preloader

Türkiye’nin En Sevilen Köftecileri

14.03.2024
Türkiye’nin En Sevilen Köftecileri

Yazı Boyutu:

300’e yakın çeşidiyle mutfağımızın en geniş kategorilerinden birini oluşturan köftelerimizi mercek altına alıyor, en lezzetlilerini nerede tadabileceğimizi araştırıyoruz.

Mutfağımızın en sevilen yiyeceklerinden biri olan köfte, dünyadaki hiçbir mutfakta bizdeki kadar bol çeşitli değil. Bir kısmı anonim, bir kısmı yöresel özellikler taşıyan köftelerimizin sayısı neredeyse 300’ü buluyor. Hatta bazıları coğrafi işaretli.

Yüzyıllardır sofralarımızda yer alan köfte, kelime olarak Acemce’deki parçalamak, ezmek anlamındaki ‘köfter’ kelimesinden geliyor. Adı geçince zihninizde bir yemek belirse de köfte aslında bir teknik. Bu teknikle balıktan da köfte oluyor, patatesten de, bulgur ve mercimekten de. Kimi fırında pişiyor, kimi ızgarada, bazısı haşlanıyor, bazısı kızartılıyor. Hiç pişirilmeyen çiğ köftemiz bile mutfağımızın vazgeçilmezi. Siz de köfte sevenlerdenseniz gelin hep birlikte en bilinen birkaç köfte çeşidini yakından tanıyalım, köftesiyle meşhur yöreleri keşfe çıkalım.

Tekirdağ Köfte

1920’lerin başında Selanik’ten göç edenler tarafından getirildiği varsayılan Tekirdağ köftesinin lezzeti kullanılan ete bağlanıyor. Parmak şeklindeki bu köfte hazırlandıktan sonra 18-24 saat dinlendiriliyor. Olmazsa olması ise yanında servis edilen kırmızı biber salçası.

Köfteci Abdi Özcan

Küçücük bir dükkanda nefis köfteleriyle nam salan Köfteci Abdi Özcan, yolunuzu Tekirdağ’a düşürtecek kadar iyi bir köfteci. Mekânın Hayrabolu tatlısı da en az köftesi kadar iyi.

Ortacami Mah. Kolordu Cad. No:5 Tekirdağ

Birtat Köfte Salonu

Türkiye’nin En Sevilen Köftecileri

Köftesi, ayranı ve Hayrabolu tatlısıyla 1965 yılından bu yana en sevilen lokantalardan biri olan Birtat Köfte Salonu, küçük bir dükkanda başladığı lezzet yolculuğuna artık 35 çalışanıyla devam ediyor. Çorlu’nun en merkezi yeri olan Heykel Meydanı’nda hizmet veriyorlar.

Reşadiye Mah. Kumyol Cad. No:32/A Çorlu/Tekirdağ

Etoba Restaurant

Türkiye’nin En Sevilen Köftecileri

Sadece köftesiyle değil, diğer et çeşitleriyle de Tekirdağ’ın en sevilen lezzet duraklarından biri Etoba Restaurant. Tekirdağ Körfezi manzaralı mekânın zengin menüsünde yer alan tatlıları da denemelisiniz.

Hürriyet Mah. Nasrettin Hoca Sok. No:47 Tekirdağ

İnegöl Köfte

Bu leziz köftenin Balkanlardan göç edenler tarafından getirildiği düşünülüyor. Izgarada pişirilen, dana eti ve kuzu etiyle hazırlanan İnegöl köfteye sadece soğan, tuz ve karbonat katılıyor.

Besler Köftecisi

Türkiye’nin En Sevilen Köftecileri

Hikâyesi 1892 yılında Bulgaristan’dan İnegöl’e göç eden büyük dedelerine uzanan Besler Köftecisi, İnegöl’ün tarihi restoranlarından. Leziz köftelerinin yanına piyaz istemeyi unutmayın. Zira bol soğanlı piyazlarının tadı da damağınızda kalacak kadar nefis.

Belediye Cad. No:1, İshak Paşa Camii Karşısı, İnegöl/Bursa

Köfteci Eşref

Türkiye’nin En Sevilen Köftecileri

Ağız tadıyla bir İnegöl köfte yemek için tercih edebileceğiniz yerlerden bir diğeri ise Köfteci Eşref. Pirzolası ve hamburgerini de tatmalısınız. Sütlü kadayıfı ise tek kelimeyle şahane.

