preloader

Tüm Detaylarıyla ‘Emily in Paris’ Kostümleri

22.12.2022
Tüm Detaylarıyla ‘Emily in Paris’ Kostümleri

Yazı Boyutu:

Söz konusu Emily in Paris olunca neler giyeceğini düşünmeden edemiyoruz! Eklektik tarzını her bölümde koruyan Emily ve arkadaşlarının stil tercihleri heyecan yaratıyor.

Havalı mı havalı Emily Cooper geri dönüyor! Emily in Paris yayınlandığı ilk günden beri kocaman bir fan kitlesi oluşturdu; bu durumda senaryo ve oyuncular kadar kostümlerin de etkisi olduğunu söyleyebiliriz çünkü her bölüm adeta bir moda şovu havasında geçiyor. Paris’e ışınlandığımızı düşünecek olursak, bu hiç de şaşırtıcı değil. Tasarım parçaların vintage görünümlerle sunulması kuşkusuz ki dizinin kostüm tasarımcısı Marylin Fitoussi’nin en büyük alamet-i farikası.

Tasarımcı sezonlar arasındaki kostüm geçişlerini nasıl yaptığını şöyle anlatıyor: “Beni en çok heyecanlandıran şey kendimi yenilemek. Dizinin başarısı ortada; sizin de yeni şeyler ortaya koymanız gerekiyor. Özellikle kostümler açısından büyük bir beklenti söz konusu, bu yüzden en büyük mücadelemiz kendimizi tekrarlamamak; kodları kırmaya devam etmek, hatta onları tamamen yıkmak ve ilgi çekici yeni görünümler sunmak.” Her sezon kostümlerin bizi bu denli heyecanlandırmasının sırrının da kendini yenilemek olduğu çok açık. O halde gelin, Emily’nin gardırobunun derinliklerine dalalım ve en ikonik görünümlerine yakından bakalım.

Feminen Seçimler

Tüm Detaylarıyla ‘Emily in Paris’ Kostümleri

Lily Collins’in canlandırdığı Emily Cooper karakterini ilk sezonda olabildiğince feminen ve zevk sahibi bir havada görüyoruz. Renkleri ve desenleri cesurca kullanan moda aşığı Emily, 1. sezonun ilk bölümünde Ganni tasarımı ipek midi elbisesini beline vurgu yapan bir kemerle birleştiriyor. İşte bahsettiğimiz feminen silüet tam olarak bu…

{103677}

Tabii ki Chanel!

Tüm Detaylarıyla ‘Emily in Paris’ Kostümleri

Cooper, 1. sezon 5. bölümde havalı bir etkinliğe Chanel Cruise 2020 koleksiyonundan göz alıcı yeşil bir ceket giyerek katılıyor. Bu görünümün Fransız eleganlığının modern yorumu olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Her ne kadar tüm dikkatler ceket üzerinde olsa da aksesuar seçimlerindeki renk bütünlüğünü de göz ardı etmek imkansız.

Audrey Hepburn’den İlhamla

Tüm Detaylarıyla ‘Emily in Paris’ Kostümleri

1. sezon 6. bölümde Emily Cooper karşımıza Audrey Hepburn’den ilham aldığı bir görünümle çıkıyor ve bizleri fazlasıyla heyecanlandırmayı başarıyor. Omuzları açıkta bırakan, siyah midi elbisesi elbisesi Christian Siriano’nun Christian Siriano imzası taşıyor. Ayağındaki kristal süslemeli siyah süet stilettolar ise tam bir Fransız markası olan Cosmoparis’ten.

Çiçek Bahçesi

Tüm Detaylarıyla ‘Emily in Paris’ Kostümleri

1. sezon 10. bölümde ise Pierre Cadeau’nun Fashion Week’teki defilesinde Emily Cooper’ı adeta bir çiçek bahçesini andıran Off-White tasarımı şişme mont ve yine içine giydiği aynı desenden mini elbisesi ile görüyoruz. Bu sahnede dikkatimizi çeken bir detay daha var! O da aksesuar çılgını Emily’nin elindeki nostaljik fotoğraf makinesi görünümlü telefon kılıfı.

