preloader

Işıltılı Giyinmenin 4 Parlak Kuralı

25.09.2019
Işıltılı Giyinmenin 4 Parlak Kuralı

Yazı Boyutu:

Fimlerde izlediğimiz balo sahnelerindeki ışıltılı dünya; modern zamanın yeni kalıplarında, yeni kurallarıyla varlığını devam ettiriyor. Işıltılı giyinmenin kurallarını OGGUSTO kadınları için inceledik.

Moda sahnesindeki tasarımcılar, her sezon değişen trendlerle tarzımıza yön verirken değişmeyen ışıltılı dünyaya farklı dokularla yeni kurallar koymayı da ihmal etmiyor. Alışkanlıklarınızdan vazgeçmek elbette ki zor fakat yeniliklere açık olmak sizi her daim yeni ve taze kılacaktır. Hayalinizde canlandıramadığınız, farklı stil ve materyallerin ön planda olduğu kuralları gelin madde madde inceleyelim.

Topuklu ayakkabılarınızı evde bırakın

Kim demiş spor ayakkabı ile bir davete katılınmaz diye? Spor ayakkabıdan söz ediyoruz diye devamında “ kombininizi bir jean bir tişörtle tamamlayabilirsiniz” dememizi bekliyorsanız, yanılıyorsunuz! Saten bir takım elbise, otriş detaylı parçalar ya da payetli bir elbise altına giyeceğiniz beyaz çorap ve spor ayakkabı ile konforlu bir görünüm yakalayabilirsiniz.

Işıltılı Giyinmenin 4 Parlak Kuralı

Suni Kürk Şal, İpekyol / Döpiyes, Rachel Zoe / Spor Ayakkabı, Puma / Gömlek, Vakko / Çanta, Benedetta Bruzziches

Küçük aksesuarlarla ışıltı katın

Eğer ki “sade, naif bir tarzım var; renkten ve karışık desenlerden uzak durmayı tercih ediyorum” diyenlerdenseniz, ışıltı katmanın başka bir kuralıyla size hitap ediyoruz. Mümkünse midi bir elbise tercih edin. Giyeceğiniz tek renk elbisenin bir kenarına iliştireceğiniz zarif, ışıltılı bir broş, makul boyutlarda takacağınız avize küpeler ve ince bir kemer tarzınız için en iyi alternatiflerden. Burada en dikkat etmeniz gereken nokta, bacak boyunuzu uzatacak yüksek ökçeli bir topuklu ayakkabı seçmek.

Işıltılı Giyinmenin 4 Parlak Kuralı

Elbise, Machka / Topuklu Ayakkabı, Prada / Çanta, Dolce Gabbana / Küpe, Daniel Epinosa / Kemer, H&M

{771856}

Elbise boyunuzu ayarlayın

Bu zamana kadar eteğinizin boyunu kendi isteğinize göre ayarlamış olabilirsiniz ama bu sefer gecenin gidişatı eteğinizin boyunu belirliyor. Eğer ki katıldığınız davet, gecenin devamında büyük bir etkinliğe bağlanacaksa ve bir hayli hareketli geçecek zaman diliminden söz ediyorsak, rahatlığınız ön planda olmalı ve kısa ışıltılı dokularla çevrili ya da detaylandırılmış elbiseler tercih etmelisiniz. Hem bütün gece elbisenizin yerleri süpürmesini istemezsiniz değil mi?

Işıltılı Giyinmenin 4 Parlak Kuralı

Çanta, Dolce Gabbana / Elbise, Retrofete / Kolye, Polina / Ayakkabı, Attico / Yüzük, Mers / Küpe, Twist

Işıltıyı farklı dokularla dengeleyin

Işıltının göz kamaştırdığı aşikar. Fakat gelin görün ki, tercih edeceğiniz tüm ana parçaların yanında aksesuarların da ışıl ışıl parlamasına gerek yok! Özellikle modern kimlikli silüetler bundan bir hayli uzak. Parıltılı bir elbisenin beline bağlayacağınız süet ya da deri bir kemer ile stilinize kendi yorumunuzu katabilirsiniz. Payetli bir takım elbisenin içine ilk akla gelen dantel dokusundan ziyade ofis gömleğinizi tercih edin. Peki yaklaşan kış aylarında postal giyme fikrine ne dersiniz?

Işıltılı Giyinmenin 4 Parlak KuralıElbise, Retrofete / Bot, Alexander Wang / Çanta, İpekyol / Kolye, Network / Kemer, Alai

Mert Güler
Mert Güler Tüm Yazıları