Mahmudiye Mah. 19. Mobilya Sok. No:1/A D:4, İnegöl/Bursa

Vahit Usta İnegöl Köfte

Türkiye’nin En Sevilen Köftecileri


İnegöl’e yolunuz düştüğünde köftesiyle olduğu kadar kahvaltısı ve sulu yemekleriyle de İnegöllülerin beğenisini kazanan mekâna uğramayı ihmal etmeyin. Köftenin yanında servis ettikleri bulgur pilavları bile daha önce yediklerinizi unutturacak kadar iyi.

Mezit Mah. Bozüyük Karayolu 20. Kilometre 3 Köprüsü Yanı İnegöl/Bursa

Köftelerin de dahil olduğu İzmir’in en nefis yemeklerini tadabileceğiniz restoranları görmek için tıklayın.

Tire Köfte

Dana etinden yapılan bu ince uzun köfte, şişlere geçirilerek meşe odunu yakılan ızgarada pişiriliyor. Harcına hiçbir baharat, soğan ya da ekmek katılmıyor. Tuzla yoğurulup iki kez çekiliyor. Sade, domatesli ya da domatesli ve yoğurtlu olarak servis edilen bu lezzet, tereyağında çevrilerek kızartılmış ekmeklerle sunuluyor.

Hacıoğlu Tire Köfte 1936

Haftanın yedi günü saat 07.00-21.00 arası açık olan mekân, Tire köfte yemek istediğinizde uğrayabileceğiniz en doğru adres. 1936 yılından bu yana köftelerini sevenleriyle buluşturan Hacıoğlu’nun bir de karadutlu lor tatlısı var ki, tatmazsanız çok şey kaçırırsınız.

Fatih Mah. 19 Mayıs Cad. No:41 Tire/İzmir

Köfteci Sezgin

Türkiye’nin En Sevilen Köftecileri

Nefis Tire köftesiyle ünlü Köfteci Sezgin de Tire’deki en bilinen lezzet duraklarından. Pırasayla ve rokayla hazırladıkları pırasa piyazları da çok beğeniliyor. Pırasa piyazını sadece mevsiminde bulabilirsiniz. Nisan ayından sonra kışa kadar yapmıyorlar.

Kurtuluş Mah. Gümüş Pala Cad. No:85 Tire/İzmir

Hakiki Hacı Baba Tire Şiş Köfte

Türkiye’nin En Sevilen Köftecileri

1940 yılında Mehmet Göksu tarafından kurulan mekân 2006’dan bu yana oğlu Mustafa Göksu’ya emanet. Tire’deki ilk köftecilerden olan Hakiki Hacı Baba’nın köftelerini yedikten sonra meşhur karadut tatlısını da tatmayı unutmayın.

Yeni Mah. Çıra Pazarı Sok. No:8/A Tire/İzmir

Satır Köfte – Keşan, İpsala ve Enez

Edirne ve özellikle de Keşan’ın en sevilen lezzetlerden biri olan satır köfte, adından da anlaşılacağı üzere satırla kıyılarak hazırlanıyor. Bu nefis köfte için Keşan, İpsala ve Enez bölgelerinde, doğal ortamda beslenen kıvırcık cinsi kuzuların etleri kullanılıyor. Kemiklerinden ve sinirlerinden ayrılan etler satırla mercimek büyüklüğüne getiriliyor. Sadece tuz katılıyor, başka hiçbir baharat kullanılmıyor. İri köfteler haline getirilip meşe kömürü üzerinde ızgara yapılıyor.

Kavaklık Restaurant

Türkiye’nin En Sevilen Köftecileri

Satır köftesi ve kuzu çevirmesiyle adı dilden dile dolaşan Kavaklık Restaurant, Edirne Çanakkale Karayolu üzerinde yemyeşil bir bahçede misafirlerini ağırlıyor. Uğrayıp köftelerinin tadına bakmayanlar çok şey kaçırıyor. Köftelerine eşlik eden çoban salatası ve yoğurtları da bu nefis lezzetin tadını ikiye katlıyor.

Bahçeköy Mah. Edirne Çanakkale Karayolu 11. Kilometre Keşan/Edirne

Öz-En Et Lokantası

Keşan’dan 15 dakika uzaklıkta konumlanan Yenimuhacir beldesinde 1997 yılından bu yana hizmet veren Öz-En Et Lokantası, satır köfte başta olmak üzere pirzoladan külbastıya, ciğer sarmadan kelle ızgaraya nefis lezzetler tadabileceğiniz bir mekân. Bir aile işletmesi olan lokantanın köftelerini pişmemiş olarak da satın alıp kendiniz pişirebiliyorsunuz.

