preloader

İstanbul Etkinlik Rehberi: Ağustos 2020

03.08.2020
İstanbul Etkinlik Rehberi: Ağustos 2020

Yazı Boyutu:

Ağustos 2020 İstanbul Etkinlik Takviminiz hazır! İstanbul’da Ağustos ayında düzenlenecek konserler, kültür-sanat etkinlikleri ve tiyatro oyunlarını keşfedin!

Konserden tiyatroya, festivalden müzikale kadar İstanbul’da gerçekleşen tüm güncel kültür-sanat etkinlikleri için tıklayın!

Herkes kendini yeni gerçekliğe adapte etmeye çalışırken, İstanbul da dönemin ruhunu yansıtan yepyeni etkinliklere ev sahipliği yapıyor. Sosyal mesafenin gözetildiği fitness etkinliklerinden arabalı sinemalara pek çok farklı etkinlik ile İstanbul yavaş yavaş tekrar hareketleniyor! Sizler de Ağustos ayında “Ne yapsak?” diye düşünüyorsanız İstanbul’da gerçekleştirilecek ve hem bedeninize hem de ruhunuza iyi gelecek etkinlikleri keşfedin.

Sanat Parkta

Kadıköy Belediyesi tarafından düzenlenen Sanat Parkta, “sosyal ve mesafeli bir festival” olarak düzenleniyor. Yaklaşık iki ay sürecek festivalin programında tiyatro oyunlarından konserlere pek çok etkinlik yer alıyor. Bu kapsamda sahne alacak sanatçılar arasında Bülent Ortaçgil, İlhan Erşahin ve Harun Tekin gibi isimler; oyunlar arasında ise Evlat, Kaldırım Serçesi, Joseph K ve Hakikat, Elbet Bir Gün gibi geçtiğimiz sezonun çok konuşulan oyunları bulunuyor.

İstanbul Etkinlik Rehberi: Ağustos 2020

Tarih: 4 Ağustos – 27 Eylül 2020

Saat: 21:00

Yer: Özgürlük Parkı Açıkhava Tiyatrosu

Rezervasyon/Bilet: Mobilet

Mesut Süre Rabarba Talk

Rabarba radyo programı sunucusu ve çok sevilen “İlişki Testi” programının moderatörü olan Mesut Süre, Rabarba Talk formatıyla sizlerle buluşmaya geliyor. İnteraktif kısımlarla zaman zaman seyirciyi de gösteriye dahil ederek oldukça keyifli şovlar sunan Mesut Süre, yeni yarattığı formatı Rabarba Talk ile de izleyenleri kahkahaya boğmaya hazırlanıyor!

İstanbul Etkinlik Rehberi: Ağustos 2020

Tarih: 5 Ağustos 2020, Çarşamba

Saat: 20:30

Yer: Kolektif House

Rezervasyon/Bilet: Biletix

AçıkhavADA Sinema

Büyükada Belediyesi’nin pandemi günlerinde insanlara moral vermek için sosyal mesafe kurallarını koruyarak düzenlediği AçıkhavADA Sinema, Büyükada’dan sonra tura çıkıyor! Sırasıyla “Züğürt Ağa”, “Kuşlar/The Birds” ve “Sarayın Gözdesi/The Favourite” filmlerinin gösterileceği festival, bir sonraki gün ise Sedef Adası’na konuk olacak. İFF iş birliği ile gerçekleştirilecek “Kuşlar/The Birds” gösteriminde İKSV Festival Danışmanı Engin Ertan, filmin efsanevi yönetmeni Alfred Hitchcock için özel bir sunum gerçekleştirecek. Sedef Adası’nda ise Pedro Almodovar’ın son filmi “Acı ve Zafer/Pain and Glory” sinema tutkunları ile buluşacak.

Tarih: 6 – 9 Ağustos 2020

Saat: 21:00

Yer: Büyükada ve Sedef Adası

Bilgi İçin: Ada Sinema

Film Gösterimi: A Rainy Day In New York

Boğazın görkemli manzarası eşliğinde sinema keyfi yapmanın da tadı bir başka oluyor! Sait Halim Paşa Yalısı’nın rıhtımına kurulan nostaljik sinema, sezonun en çok konuşulan filmlerini sinema tutkunları ile buluşturacak. Hijyen standartlarına göre hazırlanan yemek ve içecek standında başlayan akşam, güneş battıktan sonra boğaz kenarında unutulmayacak bir film izleme deneyimi ile devam edecek. Ekranda ise Timothée Chalamet ile Elle Fanning’in başrollerini paylaştığı A Rainy Day in New York filmi yer alacak. Üniversiteli aşıkların New York’ta geçirdikleri ilginç bir hafta sonunu anlatan film Woody Allen’ın imzasını taşıyor.

