preloader

Erkekler İçin Sweatshirt Rehberi

17.10.2023
Erkekler İçin Sweatshirt Rehberi

Yazı Boyutu:

Konforun ve sıcaklığın ön planda tutulduğu, dokunuşlarıyla görünümlere çabasız bir şıklık katan soğuk havaların favorisi sweatshirt’lerin birbirinden farklı modellerini keşfedin.

Sonbahar soğuklarının kendini iyice göstermesi ve kışın giderek daha da yaklaşmasıyla birlikte soğuk havaların vazgeçilmezi sweatshirt’lerimiz dolaplarımızda hakimiyet kurmaya başladı bile! Sıcak tutması, kullanışlı olması ve doyasıya hareket özgürlüğü sağlaması ile soğuk havalarda elimizin ilk gittiği sweatshirt’lerimiz, doğru parçalarla kombinlendiğinde gündelik giyimden resmi giyime, spor giyimden klasik giyime kadar rahatlıkla kullanılabiliyor ve kolaylıkla kurtarıcı bir parçaya dönüşüyor. Sweatshirt giyinmeyi seviyor ancak hangi durumlarda hangi parçalarla kombinleyeceğinize emin olamıyor musunuz? Birbirinden farklı sweatshirt modellerini ele aldığımız bu yazımızda, hangi sweatshirt’ü hangi parçalarla giyebileceğinize dair küçük ipuçlarına da değiniyoruz.

Bisiklet Yaka Sweatshirt Modelleri

Erkekler İçin Sweatshirt Rehberi

Rahatlığı, sıcak tutması ve kullanışlılığı ile bisiklet yaka sweatshirt’ler, kuşkusuz sonbahar ve kış aylarının favorilerinden! Görünümlerin imza parçası olabileceği gibi rahatlıkla katmanlanabilen bisiklet yaka sweatshirt’ler, geniş renk ve model seçenekleri ile kolaylıkla kombinlenebilirken, doğru dokunuşlar ile her durum ve yerde kurtarıcı parçanız haline gelebilir.

Sweatshirt’ün belki de en kolay kombinlendiği kot pantolonlar ve sneaker’lar ile kolaylıkla kurtarıcı ve basit bir kombin yapabileceğiniz gibi, üzerinize alacağınız iyi bir bomber ceket ya da deri ceketle kombininize havalı bir dokunuş ekleyebilirsiniz. Eğer görünümünüzü sweatshirt’ünüzün etrafında kombinlemek ve görünümünüzün ana parçası yapmak istiyorsanız, daha renkli bir sweatshirt tercih edebilir, kotlarınızı bir chino pantolon ile değiştirebilirsiniz. Bu sefer sweatshirt’ünüzü bir dış giyim parçası olarak tercih edeceğinizden içinize balıkçı yaka uzun kollu bir tişört giyebilir, kombininizi bere ve deri bir loafer ile tamamlayarak sıcak kalırken günlük stilinizi kolaylıkla bir adım öteye taşıyabilirsiniz. Sweatshirt giyinmeyi seviyor ancak şık görünmekten de vazgeçmek istemiyorsanız, bisiklet yaka sweatshirt’lerinizin içine giyeceğiniz gömlekler ya da üzerinize alacağınız bir blazer ceket ile klasik şıklığınıza modern ve stil sahibi bir dokunuş ekleyebilirsiniz. Düz renk bir gömlek ve üzerine bisiklet yaka sweatshirt giyebileceğiniz gibi biraz daha risk alarak renkli ya da kareli bir gömlek de tercih edebilirsiniz. Gömlek giyinmekten hoşlanmıyor ama yine de sweatshirt’lerinizle şık görünmek istiyorsanız ise kumaş pantolonunuz ve blazer ceketinizi düz renk bir sweatshirt ile kombinleyebilir, görünümünüzü deri bir ayakkabı ile tamamlayarak kolaylıkla modern bir spor şıklık elde edebilirsiniz.

