – Charade

21 Temmuz – The Misfits

Daha fazlası için tıklayın.

{772104}

Akmerkez

Aksiyondan, drama, animasyondan, komediye gişe rekorları kıran ödüllü filmler bu yaz yıldızların altında, Akmerkez Üçgen Teras’ta sinemaseverler için gösterimde olacak. 3 Temmuz’da başlayacak olan gösterimler, 7 Ağustos tarihine kadar her çarşamba gecesi saat 21.00’da izleyiciyle buluşacak. Günün tüm stresini ve yorgunluğunu çimler üzerinde, bir klasik haline gelen açık havada sinema keyfiyle atmak isteyen misafirler için tüm gösterimler de ücretsiz olacak.

İstanbul Açık Hava Sinemaları

Program:

3 Temmuz – Şampiyon

10 Temmuz – Mucizeler Parkı

17 Temmuz – The Shape of Water

24 Temmuz – Green Book

31 Temmuz – Dumbo

7 Ağustos – Captain Marvel

Yapı Kredi Bomontiada

Açık hava sineması diyince akla gelen ilk mekanlardan Bomontiada, bu sene de zengin bir film seçkisiyle karşımıza çıkıyor. 18 Eylül’e kadar devam edecek “TV+ ile Açık Havada Başka Sinema” etkinliğinde ödül ve adaylık kazanmış 14 film, her çarşamba akşamı ücretsiz olarak gösterilecek. Hafta ortasında bir nefes almak ve akşamınızı renklendirmek için güzel bir alternatif.

İstanbul Açık Hava Sinemaları

Sait Halim Paşa Yalısı

Bu sene dördüncüsü düzenlenecek “Gaggenau ile Boğaz’da Sinema Keyfi”, boğazın görkemli manzarasını sinemayla buluşturuyor. 2-30 Temmuz arasında yalının rıhtımında gerçekleşecek açık hava sineması, vizyon filmlerini sinemaseverle buluşturuyor. Sait Halim Paşa Yalısı’nın ödüllü şefi tarafından hazırlanan lezzetli açık büfe atıştırmalıklarla başlayan akşam, sinemanın olmazsa olmazı patlamış mısır ve dondurma ile devam ediyor.

İstanbul Açık Hava Sinemaları

Program:

9 Temmuz – Breakfast at Tiffany’s

25 Temmuz – Aquaman

30 Temmuz – Shazam!

Daha fazla bilgi için tıklayın.

Moda Deniz Kulübü

Anadolu Yakası’nın en güzel yerlerinden biri olan Moda Deniz Kulübü, açık hava sineması sunan bir başka yer. Moda burnunda eski İstanbul ve Adalar manzarasıyla izleyeceğiniz film, unutulmaz bir deneyim olacak! 19:30’dan itibaren başlayan barbekü partisine katıldıktan sonra havuzbaşında film izleyebilirsiniz. Aylık olarak çıkan sinema programını kulübün sitesinden takip edebilirsiniz. Ancak hatırlatalım; kulübe üyeyseniz ya da üye olan bir tanıdığınız varsa etkinliğe katılabilirsiniz.

İstanbul Açık Hava Sinemaları

Program:

17 Haziran – Bohemian Rahpsody

24 Haziran – A Star Is Born

Daha fazlası için tıklayın.

Cemre Bosnalı Zeydanlı

Cemre Bosnalı Zeydanlı