Spor Yapanlara Özel Teknolojik Cihazlar ve Spor Uygulamaları

Spor yaparken ihtiyacınız olabilecek en iyi teknolojik cihazları ve onlarla paralel olarak kullanabileceğiniz spor uygulamalarını sizler için sıraladık. 

Forma girmek için egzersiz yapma veya ağırlık kaldırarak içimizdeki Rock’ye meydan okuma günleri geride kaldı. Günümüzde spor ve fitness teknolojileri, inkar edilemeyecek bir şekilde, eski usul yöntemlerin yerini aldı. Piyasada içinizdeki potansiyeli keşfetmenizi ve sağlığınızı ve formunuzu korumanızı sağlayan akıllı teknolojik cihazlar var.

Bu teknolojik cihazlarla zayıf noktalarınızı geliştirebilir ve gücünüzü kolayca stabilize edebilirsiniz; çünkü gelişmiş teknoloji size vücudunuzun ve egzersiz performansınızın her bir verisini analiz etme şansı sunuyor. Spor ve fitness için geliştirilen modern cihazlar hedeflerinize ulaşmada size asistanlık yapıyor, sizi sağlıklı tutuyor ve arzuladığınız performans seviyesine kavuşmanızı sağlıyor.

Siz de bu uğurda kendinizi motive edenlerdenseniz ev tipi akıllı spor aynasından, akıllı tartıya kadar spor yaparken kullanabileceğiniz teknolojik cihazlar ve onlarla uyumlu uygulama önerilerimize göz atmanızı öneririz.

iFit Sleep HR

Satın Al

Şüphesiz piyasada uykunuzu takip eden pek çok akıllı saat var; ancak kaçımız yatarken saat takarken kendimizi rahat hissediyoruz? Oysa yatağınızın altına koyabileceğiniz iFit Sleep HR ile uykunuzu izleyebilir ve genel sağlığınızla alakalı güncel veri alabilirsiniz. Bu devrim niteliğindeki teknoloji sadece kaç saat uyuduğunuzu izlemekle kalmıyor aynı zamanda uyku düzeninizi ve kalp ritminizi takip ederek uyku kalitenizi değerlendiriyor. İçindeki alarm ise sizi uykunuzun en hafif yerinde uyandırmaya programlı. Bluetooth ile iFit Sleep uygulamasından tüm verileri takip ve kayıt edebiliyorsunuz.

Tangram Akıllı İp

Satın Al

Kalori yakmanın en iyi yollarından biri, ip atlamak. Eğer egzersizinize yaratıcı ve eğlenceli bir yol ekleme arayışı içindeyseniz, teknolojik fitness cihazı Tangram Smart Rope’u deneyebilirsiniz. Bu akıllı cihaz transparan polikarbon tutacaklarındaki manyetik sensörler aracılığı ile 360 derece dönüşleri algılayarak sayma işlemini sizin için yerine getiriyor ve ipin üzerindeki LED ışıklar ile dört hanede sonucu size bildiriyor. USB ile şarj edebileceğiniz cihaz, Smart Gym uygulaması ile akıllı telefonunuz üzerinden egzersiz verilerinizi de depoluyor.

FITBIT Versa 2

Satın Al

Kişiselleştirilmiş bilgilere duyarlı akıllı kol saati FITBIT Versa 2 ile spor yaparken hedefinize ulaşmanızı kolaylaştırabilirsiniz. Bağlantılı GPS sayesinde koşularınız ve yürüyüşleriniz hakkında bilgi edinebilir, 300'den fazla şarkı depolayabilir ve kablosuz Bluetooth kulaklıklarınıza müziğin keyfini sürebilirsiniz. 2,5 metre suya dayanıklı olan FITBIT Versa 2 ile uyku aşamalarınızı takip ederek uykunuzu düzene sokabilir, spor yaparken basit bir dokunuşla fitness, spor, haberler, seyahat, ulaşım ve daha fazlası için favori uygulamalarınıza erişebilirsiniz.

