preloader

Instagram’a En Çok Yakışan 10 Bitki

15.04.2022
Instagram’a En Çok Yakışan 10 Bitki

Yazı Boyutu:

Her bitkinin kendine has özellikleri, eşsiz bir dünyası var. Ancak bazıları fotoğraf çekimlerinin aranan yüzü oluyor. Instagram’da en çok paylaşılan bitkileri inceleyin ve kendi hesabınız için ilham alın!

Çiçekler, bitkiler, ağaçlar doğaya ait her unsur bulunduğu ortamı güzelleştiriyor, pozitif enerji yayıyor. Bu yüzden, dekorasyon dediğimizde akla gelen ilk şey bitkiler oluyor. Yeni dünyada ise her anımızı, hayatımızı, evimizi Instagram’da paylaşıyoruz. Çektiğimiz dekorasyon fotoğraflarında, selfie’lerimizde, arkadaş ortamlarımızda aradığımız şey ise dikkat çeken bir arka plan! İşte o fotoğraflarınıza farklı bir hava katacak olan bitkileri bir araya getirdik! 23 milyondan fazla hashtag ile paylaşılan kaktüsten yaklaşık 2 milyon kadar paylaşılan mum çiçeğine, Instagram’ın favori çiçeklerini keşfedin.

Hoya, Mum Çiçeği

Instagram’a En Çok Yakışan 10 Bitki

@nicoplants

Bilimsel adı Hoya olan mum çiçeği günümüzde ev dekorasyonlarında en çok kullandığımız çiçeklerden biri. Ilıman bölgelerde saksı çiçeği olarak büyüyen bitki hem kokusuyla hem de hızlı büyümesiyle çiçek severlerin dikkatini çekiyor. Dış görünüşüyle adeta Instagram fenomeni haline gelen mum çiçeğinin bakımındaki en dikkat edilmesi gereken şey ise; tomurcuk aşamasındayken yerini değiştirmemek ve zorunda kalmadıkça saksıyı değiştirmemek. Mum çiçeğinin nasıl bakıldığını öğrenmek için tıklayın.

Kaktüs

Instagram’a En Çok Yakışan 10 Bitki

@panattar

Çok fazla suya ihtiyacı olmamasıyla bilinen kaktüs, bitkilere bakmakta zorlanan veya ilk defa bir bitkiyle ilgilenmek isteyen kişiler için ideal bir seçim. Köklerinin hem çok uzun hem de kalın olmasıyla bilinen kaktüs, dikenli yapraklarıyla da diğer bitkilerden daha farklı. Evin her köşesine ve fotoğraf çekimlerine ne kadar yakışsa da çocukların ve hayvanların ulaşamayacağı bir yere koymak iyi bir seçim olacaktır.

Kılıç Çiçeği

Instagram’a En Çok Yakışan 10 Bitki

Hem sade ve şık hem de büyük bir çiçek istiyorum diyorsanız seçiminizi kılıç çiçeğinden yana yapın. Halk arasında peygamber çiçeği olarak da bilinen kılıç çiçeği zarif görüntüsüyle ev dekorasyonlarına farklı bir hava katıyor. Yaz aylarında bile fazla suya ihtiyaç duymayan bitkimizin tek isteği bolca güneş ışığı alabilmek! Kılıç çiçeğine nasıl bakıldığını öğrenmek için tıklayın.

{773546}

Çin Herdemyeşili

Instagram’a En Çok Yakışan 10 Bitki

@dorringtonr

Dekoratif yaprakları ve birden çok çeşitleriyle Çin herdemyeşili en çok tercih edilen iç mekan dekoratif bitkilerinden biri. Her çeşidinin farklı bir yaprak yapısı ve deseni olması sebebiyle seçim tamamen size kalıyor. Farklı ortamlara da hemen adapte olabilen Çin herdemyeşili, ışığı sevmesine rağmen fazlası ona zarar verir. Yaza doğru açtığı çiçeklerin daha sonradan meyveye dönüştüğünü ancak bu meyvelerin yenmemesi gerektiğini unutmamak gerekiyor!

