preloader

Kişiselleştirilmiş Notlarla Marin Stili

02.04.2024
Kişiselleştirilmiş Notlarla Marin Stili

Yazı Boyutu:

Yazın esintisini şimdiden hissetmeniz için denizci stilinin tüyolarını paylaşıyoruz. Kadın ve erkek marin stili önerilerimizi keşfedin!

Baharın resmen gelmesi ve havaların giderek daha da ısınmasıyla birlikte artık aklımız yaz mevsimine gitmeye başladı bile! Güneşin kavurucu bir hâl aldığı, günümüzü dalgaların eşliğinde sahil kenarında geçirdiğimiz, gün batımlarının daha da turunculaştığı ve hafif esintileriyle çiçek ve deniz kokularının içimize işlendiği yaz günlerine henüz çok var ancak gardıroplarımızı artık tamamen ilkbahar/yaz sezonuna uygun hale getirdiğimiz şu günlerde, gardıroplarımıza yapacağımız ufak tefek eklemeler, yazın esintilerini şimdiden getirebilir ve yaz günlerine erkenden hazırlanmamıza yardımcı olabilir.

Gelip geçen ve hızla tüketilen moda trendleri ve akımlarının aksine her dönemde kendine yer edinebilen marin stili, klasikleşmiş zamansız çizgileriyle uzun bir süre daha moda sahnelerini terk etmeyecek gibi duruyor ancak modanın sınırsızlaştığı şu günlerde marin stilinin temel parçalarını kişiselleştirebilir ve kendi yorumunuzu katabilirsiniz. Marin stili denince akla gelen lacivert, beyaz ve kırmızı renk paletine kendi favori renklerinizden ya da sezonun trend renklerinden eklemeler yapabilir, marin stilinin renk paletini zenginleştirebilirsiniz.

Denizci Stilinizi Parfümle Kişiselleştirin

Kişiselleştirilmiş Notlarla Marin Stili

Bir stili kişiselleştirmenin yollarından biri de kesinlikle kokudan geçiyor. Size ait olan bir koku, hem stilinizi kişiselleştirmenize yardımcı oluyor hem de imzanız haline gelerek daima sizi hatırlatıyor. Ne kadar yeni bir tarz denerseniz deneyin, klasikleşmiş bir koku, bu yeni tarzın içinden sıyrılıyor ve benliğinizi ortaya koyuyor. Klasikleşmiş kokular denince ise akla ilk Tom Ford geliyor. Benzersiz kokuları ile sayısız ana eşlik eden ve o anları özelleştiren Tom Ford, en yeni unisex parfümü Oud Minérale ile klasikleşmiş oud kokusunu okyanusun derinlikleriyle buluşturuyor ve yaz kokusunu şimdiden içinize çekebileceğiniz sıcacık bir parfüme imza atıyor.

Satın Al

Okyanusun tuzlu ve yosunlu kokusunu, içerisinde bulundurduğu paçuli, vetiver ve cypriol yağının odunsu, dumanlı ve topraksı notalarıyla birleştiren ve pembe biberin tatlı kokusuyla harmanlayan Oud Minérale, daima deniz kenarındaymışsınız gibi hissetirecek! Marin temasına yepyeni bir soluk getirecek olan Oud Minérale, nerede olursanız olun denizin ferah esintilerini ve kumun sıcacıklığını birleştirerek yaz havasını solumanızı sağlarken kendi marin stilinizi kişiselleştirmenize de yardımcı olacak.

Kendi Renk Paletinizi Oluşturun

Marin stili denince akla ilk lacivertler, beyazlar ve kırmızılar gelebilir ancak marin stili bu üç renkle sınırlı kalmak zorunda değil! Marin stili ilhamını denizden ve denizciden alıyor yani siz de stilinizi oluştururken denizden ve denizin renklerinden ilham alabilirsiniz! Denizin mavisi ve dalgaların beyazı bu stile çok yakışsa da kumlardan ilham alarak renk paletinize sarıları, turuncuları ve bejleri de ekleyebilir, güneş ışıklarının kumları iyice ısıttığı sıcacık havayı daha asi bir tavırla görünümlerinize yansıtabilirsiniz.