Erkekler İçin Sweatshirt Rehberi
Tommy Hilfiger
Satın al
Erkekler İçin Sweatshirt Rehberi
Levi’s
Satın al

Kapüşonlu Sweatshirt Modelleri

Sonbahar ve kış aylarının gelmesi ile birlikte elimizin ilk gittiği kapüşonlu sweatshirt’ler, soğuk günlerin vazgeçilmezlerinden! Atletik giyimin favori parçası kapüşonlu sweatshirt’ler, sokak stilinin yükselişi ve yüksek moda markalarının atletik esintili kıyafetleri benimsemesi ile alışılmışın dışına çıkarak gündelik giyimde yerini ediniyor ve görünümlerinde spor dokunuşlardan hoşlananların favori parçalarından biri haline geliyor.

Erkekler İçin Sweatshirt Rehberi

Rahatlığı ve vücutta bıraktığı sıcacık etkisinin yanı sıra kolaylıkla kombinlenebilmesi ile çabasız bir görünümün anahtarı olan kapüşonlu sweatshirt’ler, doğru dokunuşlar ile yalnızca eşofmanların üstüne giyilmekten kurtuluyor ve stilinizin kimliğini oluşturan temel bir parçaya dönüşüyor. Sokak stilinin bir diğer vazgeçilmezi kargo pantolonlarınızı dilediğiniz renk, model ve kesimdeki kapüşonlu sweatshirt’ünüzle kombinleyebilir, üzerine alacağınız bir bomber ceket ve sneaker’lar ile görünümünüzü tamamlayabilirsiniz. Yine dilediğiniz renk, model ve kesimdeki kapüşonlunuzu kot pantolonlarınızla kombinleyebilir, sonbahar aylarının bir diğer vazgeçilmezi deri mont ve postallarla görünümünüzü tamamlayabilirsiniz. Kapüşonlu sweatshirt’leri seviyor ancak sokak stilini tercih etmiyorsanız daha sofistike bir görünüm için uzun kabanları tercih edebilirsiniz. Mesela klasik siyah bir kapüşonluyu siyah kumaş pantolon, uzun bir kaban ve deri botlar ya da loaferlar ile giyebilirsiniz. Eğer fazla risksiz oynadığınızı düşünüyorsanız kabanınızın ya da sweatshirt’ünüzün rengini değiştirebilir, çabasız bir şıklık yakalayabilirsiniz. Sweatshirt ve eşofman kombininden vazgeçemiyor ancak daha stil sahibi görünmek istiyorsanız, eşofman altınızı ve sweatshirt’ünüzü aynı renk giyerek bir takım görünümü elde edebilir, havanın soğukluğuna göre üzerinize giyeceğiniz bir kot ceket ya da parka ile çabasız ve cool bir stil yakalayabilirsiniz.

Erkekler İçin Sweatshirt Rehberi
Calvin Klein
Satın al

Oversize Sweatshirt Modelleri

Erkekler İçin Sweatshirt Rehberi

Sokak stilinin giderek popülerleşmesi ile hayatımıza giren bir diğer sokak stili kavramı ise oversize! Ceketlerden pantolonlara, tişörtlerden gömleklere her sezonda karşımıza çıkan oversize’lar, sweatshirt’lerde de etkisini gösteriyor. Bol kesimli olması ile hareket özgürlüğünün ve rahatlığın ön planda tutulduğu oversize sweatshirt’ler, yine bol kesim oluşundan dolayı çabasız bir coolluğu da görünüşe kolayca ekliyor.

Genellikle sokak stilinde ve gündelik giyimde tercih edilen oversize sweatshirt’ler, kot pantolonlar, kargo pantolonlar, eşofmanlar ve şortlarla kolaylıkla kombinleniyor. Daha ılık geçen sonbahar havalarında şort ve oversize sweatshirt’ünüzü soket çorap, sneaker ve spor şapkayla kombinleyebilir, daha serin geçen sonbahar havalarında ise şortunuzu bir kot pantolon ya da kargo pantolonla rahatlıkla değiştirebilirsiniz. Üzerinize alacağınız bir bomber ceket ya da puffer montu bir bereyle kombinleyebilir, görünümünüzü deri bir botla tamamlayarak cool, rahat ve çabasız bir görünüm elde edebilirsiniz. Eğer eşofman sweatshirt kombininden vazgeçemiyorsanız aynı renk tercih edeceğiniz eşofman altı ve oversize sweatshirt’ünüzü yine oversize bir kot mont ya da deri ceketle kombinleyebilir, soket çorap ve sneaker ya da Converse’lerle görünümünüzü tamamlayabilirsiniz. Şapka takmaktan hoşlanmıyorsanız kapüşonlu oversize modellere yönelebilir, geniş renk, model ve desen seçeneklerinden oluşan oversize sweatshirt’lerden tarzınıza en çok hitap edeni seçerek oversize sweatshirt’ünüzü bir imza parça haline getirebilirsiniz. Kolaylıkla katmanlanabildiğinden bir dışım giyim parçası olarak da kullanabileceğiniz oversize sweatshirt’lerinizi tişörtlerinizin ya da gömleklerinizin üzerine geçirerek gündelik stilinizi bir adım öteye taşıyabilirsiniz.

