preloader

İletişim Dünyasından Son Gelişmeler: 8 -15 Mart

13.03.2023
İletişim Dünyasından Son Gelişmeler: 8 -15 Mart

Yazı Boyutu:

İletişim dünyasından haftalık gelişmeleri UNITE Edelman katkılarıyla sizlerle paylaşıyoruz…

Teknoloji dünyasından yapay zekaya, sosyal medya trendlerinden müzik dünyasına, iletişim dünyasındaki gelişmelerden haberdar olun!

Airbnb’ye Kamera Yasağı Geldi

Airbnb, tüm konaklamalarda iç mekanda bulunan güvenlik kameralarını 30 Nisan 2024 tarihinden itibaren yasaklayacağını duyurdu.

Sohbet Robotu Grok Açık Kaynak Oluyor

İletişim Dünyasından Son Gelişmeler: 8 -15 Mart

Elon Musk’ın yapay zeka girişimi xAI’ın ChatGPT’ye rakip olarak piyasaya sürdüğü sohbet robotu Grok’u açık kaynaklı hale getireceğini açıkladı.

TikTok Instagram ile Rekabet Ediyor

Instagram ile rekabet etmeye hazırlanan TikTok, “TikTok Photos” isimli yeni bir uygulama geliştiriyor. Bu yeni uygulama TikTok profilleriyle senkronize olacak.

Barnardo’s’dan Yeni Reklam Filmi: Kabuğa Umut Dolu Veda

Çocukların ve gençlerin daha mutlu, güvenli ve umutlu yaşam sürebilmeleri için faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşu Barnardo’s, yeni kampanyasında artan hayat pahalılığının çocuklar üzerindeki etkisine dikkat çekiyor.

İletişim Dünyasından Son Gelişmeler: 8 -15 Mart

Kampanya videosunu izlemek için tıklayın.

Lotto’dan Kampanya; Hayaller Olmadan Yaşanmaz

Şans oyunlarının devlet bünyesinde düzenlendiği İsveç’te, “Lotto” 80’lerden bu yana her yıl onlarca İsveçliyi hayallerine kavuşturuyor. Lotto, yeni reklam kampanyasında hayal kurmaktan geri adım atmayanların cesaretini kutluyor.

Google, Paris’te Yapay Zeka Araştırma Merkezi Açtı

Google CEO’su Sundar Pichai, yeni yapay zeka araştırma merkezini açtı. Merkezin, kendi dil modellerini üretmesi hedefleniyor. Daha önce Facebook, Google ve Apple gibi teknoloji şirketlerinde çalışmış olan araştırmacıların da katkı sağlayacağı biliniyor.

İletişim Dünyasından Son Gelişmeler: 16 -23 Şubat

İstanbul Oyuncak Müzesi ve Toyart.ist’ten Oyuncak Sergisi: Zürafa

İletişim Dünyasından Son Gelişmeler: 8 -15 Mart

İstanbul Oyuncak Müzesi ve Toyart.ist iş birliğiyle bir araya gelen 18 sanatçı, Zürafa Tasarım Oyuncak Sergisi için yeni oyuncaklar üretti. Göztepe’de müzenin ev sahipliğinde gerçekleşecek sergi, 1 Mart – 1 Haziran 2024 tarihleri arasında görülebilir.

İngiltere’nin Sokak Sanatı Dijitalleşiyor

Tüm dünyanın erişimine açık olan dijital bir arşivde, İngiltere’nin önemli sokak sanatı işleri bir araya geliyor. Dijital arşive buradan ulaşabilirsiniz. Gelişmeleri ve duyuruları ise Art UK’in Instagram’ı üzerinden takip edebilirsiniz.

ElevenLabs, Yapay Zeka Ses Efektlerini Tanıttı

İletişim Dünyasından Son Gelişmeler: 8 -15 Mart

Ses üretimi üzerine çalışan yapay zeka şirketi ElevenLabs, yeni bir yapay zeka modelini piyasaya sürdüğünü açıkladı. Bu model, kuş seslerinden trafik seslerine, konuşma veya yeme sesleri çıkaran insanlardan yoğun bir sokak atmosferine kadar çeşitli ses efektleri oluşturmanıza olanak tanıyor.

Google Gemini’ye Yeni Abonelik Sistemi

Google, son zamanların en fazla dikkat çeken girişimlerinden biri olan Google Gemini için Gemini Business ve Gemini Enterprise planlarının kullanıma sunulacağını duyurdu.

Apple Music, Yeni Özelliğini Tanıttı

İletişim Dünyasından Son Gelişmeler: 8 -15 Mart

Apple Music kullanıcıları, en sık dinledikleri şarkılar, sanatçılar, albümler ve daha fazlasını içeren yıllık özet özelliği Replay’i, aylık olarak güncellenecek yeni versiyonuyla tanıştırdı.

WhatsApp’a Yeni Özellik

WhatsApp, yakında uygulamaya eklenecek bir güncelleme ile artık kullanıcıların profil resimlerinin kaydedilmesini engelleyecek. Bu özellik, uygulamanın güçlendireceği gizlilik tedbirlerinden sadece biri olarak ifade ediliyor.

OGGUSTO
OGGUSTO Tüm Yazıları