preloader

Filiz Özkol 2024 Astroloji Yorumları

Filiz Özkol 2024 Astroloji Yorumları

Yazı Boyutu:

Astrolog Filiz Özkol, 2024 yılında gezegenlerin hareketlerini, retroları ve burçlara olan etkilerini tüm detaylarıyla kaleme aldı.

2024 Yılının Tutulmaları ve Retroları

Astrolojide tutulmaların görevinin beklenmeyen ve öngörülemeyen gelişmelerini haber vermek olduğunu çoğumuz biliriz. En azından çevremizde astrolojiye ilgi duyanlar bile bu konuda yorumlar yapmaya çalışırlar. Bu olaylarda gerçeklik payının olumlu ve olumsuz yönlerinin geçerliliği tartılışa dursun; bir tutulma gerçekleştikten sonra, hayatımızda yeni alanların açıldığını ve aydınlandığını görebiliriz. Yaşamda geçiş yapmamız gereken dönemeçlerin olduğunu unutmamalıyız. Bunu bize sağlayan tutulmalardır. Bir bakıma tutulma heyecan verici ve caziptir.

Çok az insan yeni deneyimlere ve alışkanlıklarının değişmesine gönüllüdür. Sahip olduğumuz şeyleri kaybetmekten korktuğumuz için de, elimizdeki değerlere sıkıca sarılırız. Çoğumuz her şeyin olduğu gibi kalmasını isteriz. Zira sahip olduğumuz şeyi biliyor ve tanıyoruzdur. Oysa bilmediğimiz alanlarda dolaşarak, karşılaşacağımız olayların esrarengiz yönlerinden korkarız. Yenilikler karşıdan seyredildiği zaman caziptir. Yaşamımızın içine alacak kadar cesur kararlara hangimiz gönüllü olabiliriz ki...

Tutulmaların en büyük özelliği; dış dünyadan, özel hayatımızı etkileyecek bazı koşulları bize getirme özelliğine sahip olmasıdır. Bu konuda kontrol yeteneğimiz ya çok az, ya da hiç yoktur. Bu koşulları hiç fark etmemiş olabilirsiniz. Fakat haritanızın etkin olduğu ilgi alanlarınızda birden bire değişik ve dinamik güçler oluşacaktır. İnsiyatifinizin dışında gerçekleşecek olacak bu güçlerle yaşamınız yön değiştirebilir. Belki de, yıllardır beklediğiniz bir değişim kendiliğinden size sunulacaktır. Bunu biraz da, evrenin size yardımı olarak algılayabilirsiniz. Sizi bilgilendiren bu gelişmeleri yeni bir algılama ve yardım olarak düşünebiliriz. Tabi bu olaylardan her zaman mutlu olmayacağız.

Bir ilişkinin bitişi, para ve mal kaybı gibi olaylarda gündeme gelebilir. Durumumuzla ilgili değişimlerle birlikte gerçekleri olduğu kabul edersek, yeni ve daha düzgün şartlar çerçevesinde kendimizi yeniden yapılandırabiliriz. Kısır döngülerden bizi kurtaran bu tutulmalara minnet borçlu olduğumuzu; belki de, yeni şartların ve fırsatların yaşantımıza getireceği olumlu etkileri gördükçe hak vereceğiz. Aslında er veya geç gerçekleşen olan bir durum tutulmalarla sadece hız kazanmıştır.

Astroloji bize, hiçbir zaman kendimizi güçsüz ve etkisiz hissetmemiz gerektiğini öğretir. Yaşımız ilerledikçe yeteneklerimizi ve kendimizi takdir etmeyi öğreneceğiz.

Güneş Tutulması

Güneş bilincimizin merkezidir. Yaşama bakış açımızı belirler. Güneşin yaydığı ışınlar üzerimizde manyetik bir etki yarattığından gündüzleri düşünme mekanizmamız çok iyi çalışmayabilir. Gece güneşin etkileri azaldığı için insan beyni daha iyi çalışır.

Güneş tutulması yapabileceğinizi hiç düşünmediğiniz şeyleri yapmanıza yardımcı olurlar. Tutulmalar değişiklik ve yeni durumların ortaya çıkmasına yol açar. Kesinlikle her şey olumlu olacak diye bir şart yok. Tutulmalar bazen size yeni bir kapıyı açarlar – daha önce asla giremediğiniz bir kapı ardına kadar açılır.

Tutulmalar, zamanın tarihlerinde oynar... Uzun zamandır istediğini bir şey bir anda karşınıza çıkabilir. Yıllardır ulaşamadığımız istekleriniz mucizevi bir şekilde gerçekleşebilir. Bazen bir dileğinizin veya çok istediğinizin bir olayı hızlı bir şekilde karşınıza çıkarır. Aylar ya da yıllar geçmesi gerektiğine inandığınız olayları bir anda kapınıza getirirler. Ortaya çıkan yeni bir hayatın başlangıcı olacaktır. Hatta cesarete edemediğiniz konular sizin adınıza evren düzenleyecektir.

Güneş tutulmaları, Ay tutulmalarından farklı bir şekilde başlangıçları vurgular. Hayatınızda bir şey bitiyor ve yeni bir şey başlarken belki de aylar sonra yaşamınız düzene girecektir. Yeni bir oluşumun başlangıç sinyalidir. Şunu unutmayın değişmeyen tek şey değişimdir ve değişimleri tutulmalar sağlar.

8 Nisan 2024'te Koç burcunda gerçekleşecek olan Güneş tutulması; tarihin en büyük tutulması. Çalışkanlık, iş sistemleri, temizlik, hijyen, sağlık, liderler, sanatçılar dünyayı temelden etkileyecek değişimlere hazır olmalıyız. Reformist değişimler olacaktır. Alacağımız radikal kararlar hayatımızı değiştirecek. Uzun süredir oturduğunuz bir semtten bir daha dönmemek üzere taşınabilirsiniz. Ülke değiştirebilirsiniz. Yeni bir kazanç kapısı ardına kadar açılabilir. Meslek değiştirebilirsiniz.

2 Ekim'de Terazi burcunda yine ikinci bir Güneş tutulması ile devletler arası bir karmaşa ve yeni bir düzen geliyor. Ruhsal yönden duygusal değişimler, yeni alacağımız tavırlar bu Güneş tutulmasının kapsamında olacaktır...

Bir tutulmayı “iyi” ya da “kötü” olarak yargılamakta aceleci davranmayın – tutulmalar ani olaylar getirirler ama onların gerçek anlamını anlamak haftalar sürer. Eğer bir tutulma yüzünden acı çekerseniz, evrenin sizin için daha iyi bir şey düşündüğünü aklınızdan çıkarmayın. Sabırlı ve açık olun.

