preloader

Mücevher Takmanın Yeni Kuralları

03.04.2018
Mücevher Takmanın Yeni Kuralları

Yazı Boyutu:

Gün geçtikçe modernleşen ve giyim anlamında rahatlaşan yeni dünya düzeninde; muhteşem gerdanlıkların, pırlantalarla bezenmiş kelepçe bileziklerin kısaca ağır mücevherlerin kasa beklemesinin önüne geçmesi ve hayatın içinde yer alması için yeni bir yol gerekiyor. Hep prenseslerin üstünde, kraliyet davetlerinde, özel balolarda ve kırmızı halılı gecelerde görmeye alıştığımız yüksek mücevher dünyasının göz kamaştıran tasarımlarını, Messika; genç modern bir bakış açısıyla yeniden yorumladı.

Küçük Deniz Kızı

messika

Dünyanın dört bir yanından ilham arayan Valerie Messika’ya sanatsal vizyonu için çıkış sağlayan şey, okyanusun derinlikleri… Boğazlı kazaklarla bile ağır mücevherleri birleştirmeyi başaran Messika, her biri belli bir görkemi paylaşan baget kesim 5 tasarım yarattı. Baget kesim pırlantalar köşeli olmasından ötürü genelde elmasın en katı şekli ve soğuk olarak düşünülürken, bu parçalarla adeta akan bir şelale görünümü vermek yalnızca genç yaşına rağmen mücevher duayeni olmayı başaran Messika’ya ait olabilirdi.

Sonsuz Ruh

Yüksek moda dünyasına bir övgü olarak, dünyanın en seçkin defilelerindeki trendlerden ilham alan, gören herkesi hipnotize eden kolye ve onun tamamlayıcısı ışıltılı küpeler, Messika atölyelerindeki 2.000 saatlik el işçiliği sonucu ortaya çıkmıştır.

messika

Deniz Kızlarının Şarkısı

Pırlanta deniziyle uzaklara yelken açmaya ne dersiniz? Balıkçı yakalarınızla, dünyanın en ışıltılı mücevherini kombinlemenize olanak tanıyan Messika’ya bu koleksiyon için bir teşekkür borçluyuz. Baget kesim bir bileklik ve modern zamana uyum sağlamış küpeleri de unutmamak gerek…

messika

Siren Song Kolye

messika

messika

Siren Song Double Yüzük

Karlar Kraliçesi

messika

Valerie Messika, Karlar Kraliçesi’nin nefes kesen evinden esinlenerek yarattığı 6 yeni parçasıyla bizi buz gibi bir kar fırtınasının kalbine taşıyor. Koleksiyondaki damla kesim parçalar, bu masalın kahramanlarına saygı göstererek yeni bir güç kazanıyor. yüzlerce damla pırlantanın bir araya getirdiği koleksiyondaki her bir taş, sanki ahenkle birbirleriyle dans ediyor.

{88327}

messika

Kırık Aynalar

Valerie; yüksek mücevher dünyasında olmaz denileni başarıyor ve 341 damla kesim pırlantayla oluşturulan mükemmel bir kolyeyle, deniz kenarının vazgeçilmez beyaz atletleri birlikte giyilirse ne kadar olağanüstü gözükeceğini kanıtlıyor. Donmuş bir gölün görüntüsünü Kar Kraliçesi’nin öfkesiyle bin parçaya bölen kolyeden, tamamlayıcısı asimetrik küpe ve üç parmağa birlikte geçebilen yüzüğe kadar yüksek mücevherleri, sadelikle birleştirmenin tam sırası!

Messika

Shards of Mirror Kolye

messika

messika

Shards of Mirror Yüzük

Spiral Pırlantalar

Messika, spirallere hayatınızda daha fazla yer açmanız gerektiğinin sinyallerini şimdiden veriyor. Mücevherlerin sınırlarını zorlamaya devam eden tasarımcı, damla kesim taşların yuvarlak şekillerde kulaktan parmaklara yayıyor. Modern ve şık görünümleriyle mükemmel bir estetik taşıyan bu tasarımlar ¨Spiral Pırlantalar¨ setinin harika dokunuşlarını yansıtıyor.

messika

Diamonds Whirl Kolye

messika

messika

Diamond Whirl Mini Spiral Küpe

Arap Geceleri

messika

Valerie Messika, oryantal tasarımlardan etkilenen 6 parça ile bizi Arap gecelerinde bir yolculuğa çıkarıyor. Yıldızlarla dolu bir gecede, gökyüzünü aklınıza getiren çeşitli pırlanta kesimlerini birleştirerek mücevher severlerin gözlerini dolduruyor. 1001 Gece Masalları’ndaki Şehrazat’tan aldığı ilhamla hem eğlenceli hem de ışıltının hakim olduğu bir koleksiyon yaratıyor.

{88313}

Yıldızlı Geceler

Oryantal saraylarda bulunan ışık efektlerinin ustalığından ilham alan Messika, nefes kesici parçalar ortaya çıkardı. Ovalden baget kesime kadar çeşitli taş kombinasyonlarıyla oluşturulan kolye ve küpeler için atölyede yüzlerce saat çalışıldı.

messika

Kaşmir

Messika, değerli kumaşların akıcı hareketlerinden etkilenerek oval kesim pırlantalarla adeta harikalar yarattı. Her bir parçasının ayrı bir zarafet sergilediği set, keskin çizgileriyle adeta büyülüyor.

messika

messika

Kashmir Yüzük

Işıltılı Şahin

messika

Hayallerinde bir peri masalının tutkulu dünyasında yaşayan Messika, üstün teknik ustalıklarla yaratılmış 5 ateşli parça yarattı. Çeşitli renkleri ve kesimleri harmanlayarak yaratılan bu koleksiyondaki her bir öğe, Messika’nın hayallerindeki bu masalın kahramanlarının belirlenmesinde önemli rol oynuyor.

{771046}

Aşk Düğümü

Uzun zamandır moda dünyasının gözdesi olan kurdeleler, mücevherlerin de vazgeçilmezi haline geldi. Işıltılı taşlara mimarisel bir boyut kazandıran bu düğümlere aşık olmanız kaçınılmaz.

messika

messika

Love Knot Küpe

Tüy Sevgisi

Kuş tüylerini kulağınızda, parmaklarınızda veya bileklerinizde sergilemenizi sağlayan Messika, baget kesim pırlantaların gözünüzün önünde uçuştuğu tasarımlar yarattı. Dünyanın önde gelen moda şovlarından ilham alarak tüylerin sadece kıyafetlerde olmayacağını gözler önüne serdi.

messika

Beloved Feather Bilezik

messika

messika

Beloved Feather Küpe

Özlem Güsar
Özlem Güsar Tüm Yazıları