İskelet Tarayıcı

Satın Al

Vücut kompozisyonunuzu bilmek, zayıflıklarınızı keşfetmeniz ve gelişiminizi bu yönde ilerletmeniz açısından oldukça önemli. Skulpt Scanner ile sakatlanma riskini minimuma indirerek daha akılcı antrenman yapmanız ve daha iyi performans göstermeniz mümkün. Bu akıllı cihaz vücut kütlenizdeki yağ oranını doğru ve hızlı bir şekilde ölçüyor. Ayrıca 24 farklı kas grubu için de kalite testi yapıyor; kaslarınızdaki asimetriyi ve dengesizliği ortaya çıkarmak açısından son derece faydalı bir yöntem sunuyor. iOS ve Android cihazlarla senkronize çalışan kablosuz cihaz, size görünenin ardında yatan gerçekleri sunması ile yardımcı oluyor.

Hyperice Vyper 2.0 Fitness Silindiri

Satın Al

Gerçek iyileşme, her fitness programının vazgeçilmezlerinden biri ve Hyperice Vyper 2.0 Vibrating Fitness Roller gibi bir teknolojik cihaz size bu iyileşme sürecinde yardımcı olacak en iyi asistanlardan. Üç farklı titreşim ayarı ile gelen yeni nesil cihaz, yorgun kaslarınızı rahatlatıyor ve bu da size bir sonraki egzersizinizde daha iyi performans sergileme olanağı sunuyor. Sıradan bir köpük silindirle kıyaslandığında, akıllı cihazların ısınma ve aktif iyileştirme konusunda iki kat daha etkin olduğu görülüyor. Tamamen şarj edildiğinde iki saat kesintisiz kullanım vadediyor.

No Bounds Sport Hoparlör

Satın Al

No Bounds Sport Hoparlör ile spor saatlerinizi canlandırabilir ve performansınızı ikiye katlayabilirsiniz. 360 derece ses ve müziğinizi hızlı ve kolay bir şekilde ayarlamak için dönen bir ses kadranı sağlayan No Bounds Sport, nerede olursanız olun tam ses deneyimini yaşamanızı sağlıyor. Tamamen şarj edildiğinde 12 saatlik bir pil ömrüne sahip olup hem su hem toz geçirmez özelliği ile dilediğiniz yerde kullanabilme imkanı sağlıyor.

İnteraktif Ev Tipi Spor Salonu Aynası

Satın Al

Eğer ajandası yoğun biriyseniz ve düzenli olarak spor salonuna gitme şansı bulamıyorsanız formunuzu korumak için Interactive Gym Mirror’a yatırım yapabilirsiniz. Profesyonel eğitmenlerle iletişim kurmanızı sağlayan cihaz, normal bir ayna gibi görünse de açıldığında sunduğu fonksiyonlar kendine hayran bırakıyor. Evde spor yapma konforunu Wi-Fi bağlantısı, ön kamerası ve kaliteli ses sistemiyle bir üst seviyeye çıkaran aynanın içinden 50’yi aşkın canlı egzersiz programına katılabiliyorsunuz. Cihaz aynı zamanda iOS telefonlar ve Apple saat ile senkronize çalışarak kalp ritminizi takip edebiliyor.

Fightcamp Gym

Satın Al

Boksla ilgili olmanız ve spor salonuna gidecek zamanı bulamamanız arasındaki boşluğu harikulade bir şekilde dolduran Fightcamp Gym, egzersiz matı, eldiven, kum torbası ve bileklik ile gelen bir set. Bu üst seviye boks ekipmanları teknoloji sanatı ile buluştuğunda ise geriye sadece terlemek kalıyor. Sıkı egzersiz programı, elit eğitmenler ve ışıklı talimatlarla egzersiz yaparken hızınızı ve vuruş kapasitenizi setin iOS uygulaması ile takip edebiliyorsunuz.

