preloader

Harry Winston’dan Okyanuslara Saygı Duruşu

11.04.2018
Harry Winston’dan Okyanuslara Saygı Duruşu

Yazı Boyutu:

Elmasların Kralı olarak bilinen Harry Winston’un komplike saat ustalığını modern bir ifade ile buluşturduğu Ocean Koleksiyonu 20. yılını kutluyor. Harry Winston, bu önemli kilometre taşının anısına bu yıl Baselwolrd 2018’de kadın saatlerini ön plana çıkardı.

Retrograde saat ve dakika gibi çarpıcı komplikasyonları su geçirmez kasasındaki kıymetli değerli taşlarla birleştiren Ocean Koleksiyonu, tüm dikkatleri üzerine çekmeye hazırlanıyor.

Baselworld 2018’in En Çarpıcı Mücevherleri

20 yıllık yolculuk

Harry Winston Ocean koleksiyonunun 20. yılında, kadınları farklı renklerle bezenmiş muhteşem güzellikte dört yeni Ocean modeli bekliyor.

Cesur ve çağdaş tasarım özellikleri, kendine özgü çift retrograde fonksiyonları, merkezin dışında yer alan saat ve dakika göstergeleri ile tanınan Ocean Koleksiyonu, saat komplikasyonları arasında tasarımı ve dayanıklılığı ile dikkat çekiyor. Ocean Koleksiyonunun, hayatın bütün maceralarına karşı donanımlı yeni saatleri, adlarına yaraşır bir şekilde 100 metre derinliğe kadar su geçirmezliklerini koruyor. Su üstünde olduğu kadar su altında da estetik bir ziyafet sunan bu koleksiyon, hassas ayarlı otomatik saat mekanizmalarını, şeffaf safir kristal arka kasa kapakları sayesinde gözler önüne seriyor.

Ocean 20th Anniversary Biretrograde Automatic 36mm

Harry Winston’dan Okyanuslara Saygı Duruşu

Koleksiyonun gözbebeği, sınırlı sayıda üretilen Ocean 20th Anniversary Biretrograde Automatic 36mm, neon mavisi Paraiba turmalinleri, pırlantalar ve sedeften oluşan tasarımıyla sunuluyor.

Çift retrograde fonksiyonlar ve merkezin dışında yer alan saat ve dakika göstergeleri gibi, adını taşıdığı koleksiyonun özgün unsurlarını barındıran bu saatle Harry Winston ilk kez Paraiba turmalinlerinin göz alıcı ışığını ve su gibi güzelliğini tasarımlarına yansıtıyor.

Harry Winston Ocean Waterfall Automatic 36mm

Harry Winston’dan Okyanuslara Saygı Duruşu

Harry Winston’ın en beğenilen baget kesim pırlantalarına bir övgü niteliği taşıyan Ocean Waterfall Automatic 36mm, 404 adet pırlanta ve 43 adet pembe safirle bezenmiş. Bu mücevher saat, Harry Winston’ın değerli taş ustalarının üstün işçiliğini sergilediği gibi, baget kesimin güzelliğini, kadran üzerindeki müthiş gizli mıhlama tekniği ile yüceltiyor.

Harry Winston Ocean Biretrograde Automatic 36mm

Harry Winston’dan Okyanuslara Saygı Duruşu

Ocean Koleksiyonunun Harry Winston’a özgü biretrograde göstergesi, iki yeni Ocean Biretrograde Automatic 36mm modelinin parlak mavi ve bordo sedef kadranında başrolü oynuyor. Ocean Biretrograde Automatic 36mm, mekanik işçilik ve yüksek mücevherciliği mükemmel bir uyumla bir araya getiriyor.

Mücevher Takmanın Yeni Kuralları

Harry Winston Ocean Moon Phase 36mm

Harry Winston’dan Okyanuslara Saygı Duruşu

Gökyüzü ve su öğelerinin büyüleyici bir yorumu olan iki Ocean Moon Phase 36mm modelinde, doğrudan safir kristal cam üzerine işlenmiş pırlantalardan oluşan bir yıldız kümesinin yer aldığı kadranda baştan çıkarıcı bir ‘moon phase’ göstergesi de bulunuyor. Kadranda, yumuşak pembe ve kahverengi tonlarda renklendirilmiş sedef yer alıyor.

Özlem Güsar
Özlem Güsar Tüm Yazıları