preloader

Yılbaşına En Çok Yakışacak Parfümler

12.12.2022
Yılbaşına En Çok Yakışacak Parfümler

Yazı Boyutu:

Yılbaşı ruhunu ve özgürlüğü en iyi şekilde yansıtacak Yves Saint Laurent Libre parfümlerini keşfedin ve kokuları tamamlayacak saç-makyaj stillerinden ilham alın.

Yılbaşına ruhu, özgür kadınların ruhuyla harmanlanıyor! Yves Saint Laurent Libre parfümünün EDP, Le Parfum ve Intense çeşitleri, saf kokuları sayesinde sizi yeni bir özgürlük yolculuğuna çıkarıyor. Libre’nin çiçeksi kokusu hem içinizdeki ateşi serbest bırakıyor hem de feminen ve maskülen arasındaki çizgide yürüyor. Yılbaşı ruhunu teninizde en güzel şekilde yansıtacak Yves Saint Laurent Libre parfümlerini keşfedin ve kokuları tamamlayacak saç-makyaj stillerinden ilham alın.

Libre EDP

Libre EDP’de bulunan ve orijinal feminen birleşimi açığa çıkarmak için kullanılan eğrelti otu, diva lavantasıyla birleşerek kokunun sıcak ve tatlı yüzünü vurguluyor. Vanilya ve Grisalva, eğrelti otuna yoğunluk ekliyor ve portakal çiçeği, kadının yanan sıcak karakterini ortaya koyuyor. Baştan sonra canlı olan koku her aşamada portakal çiçeği ve kehribar rengi turunçgiller, amber, ahşap arasında gerilim yaratıyor. Libre EDP, başlangıçta kadınlara istedikleri tazelik ve parlaklığı verirken, orta ve son notalarla bağımlılık yapıyor.

Parfüme Özel Saç-Makyaj Önerisi


Klasik ama modern saçlar tam da Libre EDP kadını için… Ortadan ayrılmış, olabildiğince düz ve ıslak görünümlü modeller tercih edebilirsiniz. Makyajda ise zamansız smokey eye-kırmızı ruj ikilisi ideal. Kokunun sıcaklığına gönderme yapan sıcak alt tonlu nar çiçeği bir ruj sürebilirsiniz. Tazelik ve canlılığı artırmak için saten bitişli yarı mat bir ten makyajı ve gold yansımalı highlighter iyi bir seçenek.

Le Parfum

Yves Saint Laurent Beauty için Fransa’dan gelen havalı Diva Lavanta Kalbi ile Fas’tan gelen şehvetli portakal çiçeği arasındaki gerilim, baharatlı bir şekilde yeniden yorumlanıyor… Sıcak safran akorduyla zenginleştirilmiş gösterişli meyve kokusu da Le Parfum’e mükemmel bir dokunuş yapıyor. Hayatı doruklarda yaşama dürtüsüne sahip kadınlara özel bu parfüm imza niteliğinde!

Parfüme Özel Saç-Makyaj Önerisi


Özgürlüğü ve kendine güveni simgeleyen çabasız saçlar tam Le Parfum’e uygun. Yanlara doğru uzanan “bottleneck” kakülle desteklenmiş hacimli, dolgun ve doğal dalgalar harika bir alternatif. Makyajda cildinizin tamamen örtülmediği, saydam ve parlak ten makyajı yapabilirsiniz. Gözlerinizi ön plana çıkaracak, bol maskara ve buna zıtlık yaratacak geri planda tutulan nude dudaklarla parfümü tamamlayacaksınız.

Libre Intense

Özgürlüğünü haykıran ve içgüdülerini takip eden cesur kadınların parfümü Libre Intense, Fransız lavantasının ve portakal çiçeğinin arasındaki zıtlığı ateşli bir şekilde yorumluyor. Eriyen çiçeksi notaların yoğunluğunda portakal çiçeği ile yakıcı orkide akoru birleşiyor. Smokinin içine giydirilmiş düz geometrik bir silueti andıran ikonik Libre şişesi, ateş ile altın arasındaki renk detayını feminen tarzda sunuyor.

Parfüme Özel Saç-Makyaj Önerisi


Maskülen-feminen dengesini yakalayan, ensede sımsıkı toplanmış saçlar parfüme çok yakışacak. Pembe likit allıkla yumuşatılan mat ve kusursuz bir ten makyajı yapabilirsiniz. Gözlerinize cesur grafik eyeliner uygulayabilir, glitter far sürebilir, kalemle muntazam şekilde çerçevelenen ve şeffaf gloss’un kullanıldığı cam gibi parlak dudaklar tercih edebilirsiniz.

OGGUSTO
OGGUSTO Tüm Yazıları