Devetabanı

Instagram’a En Çok Yakışan 10 Bitki

Büyüdükçe yapraklarında delikler açılan devetabanının en dikkat çeken özelliği egzotik yaprakları. Bulunduğu ortamın havasını temizliyor, doğrudan güneşten hoşlanmamakla beraber yarı gölgeli yerleri tercih ediyor. Büyümeye çok meyilli olan devetanabı için önceden güzel bir ayarlanmalı. Devetabanına nasıl bakıldığını öğrenmek için tıklayın.

Eğrelti Otu

Instagram’a En Çok Yakışan 10 Bitki

Eğrelti otu denilince aklımıza gelen ilk şey, tıpta bağırsak kurtlarını düşürmek için kullanılan mucizevi bitki olduğu. Sadece bununla kalmayıp, vitamin ve mineral açısından yararlı, hazımsızlıktan kalp sağlığına kadar vücuda iyi gelen bir bitki. Çiçeksiz bitki familyasına ait olan eğrelti otu; uzun, ince ve çok yapraklı görüntüsüyle dikkat çekiyor. A vitaminini fazla depoladığı için hamilelerin ve kronik rahatsızlığı olanların doktor izni olmadan kullanılması tavsiye edilmiyor, aksi takdirde şifa zehre dönüşebiliyor.

{772019}

Salon Sarmaşığı

Instagram’a En Çok Yakışan 10 Bitki

@homedeco

Her ne kadar adı sarmaşık olarak geçse de, yapraklar sarıcı değildir, geniş ve gösterişlidir. Yeşil yapraklarının üzerinde beyaz yeşil lekelere sahip olan salon sarmaşığı, dış mekanlarda büyümeye daha meyilli iken, iç mekanda daha küçük kalıyor. Bitki ne kadar ışık alırsa yaprakları o kadar iri ve dikkat çekici olsa da ancak yaz aylarında ve öğlen sıcaklarında bitkinin alacağı ışık filtrelenmelidir.

Keman Yapraklı Kauçuk

Instagram’a En Çok Yakışan 10 Bitki

@greenhomemag

Keman şeklindeki yapraklarıyla evlerin, salonların en dikkat çeken bitkilerden biri olan keman yapraklı kauçuk, aydınlık veya yarı gölgeli alanlarda gelişmeye müsaittir. Doğrudan güneşe maruz kaldığında yapraklarının yanmasına neden olacağı için aydınlık olan yerleri tercih eder. Hem aydınlık bir yer hem de iyi bir sulamayla büyük ve görkemli yapraklarıyla evinizin en dikkat çekici noktalarından biri olacaktır.

Zeze Bitkisi

Instagram’a En Çok Yakışan 10 Bitki

Hem kolay bakılabilir hem de etkiyeci bir görünüşü olan bitki istiyorum diyorsanız doğru seçim Zeze olacaktır. Çok fazla sulamadığınız sürece ömrü uzun olan bitki, güçlü gövdesi ve dayanıklılığıyla biliniyor. Evinizin her köşesine yakışacağı gibi, çok güzel bir hediye önerisi de olabilir.

{773607}

Peperomia

Instagram’a En Çok Yakışan 10 Bitki

Gördüğünüz ilk an sizi yapraklarıyla büyüleyecek, sade ve zarif bir süs bitkisi olan Peperomia çiçeği iç mekan bitkileri arasında en çok tercih edilen türlerden biri. Etli ve parlak dokusuyla sırf yaprakları için bile eve almayı tercih edeceğiniz Peperomia çiçeğinin boyutu küçük olacağı için evin her yerine kolayca yerleşebilir.

OGGUSTO
OGGUSTO Tüm Yazıları