Bizi fevri ve biraz da sinirli olmaya zorlayabilir. Duygusal olarak kendimizi güçlü hatta biraz da bencil bulabiliriz. Bir anlık kızgınlıkla yaptığımız hareketlerin bedelini duygularımızla ödemek zorunda kalmamak için sakin kalmakta fayda var.

Eğer bir güneş tutulması doğum gününüze ve birkaç gün yakınlarına düşüyorsa, bunun etkilerini kesinlikle tüm sene boyunca hissedeceksiniz. Değişimler bir sonraki doğum gününüze geldiğinizde tamamlanmış olacak.

Ay Tutulması

25 Mart 2024 Terazi burcunda Ay tutulması beklenmedik olayları tetikçisi olan bu tutulmayla adalet yerini bulma olayı da diyebiliriz. Sert bir Merkür açısı alan bu tutulmada gerçek nedenleri ortaya çıkacak. Buna bir çeşit yüzleşme de diyebiliriz...

18 Eylül 2024'de Balık burcunda bir Ay tutulması gerçekleşiyor. Geçmişe baktığımız zaman bu tutulma benzerlerinde hep din savaşları çıkmış ve ülkeler arası din misyonerlik çalışmaları ön plana çıkmıştır. Doğal afetlerinde habercisi olan tutulmalarda sakin olmalıyız. Güdümlü deprem yaratmak, fay katmanlarını zorlamak, iklimleri değiştirmek ve insanları yaşadıkları yerden uzaklaştırma gibi farklı yöntemlerle, Dünya yeni savaş ve oluşumların sınırında olduğunu ve bu tutulmanın dünya savaşlarını körükleyebileceğini ön hazırlığı olabileceğini hatırlatmak isterim... Olaylara karşı gelmek yerine akışına bırakmak gerekir... Sakinlik çok önemli. Tutulma etkilerini iki gün önce ve daha sonra iki hafta ve üç ay içinde etkileri görülür. Doğum günlerine altı gün arası olan kişilerde daha çok hissedilecektir.

On dokuz senede bir aynı etkiyi gösteren tutulmalarda, dikkatli olun ve yaşamınızın on dokuz senelik periyodunu gözden geçirin ve neler yaşadığınızı hatırlayın. İşte yine aynı noktalar ve etkileşimler karşınıza çıkmış ve evren size yine kendinizi değiştirmek için yeni fırsatlar yaratmaya hazırlanmaktadır. Tüm bu tutulmaların etkisini ve hangi evden etki alacağınızı hesaplamak istiyorsanız, yükselen burcunuzun önemini unutmayın. Ve haritanızın etkileşim sahasını yükselen burcunuza göre tayin ediniz.

Merkür ve Retrolar

2024 yılında Merkür üç kez geri hareketini yapacak. Yeni bir iş başlangıcında olanlar, meydana gelebilecek aksiliklere hazırlıklı olmalılar ve duygusallıklarını bir kenara bırakmalıdırlar. Ani ve beklenmedik olaylar karşısında mantık süzgecinden geçmeyen anlık kararlar almamalıdırlar.

Yerine oturmayan koşullar nedeniyle;

-İletişim problemleri yaşanabilir.

-Dergi, reklam, basın ve yayın işleri ile uğraşanlar, kargaşaya neden olabilecek gecikmelerle karşı karşıya kalabilirler.

-Verilen sözler yerine getirilmeyebilir.

-Bir işin filizlenmesini bekleyenler; koşulların aksaması gibi aksiliklerle karşı karşıya kalabilirler.

- Mal alıp satma, ulaşım, nakliye, yolculuklar gibi güncel yaşam aktivitelerinde, sürekli olarak yolunda gitmeyen gelişmelere tanık olabilirler.

-Faturalarla ilgili sorunlar da yaşanabilir.

Yine Merkür’ün geri hareket ettiği aşağıdaki periyotlar içinde;

( 1 Nisan - 25 Nisan ) / ( 7 Ağustos - 28 Ağustos) / (27 Kasım- 15 Aralık)

-Seyahatlerde ve deniz taşımacılığı ile ilgili konularda sorunlar yaşanabilir.

-Uygun rotada giden işlerde ertelenmeler oluşabilir.

-Geçmiş tarihlerde yapmak istediğiniz halde, bazı nedenlerle gerçekleştiremediğiniz konular yeniden karşınıza çıkabilir.

-Eski arkadaşlarımızla bir araya gelebilirsiniz.

-Kayıp eşyalarınız bulunabilir.

-Uzun süredir görüşmek istediğiniz halde, ulaşamadığınız kişiler aniden karşınıza çıkabilir.

-Uzun süredir beklediğiniz fakat gecikmiş olan bilgilere bir anda sahip olabilirsiniz.

-Yaptığınız tatil programları ile ilgili olarak zorluklar çıkabilir.

-Gideceğiniz yerlerde otel fiyatları ve şartları hoşunuz gitmeyebilir.

-Eşya kayıpları yaşayabilirsiniz.

Geri Giden Mars

Mars Güneş’e olan uzaklık nedeniyle Yüksek Gezegen olarak nitelendirilir. Güneşin etrafındaki bir turunu 687 günde tamamlar. Kırmızı yüzeyli bir coğrafik yapıya sahip olan bu gezegen, Koç Burcu’nun yönetici gezegenidir. Bu gezegen; Akrep Burcu’nun ikinci gezegeni olarak kabul edilse de, son yıllarda Akrep’in Plüton gezegeni ile ilişkisi hakkında değişik varsayımlar ileri sürülmüştür. Bu konudaki açıklamalar nedeniyle, Mars Gezegeni, Akrep Burcunun da yöneticisi olarak gösterilmiştir.

Çok büyük bir öfkeyi ve yakıcı duyguları simgeler. Mars insanı mücadeleci ve savaşkan bir ruha sahiptir. Haksızlıklar karşısında dirençlidir. Mücadeleden kaçmaz ve amaçları için savaşır. Güçlü bir Mars etkisi alan kişi çekici ve cazibelidir. Cinsellik sembolü olarak gösterilir. Yüksek adrenalin insanı olan bir Mars kişisini; atılımcı ruhu ile cesaret isteyen tüm işlerin başında görebilirsiniz.

Mars sert bir gezegendir. Ruhun savunma ve saldırı içgüdülerini tetikte tuttuğu için; Mars insanı, çoğu kez elinde olmadan kendini bir mücadelenin veya savaşın içinde buluverir. Tanıştığınız her yeni insanın Mars’ının bulunduğu konumdan, size vereceği tepkileri anlayabilirsiniz.

