preloader

Dünyanın Seyahat Etmeye Değer Müzeleri

17.03.2023
Dünyanın Seyahat Etmeye Değer Müzeleri

Yazı Boyutu:

Tarihten modern sanata farklı konseptleriyle uğruna seyahat etmeye değer sayısız müzeyi keşfedin.

Tarihte bir dönemi başlatan sanatçıların detaylarıyla hayran bırakan heykellerini görmek, değeri sonradan anlaşılan tabloları saatlerce izlemek, modern sanatın etkileyici detaylarını keşfetmek ya da sadece bir müzenin bahçesinde oturmak büyüleyici deneyimlerden biri olabiliyor. Hayata, iz bırakan deneyimlerden birini eklemek için çok sayıda müze keşfedilmeyi bekliyor. Gezmek için günler ayırmak gereken müzelerden en eşsiz parçaları ziyaretçilerle buluşturan müzelere dünyanın en etkileyici müzeleri bu rehberde.

En İyi Amerika Müzeleri

Tarihten geleneksel sanata çeşit çeşit koleksiyonları bir araya getiren Metropolitan Müzesi‘nden modern sanat denildiğinde akla ilk gelen MoMA‘ya kadar Amerika’da görülmesi gereken birçok müze var. Ve her biri için de günler ayırmak mümkün. Sadece müze gezmek için bile seyahat planı yapılabilecek Amerika’da gezilen her müzenin akıllarda kalacağı şüphesiz bir gerçek.

{13001}

En İyi Avrupa Müzeleri

Özellikle sanata doyacağınız müzeler arıyorsanız rotanızı Avrupa’ya çevirebilirsiniz. Hem duvar ve tavan resimleri hem de heykelleriyle büyüleyen Vatikan Müzesi’nden mutlaka görülmesi gereken Louvre Müzesi‘ne dünyanın en çok ziyaretçi toplayan müzeleri Avrupa’da bulunuyor.

{18506}

En İyi Asya Müzeleri

Söz konusu müze olunca Asya adeta gizli bir hazine gibi. Hayran bırakan eserleri görebileceğiniz Rusya’dan tasarımlarıyla dikkat çeken Güney Doğu Asya’ya birçok müze detaylarıyla çok beğeniliyor. Bu müzelerin çoğu dönem dönem özel koleksiyonları getiriyor ya da kendi sahip olduğu eserleri sergiliyor. Her biri de ziyaretçiler tarafından çok beğeniliyor.

{12806}

En İyi İstanbul Müzeleri

Asırlardır medeniyetlere ev sahipliği yapmış İstanbul tabi ki de müze anlamında da çok zengin. Cenevizliler, Bizans, Osmanlı ve erken Cumhuriyet döneminden kalan birçok eserin görülebileceği İstanbul’da oldukça niş bir kitleye hitap edecek sanat müzeleri de var.

{59235}

En İyi Moda Müzeleri

Sanat ve moda yüzyıllardır birbirinden ayrılmaz estetik değerlerden. Durum böyle olunca da sergilenmeye değer moda tasarımlarına özel müzelerin olması kaçınılmaz. Çoğu sanat müzesi belirli dönemlerde ünlü tasarımcıların iz bırakan tasarımlarını sergiliyor olsa da sadece moda eserlerini ziyaretçilere sunan müzeler de bulunuyor.

{51718}

En İyi Müze Restoranları

Güzel bir müze gezisi sonrası benzer ambiyansa sahip bir ortamda nefis bir yemek yemek ya da kahve molası vermek harika oluyor. Dünyanın en güzel müzelerinin birçoğunda da hem konseptiyle hem de şeflerin sunduğu lezzetlerle beğenilen restoranlar ve kafeler misafirlerini ağırlıyor.

{16672}

En İyi Online Müzeler

En ünlü eserleri barındıran müzelerin online olarak da ziyaret edilebildiğini unutmamak gerek. Musée d’Orsay, The Uffizi Galleries, Louvre Müzesi ve çok daha fazla müze online olarak ziyaret edilebiliyor. Tarihin en önemli heykellerini, tablolarını ya da insanlık tarihini değiştiren parçaları sadece tıklayarak görmek harika oluyor.

{23842}

Özlem Güsar
Özlem Güsar Tüm Yazıları