Monokrom Mu Dediniz?

Tüm Detaylarıyla ‘Emily in Paris’ Kostümleri

2. sezonda da Emily’nin tarzının ilk sezonla tutarlılık gösterdiğinden bahsetmiştik. Ama bir dakika; bu monokrom görünüm için aynı şeyi söylememiz zor çünkü Emily Cooper’ı tek bir renk içinde görmek neredeyse imkansız! 2. sezon 8. bölümde arkadaşı Camille’in aile şatosuna ziyarete giden Emily, limon sarısı bir otoportre elbise ve ona uygun bir blazer ceket tercih ediyor.

Desen Üstü Desen

Tüm Detaylarıyla ‘Emily in Paris’ Kostümleri

Her ne kadar birkaç sene öncesine kadar farklı desenleri bir arada kullanma konusunda yeterince cesur olamazsak da son dönemde bu tabu tamamen yıkılıyor. Tabii moda gurusu Emily Cooper da desenleri en bonkör şekilde kullananlardan. İkinci sezon 5. bölümde Emily’nin sarı bir ceketin içine giydiği vintage seçimleri görüyoruz. Ancak bu sahnede asıl dikkat çekici olan, yine desenli, küçük, çapraz Dolce&Gabbana çantası.

Doğum Günü Kızı

Tüm Detaylarıyla ‘Emily in Paris’ Kostümleri

Belki de bizler bu dev kurdelesiyle hediye paketi gibi görünen bir elbiseyi doğum günümüzde tercih etmeyebiliriz ama ona kesinlikle yakışıyor! İşte Emily Cooper farkı… 2. sezon 3. bölümde giydiği bu elbise Danimarkalı tasarımcı Rotate Birger Christensen’in tasarımı. Elbisesini ise Rianna + Nina yeşil desenli bir kimonoyla tamamlıyor. Sıradanlıktan uzak, eğlenceli ama sofistike…

Sezonun En İyisi

Tüm Detaylarıyla ‘Emily in Paris’ Kostümleri

Dizinin kostüm ekibi asıl sürprizi 2. sezonun son bölümüne saklıyor. Emily Cooper Grégory Elliot Duprée’nin Versailles Sarayı’nda gerçekleşen defilesinde ön sırada otururken, Giambattista Valli x H&M işbirliğine ait kırmızı tülden, derin v göğüs dekolteli bir elbise giyiyor ve kesinlikle göz alıcı görünüyor. 2. sezonun kostüm danışmanlarından Patricia Field, Vanity Fair’e verdiği röportajda bu elbiseyi “Marie Antoinette’in modern bir yorumu” olarak tanımlıyor.

Emily in Paris Üçüncü Sezon Kostümleri

Tüm Detaylarıyla ‘Emily in Paris’ Kostümleri

İlk iki sezon Emily in Paris’in kostümlerini tasarlayan Patricia Field, dizinin üçüncü sezonunda bayrağını Marylin Fitoussi’ye devretti. Dizinin üçüncü sezonunda görülen en bariz değişimlerden biri de Marylin Fitoussi’nin dokunuşu oldu.

Tüm Detaylarıyla ‘Emily in Paris’ Kostümleri

Emily’nin Amerikan tarzının çok daha Parizyen tarza dönüştüğünü üçüncü sezonda görmek mümkün. Dizinin stiliyle en beğenilen isimlerinden biri olan ve Parisli kadın tarzını mükemmelce taşıyan Sylvie ise üçüncü sezonda adeta seçimleriyle ekranda şov yapıyor.

Üçüncü sezon öncesi Emily in Paris ekibiyle yaptığımız röportajı buradan okuyabilirsiniz.

Damla Durak
Damla Durak Tüm Yazıları