Özellikle su grubuyla fazla anlaşamayan Mars Gezegeni; eğer Yengeç ve Balık Burcu’nda yerini aldıysa, enerjik etkisini fazla ortaya koyamaz. Sadece su gruplarının yöneticisi olması sıfatıyla, Akrep Burcu’nda etkendir. Mars 1. ve 8. evde güçlüdür. 7. ve 2. evde zararlıdır.

Doğum anında geri giden bir Marsla doğan kişi, düşünceleriyle hareketleri arasında bir türlü istediği uyumu gösteremez. İlişkilerinde ortalama tutturmakta zorlanırlar. Özellikle bir kadının haritasında güçlü bir Mars; o kadının erkeksi davranışlar sergileyeceğini gösterir. İdol erkekler peşinde koşan bu kadınlar için, hayat bir çok hayal kırıklıkları ile doludur.

Mars’ın geri gittiği zamanlarda; günlük yaşam içinde dikkatli olmak gerekir. Yeni başlangıçlar yapılmamalıdır. Fakat bu konuda da, her zaman çok fanatik düşünmemek gerekir. Birçok kişinin haritasında Mars geri gittiği zaman, bir çok başarıyı tetiklediği görülmüştür. Özellikle; haritasında, Mars geri giderken doğan kişiler, Daha ileri yıllarda Mars’ın geri gittiği dönemlerde başarılı olmaktadırlar.

Genel anlamda Mars geri gittiği zaman, hırçın ve kavgacı oluruz. Satın aldığınız mekanik eşyalarda arıza çıkar. Seyahatlerde riskli sonuçlarla karşılaşabiliriz.

Mars seksüel hayatı da simgelediği için, bazı cinsel rahatsızlıkların, yüksek Mars etkisi alan kişilerde görüldüğü saptanmıştır. Mars insanlarının asit salgılarının da çok yüksek olması nedeniyle, kimyasal dengelerini koruyucu besinlerle desteklemeleri gerekmektedir.

07 Aralık 2024 -25 Şubat 2025 Mars’ın geri hareketi, aile ve yuva ile ilgili sorunların ortaya çıkacağını gösteriyor. Bir çok aile ilişkilerinde çatlaklar oluşabilir. Bu dönemde; boşanmaların ve aile mahkemelerinin, emlak anlaşmazlıklarının gündeme geleceğini düşünerek; bu günleri sağlıklı bir şekilde atlatmak için, enerjimizi geriye çekmeliyiz. Ayrıca uzun süredir, bir türlü boşanamıyorsanız, bu dönem boşanma davanız sonuçlanacaktır.

Plüton Hala Geçerliliğini Sürdürüyor mu?

Makro evreni oluşturan yapı taşları; bilinen veya henüz gizemini koruyan kendi karmaşası içinde mutlak doğru olmayan sistematik yasalarla evrensel danslarını kesintisiz bir şekilde sürdürmektedirler. Sürekli bir enerji kaynağı olan bu hareketlilik içinde; her bir oluşum ve büyüklük, bir diğerine referans oluşturabilecek ışınsal bileşimlere sahiptir. Hareket içinde olan her bir yükün varlığı ve enerji katkıları, ancak ait olduğu gözlem çerçevesinde meydana getirdiği etkilerle ölçülebilir.

Karşılıklı etkileşimlerin birbirleri üzerinde meydana getirdikleri sayısız kombinasyona sahip reaksiyonlar; kendi zaman spektrumumuz içerisinde doğal oluşumlar olarak kabullenmeleri, yaşamsal sürecin ayrıntıları olarak karşımıza çıkarmaktadır. Bu silsile içindeki oluşumlar günlük yaşamda “kader” “alınyazısı” gibi kavramlarla karşımıza çıkmaktadır.

Bu sürekli enerjik etkileşim ve neden olduğu değişimler; sadece kendi yaşam penceremizi değil, kavrayabildiğimiz noktaya kadar tüm evreni kapsamaktadır. Plüton adı verilen, 1930 yılında keşfedilen ve kimyasal yapısı ne olursa olsun, 2360 kilometre çapında bir büyüklük olan bu oluşum, içinde bulunduğu evren penceresinde kendi varlığını sürdürmek için, değişik referans noktalarına göre farklılıklar sergileyen etkilerini sürdürmeye devam edecektir. Bu etkiler, farklı evrensel boyutlara göre ihmal edilebilir büyüklükte olsa da kaynağında, varoluşun enerjik atımlarını sürdürecektir. Bu yadsınamaz bir gerçektir. (12750 km çapında olan Dünya’mıza göre çok küçük olması da bu karşılıklı etkileşimlerin olmayacağı anlamına gelmeyecektir.)

Astrolojik aktiviteler; bilinmezlik duvarlarının çerçevelediği varoluş süreçlerinde, insanların kavrama sınırlarını aşabilme dürtüsü ile şekillenmiş, kendi içinde geriye dönük istatistiksel bilgi havuzlarından oluşmuştur. Güneş sistemimiz içinde, matematiksel sistematik bağıntılarla denklemleri oluşturulmuş hareketlerin; günleri, ayları ve yılları alan periyodik tekrarlarındaki etkileşimler bir dizi olgulara neden teşkil edebilecek astrolojik bilgi bankalarını meydana getirmiştir.

Henüz 76 yıllık bir geçmiş içinde, meraklı dürtülerin gözleri ile farkedilmiş bulunan Plüton’da (gezegen, göktaşı veya başka bir büyüklük olarak adlandırılsa da) gözlemlenmiş etkileriyle, bu astrolojik bilgi havuzunda yerini almıştır. Buz kütlelerinden oluşsa da, Güneş sisteminin en küçük üyesi olarak şimdiye kadar tanımlansa da bir büyüklük olarak enerjik evren içindeki hareketin bir yapı taşı olarak yerini almaktadır.

Elektromanyetik etkileşimler, çekim alanlarında oluşabilecek müdahaleler gibi etkenlerle varlığı sona erene kadar da uzayın eşsiz karmaşasındaki gizli dengelerde üzerine düşen görevini yerine getirecektir. (Tıpkı, dünyamızdaki buzul tabakalarının yok oluşunun neden olacağı etkiler gibi, her bir büyüklüğün varoluşu veya başka bir enerjik şekillenme dönüşmesinin yaratacağı etkiler de dikkate alınabilir veya ihmal edilebilir bir şekilde karşılıklı etkileşimlerde yerini alacaktır.)