Tarih: 6 Ağustos 2020, Perşembe

Saat: 19:30

Yer: Sait Halim Paşa Yalısı

Rezervasyon/Bilet: Biletix

{772695}

Aşkın Nur Yengi – Mehmet Erdem Konseri

Yaz mevsiminin vazgeçilmezi olan Açıkhava Konserleri, pek çok ünlü ismin yer aldığı dikkat çekici bir programla bu yaz da müzikseverler ile buluşuyor! Sahnede ise bu kez çok sevilen iki isim yer alıyor! Türk pop müzik tarihinin en sevilen isimlerinden Aşkın Nur Yengi ve son yılların en çok konuşulan isimlerinden Mehmet Erdem, müzikseverlere unutulmaz bir gece yaşatmak için bir araya geliyor! Aşkın Nur Yengi, “Ayrılmam” ve “Yazık” gibi klasik şarkılarını seslendirirken; Mehmet Erdem de son yıllarda dillerden düşmeyen şarkılarını yorumluyor.

Tarih: 7 Ağustos 2020, Cuma

Saat: 21:00

Yer: Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu

Rezervasyon/Bilet: Biletix

Beykoz Kundura’da Sanat Zamanı

Kundura Sinema​’nın ilgiyle takip edilen açık hava film gösterimleri,MUBI Türkiye iş birliği ile devam ediyor! “MUBİ ile Bir Yaz Gecesi Sineması” adı altında gerçekleşecek olan gösterimlerin programı da MUBI tarafından hazırlandı. Sinemaseverleri 1960’ların Hong Kong’undan 80’lerin Teksas’ına farklı zaman ve coğrafyalarda unutulmaz bir yolculuğu davet eden gösterimler, Beykoz Kundura​’nın Boğaz kenarındaki tarihi atmosferinde gerçekleştirilecek. Beykoz Kundura Fabrikası, aynı zamanda “Bir Yaz Gecesi Sahnesi” kapsamında her hafta sonu İlhan Erşahin’den Dilşad Çelebi’ye çok özel müzisyenleri açık havada ağırlıyor olacak. Programa dair daha detaylı bilgiyi buradan edinebilirsiniz.

İstanbul Etkinlik Rehberi: Ağustos 2020

Tarih: 8 – 29 Ağustos 2020

Saat: Etkinliğe göre değişiyor.

Yer: Beykoz Kundura Fabrikası

Rezervasyon/Bilet: beykozkundura.com

Cheesecake Atölyesi

Cheesecake, hiç kuşkusuz son dönemin en popüler tatlılarından biri. Cheesecake’i yemesi çok güzel de; Cheesecake’in yapılışı nasıl, onu öğrenmek ister misiniz? Mutfak Sanatları Akademisi, size bunu öğretmeye hazırlanıyor. Doğru kıvam ve lezzete dair tüm ipuçlarını öğreneceğiniz workshop’un menüsünde ise yaban mersinlisinden bitter çikolatasına tadı damağınızda kalacak cheesecake’ler var!

İstanbul Etkinlik Rehberi: Ağustos 2020

Tarih: 8 Ağustos 2020, Cumartesi

Saat: 10:00

Yer: MSA (Mutfak Sanatları Akademisi)

Rezervasyon/Bilet: Biletix

{772295}

İstanbul’un Şarkıları

Bizans Dönemi’nden kalan tek saray yapısı olan Tekfur Sarayı Müzesinde gerçekleştirilen “Avluda Klasik Müzik” serisi “İstanbul’un Şarkıları” konseri ile devam ediyor. Türk müziğinin duayen ses sanatçısı Münip Utandı’nın sahne alacağı gecede sanatçıya; hepsi kendi alanlarında hoca olarak anılan Hakan Talu (tanbur), Serkan Mesut Halili (kanun) ve Bilen Işıktaş (ud) eşlik ediyor. Münir Nurettin Selçuk, Osman Nihat Akın, Sadettin Kaynak’ın şarkıları ve Türk müziğinin çeşitli dönemlerinde isimleri İstanbul’la beraber anılan bestekârların eserlerinden oluşan çok özel bir repertuvarın seslendirileceği gece, Türk müziği tutkunları için unutulmaz bir deneyim olacak.

