preloader

Louis Vuitton'un Yeni İkonik Çanta Adayı: Go 14

25.08.2023
Louis Vuitton'un Yeni İkonik Çanta Adayı: Go 14

Yazı Boyutu:

Nicolas Ghesquiere’in Fransız modaevi için ilk hazırladığı koleksiyonda da yer alan ve adında da bu tarihi taşıyan Go 14, Louis Vuitton’un hikâyesinin başlangıcından yani seyahatten ilham alıyor.

Söz konusu ikonik çantalar olunca ilk akla gelenler arasında mutlaka yer alan Louis Vuitton’un çok beğenilen çanta modelleri listesinde yeni bir yıldız olacak gibi görünüyor. Markanın kreatif direktörü Nicolas Ghequiere’in bayrağı devraldıktan sonra ilk tasarladığı parçalardan biri olan Go 14, ilk olarak malletage kapitone dikişlerle dikkat çekiyor.

Louis Vuitton'un Yeni İkonik Çanta Adayı: Go 14

Louis Vuitton’ın imzalarından biri olan bu dikişler markanın çıkış noktası olan seyahat sandıklarından beri süregelen mirasın da simgesi sayılıyor. Nicolas Ghesquière kullandığı bu detay için Sadece Louis Vuitton’da var olan bazı evrensel kodlar var. Bu çalışma, onları yeniden sahiplenmek ve yeni bir ortama aktarmak ile ilgiliydi diyor.

Louis Vuitton'un Yeni İkonik Çanta Adayı: Go 14

Malletage tekniğini dolgu ve deri ile yumuşak kıvrımlı çantaya dönüştüren Go 14’te siyah ve beyaz gibi vazgeçilmez renklerin yanında farklı stillere de hitap edecek renkler var. Her kadının ruh haline uyacak şekilde, farklı tarzlarda takılabilen çok yönlü bir çanta olma özelliğini taşıyan çanta mücevher niteliğindeki zinciriyle sessiz lüksü de simgeliyor. Louis Vuitton’un mirasını mükemmelce taşıyan Go 14 detaylarında adeta Nicolas Ghesquiere’in moda evine saygı duruşunu gösteriyor.

{45461}

Kübra Haniç İnce
Kübra Haniç İnce Tüm Yazıları