preloader

Saatlerinizi Kıyafetlerinizle Kombinlemenin 5 Yolu

13.01.2022
Saatlerinizi Kıyafetlerinizle Kombinlemenin 5 Yolu

Yazı Boyutu:

Kendinden emin bir stilin en önemli tamamlayıcısı olan saatler, aksesuar sahnesinin en gözde oyuncusu olarak karşımıza çıkıyor. Peki hangi tarza, nasıl bir saat seçmek gerekiyor?

Söz konusu saat gibi güçlü bir aksesuar olduğunda önceliğimiz daima ince işçilik ve tabii ki kalite. Saat zamanı göstermenin çok ötesinde, şıklığın vazgeçilmez bir parçası. Tercihinizi günlük stilinize göre klasik ya da spor modellerden yana kullanabilirsiniz, seçim sizin. Buna ek olarak şık bir saatin doğru kullanıldığında çabasız bir kombini dahi bambaşka seviyelere taşıdığını unutmamak gerekiyor. İşte bu yüzden saat son derece önemli ve imza bir aksesuar aslında. Lüks çizgilerde, kaliteli malzemeye sahip ama erişilebilir fiyatlı bir saate sahip olmak mümkün mü? Cevabımız evet!

Sıra geldi farklı tarzlara uygun kombin önerilerine…

Klasik Çizgiler

Saatlerinizi Kıyafetlerinizle Kombinlemenin 5 Yolu

Satın al

İşiniz gereği sıklıkla takım elbise giyiyor ve klasik çizgilerden hoşlanıyorsanız bu sezon takım elbiselerde füme, lacivert, siyah gibi renkler yerini kahve tonlarına bırakıyor. Acı kahve takımınızı yine aynı tonda deri bir ayakkabıyla tamamlayarak monokrom bir şıklık yakalayabilirsiniz. İçine giyeceğiniz beyaz gömlek sizi daima özenli ve bakımlı gösterecek. Kravat seçiminde tercihinizi cesur şal desenlerinden yana kullanabilirsiniz. Gelelim saat seçimine. Söz konusu takım elbise olduğunda, önerimiz daima deri kayışlı modeller. Jacques Philippe’in kahverengi deri kayışlı bu modeli hem klasik şıklığı hem de modern detayları bir arada sunuyor.

Kayakçı Stili

Saatlerinizi Kıyafetlerinizle Kombinlemenin 5 Yolu

Satın al

Kış demek pek çoğumuz için eğlence ve adrenalin dozu yüksek kayak tatilleri anlamına da geliyor. Tabii beraberinde de ortama uygun, cool bir görünüm… Rahatlığı ön planda tutmak için oyumuz askılı kar pantolonlarına! İçine giyeceğiniz ambiyans ile uyumlu bir kazak ve kalın tabanlı kar botlarıyla, kayak sonrası eğlenceli happy hour’lara hazırsınız. Zamanın nasıl geçtiğini anlamadığınız bu keyifli atmosferin en önemli eşlikçisi ise tabii ki saatiniz olacak. Tercihinizi silikon kayışlı büyük ve spor modellerden yana kullanabilirsiniz. Stile küçük ama fark yaratacak bir dokunuş…

Minimal Detaylar

Saatlerinizi Kıyafetlerinizle Kombinlemenin 5 Yolu

Satın al

Günlük stilinizde sadelikten yana olmanıza rağmen vurucu detaylarla görünümünüzü desteklemek istiyor olabilirsiniz. Boğazlı kazak, trençkot, sneaker gibi basic parçalarla yakaladığınız sadeliği güçlendirmek için gold detaylardan daha iyisi düşünülemez. Tüm bu sadelik içinde gösterişli bir saat seçimi, sizi gireceğiniz her ortama uygun bir şıklık seviyesine taşıyacak.

Marin Etkisi

Saatlerinizi Kıyafetlerinizle Kombinlemenin 5 Yolu

Satın al

Tam bir deniz aşığı iseniz ve teknede vakit geçirmeyi seviyorsanız, bunu stilinizle de destekleyebilirsiniz. Rahat ama özenli parçaların ön planda olduğu marin temasının olmazsa olmazı tabii ki lacivert çizgili tasarımlar. Kendinize hemen bu sezon pek çok markada görebileceğiniz bu çizgili tasarımlardan edinin, en rahat jean’inizi seçin ve teknenin zeminiyle uyumlu yumuşak tabanlı bir ayakkabı giyin. Saat seçiminde ise marin temasını destekleyecek spor-şık bir modele yönelebilirsiniz. Özellikle metal kayışlı su geçirmez modeller bu kombinlerin en iyi tamamlayıcısı olacak.

Spor-Şık

Saatlerinizi Kıyafetlerinizle Kombinlemenin 5 Yolu

Satın al

Ve son olarak, belki de kendinizi en rahat ama en öz güven sahibi hissettiğiniz stil: Spor-şık. Bu stil size sonsuz seçenek alternatifi sunmakla birlikte bazen kafa karıştırıcı olabiliyor. Kurtarıcı bir parça olarak dolabınızda mutlaka şık, ceket görünümlü bir kaban bulundurun. Bu, son derece sade bir kazak ve jean pantolonun dahi şık ve özenilmiş görünmesine yardımcı olur. Ayağınıza rahat bir spor ayakkabı giyebilirsiniz ancak şıklığı desteklemek adına seçiminizi koyu renk bir modelden yana yapabilirsiniz. En önemli stil tüyosu ise kombini şık ve kaliteli görünen çelik bir saatle buluşturmak.

Damla Durak
Damla Durak Tüm Yazıları