preloader

İnovasyonla Harmanlanan Lezzet Pastavilla

04.06.2024
İnovasyonla Harmanlanan Lezzet Pastavilla

Yazı Boyutu:

Dünyanın tüm mutfaklarında kendine yer edinmiş bir lezzet olan makarna, yüksek gastronomiden günlük atıştırmaya her yaş ve kitle için vazgeçilmez olmaya devam ediyor. Farklı çeşitleri ve dokusuyla kalbimizi fetheden makarna ile her sofrada var olabilen Pastavilla, Türkiye’nin üst segment makarna üreticisi olarak ödül aldı.

32. yılını kutlayan marka, tüketicisinden aldığı ‘En kaliteli ürünü sunan makarna üreticisi’ ödülü ile QUDAL (Quality Medal) sahibi oldu. Dünyanın önde gelen araştırma şirketlerinden ICERTIAS’ın QUDAL Sertifika Programı çerçevesinde tüketicilerle yaptığı araştırmada sektöründe en kaliteli marka ödülüne hak kazanarak premium marka sektöründeki liderliğini taçlandırdı.

İnovasyonla Harmanlanan Lezzet Pastavilla

1992’de başlayan lezzet yolculuğunu sektördeki yenilikçi hamleleri ve inovatif ürünleriyle sürdüren Pastavilla özenle seçilen durum buğdaylarından elde ettiği makarnaları ve çeşitli ürünlerini 81 ilimize ve dünya üzerinde 100’e yakın ülkeye ulaştırmaya devam ediyor. Herkesin severek tükettiği makarna çeşitleri dışında özel yüzeyi sayesinde sosu tutarak lezzeti katlayan Bronz Kalıp Serisi, %100 sarı bezelyeden üretilen glütensiz Veggipasta ve çocukların vazgeçilmezi Pastavilla Junior Serisi gibi özel ürünleri de tüketicilerine sunuyor.

İnovasyonla Harmanlanan Lezzet Pastavilla

Makarnanın 7’den 70’e herkesin damak tadına uyduğunu ifade eden Pastavilla Genel Müdürü Dilara Arslan Ünlü, “Şık bir restoranda yenen özel bir akşam yemeğinden en gündelik sofralara, kocaman bir aile buluşmasından üniversite öğrencilerinin evinde pişenlere kadar makarna dünyanın her yerinde herkesin ortak damak tadı. Biz de Pastavilla olarak her gün bu sofralara layık makarnalar üretmek için çalışıyoruz” diyerek sosyal ya da kültürel her detaydan bağımsız olarak her sofrada kendine yer edinen makarnanın en iyi haliyle sunulması için çalıştıklarını anlatıyor.

Türkiye’de sektörün ilk devlet onaylı AR-GE laboratuvarına sahip makarna üreticisi olan Pastavilla, global pazarda kalite beklentisi yüksek ülkelerde de tercih ediliyor ve gelecek yıllarda Japonya ve Kanada gibi pazarlarda büyümeyi hedeflerken ürün çeşitliliğini de artırmayı planlıyor. Markanın yüksek hacimli üretim kapasitesi ve büyüme stratejisi yükselen marka olma yolundaki değerini artırmaya yardımcı oluyor.

İnovasyonla Harmanlanan Lezzet Pastavilla

Veggipasta ile 2022 yılında Türkiye’nin ilk ve tek ‘Yılın İnovatif Ürünü’ ödülünü alarak temel gıda kategorisinde derece kazanan marka, uluslararası araştırma şirketi ICERTIAS’ın “kalite” araştırmasında QUDAL Madalyasını alarak sektördeki gücünü göstermeye devam ediyor. Türkiye’nin en fazla sertifikaya sahip makarna üreticisi Pastavilla geçmişten gelen deneyimiyle yenilikçi vizyonunu bir araya getirerek her gün milyonlarca makarnaseverin sofralarına konuk oluyor. Gelecekte de bu doğrultuda lezzet deneyimleri sunmaya devam edeceğini anlatan marka uzun yıllar 7’den 70’e kalpleri fethetmeye devam edecek.

*Bu içerik Pastavilla sponsorluğunda hazırlanmıştır.

Bahar Ergel
Bahar Ergel Tüm Yazıları