Yeni Mah. 22880 Yenimuhacir, Keşan/Edirne

Köfteci Osman

Türkiye’nin En Sevilen Köftecileri

Tam kıvamında pişmiş köfteleriyle Edirne’de köfte denilince akla gelen ilk lokantalardan biri olan Köfteci Osman, dört şubesiyle hizmet veriyor. Zengin bir menüye sahip restoranın en sevilen lezzetlerinden biri de satır köfte. Köftelerinin yanı sıra mercimek çorbaları harika, dondurmalı peynir helvaları ise leziz mi leziz.

Sarıcapaşa Mah. Kıyık Cad. No:8 Edirne

Adapazarı Islama Köfte

20. yüzyılın başlarında Balkan göçmenleriyle mutfağımıza girdiği düşünülen ıslama köfte, Adapazarı’nın en sevilen yöresel tatlarından biri. Islama köfteyi diğer köftelerden ayıran en önemli özelliği ise kemik suyu, kırmızı toz biber ve sıvıyağ ile ıslatılarak ızgarada kızartılan ekmeklerin üzerinde servis edilmesi. Közlenmiş domates ve yeşil biber eklenerek servis edilen ıslama köftenin lezzeti genellikle piyaz ve üzüm şırasıyla tamamlanıyor.

Köfteci İsmail

Türkiye’nin En Sevilen Köftecileri

Adapazarı’nda birçok ıslama köfteci var ama 1928 yılından bu yana müdavimlerini ağırlayan Köfteci İsmail, ıslama köftesiyle meşhur bir lokanta. Ağız tadıyla bir ıslama köfte yemek için tercih edebileceğiniz mekânın ‘tafça gratça’ adlı lezzeti de çok seviliyor. Kuru fasulye üzerine köfte koyarak hazırlanan bu yemeği, Makedonya’dan göç eden dedelerinin tarifiyle hazırlıyorlar.

Çark Cad. Niskoz Parselleri Adapazarı

Hakiki Rumeli Köftecisi

Türkiye’nin En Sevilen Köftecileri

1957’de kapılarını açan, o gün bu gündür de Adapazarı’nın en iyi ıslama köftecileri arasında adı geçen Hakiki Rumeli Köftecisi, yediğiniz her lokmada “Doğru mekândayım” dedirten bir lokanta. Üzerine bol ceviz serptikleri kabak tatlıları da köfte ziyafetini tamamlayan en güzel seçeneklerden biri.

Cumhuriyet Mah. Ankara Cad. No:3 Adapazarıf

Meşhur Köfteci Mustafa Usta

Türkiye’nin En Sevilen Köftecileri

Lezzet garantili bir diğer ıslama köfteci ise Meşhur Köfteci Mustafa Usta. Islama köfteleri aklınıza düştüğünde Adapazarı’na gitmek için bahaneler bulacağınız mekânın tel kadayıf, fırın sütlaç ve kabak tatlısı da tam gurme damaklara layık.

Yeni Cami Mah. Sakarya Cad. No:12A Adapazarı

Akçaabat Köfte

Karadeniz mutfağının sevilen lezzeti Akçaabat köfteyi diğer köftelerden ayıran en önemli özelliklerinden biri harcında bolca sarımsak kullanılması. Dana eti önce biraz iç yağıyla birlikte kıyma makinesinden geçiriliyor. Elde edilen kıymaya ekmek içi, sarımsak, biraz da tuz ekleniyor. Yoğurulup köfte haline getirildikten sonra en az 6 saat buzdolabında dinlendirilip ızgarada pişiriliyor.

Nihat Usta

Türkiye’nin En Sevilen Köftecileri

Deniz manzarasına karşı nefis Akçaabat köftelerinin tadına varacağınız Nihat Usta, 1974 yılında kapılarını açmış. Sadece köftesiyle değil karalahana çorbası ve sarmasıyla da sevilen mekânın sabah kahvaltıları da keyifli.