TechnoGym MyCycling

Satın Al

Yenilikçi ve özel hazırlanmış programlarla yapabileceklerinizi keşfetmenizi sağlayan TechnoGym MyCycling, bir şampiyon gibi egzersiz yapmanızı sağlıyor. Dönüş sensörü, çarkı ve yoldan etkilenme sistemi gibi özelliklerle gerçek sürüş deneyimi sunarak temel kaslarınızı çalıştırıyor. Daha efektif bir egzersiz için MYCYCLING uygulamasını indirerek programınızı akıllı telefonunuzdan takip edebilirsiniz.

ozmo Akıllı Bardak

Satın Al

Fitness hedeflerinize ulaşmak istiyorsanız, yapabileceğiniz en iyi şeylerden biri kendinizi su içmek ve aktif bir yaşam benimsemek konusunda cesaretlendirmektir. Akıllı fitness cihazı ozmo Active Smart Cup, egzersiz sırasında ve gün içinde ne kadar su kaybettiğinizi hesaplayarak doğru zamanlarda su içmeniz için sizi uyarıyor. Akıllı telefonunuza indirebileceğiniz ozmo uygulaması ile senkronize çalışan cihaz, su içme alışkanlığınızı takip edebileceğiniz etkili bir yöntem.

mizutowel

Satın Al

Cildimiz dahil her yerde bakteriler olduğunu biliyorsunuz, değil mi? Ayrıca havlularda egzersiz sonrası oluşan nem ve düzensiz yıkama enfeksiyon riskini artırıyor. Ancak mizutowel’ın yardımıyla bu bakterilerden kurtulabilirsiniz. Kirlilik tespit ettiğinde renk değiştiren havlular, içerdiği gümüş iplikler sayesinde havlunun üzerinde bakteri oluşumunu %99’a kadar önlüyor. Daha çok su emme kapasitesi ve kolay kuruma özelliği olduğunu da ekleyelim.

NutriBullet Akıllı Blender

Satın Al

Enerjinizi yükseltmek ve kilonuzu korumak için yapmak istediğiniz smoothie, NutriBullet Balance Smart Blender ile emin ellerde. İçeceğin kalori, yağ, protein ve şeker dengesini belirleme özelliği sayesinde sağlıklı tarifler uygulamanız artık mümkün. Cihazla uyumlu mobil uygulama ile diyetinizi takip ve kontrol de edebiliyorsunuz.

iHealth Core Akıllı Tartı

Satın Al

Vücuduzdaki dokuz farklı değeri belirleyerek daha kapsamlı bir sonuç sunan iHealth Core Smart Scale, ağırlığınızı gerçek anlamda anlamanızı ve anlamlandırmanızı sağlıyor. Yağsız doku kütlesi, günlük alınan kalori ve kemik ağırlığı gibi ölçümler yaparak günlük alışkanlıklarınızı da gözden geçirmenize yardımcı oluyor.

Popüler Yazılar

SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.

SÖZLEŞME

Bu internet sitesine girilmesi veya mobil uygulamanın kullanılması sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zararlardan ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını, tarafımdan internet sitesinde E-Bültene üye olmak için veya başkaca bir sebeple verdiğim kişisel verileri, özellikle de isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, banka bilgisi, yaş ve cinsiyetle ilgili benzeri bilgileri kendi rızam ile paylaştığımı, ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun nin bu bilgileri kullanmasına muvafakat ettiğimi, bu bilgilerin 3.gerçek ve/veya tüzel kişilerin eline geçmesi ve bu şekilde olumsuz yönde kullanılması halinde ve/veya bu bilgilerin başkaca kişiler ile paylaşılması halinde ÖZGÜ İLETİŞİM PAZARLAMA DANIŞMANLIK TANITIM VE E-TİCARET HİZ. ('OGGUSTO') nun sorumluluğunun olmadığını gayri kabili rücu, kabul, beyan ve taahhüt ederim.