Erkekler İçin Sweatshirt Rehberi
Les Benjamins
Satın al
Erkekler İçin Sweatshirt Rehberi
Prada
Satın al

Yarım Fermuarlı Sweatshirt Modelleri

Yarım fermuarlı sweatshirt’ler, gündelik giyimde ve spor yaparken rahatlıkla kullanılabildiği gibi, doğru dokunuşlarla resmi görünümlere de taşınarak sonbahar kış günlerinin kurtarıcı parçalarından birisi haline geldi. Modeli ve görünüşü ile kolaylıkla gündelik giyime, spor giyime ve resmi giyime uyarlanabilen yarım fermuarlı sweatshirt’ler, bu özellikleriyle sıcak tuttukları kadar kullanışlı olmalarıyla da öne çıkıyor.

Erkekler İçin Sweatshirt Rehberi

Spor görünümü sayesinde dilediğiniz kot pantolonunuzla kolaylıkla kombinleyebilir, trençkot ile görünümünüzü tamamlayarak yarım fermuarın klasik duruşuna da bir gönderme yapabilirsiniz. Klasik esintilerden hoşlanıyorsanız deri bir loafer tercih edebilir, daha spor ve gündelik bir stil için beyaz bir spor ayakkabı giyebilirsiniz. Sweatshirt’lerinizi iş yerinize de taşımak ve iş görünümünüze daha stil sahibi bir dokunuş eklemek istiyorsanız, yarım fermuarlı sweatshirt’ünüzü gömlek ve kravatla katmanlayabilirsiniz. Açık şekilde kullanacağınız düz renk yarım fermuarlı sweatshirt’ünüzün içinden gözükecek renkli ya da kareli bir gömlek ya da kravat detayı, görünümünüze renk katacağı gibi klasik ofis görünümlerine modern bir yorum katmanızı da sağlar. Daha şık ve resmi davetler için kumaş kalitenizi artırarak kaşmir, yün ya da pamuklu bir sweatshirt seçip üzerine giyeceğiniz klasik bir blazer ile şık ve modern gözükürken rahat ve sıcak kalabilirsiniz. Yine kumaşınızı değiştirerek yarım fermuarlı sweatshirt’ünüzü bambaşka bir stilde ve durumda kullanabilirsiniz. Eğer soğuk havalara rağmen spor yapmaktan vazgeçemiyorsanız, su geçirmez paraşüt kumaş yarım fermuarlı sweatshirt’ler ile rahatlıkla spor yapabilir, açık havanın tadını üşümeden çıkarabilirsiniz.

Erkekler İçin Sweatshirt Rehberi
Lacoste
Satın al
Erkekler İçin Sweatshirt Rehberi
The North Face
Satın al

Polar Sweatshirt Modelleri

Erkekler İçin Sweatshirt Rehberi

Yumuşacık dokusu, vücutta bıraktığı sıcacık hissi ve konforuyla polar sweatshirt’ler, çok daha soğuk sonbahar günlerinin ve soğuk, karlı kış günlerinin vazgeçilmezi! Kalın yünlü yapısı sayesinde ısıyı tutmaya ve neme karşı dirence de yardımcı olan polarlar, vücudunuzun ürettiği ısının yerinde kalmasını sağlayarak üşümenizi engeller. Bu kalın ve dokulu yapısı sayesinde iç mekanlar için fazla sıcak kalabilecek polar sweatshirt’ler soğuk sonbahar-kış günlerinde dışarı çıkacaklar için ideal!