Dürbinar Mah. Adnan Menderes Cad. No:114 Akçaabat/Trabzon

Komaroğlu Köfte Salonu

Akçaabat çarşısında konumlanan köfte salonu bir aile işletmesi. Dedelerinin reçetelerine sadık kalarak köftelerini hazırlayan ailenin 3. kuşak temsilcileri, köftelerini ilk günkü lezzetiyle sunmaya devam ediyor. Kendi hazırladıkları ayranları ise bu köftenin yanına çok yakışıyor.

Dürbinar Mah. Orta Cad. No:9 Akçaabat/Trabzon

Cemilusta Akçaabat Köfte

Türkiye’nin En Sevilen Köftecileri

Deniz manzarasına karşı nefis Akçaabat köftelerinin tadına varacağınız Nihat Usta, 1974 yılında kapılarını açmış. Sadece köftesiyle değil karalahana çorbası ve sarmasıyla da sevilen mekânın sabah kahvaltıları da keyifli.

Dürbinar Mah. Adnan Menderes Cad. No:114 Akçaabat/Trabzon

Eskişehir Balaban Köfte

Eskişehir’in simge tatlarından balaban köftenin alametifarikası et suyu ile ıslatılmış tırnak pidelerin üzerine özel domates sosu gezdirilip köftelerin eklenmesi. Tabii ki kızdırılmış bol tereyağı ile tatlandırılması da diğer bir özelliği. Bu nefis lezzeti tamamlayan yoğurdu arzuya göre pidelerin üzerine ya da yanına koydurabiliyorsunuz.

Abdüsselam Balaban Kebap

Türkiye’nin En Sevilen Köftecileri

Kalite ve lezzetten ödün vermeden 1938 yılından bu yana balaban köftelerini sevenleriyle buluşturan mekân, bu yöresel tadı deneyimleyebileceğiniz en doğru adreslerden biri. Çoğu zaman kapısında kuyruk olan mekâna uğramadan Eskişehir’den ayrılmayın.

Belediye Sok. No:13, Odunpazarı/Eskişehir

Ayten Usta Gurme

Türkiye’nin En Sevilen Köftecileri

Balaban köftenin et parçalarıyla birlikte sunulduğu balaban kebap da yiyebileceğiniz Ayten Usta Gurme, Eskişehir’in en keyifli mekânlarından biri. Balaban köfte haricinde nefis geleneksel yemeklerle dolu zengin bir menü sunan restoranın kahvaltıları da pek seviliyor.

Göletli Park. Burhan Felek Sok. No: 2 Tepebaşı/Eskişehir

Balaban Kebap Yunus Usta

Türkiye’nin En Sevilen Köftecileri

1979’da Ahmet Usta’nın kurduğu mekân, günümüzde oğlu Yunus Usta ile birlikte mutfağında leziz köftelere imza atmaya devam ettiği bir lezzet durağı. Yıllardır balaban köfteleriyle adından söz ettiren lokanta, Eskişehir’deki en sevilen balaban köftecilerden. Eskişehir’de yapılacaklar listenize eklemeyi unutmayın.

Kurtuluş Mah. Ziya Paşa Cad. No:35 Odunpazarı/Eskişehir

Manisa Odun Köfte

Manisa’nın Salihli ilçesinin sevilen lezzeti odun köftesine meşe odunu ateşinde piştiği için isli köfte de deniyor. Bu ağız sulandıran köftenin kıyması, kuzunun kaburga ve but etine azıcık da kuyruk yağı eklenerek hazırlanıyor. Elde edilen kıyma biraz tuz, bir miktar da un ilave edilerek yoğuruluyor. Şişlere sarılıp odun ateşinde pişirilen köfteler kıyılmış maydanoz ve soğanla servis ediliyor.

Azaklar Odun Köfte

Salihli’nin en eski lokantalarından biri olan Azaklar Odun Köfte, artık Azaklar ailesinin dördüncü kuşağına emanet. Büyük dedelerinin Filibe Pazarcık’ta yapımını öğrendiği ‘isli köfte’yi Salihli halkına sevdiren mekânın köftelerini mutlaka tatmalısınız.

Yeşilyurt Mah. Dr. Sadık Ahmet Bulvarı No:1 Salihli/Manisa

Cemal Usta

Odun köfteyi en iyi yapan yerlerden biri olan Cemal Usta, bahçesinde de oturabileceğiniz şirin bir lokanta. Meşe odunu ateşinde pişen nefis köftelerini afiyetle yedikten sonra revanisini de tatmayı unutmayın.

