preloader

Rüya Gibi Bir Düğün İçin Gelinlerin Olmazsa Olmazları

17.08.2021
Rüya Gibi Bir Düğün İçin Gelinlerin Olmazsa Olmazları

Yazı Boyutu:

Hayatınızın en önemli günlerinden biri… Düğün gününüzü mükemmel kılmak için ihtiyacınız olan her şey bu listede! Doğru gelinlik seçiminden mücevherlere gelinlerin vazgeçilmezlerini keşfedin.

Advertisement

Yaşadığımız her an kıymetlidir. Ancak bazı anlar ömrümüzün sonuna kadar hatırlayacağımız ve her hatırladığımızda mutluluk duyacağımız izler bırakır. Aşık olduğunuz, birbirinden kıymetli anılar biriktirdiğiniz yol arkadaşınızla hayatınızı birleştirdiğiniz o yegâne an da bunlardan bir tanesi.

Bu özel günü unutulmaz kılmak için, özellikle gelin adaylarının dikkat etmesi gereken bazı unsurlar var. İyi bir gelinlik seçimi, gelinliğe uygun saç modeli, mücevher, çiçek, ayakkabı… İşte, bir gelinin ‘olmazsa olmaz’ları!

Gelinlik Seçimi & Gelin Saçı

Rüya Gibi Bir Düğün İçin Gelinlerin Olmazsa Olmazları

Gelinler için olmazsa olmazlardan söz ederken listeye ilk almamız gereken elbette gelinlik seçimi. Gelinlik modelinin doğru seçimi, sürecin önemli detaylarından biri. Nikah, düğün ya da planladığınız özel organizasyonlarda ışıltınızla göz kamaştırmak için size en uygun modeli bulmanız gerekiyor. İşe ilk olarak; yaşınız, vücut ölçüleriniz, yüz hatlarınız doğrultusunda giymeyi tercih ettiğiniz modelleri listeleyerek başlayabilirsiniz. Ardından gelinlik markalarının ilgili modellerini üzerinizde deneyerek aralarından bir seçim yapabilirsiniz. Bakış açısına güvendiğiniz ve heyecanınızı paylaşmak istediğiniz yakınınızı da sürece dahil edebilirsiniz.

Rüya Gibi Bir Düğün İçin Gelinlerin Olmazsa Olmazları

İyi bir gelinlik modeli seçtiniz, sırada bu modele uygun gelin saçı yapımı var! Bu noktada güvenilir, isteklerinize saygı duyan, modele en yakışan saçı oluşturmada usta kuaförleri seçmeye dikkat edin.

Gelinlik seçiminde aklınızdaki soruları bulmak için tıklayın.

Mücevher

Rüya Gibi Bir Düğün İçin Gelinlerin Olmazsa Olmazları

Sizi her daim şık ve ışıl ışıl hissettirecek mücevher seçimiyle düğün gününüzü taçlandırabilirsiniz! Çift alyans modelleri, sarı altına alternatif arayanlara özel rose ve gümüş renkli altınlar, pırlanta ve evlilik setleri gibi seçeneklerin yer aldığı koleksiyonu inceleyerek adım attığınız yeni hayatınızda unutulmayacak anlara imza atabilirsiniz. Sadece evlilik sürecinde ve nikah töreninde değil, günlük hayatınızda da rahat ve şık bir şekilde kullanabileceğiniz mücevherlerle tarzınıza büyük bir ışıltı kazandırmanız mümkün!Altınbaş’ın Evlilik Koleksiyonu’nu incelemek için tıklayın.

Gelin Çiçeği

Rüya Gibi Bir Düğün İçin Gelinlerin Olmazsa Olmazları

Gelinlerin muhteşem görünümünü tamamladığı, misafirlerin yakalamak için heyecanla beklediği gelin çiçeği olmazsa olmazlar listesindeki bir diğer aksesuar. Birbirinden farklı renk ve modelleri bulunan gelin çiçeklerini yapay ya da canlı olarak tercih edebilirsiniz. Gelin çiçeği seçimini yaparken düğünün yapılacağı mevsim, düğün konsepti, gelinlik ve saç modeli gibi unsurları da değerlendirmenizde fayda var.

Türkiye’nin en iyi gelin çiçeklerini keşfetmek için tıklayın.

Gelin Ayakkabısı

Rüya Gibi Bir Düğün İçin Gelinlerin Olmazsa Olmazları

Özellikle evlenmek isteyen yakınlarınızın ilgi alanına giren gelin ayakkabısını da unutmayalım! Gelin ayakkabısı yalnızca altına isim yazmak için değil, düğün kıyafetinizi tamamlayıcı işleviyle de olmazsa olmazlar arasına girenlerden. Günümüzde hemen hemen her gelinlik modeline uygun tasarlanmış ayakkabı alternatifleri bulunuyor. Babet, stiletto, dolgu, kısa ya da yüksek topuklu gibi seçenekleri değerlendirebilirsiniz.

Etkileyici Bir Parfüm

Düğün gününüz için parfüm seçerken, kişiliğinizin ve davet konseptinizin yanı sıra, sezonun da etkisi büyük önem taşıyor. Parfüm seçerken size yardımcı olabilecek 3 bilgi veriyoruz!

  • Taze ve çiçeksi kokular kış mevsiminde uygun olmayabilirken, odunsu ve oryantal kokular da yaz davetlerine yakışmayabilir.

  • Parfüm uzmanları, dışa dönük kişilerin daha canlı kokuları sürmelerini, daha sakin gelinlerin ise yumuşak ve temiz kokuları tercih etmelerini öneriyor.

  • İçeriğinde yer alan esansiyel yağların daha yoğun olması sayesinde daha kalıcı bir etkiye sahip intense parfümler uzun bir gece için doğru tercih olabilir.

Bu içerik Altınbaş sponsorluğunda hazırlanmıştır.

Merve Ateş
Merve Ateş Tüm Yazıları