Tarih: 8 Ağustos 2020, Cumartesi

Saat: 18:00

Yer: Tekfur Sarayı

Rezervasyon/Bilet: Biletix

Film Gösterimi: Parasite

Swissotel the Bosphorus’un 1000’den fazla ağaca ev sahipliği yapan korusunda film keyfi yapmaya ne dersiniz? Sultan Korusu’nun muhteşem atmosferinde gösterilecek olan Parasite, geçtiğimiz senenin en çok konuşulan yapımlarından biri. Güney Kore’nin yükselişe geçtiği sanat filmlerinin en başarılı örneklerinden biri olan Parasite, En İyi Film ve En İyi Yönetmen dahil olmak üzere 4 dalda prestijli ödülü kazanmayı başardı. Oscar tarihinde bir ilk yaşanan gecede, en iyi film kategorisinin kazananı ilk kez İngilizce olmayan bir yapım oldu. Güney Kore’ye ilk Oscar’ı kazandıran Parasite’ın galibiyeti sektörde olacak önemli değişimlerin ise habercisi olarak değerlendirildi.

Tarih: 11 Ağustos 2020, Salı

Saat: 21:00

Yer: Swissotel The Bosphorus

Rezervasyon/Bilet: Biletix

{771828}

Yalı’da Yoga

Çarşamba sabahını eşi benzeri olmayan bir deneyime ayırmaya ne dersiniz? İstanbul Boğazı’nın en güzel ve meşhur yapılarından Sait Halim Paşa Yalısı’nda düzenlenecek olan yoga dersleri, her seviyeden katılımcıyı davet ediyor! Yalının tarihi dokusu ve Boğaz’ın mavisinin birbirine geçtiği eşsiz atmosferde, huzur dolu birkaç saat geçirmek ve güne dinç bir başlangıç yapmak isterseniz deneyimli yoga eğitmeni Yasemin Altıntaş’ın Vinyasa Yoga dersleri için yerinizi şimdiden ayırtın.

İstanbul Etkinlik Rehberi: Ağustos 2020

Tarih: 12 Ağustos 2020, Çarşamba

Saat: 10:00

Yer: Sait Halimpaşa Yalısı

Rezervasyon/Bilet: Biletix

{772267}

Kibarlık Budalası

17. yüzyıl Fransa’sında, cahil ama çok zengin bir adam olan Mösyö Jourdain’in tek amacı asilzade olmaktır. Bu uğurda, soylu bir Markiz’i baştan çıkarabilmek ve biricik kızını da mutlaka bir soylu ile evlendirmek için uğraşır da durur. Bunları gerçekleştirebilmek için her şeyi göze alan Jourdain, yararlı-yararsız her çabayı gösterir ama her daim gülünç duruma düşüp alay konusu olur. Moliere’in, yarattığı bu olağanüstü tiplemenin etrafını onu sömürmeye çalışan Kont, ayakları yere basan karısı, sağduyunun ve samimiyetin temsilcileri hizmetçi ve uşak ile bir dantel gibi ördüğü oyunda neredeyse her sözcük komik ve her durum gülünç. 10. yılında seyircisiyle buluşmaya devam eden oyunun başrolünde ise Haldun Dormen yer alıyor. KüçükÇiftlik Park’taki oyun için şimdiden yerinizi almayı unutmayın!

İstanbul Etkinlik Rehberi: Ağustos 2020

Tarih: 13 Ağustos 2020, Perşembe

Saat: 21:00

Yer: KüçükÇiftlik Park

Rezervasyon/Bilet: Biletix

“DESIGN THE LIFE YOU LOVE” Workshop’u

Herkesin yeni “normal”den bahsettiği bu dönemde siz de hayatınızda bir değişiklik yapıp daha yaratıcı ve iyimser bir düşünce tarzına sahip olmak ister misiniz? Kulağa çok zormuş gibi gelse de ünlü tasarımcı Ayşe Birsel, bu yolda size rehberlik edecek ipuçlarını paylaşıyor! Ayşe Birsel’in 2015 yılında yayınladığı kitap ve ardından çok ilgi gören workshop’ları ile başlattığı bu yolculuk, içerisinde bulunduğumuz dönemde online devam ediyor. “Sevdiğin Hayatı Tasarla” isimli bu workshop ile hayatınıza bambaşka bir gözle bakmayı öğreneceksiniz.