Plüton Oğlak Kova Geçişlerinde

2024 yılı 22 Ocak'ta Plüton Kova burcuna geçiyor. Bir devir kapanıyor... Yıkımın, dönüşümün gezegeni olarak nitelendirdiğimiz, başladığı yere 248 yılda gelen Plüton, Kova burcuna geçerek era çağını başlatıyor. 2044 yılına kadar...

Hepimiz bu geçişi ilk defa deneyimleyeceğiz, geçtiğimiz 14 yılın konularını geride bırakacağız. Bilim, astronomi, nano teknoloji, yapay zekâ, gen, uzayla ilgili çok önemli keşifler meydana gelecektir. Astrolojinin gücü büyüyecek, kadim bilgiler insanların hayatlarına daha fazla hizmet edecektir. Dijital paralar kendine daha fazla yer bulacak, yeni enerji kaynakları ortaya çıkacaktır. Kadim bilgiler insanların hayatlarına daha fazla hizmet edecektir.2 Eylül – 20 Kasım Plüton son bir defa Oğlak burcunu ziyaret ederek Kovada 14 yıllık yolculuğuna başlayacak.

Satürn Geri Giderken

Satürn; ağır hareketli bir gezegendir. Konum değiştirdiği pozisyonda seyahatini aylarca sürdürür. Bireylerin ayrı ayrı aldıkları etkiler uzun zaman ortalamalarında “Gelenek ve Göreneklerin alt yapısını oluşturdukları kültürel dalgalanmaların temellerini oluşturmaktadırlar. Toplumlar ve ülkeler için zor yıllar (kuraklıklar, savaş, uç noktalarda politik çelişkiler vs…) genellikle “yavaş hareketli” gezegenlerin 'geri - retro' gittiği zamanlara karşılık gelir.

Satürn, kısa tanımıyla astrolojide “eğitmen, öğretici” bir gezegen olarak tanımlanır.

Toplumların sosyal ve siyasi olarak zor durumda olduğu dönemlerin sonunda birtakım dersler çıkarılır. “Bir musibet bin nasihatten iyidir” sözündeki gibi ağır, olumsuz yaşam koşullarına karşı ciddi önlemlerin alınmaya başladığı dönemler, Satürn zamanlarıdır. Satürn, eğlenerek öğretmez. Ciddi ve ağır çalışmalara yöneltirken yoğun bir konsantrasyonu şart koşar.

Toplumsal rehavetlerin arttığı, sosyal yaşamda bozulmaların göz ardı edildiği, eğlence ortamlarının gözleri kararttığı dönemlerde Satürn’ün geriye gitmeye başlaması; sosyal ve siyasi yaşam dinamiklerinin tehlikeli gidişlere karşı silkelenmesi anlamına gelmektedir.

Toplumların böyle anlarında Satürn’ün geri hareketi “zorlayıcı bir şekilde öğretici ve ders almaya yönelik” önlemlerin gündeme gelmesini sağlar. “Her gerçek mutluluğun temelinde acılar yatar” sözü Satürn’ü en iyi anlatan sözlerden biridir.

Bu arada Satürn, içinde bulunduğu burca ve konuma göre eğitici etkiler verirken, eğlenceli ortamlara da neden olabilir. 30 Haziran-16 kasım Satürn Balık burcunda geri gidecek. Satürn Balık burcunda fedakarlık ve karşılıksız hizmeti öne çıkaran, kendi psikolojimize, ruhsal hayatımıza yönelerek kabullenme öğreten unsurlar taşır. Çoğu zaman bu süreçte ruhsal dersler, kimi acılar ama aynı zamanda hayata daha anlayışlı gözlerle bakacağımız dersler kazanırız.

Neptün Geri Giderken

Neptün sis pus gezegenidir, zodyak turunu 165 yılda tamamlar, ortalama her burçta 15 yıl kalır. Balık burcunun ve 12. evin yöneticisidir. Yılda 1 kez retro hareketi yapar ve 5-6 ay sürer. Neptün yılda yaklaşık bir kez geri gider ve beş ila altı ay arasında orada kalır. Neptün geri hareket ettiğinde, kollektif enerjinin hafif ama etkili bir değişim yaşaması olağandır. Bu gezegen geri hareket ettiğinde, hayallerinizi ve özlemlerinizi gözden geçirme ve bunlara ulaşmak için attığınız adımları yansıtma şansı sunar.

3 Temmuz- 8 Aralık döneminde Balık burcunda geri giderken duygusal testten geçeceğiz. Meditasyon yapmak ve ruhsal yönünüzle yeniden bağlantı kurmak için ideal bir zamandır.

Jüpiter Geri Giderken

Jüpiter şans, bilgi ve genişleme gezegenidir. Bu gezegen geri hareket ettiğinde, yeni tutumlar ve inanç sistemleri geliştirmeye yönelik bazı içsel araştırmalar yapmaya teşvik edilebilirsiniz. 26 mayıs 2024'te Boğa burcundan İkizler burcuna geçiyor. Jüpiter yılda yaklaşık bir kez geri gider, bu yaklaşık dört ay sürer ve bununla birlikte bizlere ruhsal ve felsefi gelişimimizi geliştirme şansı verir. 10 Ekimde 2024 yılında geri hareketine başlayacak ve yıl sonuna kadar devam edecek.

Uranüs Geri Giderken

Uranüs, astrolojide bir şekilde evcilleştirilemez bir güçtür, bu nedenle, geri hareket döngülerinin de tahmin edilebilir olmaktan başka bir şey olmaması sizi şaşırtmamalıdır. Uranüs teknik olarak her yıl yeni bir geri hareket döngüsü başlatsa da, Uranüs geri hareket dönemleri birbirinin üzerine geçebilir ve aynı yıl içinde iki kez meydana gelebilir.

Uranüs, güneş sistemimizdeki geleneksel sınırlamaları ve inançları aşmaya çalışan gezegendir. Uranüs'ün yıllık retrosu 5 ile 7 ay arasında sürer ve beraberinde beklentilerden özgürleşme ve kendi yolunuzu takip etme şansı getirir. değiştirme, şok etme istediğiniz her şeyle yüzleşmeye zorlar.

2 Eylül'de Retro yapacak olan Uranüs yıl sonuna kadar devam edecek.

Tutulmaların Burçlar Üzerine Etkileri

Koç Burcu 2024 Yorumu

25 Mart'ta ay tutulması koçlarda boşanmalara neden olabilir. İş ve evlilik ortağıyla yaşayabilecek sorunlar söz konusu. Duygusal patlamalara dikkat. Özgürleşme ve yeni kararlar alma dönemi...

