preloader

Nihan Peker'den Gelinlere Özel Tavsiyeler

15.05.2019
Nihan Peker'den Gelinlere Özel Tavsiyeler

Yazı Boyutu:

Vücut tipine göre gelinlik nasıl olmalı, aksesuarlar nasıl seçilmeli? Tasarımcı Nihan Peker’den gelinlik seçerken dikkat edilmesi gerekenleri dinledik.

Nihan Peker'den Gelinlere Özel Tavsiyeler

Nihan Peker

Gelinlik seçerken gelin adayları neye dikkat etmeli?

Öncelikle düğünün nerede yapılacağı, hangi mevsimde nasıl bir atmosferde gelin olunacağı ile çok alakalı seçimler, o yüzden hem vücut tipine yakışacak hem de onu çok mutlu edecek bir seçim olmalı. Ben her zaman hem estetiğe hem de aynı oranda konfora da çok önem veriyorum tabii ki günlük giyimdeki konforu da beklememek lazım bir gelinlikten.

Nihan Peker'den Gelinlere Özel Tavsiyeler

Vücut tipine göre gelinlik seçimi nasıl yapılmalıdır?

Örtmek istediğimiz yerleri ve öne çıkarmak istediğimiz bölgeleri tabii ki önceden planlıyoruz ve ona göre seçimlerimizi yapıyoruz mesela basen bölgesini kapatmak için A kesim bir modele, büyük göğüsler için askılı veya omuzları açık ama mutlaka göğsü iyi saran gepyerli modelleri tercih ediyoruz. Kendinizi bir profesyonele teslim ediyorsanız zaten bu konuda deneyimli kişiler sizin vücut tipinize en çok yakışacak modeli size sunacaktır.

Gelinlik ve aksesuar seçerken en çok nelere dikkat edilmeli?

Ben genelde gelinlik biraz ortaya çıktıktan sonra aksesuarları kombinlemeyi seviyorum, kişinin üzerinde prova ederek ve farklı alternatifler hazırlayarak seçiyoruz. Geline her zaman alan yaratmaktan ve ona farklı opsiyonlar sunmaktan yanayım. Gelinlik seçerken bence en önemli şeylerden biri o kişinin stilini yansıtan ve zamansızlığı yakalayabildiğimiz bir rüyaya onu sokabilmek çünkü bana göre her düğün yeni bir masal ve gelin de o masalın baş kahramanı.

Nihan Peker'den Gelinlere Özel Tavsiyeler

Ne kadar zaman önceden gelinlik bakılmaya başlanmalı ve siparişi verilmeli?

Üç ay önce başlamak bence yeterli.

{773971}

Gelinlik seçiminde en çok yapılan hatalar nedir?

Ben genelde büyük hataları fazla abartılmış büyük gelinliklerde görüyorum, taşınamayacak kadar ağır içinde hareket edemeyecek kadar rahatsız modeller bence hata gibi duruyor. Aynı şekilde çok fazla abartılmış makyaj ve yüz tipine yakışmayan saç modelleri de aynı oranda uyumsuz gözüküyor.

Nihan Peker'den Gelinlere Özel Tavsiyeler

Moda ve gelinlik dünyasında kendinizi nasıl tanımlarsınız?

Ben kendi kabuğunda ve çizgisinde yol alan ve yarattığım bu kendime has dünyada yalın, güçlü ve zamansız stilimde kalmaya çalışan bir tasarımcıyım ve yaptığım her işin içime sinmesi çok önemli . Gelinlik zaten başlı başına bir özel çalışma. Tasarımından üretim sürecine kadar titizlikle ilerlediğimiz ve benim özellikle çok keyif aldığım bir alan. Gelin kadar aynı heyecanı bizler de yaşıyoruz. Bu heyecanı kaybetmediğim güne kadar bunu yapmaya büyük bir aşkla devam edeceğim.

Bu yıl evleniyor olsanız hangi tasarımınızı giyerdiniz?

Yakasında Gala çiçeği olan Mikado gelinliğimizi giyerdim.

Nihan Peker'den Gelinlere Özel Tavsiyeler

En öndeki model, tasarımcının bahsettiği Mikado gelinliğidir.

Nihan Peker Kimdir?

Yeditepe Üniversitesi’nde başladığı moda eğitimini Milano Instituto Marangoni ile devam ettiren Nihan Peker, İstanbul ve Milano’da farklı markalarla çalışmıştır. Hem hazır giyim hem de couture tasarımların yer aldığı koleksiyonları barındıran, modern ve minimal yapısını, feminenlikle destekleyen Nihan Peker markası, romantik ve zarif siluetlerin, güçlü detaylar ve işçilik ile birleştiği bir stile sahip. Birçok marka için tasarım danışmanlığı yapan Nihan Peker, koleksiyonlarını birçok yurt dışı fuarının yanı sıra İstanbul Moda Haftasında da sergilemekte.

OGGUSTO
OGGUSTO Tüm Yazıları