* Etkinlik İngilizce ve online olarak gerçekleştirilecektir.

İstanbul Etkinlik Rehberi: Ağustos 2020

Tarih: 13 Ağustos 2020, Perşembe

Saat: 13:00 (EDT)

Platform: Zoom (Detaylı bilgi kayıt sonrasında verilecektir.)

Rezervasyon/Bilet: Eventbrite

Büyük Ev Ablukada Konseri

Kerki Solfej ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi iş birliği ile sosyal mesafeye uygun bir biçimde düzenlenen “Arabalı Konserler”, bu yazın favori eğlencesi olacak! 1400 araç kapasiteli bir alanda gerçekleşen konser serisi kapsamında Büyük Ev Ablukada da sahne alıyor. 2008 yılında Afordisman Salihins (Cem Yılmazer) ve Canavar Banavar (Bartu Küçükçağlayan) tarafından kurulan grup, ülkemizde alternatif müzik türünün önde gelen isimleri arasında yer alıyor. Şarkıları kadar grup elemanlarının saklı isimleri ve grup lideri Bartu Küçükçağlayan’ın başarılı oyunculuğu da grubun ilgi çekmesine neden olan etmenler arasında.

Tarih: 14 Ağustos 2020, Cuma

Saat: 21:15

Yer: İstanbul Açıkhava Gösteri Merkezi

Rezervasyon/Bilet: Biletix

{773144}

Sertab Erener Konseri

Yaz mevsiminin vazgeçilmezi olan Açıkhava Konserleri, pek çok ünlü ismin yer aldığı dikkat çekici bir programla bu yaz da müzikseverler ile buluşuyor! Bu isimlerden bir olan başarılı sanatçı Sertab Erener, 4 yıl aradan sonra çıkardığı yeni albümü “Ben Yaşarım”dan parçaları söyleyecek. Sanatçının çok sevilen unutulmaz şarkılarının da yer alacağı geniş bir repertuarla sahne alacağı gecedeki yerinizi şimdiden ayırtın!

Tarih: 18 Ağustos 2020, Salı

Saat: 21:15

Yer: Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu

Rezervasyon/Bilet: Biletix

Vikingur Ólafsson Konseri

18 Eylül – 5 Ekim tarihleri arasında dijital ortamda hayata geçecek 48. İstanbul Müzik Festivali öncesinde, Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası (BİFO) müzik severler ile buluşuyor! Son dönemin en çok parlayan isimlerinden olan İzlandalı piyanist Vikingur Ólafsson’a eşlik edecek orkestranın yönetimini ise Şef Patrick Hahn üstleniyor. Son olarak Mart ayında Debussy–Rameau isimli albümünü yayınlayan müzisyen, çok sayıda ödül sahibi. Pandemi önlemleri sebebiyle sınırlı sayıda izleyicinin katılacağı konseri kaçırmayın!

Tarih: 19 Ağustos 2020, Çarşamba

Saat: 19:00

Yer: Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu

Rezervasyon/Bilet: Biletix

Bir Baba Hamlet

Moda’da bulunan Baba Sahne’nin sahneye koyduğu oyun, iki saat dünyadan kopup Danimarka’da geçen meşhur Hamlet hikayesine ışınlanmanızı sağlıyor. Eleştirisel ve mizahi bir metne sahip olan oyunun başrollerinde Şevket Çoruh ve Murat Akkoyunlu var. 2018 senesinde Afife Jale Haldun Dormen Özel Ödülü dahil pek çok ödülü toplamış olan oyun, endorfin depolarınızı doldurabileceğiniz kadar güldürüyor.

İstanbul Etkinlik Rehberi: Ağustos 2020

Tarih: 20 Ağustos 2020, Perşembe

Saat: 21:00

Yer: KüçükÇiftlik Park

Rezervasyon/Bilet: Biletix

{773125}

Ayta Sözeri Açıkhava Gazinosu

Yaz mevsiminin vazgeçilmezi olan Açıkhava Konserleri, pek çok ünlü ismin yer aldığı dikkat çekici bir programla bu yaz da müzikseverler ile buluşuyor! Sevilen sanatçı Ayta Sözeri de, sevilen şarkılara müthiş yorumu ve eğlenceli sahne performansıyla Açıkhava Konserleri kapsamında müzikseverlerle bir araya geliyor. Şarkıcı rolünün yanı sıra oyuncu ve aktivist kimlikleri ile de öne çıkan Sözeri, neşeli karakteri ile benzersiz bir sahne şovuna imza atıyor.