8 Nisan'da Koç'ta güneş tutulması benmerkezci davranarak bencilleşebilirler. İlişkimiz veya iş ortaklığımızı ilgilendiren konularda kişisel isteklerimiz ile başkalarının beklentileri arasında yaşanabilecek gerilimi işaret ediyor. Biz kendimizden yana düşünmeye, fikirlerimizi dile getirmeye ve kabul ettirmeye çalışıyoruz. Ancak burada önemli olan, onların da görüşlerini almak, ortam ve şartlara göre ayarlamada bulunmaktır.

18 Eylül'de Balık burcunda ay tutulması artık hiç kimsenin üzerinizde baskısı olmadan, maddi ve manevi anlamda bir yol belirlersiniz. Menfaatlerinizi düşünürsünüz. Sağlığınıza daha fazla önem verirsiniz. Dostunuzu, düşmanınızı iyi bilirsiniz. Doyurucu olmayan ilişkilere, işlere zaman ayırmak yerine gerçekten sizin için fayda sağlayan, tatminkar olana yönelirsiniz. Sizin fikirlerinize uygun, yaşam tarzınıza, tecrübelerinize ve hayata bakış açınıza uygun projelere, kişilere, değişimlere açık olacaksınız.

2 Ekim'de Terazi de Güneş tutulmasıyla kendi gücünüzün farkına vararak, bu güçle yapacaklarınızı hayata geçirmek için odaklanacaksınız.

Boğa Burcu 2024 Yorumu

Boğa'ların hayatları ile ilgili yeni bir dönem başlıyor. İçsel enerjileri ve farkındalıkları artıyor. İş hayatınızda yaşadığınız yanlışlıklar artık sona eriyor. Değerinizin anlaşılması için evrenden yardım geliyor.

25 Mart'ta Terazi de Ay tutulması Hedefleriniz sizi yönlendirmeye başlıyor. Daha çok çalışıp, daha çok kazanacaksınız. Birçok değişim sizi bekliyor. Bu yüzden, kararlı olduğunuz konularda meydana gelen değişimler sizi gerebilir. Sosyal çevrelerde dolaşacak ve kendinizi daha iyi hissedeceğiniz alanlarda olmak isteyeceksiniz.

8 Nisan'da Güneş tutulması sayesinde eski insan olmadığınız fark edeceksiniz. Artık ilişkilerinizde bağımlılık konusunda sınavlarınız ve tercihlerinizi kullanmak zorunda kalacağınız şartlar karşınıza çıkacaktır.

Bu yıl sağlam ilişkiler peşindesiniz. Ve bunu sağlayacak şartları tercih edecek ve daha seçici olacaksınız. Eski insan olmadığınız fark edeceksiniz. Artık ilişkilerinizde bağımlılık konusunda sınavlarınız ve tercihlerinizi kullanmak zorunda kalacağınız şartlar karşınıza çıkacaktır.

18 Eylül'de Ay tutulması Balık burcunda gerçekleşiyor. Çevrenizle ilgili büyük projelerinizi gerçekleştirmek için elinizde müthiş bir kozmik enerji var. Planlarınızı değiştirmek yerine, evrenin size sunacağı değişimden ne kadar yararlanacağınızı keşfedin ve fırsatları lehinize çevirmeye bakın. Çünkü büyük enerjilerin etkisi sizin isteklerinizin dışında gelişecektir.

2 Eylül'de Güneş tutulması iyi pozisyondaki dostlarınızın yardımlarını görecek, beklemediğiniz bir şekilde ortaya çıkan özel kişilerden destek alırken, aynı enerjiye ve görüşe sahip olduğunuz kişilerle ortak çalışmalar içinde olacaksınız. Bu yıl sosyal fırsatlarınızı kendiniz yaratacaksınız. Belki de, size sosyal statü kazandıracak önemli şirketlere danışmanlık yapabilirsiniz.

İkizler Burcu 2024 Yorumu

25 Mart'ta Terazi Ay tutulması aşk ve sosyal evinizde gerçekleşiyor. Yaşam enerjinizi yeniden düzenleyecek eski bakış açınız artık bir daha eskisi gibi olmayacak... Risklerden korkmamayı öğrendiniz artık. Bir zamanlar denge ve düzen derde, başka bir şey demezdiniz. Ne oldu o eski sistemlerinize. Üstelik bu yıl, aşk her yerde karşınıza çıkacak ve sizi yakalamaya çalışacak. 8 Nisan'da Güneş tutulması Koç burcunda Merkür retrosuyla gerçekleşiyor. Akıllı ve güçlü kişilerle tanışabilir. Mantıklı işler beraberce yapabilirsiniz. Gelir kaynaklarınız artıyor. Size gelecek öneriler, bilgi dağarcığınızın artmasına neden olacak ve önünüzü açacak...

Fakat gücünüzün sınırlarını fazla abartmamalısınız. Bu kozmik etki, güçlü enerjiniz ve yaratıcılığınız konusunda size önemli destekler verecektir. 18 Eylül'de Balık burcunda ay tutulması gerçekleşiyor. Çevrenizle ilgili büyük projelerinizi gerçekleştirmek için elinizde müthiş bir kozmik enerji var. Planlarınızı değiştirmek yerine, evrenin size sunacağı değişimden ne kadar yararlanacağınızı keşfedin ve fırsatları lehinize çevirmeye bakın. Çünkü büyük enerjilerin etkisi sizin isteklerinizin dışında gelişecektir...

İyi pozisyondaki dostlarınızın yardımlarını görecek, beklemediğiniz bir şekilde ortaya çıkan özel kişilerden destek alırken, aynı enerjiye ve görüşe sahip olduğunuz kişilerle ortak çalışmalar içinde olacaksınız. 2 Ekim'de Güneş tutulması Terazi burcunda gerçekleşiyor. Entelektüel yönlerinizi ortaya çıkaracak aktivitelerde, aynı mesleğe sahip olduğunuz kişilerle aranızda duygusal bir çekim oluşabilir. Partnerinizle ilişkileriniz olumlu seyrederken, onun pozitif davranışlarını hissedebiliyorsunuz. Bu yıl da, sosyal fırsatlarınızı kendiniz yaratacaksınız.

Yengeç Burcu 2024 Yorumu

25 Mart'ta Terazi burcunda Ay tutulması gerçekleşiyor. Özel ve iş hayatları önem kazanıyor. Eski sevgililer ortaya çıkacak. Sırlar çok önemli. Rakiplerle başları derde girebilir. Yanlış sarf edilen bir kelime emek verilen bir işin sonunu getirebilir. Duygular değil mantık önem kazanmalı. Eskiyi unutmak istiyorsunuz. Yaşam değerleriniz yükseliyor. Her şeye rağmen, sizi başarılı bir çalışma temposu bekliyor. 8 Nisan'da Güneş tutulması kariyer evinizde gerçekleşiyor. Aynı zamanda Merkür retrosu eşlik ediyor. Dengelerinizin çok önemli olduğunu biliyor ve dış ilişkilerinizi başarınızı destekleyecek yönde kullanmak istiyorsunuz.