Denizin derinliklerine inerek yosunların ve deniz çayırlarının yeşillerini tercih edebilir, balıkların renklerine yer verebilirsiniz; unutmayın, su altı dünyası benzersiz ve rengarenk! Renk paletinizi oluştururken günümüzün öne çıkan renklerine de yer verebilir, bu klasikleşmiş trende güncel bir dokunuşta da bulunabilirsiniz. Marin stilinin bir parçası olmasının yanı sıra günümüzün en öne çıkan renklerinden olan kırmızının tonlarına stilinize daha fazla katabilir, senenin bir diğer yükselen renkleri pembeler, morlar ve tonlarından da yararlanabilirsiniz. Ancak marin stilini kişiselleştirmek için tabii ki yalnızca parlak ve göz alıcı renklere ihtiyacınız yok! Eğer daha sakin ve natürel renklerden vazgeçemiyorsanız, marin stilinin temeli olan lacivertler ve beyazları gardıroplarınıza ekleyebilir, bunların yanı sıra yine senenin öne çıkan renklerinden olan pastel ve bebek mavisi tonlarını, grileri, kahverengileri ve siyahları bolca kullanabilirsiniz.

Desenlerden Yararlanın

Marin stilini oluşturan belki de en temel element olan Breton çizgileri, kuşkusuz bu stilin vazgeçilmezlerinden! Kendi stilinizi oluştururken bu klasikleşmiş desenden kullanmak istiyor ancak sıradan gözükmek istemiyorsanız o zaman Breton çizgileriyle oynayabilir, farklı desenlerle bir arada kullanarak yenilikçi bir yaklaşımda bulunabilirsiniz. Breton çizgilerinin kullanıldığı gömlekler, tişörtler ve kazaklar marin stilinde çok seviliyor ancak stilinizde Breton çizgilerinin kullanıldığı pantolonlara, şortlara ve hırkalara da yer verebilirsiniz.

Eğer renkli ve maksimalist bir tarzınız varsa ve desenlerle oynamaktan korkmuyorsanız, desenli parçaları kombinleyerek moda dünyasının en yeni gözdesi olan uyumsuzluğun uyumundan yararlanabilir, özgür, renkli ve özgün bir marin stili elde edebilirsiniz. Ya da renkli gömlekleri sade şortlarla kombinleyerek yine enerjik bir görünüm elde edebilirsiniz.

@carlos_domord

Kişiselleştirilmiş Notlarla Marin Stili

Dokularla Oynayın

Kişiselleştirilmiş Notlarla Marin Stili

Temelini denizden ve denizciden aldığı için marin stili, minimalliğe ve konfora öncelik veriyor. Teknede geçecek günler göz önünde bulundurulduğunda, nefes alan ferah kumaşlar ve dökümlü, rahat silüetler tercih etmek günlerinizi konforlu ve keyifli geçirmenize yardımcı olacaktır. İlkbahar/yaz aylarının gerek stil gerek işlevsellik anlamında en sevilen kumaşı olan ketenler, marin stilinde de öne çıkıyor ve bu stili oluşturan temel elementlerden birine dönüşüyor.

@deniscebulec

Ancak marin stili artık yalnızca tekneyi kapsamadığından ketenler teknenin dışına çıktığı gibi marin stili de yalnızca tekne günleri hayal edilerek oluşturulmuyor! Ketenlere tabii ki stilinizde yer verebilirsiniz ancak ketenin dışına çıkarak satenlerden ve denimlerden de yararlanabilirsiniz!

İlkbahar/yaz sezonunun bir diğer favorisi olan beyaz saten kıyafetleri sandalet ve espadrillerle kombinleyerek stilinize marin stilinden ufak dokunuşlarda bulunabilir, blazer ceketlerinizle marin stilinize şehirli bir son dokunuş ekleyebilirsiniz. Denimlerinizi klasikleşmiş Breton çizgili tişörtler, gömlekler ya da denizci yaka gömleklerle de kombinleyebilirsiniz. Ketenleri, denimleri, tülleri, satenleri ve örgüleri birbirine karıştırarak taze, konforlu ve rahat bir ilkbahar/yaz stili oluşturabilirsiniz.