İstanbul Etkinlik Rehberi: Ağustos 2020

Tarih: 23 Ağustos 2020, Pazar

Saat: 21:15

Yer: Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu

Rezervasyon/Bilet: Biletix

Et Kesim ve Pişirme Teknikleri Workshop’u

Güzel yapılan etin peşinden koşan tutkunlardansanız bu workshop tam sizin için! Türkiye’nin en kapsamlı yiyecek-içecek eğitim merkezlerinden biri olan USLA tarafından düzenlenen eğitim, hem teorik hem de uygulamalı olarak verilecek. Ete dair akıllardaki her sorunun cevabını bulabileceğiniz bu eğitimde; doğru et seçimi, etin kısımları, porsiyonlanması ve çeşidine göre pişirme teknikleri öğretilecek. Menüde ise Kuzu Navarin ve Pepper Steak gibi enfes lezzetler yer alıyor.

İstanbul Etkinlik Rehberi: Ağustos 2020

Tarih: 24 Ağustos 2020, Pazartesi

Saat: 19:00

Yer: USLA

Rezervasyon/Bilet: Biletix

{772640}

Jehan Barbur Konseri

Swissotel the Bosphorus’un 1000’den fazla ağaca ev sahipliği yapan korusunda müzik ziyafetine ne dersiniz? Sultan Korusu’nun muhteşem atmosferinde düzenlenecek olan konserde, caz müziğinin başarılı isimlerinden Jehan Barbur en sevilen şarkılarını söyleyecek. Geçtiğimiz sene 10. sanat yılını kutlayan sanatçının 1 EP’si, 6 solo albümü ve 2 single’ı bulunmakta. Şehrin merkezinde ama doğal güzellikler içerisinde unutulmaz bir gece yaşamak istiyorsanız yerinizi şimdiden ayırtın!

Tarih: 26 Ağustos 2020, Çarşamba

Saat: 21:00

Yer: Swissotel the Bosphorus

Rezervasyon/Bilet: Mobilet

Joseph K

Geçtiğimiz yıl Sadri Alışık Tiyatro Ödülleri’nde “Yılın En Başarılı Erkek Oyuncusu” ve Yardımcı Rolde Yılın En İyi Erkek Oyuncusı” ödüllerini alan Joseph K, bu sezon da izlenmesi gereken oyunlardan biri olarak tiyatro severleri bu kez açıkhava sahnesine bekliyor. Mert Fırat, Didem Balçın, Onur Dilber ve Özgür Aydın’ın sahnede hayat verdiği oyunda, Kafka’nın “Dava”sı, yeniden görülmek üzere modern hayatın labirentlerine geri dönüyor. İngiliz yazar Tom Basden’ın kara mizah yüklü uyarlamasında, Joseph K. Franz Kafka’nın yüz yılı devirmesine rağmen zaman aşımına uğramayan Dava’sının yeniden görülmesi için modern dünyanın labirentlerine bırakılıyor.

İstanbul Etkinlik Rehberi: Ağustos 2020

Tarih: 28 Ağustos 2020, Cuma

Saat: 21:00

Yer: DasDas Açıkhava

Rezervasyon/Bilet: Mobilet

Baroque Ensemble Transylvania Konseri

Geçtiğimiz yıllarda düzenlenen Bach & Bahar festivalinde çok konuşulan bir performansa imza atmış olan Baroque Ensemble Transylvania, Dimitrie Cantemir’in ülkesinden müzikseverlere hafızalardan uzun süre silinmeyecek bir barok gecesi sunmaya hazırlanıyor. 1995 yılından beri başta Avrupa ülkeleri olmak üzere dünyanın dört bir tarafında sergiledikleri performansları ile ün kazanan Baroque Ensemble Transylvania, İstanbul’un en güzel noktalarından birinde yer alan Sakıp Sabancı Müzesi’nde sizleri bekliyor!

Tarih: 29 Ağustos 2020, Cumartesi

Saat: 20:30

Yer: Sakıp Sabancı Müzesi Fıstıklı Teras

Rezervasyon/Bilet: Biletix

Kübra Anaç
Kübra Anaç Tüm Yazıları