Eski değer yargılarınızın sizi üzmesine izin vermemelisiniz. Çalışkanlığınızla ve disiplinli yapınızla göz dolduracaksınız. Başarıyı size geç fakat kalıcı bir şekilde verecektir.

18 Eylül'de Balık burcunda tutulma gerçekleşiyor. Kendinizi ifade etme konusunda yanlış anlaşılmalardan dolayı kardeşlerinizle küçük tartışmalar yaşayabilirsiniz. Gereksiz cesaret gösterilerine kapılmayın. Kişisel çabalarınız sizi motive etse bile, tam olarak beklentilerinizin yanıtını bulamayabilirsiniz. Ani değişen şartlara karşı temkinli olmalısınız. Bir çoğunuz yabancı ülkelere yerleşebilir. Öğrenim görmek için ülke değiştirebilir.

2 Ekim'de güneş tutulması Terazi burcunda gerçekleşiyor. Geçmiş yıllarınızda birçok hayal kırıklıkları yaşadınız. Artık olaylar karşısındaki duygusal yaklaşımlarınız günlük yaşantınızdaki küçük dengeleri bozmayacak şekilde gerçekleşecek ve başaracaksınız.

Aslan Burcu 2024 Yorumu

25 Mart ay tutulması Terazi burcunda gerçekleşiyor. Öğrencilik döneminden öğretmenliğe terfi ederken, geçiş döneminin sancılarını hafifletmek için kozmik desteği gelecektir. Sezgisel yetenekleriniz daha da artıyor ve spiritüel konular belki şimdiye kadar hiç ilginizi çekmemişti. Artık içinizden geçen her şeyi kolayca yaşama dökebileceksiniz. 8 Nisan Güneş tutulması Koç burcunda Merkür retrosu ile birlikte. Ruhsal enerjinizin yardımıyla manevi yönünüz güçlenecek ve başarmayı planlarınız olaylar kendiliğinden rayına oturacak. Uzak yollarla ilgili şanslar sizden yana.

18 Eylül'de Balık burcunda bir ay tutulması finans sağlarken, belki de, şimdiye kadar özleyip, kavuşamadığınız kazancı da sunacak. Yatırım konusunda, partnerinizin ve güçlü işbirliği yaptığınız kişilerin düşüncelerinden olumlu bir şekilde etkileneceksiniz. Onların hatırı sayılır yardımlarını alacaksınız.

Severek yaptığınız işler başarıyı getirirken, para kazanma konusunda da şanslı olacaksınız. İşinizi iyi takip ederek disiplin içinde davranışlarınızı sürdüreceksiniz. Birçoğunuz maddi konulardaki başarınızı çevresel faktörlerle birleştirecek, ortak işbirliği içine gireceksiniz. Kararlı ve istikrarlı olacaksınız...

Büyük ve önemli projelerin altına imza atarken, tam anlamıyla konsantre olacakları enerji düzeyine ulaşacaksınız. Yatırımlarını yeniden düzenleyecek işlerinizde gösterecekleri başarılarınız birlikte beklediğiniz kariyer yolunu açacaksınız.

Yılın son Güneş tutulması 2 Ekim'de Terazi burcunda. Sizinle aynı düşüncelere sahip kişilerle iş birliği yapmanız mümkün. Her zaman tutucu davranışlar içinde olan sizin, yeni arkadaşlar edinme ihtiyacı içinde olmanız, eski dostlarınızın şaşırmasına neden olacaktır. Bu yıl sizin için olağanüstü fırsatlarla dolu bir yıl olacak.

Başak Burcu 2024 Yorumu

25 Mart'ta Ay tutulması Terazi burcunda gerçekleşiyor. Finansal konularda hayalleriniz gerçekleştirmeniz mümkün. Varlıklı olacağınız bir yıla giriyorsunuz. Dost çevreniz daha kaliteli ve elit kimselerden oluşurken, eski dostlarınızı da, testten geçireceksiniz. Yaşamınıza kendi damganız vuracaksınız. Geçen yıl sahip olduğunuz agresif tavırlarınız; bu yıl yerini, sosyal yaşam içinde saygın bir yer edinebilmek için kararlı çabalara bırakıyor. İletişim kuramadığınız kişilere soğuk davranmaktan vazgeçmelisiniz. Bastırdığınız duygularınızı özgür bıraktığınız zaman çok daha sevimli ve çekici, olacağınızı bilmelisiniz.

Sizin gibi soğuk bir kişinin asla aşık olamayacağını düşünmelerine neden oluyorsunuz. Sizi fark etmemek imkansız gibi bir şeydir, çekim gücünüz çok yüksektir.

8 Nisan'da Güneş tutulması Koç burcunda Merkür retrosuyla birlikte. Finans Gezegeninizin size vereceği kozmik destekle para konularında akıllıca davranacaksınız. Yatırımlarınız size kazanç olarak geri gelecektir. Para kaynaklarına kolay bir şekilde ulaşacak, hatta eşinizin ve ortağınızın maddi imkanlarından faydalanacaksınız… İçsel sezgileriniz sayesinde bazı engelleri çok kolay aşacaksınız…

18 Eylül'de Ay tutulması karşıt Balık burcunda gerçekleşiyor. Güçlü kişilerin desteğini üzerinizde hissedecek ve onlarla ilişkilerinizi olumlu tutmayı başaracaksınız. Atılımlarınız ve sosyal çalışmalarınız için yeni başlangıçlar yapabilirsiniz.2 Ekim'de Güneş tutulması Terazi burcunda gerçekleşiyor. Yaptığınız işten eminseniz, size daha fazla deneyim kazandıracak koşullar yaratır. Artık duygularınızda aşırıya kaçan olumsuzluk rüzgarları görülecektir. Sınırlarınızı genişletmek için hedeflerinizi hırslarınızla beslemeye başlıyorsunuz.

Terazi Burcu 2024 Yorumu

25 Mart Terazi burcunda Ay tutulması gerçekleşiyor. Enerjinizi istediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Şans sizden yana. Çünkü baş rolü hiç kimseye kaptırmak istemiyorsunuz. Kozmik güçlerin sizden yana olduğunu bilmem hatırlatmamıza gerek var mı? Aşk ve duygusal konulara hakimsiniz. Risklerden korkmamayı öğrendiniz artık. Bir zamanlar denge ve düzen derde, başka bir şey demezdiniz. Ne oldu o eski sistemlerinize. Üstelik bu yıl, aşk her yerde karşınıza çıkacak ve sizi yakalamaya çalışacak.

