• Arama

Erkek Ünlülerin Stil Analizi: Leonardo DiCaprio

Yetenekleri ve stili ile kendine hayran bırakan Leonardo DiCaprio’nun tarzını mercek altına aldık.

Sahne dediğimiz platform üstünde, beyaz perdenin gizeminde ortaya çıkan ve bizi içine çekmeyi başaran dünya yıldızları, hepimizin hayatlarına dokundu. Hatta yeri geldi, onları kendimize idol olarak seçtik. İşlerine gösterdikleri özenin yanı sıra, sergiledikleri imajla da bütünleşen erkek yıldızlar, stilleri ile cesur adımlar atmamızın zeminini oluşturdu. Bu yıldızlar arasında yer alan, sinemanın altın çocuğu Leonardo DiCaprio’nın günlük hayatta ve kırmızı halı gibi özel gecelerde kendi tarzını nasıl yansıttığını birlikte inceleyelim.

Jack ve Rose’un birbirine olan aşkının naifliğine tanıklık ettiğimiz, sinemanın kült filmlerinden Titanic ile hafızalarımıza kazınan Leonardo DiCaprio, 11 Kasım 1974’te doğdu. Titanic’ten sonra kendisi Great Gatsby, Inception gibi birçok başarılı yapıma imza attı. Son olarak da Once Upon A Time In Hollywood filmi için Brad Pitt ile izleyicinin karşısına çıktı.

Leonardo DiCaprio’nun oynadığı dizilerde ve filmlerde gösterdiği performanslar her zaman ayakta alkışlandı ve karşılığını buldu. Kamera karşısında canlandırdığı karakterlerle izleyiciye stil konusunda da yeni fikirler sundu. Fakat Leonardo DiCaprio’nun günlük stili ekranlarda izlediğimiz cesur tarzlardan biraz daha farklı.

DiCaprio, canlandırdığı çoğu karakterinin aksine, günlük yaşamında her zaman rahatlığı tercih edenler arasında yer alıyor. Gardırobunun çoğunluğunu oluşturan basic tişörtler, onun adeta kurtarıcı parçası diyebiliriz. Bisiklet ve V yaka basic tişörtlerin yanı sıra, polo tişörtler de tercih eden yakışıklı oyuncuyu, sokaklarda denim ve chino pantolonlar ile kargo şortlar içinde slip-on sneakers eşlemeleriyle görüyoruz. Aksesuar konusunda şapkaları günlük stiline adapte eden 44 yaşındaki oyuncu, tercihini kasket ve cap şapkalardan yana kullanıyor. Güneşli günlerde kemik çerçeveli güneş gözlüklerinden vazgeçemeyen oyuncunun favorisi ise Persol’ün efsane Steve McQueen modeli.

DiCaprio, lansmanlarda veya özel davetlerde ise tercihini koyu renk takımlardan ya da koyu renklerde farklı ceket ve pantolon kombinlerden yana kullanıyor. Davetin kıyafet koduna göre takım elbisesine uygun kravat kombini yapan oyuncu, kimi zaman rahat bir görünüm sağlamak adına gömlek yakasını açık tutuyor ve bir çift spor ayakkabıyla görünümünü tamamlıyor.

Ünlü dünyasının en önemli gecelerinde, kırmızı halı üstünde verilen pozlar ve sergilediğiniz duruş, yıllar sonra bile sizin konuşulmanızı sağlıyor. Bu yüzden yıldızlar, bu gecelerdeki seçimlerine ekstra özen gösteriyor. DiCaprio ise, böylesine özel gecelerde Great Gatsby filmindeki rolünden fırlamış gibi karşımıza çıkıyor. Siyah smokin ve parlak rugan ayakkabıları ile net ve klasik bir görüntü çiziyor. Saç stilinde adeta kendi imzasını yaratan Leonardo DiCaprio, geriye taranmış jöleli saçları ve karizmatik havasıyla kırmızı halıdaki yerini alıyor.

 

E-Bülten Üyeliği
X
SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.