Atatürk Mah. Orhaniye Cad. No:16/A Salihli/Manisa

Ege Odun Köfte ve Çorba Salonu

Türkiye’nin En Sevilen Köftecileri

Tam kıvamında pişmiş, usulünce hazırlanmış odun köftelerin tadına varacağınız mekân, kelle paça çorbasıyla da meşhur. Tahinli Kemalpaşa tatlısı ile fırın sütlacı ise bu keyifli yemeği tatlı bir sonla noktalamak için en iyi seçenekler.

Mithatpaşa Mah. Mithatpaşa Cad. No:132/A Salihli/Manisa

Ağrı Abdigor Köfte

Tahta tokmakla dövülerek macun kıvamına getirilen dana etiyle yapılan Abdigor köfte, Ağrı’nın yöresel lezzetlerinden biri. İnce kıyılmış soğan, tuz, karabiber, yumurta ve un eklenerek hazırlanan köfte harcı, elle ceviz büyüklüğünde parçalar haline getirilip kaynar suda haşlanıyor. Süzdürerek sudan çıkarılıp tereyağında kızartılıyor. Genellikle pilav üzerinde servis edilen bu leziz köftelerin yanında tereyağıyla hazırlanmış bir domates sosu oluyor.

Ergül’ün Mutfağı

Türkiye’nin En Sevilen Köftecileri

Abdigor köftesi başta olmak üzere, yöresel lezzetlerin en iyi örneklerini Ergül’ün Mutfağı’nda tadabilirsiniz. Etli yaprak sarmalarına ve patlıcanla hazırladıkları kül kebabına denk gelirseniz kaçırmayın.

Saray Yolu (Eski İstasyon Kafe) Doğubayazıt/Ağrı

Evin Restaurant

Abdigor köftesinin yanı sıra lahmacun ve kebap çeşitleri de bulunan Evin Restaurant, Doğubayazıt’ın en sevilen mekânlarından. Sütlacının tadı ise yörenin sütlerinden midir, mekânın marifetinden midir bilinmez, damaklarda şölen havası estiriyor.

Çiftepınar Mah. İnegöl Cad. No:92 Doğubayazıt/Ağrı

İzmir Köfte

İlk olarak İzmir’de yaşayan Rumlar tarafından yapıldığı söylenen İzmir köfteyi hazırlamak için kıyma soğan, ekmek içi, maydanoz, kimyon, karabiber ve tuz ile birlikte yoğuruluyor. Tavada kızartılmış patateslerin bulunduğu fırın kabına veya tencereye yerleştirilip yeşil biberler ekleniyor. Üzerine domates sosu ya da sulandırılmış salça gezdirilip fırında ya da ocakta pişiriliyor.

Adil Müftüoğlu Uğur Lokantası

Türkiye’nin En Sevilen Köftecileri

Geleneksel Türk mutfağına ait tencere ve fırın yemeklerini 1955 yılından bu yana İzmirlilerle buluşturan Adil Müftüoğlu Uğur Lokantası, İzmir’in en sevilen esnaf lokantalarından. Pişirdikleri her yemeği gönül rahatlığıyla ve keyifle yiyebileceğiniz mekân, yolunuzu Balçova’ya döndürecek kadar iyi. Canınız İzmir köfte çektiyse beğendi ile eşleştirdikleri İzmir köftelerini tatmalısınız.

Korutürk Mah. Mithatpaşa Cad. No:159 Balçova/İzmir

Bizim Lokanta

İzmir köfteyi en iyi yapan esnaf lokantalarından bir diğeri ise Bizim Lokanta. İzmir’de esnaf lokantası denilince akla gelen ilk isimlerden biri olan mekânın İzmir köftesi de diğer tüm lezzetleri kadar iddialı. Gitmişken balık çorbalarını da tatmalısınız.

911. Sok. No:4 Konak/İzmir

Mahmut Usta Esnaf Lokantası

Türkiye’nin En Sevilen Köftecileri

Kemeraltı’nda hizmet veren Mahmut Usta Esnaf Lokantası da İzmir’in hatırı sayılır esnaf lokantalarından. İmza yemekleri fırında yaptıkları tandır kokoreç olsa da mekânlarında tadacağınız tüm lezzetler gibi İzmir köfteleri de nefis.

876. Sok. No:45 Konak/İzmir

İstanbul’un her bir köşesinden en sevilen restoranları keşfetmek için tıklayın.