Birçok değişim sizi bekliyor. Bu yüzden, kararlı olduğunuz konularda meydana gelen değişimler sizi gerebilir. Önsezilerinize güveniyor ve düşüncelerinizden taviz vermek istemeyeceksiniz. Güçlü duygular ve önemli öğretilerinizi içselleştireceksiniz. 8 Nisan'da Güneş tutulması karşıt evinizde Merkür retrosuyla birlikte gerçekleşiyor. Büyük bir ayrılığı gündeme getirebilir. Bulunduğunuz çevreden kopabilir ve arkanıza bakmadan uzaklaşabilirsiniz. İnatçı bir yapı sergileyecek ve fazla sorumluluk yükleneceksiniz.

18 Eylül'de Ay tutulması Balık burcunda gerçekleşiyor. Köklü kararlar alacaksınız. Kendinizi geliştirirken etrafınıza da örnek olacaksınız. İnatçı tavırlarınızın ardındaki nedenler anlaşılmasa da, size daha sonra hak vereceklerdir. Yapacağınız tek şey; sabrınızı ön plana çıkartmak olmalıdır. Huzursuzluğunuzu yenmelisiniz.

2 Ekim Güneş tutulması Terazi burcunda yani sizin kişisel evinizde gerçekleşiyor. Bu kozmik etki, güçlü enerjiniz ve yaratıcılığınız konusunda size önemli destekler verecektir. Derin bir sorgulama içindesiniz. Bu yıl realiteniz yükseliyor.

Akrep Burcu 2024 Yorumu

25 Mart'ta Ay tutulması Terazi burcunda on ikinci ruhsal evinizde gerçekleşiyor. Sessiz ve derinden gitmeyi tercih ediyor ve adımlarınızı akıllıca atıyorsunuz. Bu yıl değer yargılarınızı gözden geçirip, kendinizi yeniden yapılandıracaksınız. İnatçı tavırlarınız kişiliğinizi olumsuz etkileyebilir. Alışkanlıklarınızı yaşamın bütünlüğünü bozmadan katı bir şekilde değerlendirmeyi öğreniyor, düzen içinde yerinizi almaya hazırlanıyorsunuz.

8 Nisan'da Koç burcunda güneş tutulması Merkür retrosuyla birlikte gerçekleşiyor. Ruhsal gelişiminizi her şeyden üstün tutmak isteyebilirsiniz. Artık uyum istiyorsunuz. Sizinle aynı düşüncelere sahip kişilerle iş birliği yapmanız mümkün. Her zaman tutucu davranışlar içinde olan sizin, yeni arkadaşlar edinme ihtiyacı içinde olmanız, eski dostlarınızın şaşırmasına neden olacaktır. Yaşamınıza kendi damganız vuracaksınız.

18 Eylül'de Balık burcunda Ay tutulması gerçekleşiyor. Tanışacağınız kişilerin çevreleri sizin için önemli olmalı unutmayın. Sosyal statünüzü geliştirecek arkadaşlarla bir arada olurken, sezgisel yeteneklerinizi onlarla birleştireceksiniz. Tutkular, duygular ve ilginç fanteziler ortaya çıkacak... Tanışacağınız kişilerin çevreleri sizin için önemli olmalı unutmayın. 2 Ekim'de Güneş tutulması Terazi burcunda gerçekleşiyor. Duygusal geçmişinizi gözden geçirmek için önemli bir dönem. Yoğun tutkularınız ön planda olacak.

Yay Burcu 2024 Yorumu

25 Mart ay tutulması Terazi burcunda gerçekleşiyor. Sosyal statünüzü geliştirecek arkadaşlarla bir arada olurken, sezgisel yeteneklerinizi onlarla birleştireceksiniz. Çevrenin desteğiyle güçlü organizasyonların altına imza atacaklar ve yeni yapıtlar ortaya çıkaracaklar. 8 Nisan Güneş tutulması Retro Merkür’le birlikte Koç burcunda gerçekleşiyor. Güzel konuşmalarıyla karşı cinsin sizi etkilemeye çalışmaları geçici aşkları da gündeme getirebilir.

Aşk duygularınız, yine çok yoğun. Arzularınız baskın çıkacak ve gözü kara aşklar sizi bekliyor. Beklemediğiniz maceralar aniden kapınızı çalarken, bu ilişkilerin saman alevi gibi bitmesini de, engelleyemeyeceksiniz Değerlerinizin farkındasınız. Kendinizi teslim etmek istemiyor ve karşı tarafa bedel ödetmek istiyorsunuz.

18 Eylül'de Balık burcunda gerçekleşiyor. Artık, yaşamınızla ilgili farklı değişimlere de, yer vermeyi düşünürseniz, yeni savaşlardan kaçınmalısınız. Bırakın her şey inceldiği yerden kopsun. Yaşantınızda renkli çevrelere yer vereceksiniz. Eski değer yargılarınızın sizi üzmesine izin vermemelisiniz. Yaşam hırslarınıza artık gem vurmayı biliyorsunuz. Olgunlaştınız ve öğretici oldunuz. Ailevi değerleriniz önem kazanıyor. Duygusal hatalarınızla yüzleşiyorsunuz.

2 Ekim'de Terazi burcunda Güneş tutulması gerçekleşiyor. Bu yıl sağlam ilişkiler peşindesiniz. Ve bunu sağlayacak şartları tercih edecek ve daha seçici olacaksınız.

Oğlak Burcu 2024 Yorumu

25 Mart'ta Ay tutulması Terazi burcunda gerçekleşirken, kariyer planlarınız ön planda olacak. Kariyerinizi güçlendirmek için dışarıdan yardım almadan kendi gücünüzü ve fırsatları rahatlıkla kullanacaksınız... Sosyal çevre maddi kazançlarınızı arttırma konusunda size yardımcı olacak. Realiteniz yükseliyor. Önsezilerinize güveniyor ve düşüncelerinizden taviz vermek istemeyeceksiniz. Güçlü duygular ve önemli öğretilerinizi içselleştireceksiniz.

Şans ve yükseliş sizden yana. Zor yıllar geçirdiniz ve gerçekten ödüllenmeyi çoktan hak ettiniz. Verdiğiniz savaşlar sizi yorgun düşürdü fakat, asla yılmadınız. Öğrendiniz ve öğrettiniz. 8 Nisan'da Güneş tutulması ve Merkür retrosu koç burcunda oluşuyor. Alışkanlıklarınızı gözden geçirecek ve bazı eski olayları kafanızda bitirme kararları alacaksınız. Yakın çevre ilişkilerinizdeki sorunlar aile içi tartışmalara neden olabilir. Düşüncelerinizin yeniden gözden geçirirken, duygularınızda geri sayıma geçeceksiniz. Huzursuz olduğunuz bir konudan kaçmak isterken, başka gereksiz bir konu üzerine takılarak kendinizi hırpalayabilirsiniz.

