preloader

Sonbaharda Görmeniz Gereken Destinasyonlar

12.10.2023
Sonbaharda Görmeniz Gereken Destinasyonlar

Yazı Boyutu:

Sonbahar aylarında ziyaret edebileceğiniz en güzel destinasyonlar bu listede!

Yaz aylarının bitimiyle birlikte sonbahar, pastel renkleri ve büyüleyici gün batımlarıyla kendini hissettirmeye başladı. Biz de tatil yapmak ya da yeni yerler keşfetmek adına sonbahar aylarını tercih edenler için en keyifli şehirleri sizin için araştırdık.

Privia Black Kredi Kartı ile Seyahatlerinizde Ayrıcalıkları Yaşayın

Sonbahar seyahatinize çıkmadan önce tüm yolculuğunuzda ayrıcalıklara sahip olmanızı sağlayacak Privia Black Kredi Kartı ile tanışmanın tam zamanı! İş Bankası Privia Black Kredi Kartı sahipleri, dünyanın her yerinde geçerli olacak şekilde restoran harcamalarında %20, otel harcamalarında ise %10 indirim kampanyasından yararlanabiliyor. Restoran ve otel kampanyasına ek olarak, havalimanı otoparkları dahil otopark ödemelerinde %50 indirim ayrıcalığı da sizleri bekliyor.

Ayrıca dünyanın en seçkin partilerinde, konserlerinde ve ödül törenlerinde yer ayırtma; olimpiyatlar, Formula1 ve NBA gibi spor müsabakalarında, konserlerde ve çeşitli etkinliklerde bilet temin etme; Michelin Yıldızlı restoranlarda rezervasyon yapma ve uçtan uca seyahat imkanlarına kadar birçok ayrıcalıklı concierge hizmeti, İş Bankası Özel Bankacılık müşterilerine Privia Black Kredi Kartı ile yapacakları ödemelerde %5 indirim avantajıyla sunuluyor.

Prag, Çek Cumhuriyeti

Sonbaharda Görmeniz Gereken Destinasyonlar

Sonbaharın renkleriyle unutulmaz etkisi daha da artan Prag listemizde ilk sırada. Petrin Tepesi’nde ağaçlardan dökülen ve bir deniz gibi önünüzde uzanan yapraklar arasında yürümek, Karl Köprüsü’ndeki heykellerin arasında dolaşıp sokak müzisyenlerini dinlemek ve ünlü Astronomik Saat’in etrafındaki dükkanlarda leziz likörleri bacherovka’yı yudumlamak, sizi bu şehre bağımlı hale getirebilir.

Torino, İtalya

Sonbaharda Görmeniz Gereken Destinasyonlar

Torino’da, Alpler’in yanında uzanmış Piyemonte bölgesi üzüm bağları, şarapları ve yemekleriyle ünlü bir bölge. Konaklama tercihinize göre bazı oteller, sonbaharda üzüm hasatı yapılan bölgelere turlar düzenliyor. Eylül ayı itibariyle başlayan kestane, çikolata ve mantar festivalleri oldukça keyifli bir atmosfer sunuyor. Kahve tutkunları ise merkezde bulunan Caffe Fiorio’dan çikolatayla yapılan bicerin’i mutlaka denemeli.

Dubrovnik, Hırvatistan

Sonbaharda Görmeniz Gereken Destinasyonlar

Adriyatik Denizi’ne kıyısı olan Dubrovnik, yaz ve kış aylarında oldukça fazla yağış aldığı için ziyarete uygun en doğru zaman sonbahar ayları. Botanik bahçeleri, plajları, katedralleri ve tarihi yapılarıyla kendine hayran bırakacak bir güzelliğe sahip olan şehir, yeme-içme konusunda da hatırı sayılır bir üne sahip. Özellikle deniz ürünü sevenler için adeta bir cennet diyebiliriz. Stradun Caddesi’nde hem dünya mutfağından hem de geleneksel Hırvat mutfağından farklı menülere sahip barları ve restoranları deneyimleyebilirsiniz.

Brugge, Belçika

Sonbaharda Görmeniz Gereken Destinasyonlar

Avrupa’nın en küçük şehirlerinden biri olmasına rağmen her yıl ortalama 15 milyon turist tarafından ziyaret edilen Brugge, kanalları ve mimarisiyle sizi adeta Orta Çağ’a ışınlıyor. ‘’Kuzey’in Venedik’i’’ olarak da anılan şehir, sonbaharın ışıklarıyla birlikte bambaşka bir atmosfere bürünüyor. Sokaklarında dolaşırken dükkanlarda satılan çikolatalar, dantel işlemeler ve yüzlerce çeşitteki biralar başınızı döndürebilir. Şehrin merkezinde bulunan Grote Markt (Pazar Meydanı), Choco-Story Müzesi, Historium Müzesi ve Minnewater Gölü (Aşk Gölü), şehrin en fazla ziyaret edilen yerlerinin başında geliyor.

Bordeaux, Fransa

Sonbaharda Görmeniz Gereken Destinasyonlar

Bordeaux, şaraplarıyla bilinen ve Atlantik Okyanusu’na kıyısı olan harika bir liman şehri. Peki 2007 yılından beri Unesco Dünya Mirasları Listesi’nde olduğunu biliyor muydunuz? ‘’Uyuyan Güzel’’ ( La Belle Endormie) olarak da anılan şehir, özellikle sonbahar aylarındaki sakinliği ve otantik mimarisiyle Avrupa’nın en dikkat çeken şehirlerinden biri. Enfes Bordeaux şaraplarının ve deniz ürünleriyle yapılan gurme lezzetlerin tadına bakmak için ise 1825 yılından beri hizmet veren Restaurant Le Chapon Fin, uğramadan dönmemeniz gereken yerlerden.

*Bu içerik Privia Black Kredi Kartı sponsorluğunda hazırlanmıştır.

OGGUSTO
OGGUSTO Tüm Yazıları