Göz Alıcı Aksesuarlarla Görünümünüzü Tamamlayın

Marin stilinden bahsederken tabii ki stilin önde gelen parçalarından olan bucket şapkalar ve güneş gözlüklerinden bahsedeceğiz ancak burada stil, işlevselliğin önüne geçecek diyebiliriz.

Teknedeki günlerin güneş ışınlarına fazlasıyla maruz kalarak geçeceği düşünüldüğünde, şapka ve güneş gözlüğü olmazsa olmazlardan birine dönüşüyor ancak siz marin stilini şehirde yaşatmayı düşünüyorsanız bucket şapkaları ve güneş gözlüklerini işlevselliğin yanı sıra stil sahibi bir görünüş için de kullanabilirsiniz. Bucket şapkalar stilinize genç ve dinamik bir görünüm katarken güneş gözlükleri şık bir son dokunuşta bulunabilir. Bucket şapkalar ve güneş gözlüklerinin yanı sıra marin stilinin bir diğer sevilen aksesuarı fularları yine şık ve daha feminen bir son dokunuş için stilinize ekleyebilir, daha güncel bir dokunuş için günümüzün en sevilen trendlerinden olan Y2K trendinin sevilen parçası ince tül atkılardan da yararlanabilirsiniz. Göz alıcı aksesuarları seviyorsanız ilkbahar/yaz aylarının öne çıkan aksesuar trendlerinden olan devasa küpeler ve bileklikleri gardırobunuza ekleyebilir, marin temalı son bir dokunuş için ise inci aksesuarlar kullanabilirsiniz.

Kişiselleştirilmiş Notlarla Marin Stili

Unutmayın; doğru seçilen bir parfüm de görünümüzü tamamlayıcı bir aksesuar görevi görüyor. Deniz ve denizci stilinden ilhamla oluşturacağınız marin stiline en çok yakışacak koku ise şüphesiz deniz kokularının harmanlandığı ve daima sizi deniz kenarındaymış gibi hissettirecek kokular!

Tom Ford, mineral ve okyanus esintilerini topraksı ve odunsu notalarla harmanladığı en yeni kokusu Oud Minérale ile marin stiline sofistike bir dokunuşta bulunuyor ve her spreyinde denizin tuzlu kokusunu güneşin vurduğu kumların sıcaklığıyla buluşturarak kendinizi daima deniz kenarında hissettiriyor.

Satın Al

Hasır Bir Son Dokunuş

Belki teknede çantaya ihtiyacınız olmayacak ancak deniz kenarında ve şehirde çantaya ihtiyacınız kesinlikle var! Gittikçe ısınan havalarla birlikte artık daha ince ve renkli kıyafetlere yönlendiğimizden çantalarımızda da daha renkli, eğlenceli ve minimal tercihler yapabiliriz. Marin stiliyle birlikte erkenden getireceğimiz yaz mevsiminin en sevilen parçası olan hasır çantalar, marin stilimize deniz kıyısından bir dokunuş katacağı gibi sıcak ilkbahar günlerinde yaz mevsiminden esintiler hissettirerek içimizi daha da ısıtabilir. Jane Birkin ile birlikte ikonikleşen sepet çantalar ve hasır çantalar artık modanın kural tanımazlığıyla birlikte sokak stiline de taşınıyor ve yazlık bir yerde ya da sahil kenarında olmaya gerek duyulmadan dilediğimiz şekilde kullanılabiliyor. Siz de gerek beyaz elbiselerinizi kombinleyeceğiniz, gerek kumaş pantolon ve denizci yaka gömlekle birlikte daha Akdeniz esintili bir görünüm elde edeceğiniz ya da içinizdeki Jane Birkin’i yaşatacağınız Breton çizgili tişörtünüz ve kot pantolonunuzu hasır bir çantayla tamamlayarak hem stilinize marin stilinden bir dokunuşta bulunabilir hem de ilkbaharın enerjisini daha da yükseltebilirsiniz.

Kapak Görseli: monikh & tobiassikstrom

*Bu içerik Tom Ford iş birliğinde hazırlanmıştır.

Massimo Dutti

Jimmy Choo

tête bleue

Tommy Hilfiger

Hermossa

Calvin Klein

İpekyol

Etiketler

Yağmur Çıldız
Yağmur Çıldız Tüm Yazıları