preloader

Audrey Hepburn'ün Zamansız Stili

20.01.2019
Audrey Hepburn'ün Zamansız Stili

Yazı Boyutu:

Audrey Hepburn’den ilhamla zarafetin stil kodlarını sizin için inceledik.

“Eğer güzel gözlerin olmasını istiyorsan, insanlara iyilikle bak. Eğer saçların güzel olsun istiyorsan, bırak çocuklar ellerini geçirsin saçlarından. İnce bir bedense isteğin, ekmeğini açlarla bölüş. Ve güzel dudaklara sahip olmak için, sadece güzel sözler söyle.”

Audrey Hepburn’ü tanımak için aslında bu sözlere bakmak yeterli. Zihnindeki ince düşünceleri, narin ama güçlü duruşuyla bir arada zahmetsiz bir şekilde taşıyan bu zamansız kadının moda dünyasını etkisi altına alması da hiç uzun sürmedi.

Audrey Hepburn'ün Zamansız Stili

1929 yılında Brüksel’de dünyaya gelen Audrey Hepburn, ince fiziği ve uzun silueti ile Hollywood’a adım attığında 1950’li yılların tüm klişelerine bir baş kaldırı gibi duruyordu. Bu orijinal duruş zamanla hem film dünyasında hem de moda dünyasında taze bir rüzgar estirecekti. Çünkü Audrey, belirli kalıplar içinde hareket etmek yerine pixie kesim kısacık saçlarını, maskülen figürünü benimseyerek kendi kulvarını yaratmayı tercih etti.

{771244}

"Pembeye inanıyorum. Gülmenin en iyi kalori yakan şey olduğuna inanıyorum. Öpüşmeye, çok öpüşmeye inanıyorum. Her şey ters gider gibi görünürken güçlü olmaya inanıyorum. Mutlu kadınların en güzel kadınlar olduklarına inanıyorum. Yarının başka bir gün olduğuna inanıyorum ve mucizelere inanıyorum."

-Audrey Hepburn

Roman Holiday, My Fair Lady, Funny Face, Sabrina, Love in the Afternoon ve Breakfast at Tiffany’s filmleri ise Audrey Hepburn’un sadece filmografisine eklenmekle kalmadı ve onu bir moda ikonuna dönüştürdü. Karmaşadan uzak, dingin bir stile sahip olmasına rağmen Audrey’in rafine zevkleri oldukça güçlü bir etki yaratıyordu ve onu izleyen her kadın kendi kurallarını koymanın önemini ve farklı olmanın değerini bir kez daha anladı.

"Şıklık, asla eskimeyecek güzelliktir."

Audrey Hepburn

Audrey Hepburn'ün Zamansız Stili

Elbette abartıdan uzak bu stil, moda dünyasını etkisi altına alırken hikayeye unutulmaz bir sayfa eklenmesi de kaçınılmaz oldu. Eğer zarafet bir arkadaşlık olsaydı bu kesinlikle Hubert de Givenchy ve Audrey Hepburn’un arkadaşlığı olurdu. Bir araya gelmesi kaçınılmaz olan bu ikili Breakfast at Tiffany’s filminde ise zamansız stilin kapılarını ardına kadar açtı .“Küçük Siyah Elbise” ise Audrey Hepburn’un temsil ettiği her şeyin adeta bir sembolü haline gelerek günümüzde bile kurtarıcı şıklık görevini başarıyla sürdürüyor.

Eğer stilinizde sadelikten yanaysanız ilham periniz kesinlikle Audrey Hepburn olmalı. Detaylarla ustaca oynayarak, narin dokunuşlarla hem güçlü hem de şık bir stil yaratmanız mümkün.

{771669}

Siyahla yakın temasta durun

Audrey Hepburn siyahın asil ve şık yanını kullanmak konusunda her zaman yetenekliydi. Siyah parçalarınıza daima güvenin aksesuarlarınızla birlikte araya ufak renk geçişleri de ekleyebilirsiniz çünkü konu siyah olduğunda hata payınız neredeyse sıfıra iniyor.

Audrey Hepburn'ün Zamansız Stili

Güneş gözlükleriniz hep yanınızda olsun

Abartılı takılar yerine tüm gösterişinizi güneş gözlüklerinize taşıyabilirsiniz. Audrey’nin bu konuda öğrettiği en önemli detay ise en şık gece elbisesiyle bile güneş gözlüklerinizi kullanabilirsiniz.

Audrey Hepburn'ün Zamansız Stili

Pembeye gardırobunuzda yer açın

Her ne kadar siyahla yakın temasta olsa da Audrey Hepburn’un cesur renklerle ve pastel tonlarla da arası oldukça iyiydi. Özellikle de pembenin yumuşak tonlarını kullanmayı tercih ederek zarif görünüşüne bir doz daha incelik ekleyebiliyordu. Siz de aynı incelikten ilham alarak yumuşak tonlara geçiş yapabilirsiniz.

Audrey Hepburn'ün Zamansız Stili

Audrey Hepburn’un Stilinden İlham Alan Kombin Önerileri

Audrey Hepburn'ün Zamansız Stili

Elbise, Rick Owens / Küpe, Oscar de la Renta / Gözlük, Gucci / Çanta, Christian Louboutin / Ayakkabı, PradaAudrey Hepburn'ün Zamansız Stili

Palto, Marni / Gözlük, Fendi / Küpe, Sophie Buhai / Eldiven, Agnelle / Ayakkabı, Jimmy Choo

Audrey Hepburn'ün Zamansız Stili

Palto, Givenchy / Etek, Alexander Mcqueen / Kazak, Burberry / Gözlük, Stella Mccartney / Çanta, Saint Laurent / Ayakkabı, Gianvito Rossi

Audrey Hepburn'ün Zamansız Stili

Kazak, Saint Laurent / Pantalon, Max Mara / Gözlük, Le Specs / Küpe, Maria Black / Ayakkabı, Miu Miu

Audrey Hepburn'ün Zamansız Stili
Elbise, Vince / Gözlük, Tom Ford / Çanta, Chloe / Küpe, Sophie Bille Brahe / Ayakkabı, Prada

Miray Petrini
Miray Petrini Tüm Yazıları