19 Eylül'de Balık burcunda ay tutulması gerçekleşiyor. Kendinizi yeniden inşa etme çabaları içindeydiniz. Artık bazı konularda aşamalar kaydettiniz. Eskiye oranla daha sosyal oldunuz ve olmaya devam edeceksiniz. Çevrenize kin tutabilir, oldukça hassas bir davranış biçimini sergileyebilirsiniz.

Kendi değerlerinizin farkındasınız fakat yine de, duygusal doyum sağlamanızın güç olduğu bir gün. Yine bu ay yakın dostlarınızla aranızda duygusal bağlarınız güçlenecek, okul aşkları ve yakın arkadaşlarınızla aranızda aşk ve hissi konularınız gündeme gelecek. Bazılarının birliktelikleri kimlik kazanacak. Dost zannettiğiniz kişilerin gerçek yüzünü göreceksiniz.

2 Ekim'de güneş tutulması terazi burcunda gerçekleşiyor. Görüşeceğiniz veya işbirliği içinde olacağınız kişilerin güçlü ve kariyerli olmasına özen göstereceksiniz. Organizasyon kabiliyetiniz artıyor. Yaşamınızla ilgili değişimlere hazırlıklı olmalısınız. Uzun süredir sürüncemede bekleyen işleriniz, aldığınız güçlü kozmik etkilerle değişecek. Yaratıcılığınız ortaya koyacak her türlü çalışmaya açık bir yıl sizi bekliyor.

Kova Burcu 2024 Yorumu

25 Mart'ta ay tutulması Terazi burcunda ruhsal evinizde gerçekleşiyor. Şimdiye kadar düşünmediğiniz konuların yarattığı olumlu etki vizyonunuzun değişmesine neden olacak. Ruhsal gelişiminizi her şeyden üstün tutmak isteyebilirsiniz... Araştırma içgüdünüzün yüksek olmasından kaynaklanan, hedeflerinize yönelik çalışmalar içindesiniz. Kendinizi garantiye almaktan başka çareniz yok. Sizden daha genç kişilerle sosyal aktiviteler gerçekleştirirken kendinizi olduğunuzdan daha genç ve yenilenmiş hissedeceksiniz. 8 Nisan'da Koç burcunda Güneş tutulması ve Merkür retrosu bir arada gerçekleşiyor. Verdiğiniz sözleri yerine getirme konusunda oldukça hassas davranacaksınız.

Aktif zekanızla becerikli yönlerinizi birleştiriyor ve yüksek bir performans sergiliyorsunuz. Mantıklı kararlar alacaksınız ve isteklerinizde direteceksiniz. İnandığınız konularda taviz vermeyeceksiniz. Birçok sorun üst üste gelecek ve sorumluluk duygularınızın yoğun olmasından dolayı çok gergin olacaksınız. Enerjinizle ilgili bir sorununuz yok. Her şeyi göze alacak kadar güçlü ve performansınız oldukça yüksek.

18 Eylül'de Balık burcunda Ay tutulması gerçekleşiyor. İdeallerinizin biraz da çevresel koşullarla paralel ilerleyeceğini düşünmeli ve paylaşımların kazançlarınızla ve isteklerinizle uyum içinde olmasına dikkat etmelisiniz.,

2 Ekim'de Güneş tutulması Terazi burcunda gerçekleşiyor. Düşüncelerinizi yenilemek için gerekli motivasyona sahip olmanıza rağmen karşı tarafın sizi zorlamasından kaynaklanan sorunlar ortaya çıkacaktır. Karşılıklı şartlarınız iyice belirlemeli ve uygun zemini oluşturmalısınız.

Balık Burcu 2024 Yorumu

25 Mart'ta karşıt finans eviniz Terazide Ay tutulması gerçekleşiyor. Yeni kazanç kapılarınız için, çevredeki fırsatlardan faydalanacaksınız. Uzun süredir kavuşamadığınız beklentilerinize yeni bir formül geliştirmek yerine; beklemeyi yeğleyerek, içinizdeki korkuları yenmelisiniz. Daha önce birlikte iş yaptığınız kişilerin iş tekliflerine karşı takınacağınız tavırlar önemli olacak. Kayıp ve kazançlarınızı gözden geçirmeli ve hata yapmamalısınız.

8 Nisan'da Güneş tutulması kendi finans eviniz Koç burcunda gerçekleşirken Merkür de aynı evde retro durumunda olacak. Kazançlarınız konusunda eski hayallerinizi yeniden kurgulama ve yeniden yapılandırma olaylarına gireceksiniz. Başka meslek dalları ile ilgili hayalleriniz sizi yanıltabilir. Bu konuda dikkatli olun. Duygusal konularda takıntılarınız nedeniyle, önce cazip gelen bir teklif daha sonra size itici gelecek. Finans ve maddi konularla ilgili sorunların eşliğinde, beklediğiniz yatırımlarda gecikmeler olacaktır. Mahkeme ve hukuksal meselelerinizde, bu dönemde sorun çıkacaktır. Ödenmemiş faturalar ve poliçelerinizi gözden geçirmeli ve vadesi gelen senetlerinizi kontrol etmelisiniz. Partnerinizle ortak bir çalışma içine girecekseniz dikkatli olmalısınız. Birbirinizi yanlış tetikleyebilirsiniz.

18 Eylül'e kişisel evinizde yani Balıkta ay tutulması gerçekleşiyor. Uzun süredir koruduğunuz fiziksel yönlerinizi değiştirebilir ve kendinizi biraz daha renklendirebilirsiniz. Geleneksel hale gelmiş bir imaj sizin için daima geçerli olmasına rağmen, bu dönemde içinizde küçük çılgınlıklar ve kıpırdanmalar söz konusu olacak. Örneğin; yıllardır aynı saçta ısrar ediyorsanız, bu dönemde biraz daha farklı renkleri deneyebilirsiniz.

2 Ekim'de Güneş tutulması derin duygular veriyor. İçgüdülerinizin güçlü olması sizi tutkulu ve ödün vermeyen bir kişilik haline getirecek. Uzun süredir beklediğiniz sonuçlara yaklaşmanız mümkün. Size destek verecek olayların altını çiziyor ve kısa sürede sabırlı bir şekilde değerlendiriyorsunuz. Farkındalığınız artıyor.