Hacimli yapısıyla kolaylıkla bir imza parça haline gelebilen polarlar sizi sıcacık tutacağı gibi kombininize de eğlenceli bir dokunuşta bulunabilir. Geniş renk, model ve desen seçeneğine sahip olan polar sweatshirt’ler ile üşümek gibi bir derdiniz olmayacağından kolaylıkla kombin yapabilir, soğuk havaların tadını üşümeden rahatlıkla çıkarabilirsiniz. Düz renk bir sweatshirt’ünüzü bol kesim, çizgili bir kumaş pantolonla tercih edebilir, havaların soğukluğuna göre üzerinize bir deri mont ya da kaban alabilirsiniz. Mont gerektirmeyecek serin havalarda ise polar sweatshirt’ünüzü kolaylıkla bir dış giyim olarak tercih edebilir, üşümeden günün tadını çıkarabilirsiniz. Serin günlerin bir diğer favorisi olan kadife pantolonunuzu giyebilir, polar sweatshirt’ünüzün içine balıkçı yaka uzun kollu bir tişört tercih edebilirsiniz. Balıkçı yaka detayı ile kombininize hareket katarken soğuğu kolaylıkla engelleyebilirsiniz. Kombininizi bere ve botlarla tamamlayarak renkli, sıcacık ve stil sahibi bir görünüm elde edebilirsiniz. İçinize giyeceğiniz tişörtün ya da üzerinize alacağınız sweatshirt’ün rengi ve deseni, ne kadar renkli olmayı sevdiğinize kalmış! Hatta görünümlerinizde daha iddialı olmayı seviyor ve dikkat çekmekten korkmuyorsanız polar sweatshirt’lerin de ötesine geçerek ‘teddy’ olarak da bildiğimiz kürklü sweatshirt’leri tercih edebilir, sıcacık kalırken iddialı, renkli ve göz alıcı gözükebilirsiniz!

Erkekler İçin Sweatshirt Rehberi
Columbia
Satın al
Erkekler İçin Sweatshirt Rehberi
Mango
Satın al

Baskılı Sweatshirt Modelleri

Her sezon ve mevsimde renkli olmak, sıcak kalırken aynı zamanda sıcak bir enerji yaymak isteyenler için baskılı sweatshirt’ler ideal parçalar! Dijital baskılar, retro tasarımlar, soyut desenler, logolar, tie-dye desenler ve favori film ve dizi karakterlerinizin resimleri gibi oldukça geniş renk, desen ve baskı seçenekleri sunan baskılı sweatshirt’ler, sonbahar-kış aylarının şüphesiz en eğlenceli parçalarından. Baskılı sweatshirt’ler, yaratıcı tasarımları ile kişisel tarzınızı ifade etmek için harika bir fırsat!

Erkekler İçin Sweatshirt Rehberi

Size ve stilinize en uygun olan baskılı sweatshirt’ü seçerek tarzınıza kolaylıkla karakter katabilir, giyim tarzınızı kişiselleştirebilirsiniz. Baskılı sweatshirt’leriniz zaten dikkat çekici parçalar olacağından kombininizi baskılı sweatshirt’ünüzü temel alarak oluşturursanız hatasız ve göz alıcı bir görünüme sahip olabilirsiniz. Örneğin seçeceğiniz sweatshirt, baskıları büyük, renkli ve daha karmaşıksa daha düz bir alt giyim tercih ederek siyah bol kesim bir kumaş pantolon ya da siyah ya da mavi bir kot pantolon giyinebilirsiniz. Üzerinize yine daha düz ve tek renk bir mont ya da ceket tercih ederek kombininizi dengeleyebilir, baskılı sweatshirt’ünüzü star parçanız olarak kullanabilirsiniz. Eğer daha sakin, minimalist baskılara ve daha doğal, pastel renklere yöneliyorsanız bu sefer aynı renk ya da renk tonlarında bir mont tercihi yaparak canlı ve uyumlu bir görünüm elde edebilirsiniz. Yine seçeceğiniz baskı ya da desene bağlı olarak renkli bir alt giyim, mont ya da yelek tercihi de yaparak sweatshirt’ünüzü bir ara giyim gibi kullanabilirsiniz. Kombininizi spor bir şapka ya da bereyle süsleyebilir, sneaker’lar ya da deri botlar ile tamamlayabilirsiniz.

Erkekler İçin Sweatshirt Rehberi
Off-White
Satın al

{193154}

Yağmur Çıldız
Yağmur Çıldız Tüm Yazıları