İstanbul’un En İyi Köftecileri

Tarihi Sultanahmet Köftecisi

Türkiye’nin En Sevilen Köftecileri

1920 yılından bu yana köfte sevenlerin en çok tercih ettiği adreslerden biri olan Tarihi Sultanahmet Köftecisi, artık kurucusu olan Tezçakın ailesinin dördüncü kuşağına emanet. Birçok semtte, hatta Almanya, İngiltere ve Kıbrıs’ta da şubesi olan lokantanın köfteleri %100 dana etiyle hazırlanıyor. Sadece tuz ve ekmek içiyle yoğuruluyor.

Alemdar Mah. Divan Yolu Cad. No:12 Fatih/İstanbul

Meşhur Filibe Köftecisi

Türkiye’nin En Sevilen Köftecileri

130 yıldır hizmet veren mekân, birçok gazeteci ve edebiyatçıya konu olmuş, onlarca yıl Babıali’nin en sevilen lokantalarından biri olarak hizmet vermiş bir lezzet durağı. %100 dana etiyle hazırladıkları dışı nar gibi kızarmış, içi yumuşacık köftelerini tatmak için pazar hariç haftanın her günü uğrayabilirsiniz.

Hoca Paşa Mah. Hoca Paşa Sok. No:3 Fatih/İstanbul

Namlı Rumeli Köftecisi

Türkiye’nin En Sevilen Köftecileri

1982 yılından beri Sirkeci Hoca Paşa Sokak’ta müdavimlerini ağırlayan mekânın köftelerinin tadı dilden dile dolaşıyor. Mercimek çorbası ve şiş kebabıyla da tam not alan köftecinin irmik helvası da seviliyor.

Hoca Paşa Mah. Hoca Paşa Sok. No:9-11 Fatih/İstanbul

Tarihi Merkez Efendi Köftecisi

Dananın kaburgası ve kuzunun boşluğundaki etlerle köftesini hazırlayan Tarihi Merkez Efendi Köftecisi, yılların tecrübesiyle ağız sulandıran köfteler hazırlamaya devam ediyor. Hep aynı kasaptan etlerini temin eden mekânda en lezzetli köfteyi, en nefis piyazı ve ayranı tadabilirsiniz.

Merkez Efendi Mah. Merkez Efendi Cad. Dere Sok. No:14 Zeytinburnu/İstanbul

Ekspres İnegöl Köftecisi

Türkiye’nin En Sevilen Köftecileri

Kadıköy’ün sevilen köftecisi Ekspres İnegöl Köftecisi, İnegöl köftesinden kaşarlı köfteye, piliç şişten kuzu şişe zengin bir menü sunuyor. Önünden geçerken bile iştah açan mekânın sütlü tel kadayıfı, Kemalpaşa tatlısı ve kabak tatlısı da leziz mi leziz.

Caferağa Mah. Muvakkıthane Cad. No:13 Kadıköy/İstanbul

Filizler Köftecisi

Türkiye’nin En Sevilen Köftecileri

Üsküdar’daki deniz manzaralı şubesinin yanı sıra Tuzla ve Pendik’te de hizmet veren Filizler Köftecisi, İstanbul köftecileri arasında haklı bir üne sahip. Klasik köftelerinin yanı sıra ızgara çeşitleriyle de sevilen mekânı keyifli bir kahvaltı için de tercih edebilirsiniz.

Aziz Mahmut Hüdayi Mah. Üsküdar Harem Sahil Yolu No:61 Üsküdar/İstanbul

Gurme Damakların Favori Köftecileri

Mehmet YaşinFilibe Köftecisi – Sirkeci/İstanbul
Oğuz YenihayatOğlak köfte – Nazende – Caddebostan/İstanbul
Kasap köfte – Ortaköy Kasabı, Beşiktaş/İstanbul
Komaroğlu Köfte – Akçaabat/Trabzon
Değirmen Odun Köfte, Salihli/Manisa
Gaye ŞahinAzaklar Odun Köfte – Salihli/Manisa
Islama Köfte – Köfteci İsmail – Sakarya
Sinan HamamsarılarŞiş köfte – Volkan Şişçi Kadir’in Yeri
Senem Bal AyAhmet Usta Tarihi Merkez Efendi Köftecisi
Kadıköy Ekspres İnegöl Köftecisi
Köfteci Ali Baba Arnavutköy
köfteci Şükrü Usta Bostancı
Ayşe Ece Aktürk
Ayşe Ece Aktürk Tüm Yazıları